Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? Su Geri Tepiyor

lavabo-tikanmasini-robot-sistemle-acabilen-firmalar-851

Mutfağınızda yemek yaparken aniden ıslanan halı nedeniyle, bir yerlerden su geldiğini fark edersiniz. Hemen suyun nereden döküldüğünü aramaya başlarsınız. Suyun giderden geri teptiğini ve geri gelen suyun da halıyı ıslattığını anlamayabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşadığınızda ilk bakmanız gereken yer, mutfak gideridir. Mutfak giderinden su geri tepme yapabilir. Teptiğinde bulaşık makinesinin içine de su dolar. Geri tepen su, çıkacak bir nokta bulamazsa lavabonun içinden yukarı doğru yükselmeye başlar. Eğer lavabo sifonunun duvardaki gidere bağlanan kısmı gevşek ise, su oradan sızmaya başlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

 1. Lavabodan su geri geldiğinde ilk yapmanız gereken açık olan çeşmeleri kapatmaktır.
 2. İkinci olarak lavabonun sifonunu duvardaki gidere tam olarak oturduğundan emin olun.
 3. Son olarak hemen bizi arayarak servis kaydı açtırın.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo çoğu zaman başınıza dert olabilir. Fakat bunun için sıkıntıya girmeye gerek yoktur. Artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte tıkalı lavabolar kısa sürede sorunsuz bir şekilde açılmakta ve eski haline geri döndürülmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açılabildiği gibi doğal yöntemlerle de açılabilir. Tıkalı lavabo açma yöntemleri konusunu şu şekilde maddelere ayırabiliriz:

 • Karbonat ve Sirke Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve karbonat kullanımı tıkalı lavaboların açılmasında kullanılan doğal yöntemlerden birisidir. Bunun için bir su bardağı karbonatı lavaboya dökün, ardından da bir bardak sirkeyi dökün. Böylece karbonat ve sirke reaksiyona girerek, tıkanmış lavabonuzun açılmasını sağlayacaktır.
 • Sirke ve Tuz Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Sirke ve tuz bileşimi de tıkalı lavaboları açmada kullanılmaktadır. Fakat basit tıkanıklıklar olduğunda kullanılmalıdır. İlk olarak 1,5 bardak karbonatı ve sonrasında da yarım bardak tuzu lavaboya dökün. Birkaç saat bekledikten sonra da sıcak suyu lavaboya boşaltın.
 • Pompa Kullanımı ile Tıkalı Lavabo Açma: Pompa da tıkalı lavabo açmada kullanılan doğal yöntemlerdendir. En klasik olanlardandır. Tıkalı olan lavabonun ağzına pompayı düzgünce yerleştirin. Sonra da bastırarak pompalayın, bu işlemi yaklaşık 15 defa tekrarlamalısınız.

lavabodan-geri-gelen-su-icin-cözüm-yollari-850

Mutfak lavabosu neden tıkanır? Tıkalı lavabo açma yöntemi

Mutfak lavabonuz mu tıkandı?Giderden su geri taşma mı yapıyor?  Mutfak lavaboları yanlış kullanım yüzünden mi tıkanır? Tüm bu sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Gider borularının tıkanmasının birden çok sebebi vardır. Öncelikle bu sorunun tesisattan kaynaklı olup olmadığını araştırmak gereklidir. Hatalı yapılan montaj işlemleri boruların ömrünün bitmesini beklemeden arızalar çıkarmaya başlayacaktır. Sürekli olarak yavaş çekmeye başlayan lavabo bir zaman sonra hiç çalışmayacak duruma gelecektir. Bu problemin tesisatla alakalı olan kısmıdır. Bir diğer olabilecek sorun da dikkatsiz kullanımla alakalı olan tarafıdır. Lavabo içerisinde yıkanan sebzelerin atıkları, bulaşık yıkarken tabaklardaki yağ artığı gibi maddeler giderin tıkanmasına sebep olmaktadır. Zaman içerisinde biriken bu atıklar boru içerisine yapışarak suyun geçişini yavaşlatır ve bir süre sonra tamamen borunun önüne kapatarak tıkanıklığa sebep olur.Sorunun tespiti için kırım yapmadan önce görüntülü sistemlerle boru içerisine bakmaktan geçmektedir. Kamera ile sorunun kaynağına ulaşılıp sonrasında yapılacak müdahaleler belirlenir.

