Gider Boruları Açma

robot-makine-ile-tikali-boru-acma-servisi-istanbul-466

Tıkalı atık su gider borusu açma yapılırken zeminden kot alınarak yeterli eğimin doğru biçimde verildiği mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Evinizde bulunan gider boruları tesisatın projesi çizilirken mümkün olduğu mertebede kısa tutulmalıdır. Metrajı uzun tutulan atık su giderlerinde kullanıma başlandığı andan itibaren kısa bir sürede tıkanıklık problemleri başlayacaktır. Bazı binalarda mutfak giderleri için ana kolon borusu bulunmamaktadır. Mutfağın atık suyunu koridordan geçirerek tuvaletin borusuna bağlıyorlar. Böyle bir alt yapı kabul edilemez. Bunu yapan tesisatçı ustalar hem İslam dinini hem de tesisat kurallarını hiçe saymaktadırlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-gider-borusunu-kamerali-alet-ile-kirmadan-acan-tesisatci-firmalar-468

Tıkalı gider borusunu robot makineler ile açma hizmeti veren firmalar

Biliyorsunuz mutfakta yemek artıkları bulaşık makinesi giderinden ve lavabonun sifonundan gönderilmektedir. Bir villada döşenen tesisatı görünce çok şaşırmıştım. Mutfak giderini bahçeden geçirerek ayrıca bir kuyu yapmışlardı. Bunu yapmalarındaki amaç tuvalet suyu ile nimetin bulunduğu bulaşık suyunu birbirine karıştırmamak. Apartmanlar biliyorsunuz artık çok ufak yapılıyor. Mutfakta yerden kazanmak için ana kolon tesisatı ayrıca çekilmiyor. Maliyet hesabı yapan müteahhitler ilerde yaşanacak problemleri hiç hesaba katmadığı için müşterinin cebini düşünmüyorlar. Tıkanan gider borusuna müdahale için her daire cebinden bir sürü para harcamaktadır. Halbuki kısa mesafede bağlanan mutfak gider boruları en az 20 yıl hiç tıkanmaz. Sadece ana kolon borusunu 10 yılda bir temizletmeleri yeterli olacaktır.

Lavabo gideriniz tıkandığında yıkama işlemi yapılmazsa açılan boru bir yada iki yıl içerisinde tekrar tıkanacaktır. Genellikle AVM ve restoranlarda yemek yağları borunun içini tamamen kapatmaktadır. Atık su tüketimi oldukça fazla olan bu tarz işletmelerin yemek yağlarını borunun içerisine göndermesi sonucu yağlar boruyu kapatır. İçerisinde tortu halinde biriken yemek artıkları ve yağlar balçık şeklinde bir noktada toplanır. Eğer gider borunuz tamamen tıkanırsa ek yerlerinden su sızdırmaya başlar. Alt kattaki komşunuzun tavanından tıkanıklık nedeniyle su damlamaları başlar.

Tuvaletten veya mutfak giderlerinden atılan pislikler zamanla borunuzun ek yerinde tıkanıklığa sebep olur ve suyun artık ileri değil daire içerisine gelmesine sebep olur. Bizi arayın en geç 1 saat içerisinde tıkanıklığı açalım. Boru tıkanıklığı açma makinesi ile tüm atık su boruları açılır. Bazen borularınızda biriken kireç bile tıkanıklığa sebep olmaktadır. Alaturka tuvaletlerde es dediğimiz yerde biriken kireç zamanla boruyu tamamen kapatır. Artık su gitmemeye başlar kanal açma makinesi kireci kırarak suyun yoluna devam etmesini sağlar. Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda klozetin gideri tıkandığında sakın sifonun düğmesine basmayın. Su gitmediğinde banyonun ortasından pis su çıkmaya başlar.

Yorum yapın

Tıkla Ara