Su Tesisat Çözümleri

su-tesisat-sorularinda-cozum-sunan-firma-820

Yaşam alanlarını hemen hemen her noktasında kullanılmak zorunda olan su tesisatlarında problem yaşanması halinde, hayat katlanılmaz olmaktadır. Böyle durumlarda su tesisat problemlerini çözen firma arayışına gidilir. Gelişen teknoloji sayesinde su tesisatı sektöründe kullanılmaya başlayan makineler arıza tespitinde önemli gelişmeler kaydedilmesini sağlamıştır. Bu sayede de su tesisat sisteminde ortaya çıkan arızaları ararken boşu boşuna kırıp dökme işlemlerine son verilmiştir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap

Su Tesisatı Kaçakları Neden Oluşur?

Su tesisat sorunları sırasında önemli olan konulardan bir diğeri de su tesisat kaçaklarının neden olduğudur. Tesisat kaçaklarının meydana gelmesinin birçok sebebi olabilir. Temiz su tesisat kaçaklarının genel olarak nedenleri şöyledir:

 • Şebeke hattından kaynaklanan su basıncının ani şekilde artması.
 • Tesisat için döşenmiş olan PVC borularının imalatında bazı hataların olması ve kalitesizliği.
 • Tesisatın döşenmesi sırasında tesisatçının boruların kaynak kısımlarını doğru şekilde birleştirmemesi.

Temiz su tesisatındaki kaçakların sebepleri bu şekildedir. Pis su tesisatındaki kaçakların sebepleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Pimaş hattında meydana gelen çökmeler ve çatlaklar.
 • Boruların ek yerlerinde bulunan contaların işlevlerini gerektiği gibi yerine getirmemesi.
 • Gider tesisatındaki boruların tıkanması.
 • Tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasalların ve lavabo açıcılarının tesisata zarar vermesi.

Tesisat Kaçağı Var, Ne Yapmalıyız?

Su tesisatı sistemleri oldukça karmaşık olabilen tesisat sistemleridir. Meydana gelecek bir kaçak sorununda ise uzmandan destek alarak müdahale edilmesi şarttır. Günümüz teknolojileri ile temiz su tesisatı veya sıcak su tesisatında; kalorifer tesisatında meydana gelen kaçaklar için son model cihazlar kullanılmaktadır. Sorunun yerini akustik dinleme cihazları sayesinde tespit eden İstanbul Tesisatın yetkili ustaları, kameralı görüntüleme sistemi ile sorunun kaynağına nokta atışı yapar. Bahsetmiş olduğumuz tesisatlarda kaçağın kendini kolay kolay belli etmediğini belirtmek gerekir. Bu yüzden tesisata gerektiği takdirde basınç uygulanarak, kaçağın kaynağının tespiti için gereken işlemler tekrarlanır.  O halde tesisat kaçağı sorunu karşısında çaresiz kaldıysanız, cihazla su kaçak tespiti yapan firmalardan destek almanızda fayda vardır.

su-borusu-tesisatlarindaki-sorunlarin-cozumu-821

Su Tesisatı Kaçağı Sorunu Nasıl Giderilmelidir?

Makineyle su tesisat problemlerini arama işlemleri sırasında kullanılan cihazlar yapılan çalışmaları hızlandırdığı gibi çok düşük maliyetli tamir işlemleri ortaya çıkardığından günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Eski yöntemler kullanılarak tesisat sorunlarını çözüme kavuşturan firmalar işlerini tamamladıktan sonra arkalarında uzun ve masraflı bir tadilat süreci bırakmaktadırlar. Bu yüzden de kamera ile su tesisat arızası bulan tesisatçı ile iş yapmak hem evinizi hem de cebinizi korumaktadır.