Kameralı sistemle lavabo açan firmalar nasıl bir yol izler?

 • Gider borularında aşırı yağlanmadan dolayı tıkanmalar oluşuyorsa tadilata gerek kalmadan boru içerisini jet yıkama moturu ile yıkanabilir. Tesisat yıkaması sonrasında dikkatli kullanım ile desteklenirse uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Yıkama işleminin detayları için yandaki linki tıklayabilirsiniz.  Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti
 • Görüntülü sistemle mutfak lavabosunu açan ustalarımız sorunun tesisatta olduğunu tespit ederse onarım yapılması için ayrıca bir ekip gönderip tek elden problemi çözüme kavuştururuz.

Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? sorusunun cevabını ,İstanbul Tesisat firmasını arayarak öğrenebilirsiniz. Profesyonel kadromuzdan alacağınız destek, sorununuzu çözer ve size garantili bir hizmet sunar. İstanbul Tesisat olarak en hızlı şekilde sorununuza çözüm üretiriz. Lavabodan su geri geldiği zaman yapabileceğiniz en hızlı tedbir bizi aramaktır.

Lavabodan su geri tepiyor ise giderde oluşan bir tıkanıklık söz konusudur. Su giderden akarak ilerleyemediği anlarda geri teperek mutfak lavabosundan geri tepen su sorununu oluşturabilir. Böyle bir durumda hemen çeşmeleri kapatarak bizi arayabilirsiniz. Lavabodan geri gelen su sorunu çözmek için en yakın cihazlı tesisatçı ekibimizi size yönlendiririz. Ekibimiz mutfak giderinden geri tepen suya neden olan tıkanıklığı kısa sürede açarak evinizin daha fazla batmasının önüne geçmektedir. Robotla lavabo tıkanıklığı açan firmamız garantili çözümleriyle yanınızda.

Lavabodan Su Geri Gelmesi Normal mi?

Lavabo tıkanıklığı yaşanan durumlarda lavabodan su geri gelmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur. Suyun giderden akması ve kanalizasyona karışması gerekmektedir. Ancak lavabo giderinde meydana gelen tıkanma borudan akan suyun bir süre boruda birikmesine yol açmaktadır. Suyun birikmesi bir süre sonra akan suyun geri gelmesine neden olur. Bu da lavabodan suyun gitmemesine ve adeta bir gölet oluşmasına yol açar. Lavabodan su geri gelmesi bu durumda çok doğal bir sonuç değildir.

Lavabodan su geri gelmesi halinde lavabo tıkanmaları için profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bunun için İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz. İstanbul Tesisat lavabodan geri gelen su konusunda size en uygun çözümü sunar. Üstelik kaliteden yana tercih kullanmanızı da sağlayarak profesyonel bir çözüme ulaşmanız adına hizmet sunar.

Lavabodan Su Taşması Nasıl Önlenir?

Lavabodan su taşması gider tıkanması probleminin en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Çünkü giderden akmayan su lavaboda birikerek bir süre sonra taşar. Her seferinde mutfak ya da banyonuzun mahvolmasına neden olan bu durumu ortadan kaldırmanın en ideal yolu lavabo tıkanıklığı açma hizmetleridir. Pmpa ya da lavabo açıcı gibi geçici çözümlerle ortadan kaldıramayacağınız bu sorunu lavabo gideri açma hizmetiule ortadan kaldırabilirsiniz.

Lavabo gideri açma hizmetleri sayesinde beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde lavabonuzda taşma, su geri gelmesi ya da diğer sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz. O halde İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek problemi kökten çözmenin tam zamanı!

“Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım? Su Geri Tepiyor” üzerine 46 yorum

 1. Merhabalar dün lavabo borusundan su aktı. Daha sonra akıntı olmadı. Akan suyun bir sızıntı mı yoksa lavabodan su geri gelmesi mi olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bir de eğer su geri gelmesi durumu varsa geri gelen su diğer dairelerin pis suyu da olabilir mi yoksa sadece benim kullandığım su mu geri gelme yapmıştır? En üst katta oturuyorum, cevaplarsanız sevinirim

  Yanıtla
  • En üst katta oturuyorsanız karşı dairenizle lavabo gideriniz birleşiyorsa yan dairenin mutfak gideri kullanıldığında sizden geri taşır. Bazı dairelerin lavabo bölümleri duvarda birleşiyor. Boru birleşim yerinin duvara gelmesi durumunda siz lavaboyu kullanmadığınızda bile su geri taşma yapabilir.

   Yanıtla
  • Bulaşık makinesinin hortumunu gider borusundan çok fazla içeriye doğru verdiğiniz için boru içerisinde yağlanma başlamış. Bulaşık makinesinin atık su gider hortumunu biraz geriye çekin. Mutfak giderinin içerisine bahçe hortumunu sokun ileri geri hareketle yağlanmayı temizleyin.

   Yanıtla
 2. Merhaba 2. Katta oturdugumuz evimizin mutfak lavabosunun altındaki giderden ve bulaşık makinasının baglı oldugu hortumdan bir anda mutfagımı su bastı ardından bir tıkanma söz konusu oldugunu düşünerek açtık gideri şuanda akıntı vs yok tekrarlama durumu olur mu ?

  Yanıtla
 3. Iyi günler mutfak giderinden normal su gidiyor musluğu açtığımız zaman ama makina çalıştığı zaman suyu geri tepiyor

  Yanıtla
  • merhaba atık sularda kullanılmadığı halde suların geri olarak gelmesinin sebebi atık su ana borusunda meydana gelen bir tıkanmadan kaynaklıdır ve kameralı robot ile müdahale edilip açılması gerekmektedir

   Yanıtla
 4. Merhaba. Mutfak lavabom tıkandı dolabın altındaki boruyu gevşettim ve pis suyu leğene akıttım. Lavabomda fokurdama ve akan suda koku vardı. Wc ve duş pis suyu gideri ayrı ancak binanın zemin katında birleşip öyle gidiyor. Mutfak lavabosuna tuvalet pis suyunun karışma ihtimali var mıdır

  Yanıtla
 5. Merhaba, mutfak lavabomuzda sık sık fokurdamaya şahit oluyorum, özellikle lavabonun kullanılmadığında. Tahminim yan komşumun lavabosu ile ortak gider borusunu kullanmamız, şu ana kadar su sızıntısı sorunu ile karşılaşmadık, sadece fokurdamalar devam ediyor. Bunun bir çözümü var mı, örneğin gider borumuza tek yön kapak takılabilir mi?

  Yanıtla
 6. Merhaba 5 katlı apartmanın giriş katında oturuyorum. Mutfak lavabosunun giderinden su akıntı sesi geliyor. Üst kattakiler kullandıkça diye düşünüyorum. Su sesini nasıl kesebiliriz şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 7. Merhaba iyi günler mutfak lavabosunun giderinden su geri tepiyor dışarı akıyor aynı giderden nedeni nedir acaba boruları değiştirdik yine aynı şu dışarıya akıyor teşekkürler şimdiden

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak lavabosundan su geri geliyor ise hattınızda bi tıkanıklık var demektir. Buna da robot ile müdahale edip arkasından kamera ile kontrolü yapılmaktadır. Yardım için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 8. Merhaba, adım Sema mutfak duvar giderinden su tekrar sızıyor, lavabo açıcı döktük, 5m gider açıcı demir sarkıttık tıkalı görünmüyor, ama yinede su duvar giderinden tekrar sızıyor, sizce be yapmalıyım

