Tıkalı Gider Borusu Açma

kamerali-ekipmanlar-ile-tikanmis-boru-acan-yerler-98

Tıkanan giderleri açmak için yapılan makineler hayatımıza büyük kolaylık getirmiş durumda. Fakat her şeye rağmen tadilat olmadığı halde yine de evde makine ile çalışılan alan hiç kirlenmesin istenir. Firma olarak bunun bilincinde olduğumuzdan ekiplerimizde de bu hassasiyeti oluşturmuş bulunmaktayız. Kullandığımız sistem de bunun içindir. Tıkalı mutfak gider borusu açma, lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım?

Tıkanan borularda kameralı sistemle nerede tıkanıklık olduğunu nokta atışı yaparak tespit edebiliyoruz. Tıkanmaya sebep olan bölgeyi ve borunun içerisinde neler var görebiliyorsunuz. Yapılan görüntülemeyi kayıt altına alıp bilgisayarınızda oynatabilirsiniz. Mutfak veya lavabo giderinden su gitmiyorsa hiçbir yeri kırdırmanıza gerek yok kanal açma makinesi dediğimiz robotla açıyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Etraf kirlenmeden!…

Hiçbir yer kırılmadan!…

robot-makine-ile-kirmadan-tikali-boru-acma-hizmeti-veren-yerler-56

Makine ile tıkalı mutfak gideri açma servisi

Günümüz koşullarında firmamızın makine ile sağladığı hizmetlerden yararlanmak artık çok kolay. Eyvah tuvaletim tıkandı veya lavabodan su geri geliyor artık korkmayın firmamız evinizin fayanslarını kırmadan etrafı kirletmeden gider borularında meydana gelen tıkanıklığı açıyor. Mutfak giderlerinde aşırı yağ ve tortu birikimi tesisat ek yerlerinde bölgesel olarak boru iç tabakasında daralmaya yol açar. Daralmış bir borunun içerisinden su yavaş ilerlemeye başlar. Suyun hızında ki bu yavaşlama katı atıkların borunun dibine çökelmesini hızlandırır. Biz bu yaşanan daralma ve tıkanmaları evinizin veya iş yerinizin bütün borularında ortadan kaldırıyoruz.

kamera-kullanarak-tikali-boruyu-acma-yontemi-78

PEKİ NEDEN BU TIKANMALAR MEYDANA GELİYOR?

Firmamız yaşanan boru tıkanıklık problemlerinin hepsini bir araya getirip genel bir değerlendirme yaptı ve yaşanan sıkıntıların üç sebepten kaynaklandığını tespit etti.

Bunlardan birincisi tesisat ustası hataları : Tesisat ustasının eğim vermeden döşediği atık su gider borularında bu tür problemler meydana gelebilir. Bu tür şikayetler genelde 3 metrenin üzerinde eğimsiz döşenen pis su borusunda sık rastlanır. Örneğin mutfak gider borusunu mutfaktan alıp 10 metre mesafe boru ile banyo ana gider borularına bağlantısını yapılan yerlerde sık rastlanır. Mutfak gider borusunda yat hattı maksimum 4 metre olmalıdır. Dört metrenin üzerinde çekilen hatlarda oluşan yağ sonucu tıkanmalar 5 veya 10 yılda rahatlıkla görülebilir. Mutfağın gider borusunu tuvaletlerin ana borusuna bağlamak yanlış bir uygulamadır. Genelde binalarda mutfak için ayrı bir ana hat bulunur. Eğer binanızda böyle bir ana boru düzeneği yoksa mutlaka çekilmesi gerekir.

İnşaat zamanından kalan moloz parçaları : Beton harç yada moloz parçaları atık su gider borusunun içerisine atıldığı zaman 2 yıl veya 3 yıl sonra borunun içerisine takılan yabancı maddeler tıkanmaya yol açar.

Kullanıcı kaynaklı boru tıkanmaları : Kullanıcı kaynaklı boru tıkanmaları genelde ya klozet yada eski tip alaturka tuvaletlerde görülür. Borunun içerisine atılan bez veya tuvalet kağıtları tesisat sisteminde bir noktada birikme yapar. Kolonyalı mendiller erimeyen ve sıkıntı yaşatan genel problemler arasındadır.

Yaşanan Sıkıntının Sebebini Nasıl Görüyorsunuz?

makineyle tuvalet tıkanıklığı açan tesisatçıKameralı ekiplerimiz boru içerisinde yaşanan sıkıntının görüntüsünü aldıktan sonra size noktasal olarak eğimsiz bölgeyi yada tıkalı olan noktayı gösterebilir. Yüzeyden hiçbir yeri kırmadan tespit yapan dedektörlü kameralar bu iş için idealdir. Bu hizmetimiz size arızanın hem yerini hemde neden kaynaklandığını nokta atışı ile gösterir.

Tıkanan mutfak giderleri, lavabolar, pimaşlar, kanallar kırılmadan son derece modern ve teknolojik biçimde işlerinde uzman ustalarımız tarafından kolayca açılır. Sizi kırmaktan etrafa yayılan pislikleri temizlemekten kurtarır. Üstelik uygun fiyata yüksek kalitede hizmet sunar.

Yorum yapın

Tıkla Ara