İstanbul Tesisat profesyonel sıhhi tesisat çözümleri uygulayan bir firmadır. Makine ile su tesisat arızalarını çözüme kavuşturan firmamız, son teknoloji ekipmanlar ve konusunda uzman su tesisatçı ustalarımız sayesinde problemleri kısa sürede çözüme ulaştırarak sizleri sıhhi tesisat sorunlarından kurtarıyor. İstanbul su tesisat çözümleri üreten firma arayışına bizimle son verebilirsiniz. İstanbul’da hem Avrupa, hem de Anadolu yakasında servis veren firmamız garantili su tesisat çözümleri uygulamalarıyla müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sunmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

su-tesisat-sorunlarinda-cozum-sunan-sirketler-1-1 (1)

Son teknoloji su kaçağı makineleri? Cihazla su borusu patlağı nasıl tespit edilir ?

Firmamız bünyesinde bulunan makinelerin tamamı yeni nesil cihazlardan oluşmaktadır. Sektördeki deneyimimizle ve yurt dışı bağlantılarımızla teknolojiyi yakından takip etmekteyiz. Eski dayatma fikirlere takılmadan yeni cihazları deneyerek müşterilerimize her daim en son teknolojiyi sunmaktayız.

Cihazla su kaçağını bulan makineler boru patlağını nasıl tespit ederŞimdi sırasıyla bunu açıklayacağız. Esasında su kaçağını bulma işlemi 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar ; Dinleme cihazı, görüntülü sistem ve termal kamera yöntemi.

 • Temiz su kaçaklarını basınç testi diye adlandırılan bir makine ile yapmaktayız. Bu makine ile ustalarımız tesisata yeterli olarak su vermekte ve ekrandaki çizelgeyi  takip edip herhangi bir düşüş olup olmadığını tespit etmektedir. Basınçta düşüş  var ise ustalarımız akustik dinleme yöntemiyle kaçağın noktasını tespit edip sadece 1 kaç fayans kırarak boruyu tamir etmektedir.
 • Gider borularındaki kaçak bulma yöntemi çoğu kişinin bildiği görüntülü sistemlerle gerçekleşmektedir. Gider borusunun içerisine gönderilen kamera ile bağlı olduğu ekrandan izleme yaparak kırıkları,çatlakları vb problemlerin tespiti yapılmaktadır.
 • Son olarak termal kamera bu yöntem çoğu kişi tarafından yanlış bilinmektedir. Termal sıcak anlamına gelir ve sadece sıcak su olan boru kaçağını görebilmektedir.  Soğuk su borusunun geçtiği yerlere bu kamera ile baksakta görüntü almamız mümkün değildir. Genellikle kalorifer kaçaklarında kullanılan bu makine sıcak suda kesin çözüm sunmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti çalışması alttaki ekte yer almaktadır.

Termal Kamerayla Su Kaçaklarına Bakan Firma

İstanbul Tesisat firmasının sunduğu su tesisat çözümlerinden bazıları aşağıda listelenmiştir. O halde bizi 7 gün 24 saat arayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

   • Kamerayla su kaçağı arama
   • Makineyle su sızıntısı arama
   • Su kaçak çözümleri
   • Gider tıkanıklığı çözümleri
   • Atık su kaçağı çözümleri
   • Lavabo tıkanması çözümleri
   • Su patlağı çözümleri
   • Tıkalı pimaş çözümü
   • Cihazlı su kaçağı arama

Su tesisatı sorunlarını çözen firmamız İstanbul Tesisatın referanslarına web sitemizden ulaşabilir, müşterilerimizin ustalarımıza yorumlarını kendiniz de okuyabilirsiniz. Firmamız tesisatlarda oluşan her türlü hasarı kameralı ve bilgisayarlı cihazlarla tespit ederek çözüme ulaştırmaktadır. Su kaçağı çözümü için kamera kullanan ustalarımız tıkanan borunun çözümü için de kanal açma makineleri ile müdahale etmektedir.

Tıkalı Sıcak Su Tesisatı Nasıl Açılır?

Tıkalı sıcak su tesisatı, tüketicilerin çok sık karşılaştığı bir durumdur. Özellikle kireçli suyun neden olduğu tıkanmalar borulardan geçen su miktarını ciddi oranda düşürür. Bunun yanında suyla birlikte taşınan tıkayıcı unsurlar da sıcak su hattında suyun akışını engellemektedir. Böylesi durumlarda yaşanan sıcak su tesisatı tıkanması için kesinlikle tesisat tıkanıklığı açan usta desteği almanız gerekir. Aksi takdirde boruların hasar görmesi ve sıcak su hattından verim alınamaması söz konusu olur.

Sıcak su tesisatı açma işlemlerini gerçekleştiren ustalar genel olarak teknolojik ekipmanlar kullanmaktadır. Bu sayede tıkanmaya neden olan unsurların borudan uzaklaştırılması ve sıcak su akışının sürekliliği sağlanmaktadır.

Su Tesisatından Gelen Islık Sesi Neden Olur?

Su tesisatı ile alakalı sorunlardan bir tanesi de borudan gelen sestir. Alan sıkıntısının yaşandığı yerlerde tesisat borularının birbirine yakın döşenmesi söz konusudur. Bu durum yüksek basınçla suyun aktığı hallerde boruların titreşmesine ve birbirine çarpmasına neden olmaktadır. Ses oluşmasına neden olan bu durum tüketicileri ciddi anlamda endişelendirmektedir. Tesisattan gelen bu ses yönelik en doğru çözümler için İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

“Su Tesisat Çözümleri” üzerine 6 yorum

 1. İyi çalışmalar
  Yeni aldığımız evde evdeki bütün giderlerden koku geliyor ama lağım kokusu değil keskin sabun kokusu. 1 hafta once tesisatciları çağırdık ama banyo ve tuvaleti komple kırıp tesisatı, pimaşları değiştirmelerine rağmen koku hala gitmedi. Gelen tesisatçılar da kameralı sistem kullanıyordu. Binada sadece bizde koku var. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

  Cevapla
  • merhabalar gider kokuları daire içi atık su arızaları dısında bina geneli olan bir takım arızalardan dolayıda meydana gelebilir ve bu bazen birden fazla daireye yada tek daireye etki edebilir bu durumlarda detaylı tarama cihazları ile bina geneli koku tespit cihazları ile tespit edilmesi gerekmektedir

   Cevapla
 2. İyi çalışmalar dilerim.
  Banyoda, duşa kabin montajından sonra, alt kata su damlamaya başladı.
  Duşa kabinin yan parçası duvara fayans üzerine vidalanınca oradan gecek duşun soğuk suyu borusu delinmiş olabilir.
  Fayans kırmadan, duşa kabin sökülmeden, vida boru içine batmış vaziyette iken kaçağı gidermek mümkün müdür.

  Cevapla
  • Malesef Abdullah Bey. Bahsettiğiniz şey mümkün değil. Yapmanız gereken duşakabini söktürüp fayansı kırdırmak. Bu işlemi yaptıktan sonra delinen borudan vidanın girdiği kısmı kesip yeniden bir ek yapmanız gerekiyor. Bunun dışındaki çözümler geçiçi ve tekrar edecek çözümlerdir.

   Cevapla
 3. Bizim çalıştığımız iş yerinde lavabodaki musluktan su çok az akıyor. Tesisat yeni döşendi daha önceden böyle bir problem yoktu. Haliyle de musluklar da yeni lavabodaki musluğu yeni olmasına rağmen tekrar değiştirdik ama yine sorun devam ediyor. Problem ne olabilir bu konuda bize yardımcı olabilirmisiniz. İş yerimiz kağıthane gültepede buraya servisiniz varmı bu problemlerle ilgileniyormusunuz bilgi verirseniz çok seviniriz.

  Cevapla
  • Su tesisatı yapılırken kaynak kısmı fazla ısıtıldığı için boru büzüşmüş olabilir. Eğer böyle bir durum ise o kısmın kesilerek yeniden kaynatılması gerekir. Ancak su borusunun içerisine giden bir pislikten dolayı tıkanma olmuşsa bu çözülebilir. Bu iş için kullandığımız makinelerimizle kırmadan tıkalı boruyu açma işlemini yapabiliriz.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara