Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım?

Mutfağınızda yemek yaparken aniden ıslanan halı nedeniyle, bir yerlerden su geldiğini fark edersiniz. Hemen suyun nereden döküldüğünü aramaya başlarsınız. Suyun giderden geri teptiğini ve geri gelen suyun da halı ıslattığını anlayamayabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşadığınızda ilk bakmanız gereken yer, mutfak gideridir. Mutfak giderinden su geri tepme yapabilir. Teptiğinde bulaşık makinesinin içine de su dolar. Geri tepen su, çıkacak bir nokta bulamazsa lavabonun içinden yukarı doğru yükselmeye başlar. Eğer lavabo sifonunun duvardaki gidere bağlanan kısmı gevşek ise, su oradan sızmaya başlar.

  1. Lavabodan su geri geldiğinde ilk yapmanız gereken açık olan çeşmeleri kapatmaktır.
  2. İkinci olarak lavabonun sifonunu duvardaki gidere tam olarak oturduğundan emin olun.
  3. Son olarak hemen bizi arayarak servis kaydı açtırın.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo çoğu zam başınıza dert olabilir. Fakat bunun için sıkıntıya girmeye gerek yoktur. Artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte tıkalı lavabolar kısa sürede sorunsuz bir şekilde açılmakta ve eski haline geri döndürülmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açılabildiği gibi doğal yöntemlerle de açılabilir. Tıkalı lavabo açma yöntemleri konusunu şu şekilde maddelere ayırabiliriz:

  • Karbonat ve Sirke Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve karbonat kullanımı tıkalı lavaboların açılmasında kullanılan doğal yöntemlerden birisidir. Bunun için bir su bardağı karbonatı lavaboya dökün, ardından da bir bardak sirkeyi dökün. Böylece karbonat ve sirke reaksiyona girerek, tıkanmış lavabonuzun açılmasını sağlayacaktır.
  • Sirke ve Tuz Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve tuz bileşimi de tıkalı lavaboları açmada kullanılmaktadır. Fakat basit tıkanıklıklar olduğunda kullanılmalıdır. İlk olarak 1,5 bardak karbonatı ve sonrasında da yarım bardak tuzu lavaboya dökün. Birkaç saat bekledikten sonra da sıcak suyu lavaboya boşaltın.
  • Pompa Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Pompa da tıkalı lavabo açmada kullanılan doğal yöntemlerdendir. En klasik olanlardandır. Tıkalı olan lavabonun ağzına pompayı düzgünce yerleştirin. Sonra da bastırarak pompalayın, bu işlemi yaklaşık 15 defa tekrarlamalısınız.

Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? sorusunun cevabını ,İstanbul Tesisat firmasını arayarak öğrenebilirsiniz. Profesyonel kadromuzdan alacağınız destek, sorununuzu çözer ve size garantili bir hizmet sunar. İstanbul Tesisat olarak en hızlı şekilde sorununuza çözüm üretiriz. Lavabodan su geri geldiği zaman yapabileceğiniz en hızlı tedbir bizi aramaktır.

Lavabodan su geri tepiyor ise giderde oluşan bir tıkanıklık söz konusudur. Su giderden akarak ilerleyemediği anlarda geri teperek mutfak lavabosundan geri tepen su sorununu oluşturabilir. Böyle bir durumda hemen çeşmeleri kapatarak bizi arayabilirsiniz. Lavabodan geri gelen su sorunu çözmek için en yakın cihazlı tesisatçı ekibimizi size yönlendiririz. Ekibimiz mutfak giderinden geri tepen suya neden olan tıkanıklığı kısa sürede açarak evinizin daha fazla batmasının önüne geçmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açan firmamız garantili çözümleriyle yanınızda.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

Yorum ekle

Tıkla Ara