Gider Açıcı Tesisatçı Ustalar

robotla-gider-acan-tesisatcilar-420

Gider açıcı usta bir evde, iş yerinde tuvaletlerde ya da lavabolarda oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık olayını kırmadan açabilecek ustaya denmektedir. Gider açma firmalarında çalışan elemanların, zamanla gider açma işi ile ilgili gördüğü ve tecrübe edindiği bilgilerle sorununuza çözüm üretebilir. Ustaların iyi usta olup olmadığını eskiden yaşına göre anlaşılırdı. Bir ustanın yaşına bakılarak, ne kadar tecrübe sahibi olduğuna karar verilip, ona göre iş verilirdi. Ustanın yaşı küçük olduğunda, çok fazla iş tecrübesi olmadığından güvenilmez ve iş verilmezdi. İnsanlar haklı olarak en iyi tesisatçı ustayı bulmaya çalışırlar ve farklı yöntemlerle iyi ustayı bulurlar. Ancak gider açıcı usta olarak, tecrübe ya da daha önce yapılan bir iş olmadığı için yaşın bir önemi yoktur.

Tesisat işlerinde, pis su tesisatı, temiz su tesisatında çalıştıkça usta olunan bir meslektir. Doğal olarak çalışma süresi ile karşılaşabileceği arıza türlerinin tesisat çeşitlerinin çokluğundan dolayı tecrübe kazanılmaktadır. Bu şekilde usta kalitesini her geçen yıl arttırmış olur. Tıkanıklık açma işlerinde ise 1 yıl içinde her türlü arıza ile karşılaşıp ustalaşmak mümkündür. Farklı gider tıkanmaları sayesinde, zamanla ustalaşma mümkün olur. Bu bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olduktan sonra açılamayacak gider kalmaz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Açılmayan tesisat boruları

Yalnız bazı özel durumlarda gider açıcı usta ne kadar iyi olursa olsun, sonuç alınamayan tıkanıklık işleri de olabilmektedir. Mesela binaların zemin katında bulunan binanın ana gider borusunda çökme ya da eğimsizlik olduğunda ustanın buna yapabileceği pek fazla bir şey olmaz. Çünkü açılan gider borusunda hata olduğu için, zamanla tekrar tıkanmaktadır. Bu gibi durumlarda çözüm ise borudaki hatanın olduğu noktayı tespit ederek, kırıp hatlı noktayı tamir etmektir. Hatalı noktanın tam yerini tespit etmede işimizi görecek olan cihaza detektör denir. Boru içerisini görmemizi sağlayan kameraların ucundaki vericiyi algılayan detektör, betonun ya da toprağın altındaki arızalı noktayı gördükten sonra yerini tespit eder. Böylece binanın altına tamamen kazmak yerine, sadece arıza olan yani kamera ile gördüğümüz noktayı kırarız. Böylece daha az inşaat işi çıkar ve maliyeti çok düşürür.

Özellikle tuvalet tıkanıklığı olaylarında, binaların ana boruları çok tıkanır. Yeni yapılan binalarında pimaşları temelde, demirlerin arasına döşenmekte üstüne beton dökülerek sabitlenmektedir. Yeni yapılan bir binanın temelindeki boruyu değiştirmek, o binanın temelini yeniden yapmak kadar zordur. Aynı zamanda boruyu tamamen değiştirmek için, temeli boydan boya kesmek zorunda kalınır. Bir anlamda binanın temelini yarı yarıya zayıflatmış oluruz. Gider açıcı ustanın farkı, burada da öne çıkar. Detektörle yapacağı noktasal tespit ile sizleri çok büyük sıkıntılardan kurtaracaktır. Paranız, zamanınız ve sağlığınız sizde kalsın gerisini biz hallederiz.

makine-ile-gider-acan-tesisatci-ustalar-421

Gider Açan Tesisatçı Firmalar

Eğer gider açıcı tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat firması, makineyle gider açan usta kadrosu ve teknolojik ekipmanlarıyla hizmet vermektedir. Gider açan bir tesisatçı firmada bulunması gereken tüm teknolojik ekipmanlara sahip ekiplerimiz, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet vermektedir. Üstelik gider açan servis ekiplerimizde;

 1. Gider açma makinesi
 2. Gider görüntüleme kamerası
 3. Detektör
 4. Gider yıkama robotu gibi ekipmanların tümü mevcuttur.

Gider açma ustası ekiplerimiz, bir telefonunuzla size hizmet verebilir. Bunun için size en yakın şubemizi aramanız yeterli. Makineyle gider açıcı ustalarımız, gerekli aletlerle gideri açma işlemini gerçekleştirerek, kamerayla gider borusunu görüntüleyip olası problemler hususunda sizi bilgilendirecektir. Robot makineyle gider açma işlerini garantili olarak yapıyoruz.

robotla-gider-acan-tesisatcilar-847

Gider Açan Tesisat Firmalarının Kullandığı Ekipmanlar

Evinizin lavabosunda ya da banyosunda gider tıkanıklığı sorunu meydana geldiğinde bunun bir an önce çözülmesini istersiniz, işte bu durumda da işi bilen kişileri çağırmalısınız. Gider açıcı tesisatçı ustalar, bu işleri profesyonel bir biçimde yaparlar ve gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar ile de yöntemlerini desteklerler.

Gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar denildiğinde akla gelen ilk şey detektördür. Detektör sayesinde gider açma sırasında borunun hangi kısmında tıkanıklık olduğu ve hangi kısma işlem uygulanacağı çok rahat bir şekilde anlaşılabilmektedir. Bu çalışamaya da detektör ile yer tespiti adı verilmektedir. Gider açan tesisat firmalarının kullandığı ekipmanlar arasında yer alan diğer cihaz gider görüntüleme kamerası olacaktır.Gider görüntüleme kamerası ile birlikte gider hatlarındaki kısımlar görüntülenir ve tıkanıklığın ne derecede olduğu anlaşılır. Bu alet ile boruları kırmadan ya da parçalamadan açma işleminin bir kısmı halledilebilmektedir. Bu cihazlar yaklaşık 20 metreye kadar görüntüleme sağlayabilmektedir.

 Makine ile tıkanmış olan gideri açmanın zararları nelerdir

Cihazla gider açılırken borulara zarar verilir mi ? Tıkanıklık açma cihazı bir yılan gibi boru içerisinde dönerek çok rahat ilerleyebilir ve önüne çıkan engelleri temizleyerek yoluna devam eder. Tesisat borularına hiç bir zarar vermeden bu sancılı durumdan sizi bir an önce kurtulmuş olur.

Günümüzde gelişen sadece akıllı telefonlar değildir elbetteki yeni teknolojiler tesisat sektörü için de ilerleme kaydetmiştir. Bilgisayarlı sistem olarak da adlandırılan bu cihazlar borunun içerisinde görüntü alma olanağı da sağlamıştır.

Binalardaki atık sular bağlandıkları borular içerisinden ilerleyerek rögara ulaşmaktadır. Tesisat borularından günde kovalarca atık su geçiş sağlamaktadır. Haliyle de borularda zamanla yapışıp kalan pislikler ek yerlerinde birikip tıkanıklığı oluşturur.  Bu durum kaçınılmazdır tesisatın içerisinin tertemiz kalması olanaksızdır. Kamera yöntemi burada işe yaramaktadır. Gidere kamera gönderildikten sonra bağlı olduğu ekranda da ön izlenim yaparak hasar tespiti yapmak mümkündür.

Gider açma yöntemi için   Kameralı Kanal Açma   sayfamızı ziyaret edebilir ve ya hemen bizi arayabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider Açıcı Kimyasallar Kullanılmalı mı?

Gider açıcı kimyasallar, gider tıkanıklığı durumunda akla gelen en önemli seçenekler olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de gider tıkanıklığı yaşanan durumlarda gider açan ustaların bu kimyasalları kullanıp kullanmadığı merak konusudur. Çünkü ustalar bu kimyasalları kullanıyorsa tüketiciler de aynı yöntemi benimsemeyi arzu edecektir.

Gider açan kimyasal kullanmak riskli bir durumdur. Çünkü kimyasalın doğru miktarda kullanılmaması çoğu durumda ciddi problemlere neden olmaktadır. Boru delinmesi ya da giderin hasar görmesi daha maliyetli sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle de gider açan kimyasallar konusunda dikkatli olmakta yarar vardır. Aksi takdirde gider açmayı isterken daha maliyetli ve çetrefil bir duruma neden olabilirsiniz.

En Etkili Gider Açma Yöntemi Hangisi?

Gider açma konusunda en makul çözüm profesyonel gider açan ustalardan destek almanızdır. Çünkü ustalar kimyasal gibi boru ve gidere zarar verecek uygulamalara başvurmamaktadır. Tam aksine kullanılan kamera ve robotlar yardımıyla kaliteli bir gider açma süreci gerçekleşmektedir. Burada önemli olan gider açmanın daha başarılı bir şekilde tamamlanması ve borulara zarar verilmemesidir. Maliyetler gider açıcı kimyasala kıyasla daha yüksek olabilmektedir. Ancak boruların delinmesi durumunda ortaya çıkacak masraf düşünüldüğünde kameralı gider açma hizmeti çok daha makul olacaktır.

Siz de gider açma konusunda sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Yapmanız gereken yalnızca İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçmek olmalıdır. Ekibimiz giderinizin en hızlı ve sorunsuz şekilde açmayı taahhüt etmektedir. Üstelik kamera ve robot sayesinde boru sistemine de zarar vermemektedir.

“Gider Açıcı Tesisatçı Ustalar” üzerine 2 yorum

 1. Bizim oturduğumuz dairenin mutfak lavabosunda ara ara suyu yavaş çekme sorunu yaşıyoruz pompa ve lavabo açıcı gibi ürünler kullanarak açıyoruz ama alt komşumuz duvarın da kararma olduğunu ve bizden kaynaklı olduğunu söyledi mutfak lavabosunda kullandığımız bu lavabo açlar böyle bir zarar vermiş olabilir mi

  Yanıtla
  • Lavabonun giderini açmak için yaptığınız pompalama işleminin herhangi bir zararı yoktur. Yalnız lavaboyu açmak için kullandığınız kimyasallar pimaşların ek yerlerindeki contalara zarar verebiliyor. Hele ki bunu alışkanlık haline getirip sürekli gidere döküyorsanız contalarda erime ya da pimaşın ek yerlerinde açılmalar meydana gelebilir. O yüzden bir daha ki sefere daha profesyonel bir yardım alırsanız pimaşınızada zarar vermemiş olursunuz. Şu an belkide pimaşınızı değiştirmek zorunda bile kalabilirsiniz. Komşunuzdaki kararmaların sizle alakası olması muhtemel

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara