Musluk Klozet Lavabo Montaj

Evinizdeki sıhhi tesisat montajı işlerinizi her zaman bir profesyonele bırakmanızda fayda var. Evlerde montajı yapılması gereken bir sürü sıhhi tesisat malzemesi var. Örneğin lavabo musluklarının montajı gibi. Su tasarrufu etmek isteniyorsa lavabo musluklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki boşa harcanan her damla su geleceğimizi etkilemektedir. Suyun her damlası hayatımız için önemli. Boş yere su kaçıran musluklar, ses yaparak bizi huzursuz ettiği gibi kullanılmadığı halde faturalar yansımaktadır. Her iki durumda da damlayan musluklar bize faydadan çok zarar vermektedir. Bu nedenle damlatan musluklarınızın ya tamirini yaptırın, ya da musluğunuzu değiştirin. Değiştirmek en köklü ve en sıkıntısız çözümdür. Yeni bir musluk montajı yaptırarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Musluk montajı yaptırırken dikkat etmeniz gereken iki husus vardır. Bunlardan ilki kaliteli işçilik ikincisi kaliteli malzeme. Kullanılan malzemenin kesinlikle garantili olmasına özen gösterin. Piyasa malı yerine, biraz daha fazla ücret ödeyerek daha uzun ömürlü bir musluk alın ve kafanız rahat etsin.

asma-klozet-tasi-montaji

Klozet montajı kullanım alanlarında çok önemlidir. Klozet montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Öncelikle klozet montajı yapılırken klozetin oturacağı yerin delikleri delinir. Sonrasında klozetin gövdesine önce üzerine montaj edilir. Gövdesinin montajını yaptıktan sonra rezervuarın iç takımının montajı gereklidir. Rezervuarın iç takımı montaj edilir. Bittikten sonra hepsi rezervuarın altındaki kadası takılır ve yerine oturtulup vidaları sıkılır. Bu işlemleri bitirdikten sonra eğer klozetin altında kalan boşluklardan aşağıya su akmamasını isteniyorsa klozetin yanlarına silikon çekilmelidir. Bu işlem aynı zamanda klozetimizi daha da sağlamlaştıracaktır. Böylelikle alt kata su inmez ve klozet çok daha sağlam olup, yerinden oynamaz.

lavabo-ve-musluk-montaji-yapan-su-tesisatci

Lavabo montajı mutfakta ve banyoda kullandığımız lavaboların montajı için çok ince bir ustalık gerekmektedir. Çünkü yapılacak bu montajın hem çok sağlam olması gerekirken hem de göze hitap etmesi gerekmektedir. Bu yüzden lavabonun güzelliği kadar, montajı da çok önemlidir. Profesyonel ustalarımız lavabolarınızı güzel sağlıklı bir şekilde montajını yapabilir. İstanbul Tesisat bünyesinde kullanılan ekipmanlar bu işlemler için uygun ve yeterlidir. Firmamızın, dairenizde ya da iş yerinizde çalışırken yaptığı bütün işlemler, bir servis formuna ayrıntısıyla yazılıp, not edilecektir. Size bırakılan servis formuyla kendinizi garanti altına alabileceksiniz. Herhangi bir sorunda firmamız size dönüş yapacaktır.

Batarya Montajı Nasıl Yapılır?

Su tesisatlarında sıcak ve soğuk suyu istenilen oranda karıştırarak akıtan armatürlerdir. İstenildiği takdirde sadece sıcak ya da soğuk su akıtabilen bataryalar kullanıldıkları yerlere göre isimlendirilir. Bataryalar çeşitlerine göre montaj farklıkları gösterir.

Batarya Çeşitleri

  • Lavabo bataryası

Lavabo bataryaları duvar tipi ve ankastre olarak montaj şekline göre iki ye ayrılmaktadır. Her iki tip lavabo bataryası da lavabo üzerine monte edilmektedir.

 

  • Banyo bataryası

Banyo bataryalarının montajı duvara yapılmaktadır. Bu sebeple tesisat döşenirken ölçülerin doğru alınması gerekmektedir. Aksi takdirde fayanslar kırılmak zorunda kalabilir.

  • Evye bataryası

Evye bataryaları tezgâh üzerine monte edilmektedir.

Tıkla Ara