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak hattınızda bir tıkanma söz konusu olmuş. Bu gibi durumlarda robot ile tıkanıklığı açıp kamera ile kontrol ediyoruz. Bu işlemin 150 tl bir ücreti bulunmaktadır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 9. Mutfak lavabosunda bir ıkı sanıyelık fokurdama ve kopuk gelmesı yasadım. Daha once de hat tıkanmıstı gerı su gelmıstı fakat tesısatcı acmıstı sonradan. Sımdı problem olur mu

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak hattınız yavaş yavaş tıkanmaya başlamış. En kısa zamanda tekrar hattınızı kontrol ettirip gerekirse robot ile tıkanıklığın açılması gerekmektedir. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 10. İzmir\’ e geliyor musunuz? Bizim de bulaşık makinesi çalışırken içindeki sular lavaboya doluyor. Tesisatçı çağırdın ama tam yapamadılar. Sorun hala devam ediyor. Ne yapabiliriz?

  Yanıtla
  • Merhaba .Öncelikle geçmiş olsun. Sizin sıkıntınız mutfak hattınızın tıkanmış olmasıdır. Bizim İzmir’e servisimiz yok ama internetten o bölgede çalışan firma bulup hattınızı robot ve kamera sistemi ile açtırabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 11. bulaşık makinemin gider hortumu uzun ama çalışırken conta aparatına takılı olmasına rağmen su geri geliyor hortum aşağı sarkıyor ve pis su dökülüyor ne yapmam lazım

  Yanıtla
  • şeyma hanım ana boruda gider tıkanıklığı problemi yaşıyorsunuz özel robotumuzla tıkanıklığı açıyoruz kamera ile borunun içini görüntüleyip çökme vb. durumlar varsa tespitini sağlıyoruz.0532 283 64 40 numaramızdan bizi ararsanız kaydınızı açıp size en yakın servis ekibini yönlendirirler iyi günler dileriz.

   Yanıtla
 12. Benimde lovabomun gider hattından su geri basıyo alt kattaki komşumada su basıyomudur camaşır makinesinin gider borusu oraya takılı oldundan onu yerinden oynatıp çıkartıp tekrar taktımda su komple gitti aşayada sorun yaşatırmı

  Yanıtla
  • İyi günler Büşra Hanım. Bazen tıkanıklıklarda boru dolduğu için ek yerlerinden sızıp alt kata verebiliyor. Ama böyle bir durumda zaten alt komşunuz kapınız mutlaka çalacaktır. Böyle bir durum yaşanmamış anladığım kadarıyla. Su gittiyse eğer bir problem kalmamıştır efendim.

   Yanıtla
 13. lavabonun altindaki gider borusundaki makina giris borusu agzi acik bosta duruyor.suyu.actigimda hicbi sikinti.yok fskat bulasik yikarken o borudan kopuk disari cikiyor neden olabilir

  Yanıtla
 14. Merhaba mutfak lavabomuz tikaliydi borusunu çıkardık temizledik şimdide lavabidan akan su bulasik makinası giderinden geri geliyor

  Yanıtla
  • Merhaba, duvar içerisindeki gider borusu tıkalıdır. Bu sebeple dökülen su ileri gidemediği için en yakın giderden geri gelmektedir. Bu gibi sorunlar için tıkalı giderleri kırmadan açan makine ve kamera sistemlerimiz mevcut isterseniz yardımcı olabiliriz. 0212 647 10 10 merkez numaramızı arayıp yardım alabilirsiniz.

   Yanıtla
 15. Merhaba
  Mutfakta bulunan bulaşık.makinem kapalı olmasına rağmen içi boşken bile bir anda su doluyor ve dışarı atıyor. Bu neden olabilir? Tıkanıklık evin tesisatında mi bunu nasıl cozebilirz

  Yanıtla
  • İyi günler Erdem Bey. Makineniz ile alakalı bir problem yok burada. Sizin daire içi mutfak pimaşınızda yağlanmadan kaynaklı bir tıkanma meydana gelmiş. Bunun içinde makine ile bu tıkanıklıkları açıyoruz. Hattı açtıktan sonra kamera ile kontrolünü yapıp bir sorun var mı yok mu kontrolünüde yapıyoruz. Firmamızı ararsanız kısa süre içerisinde size bir ekip yönlendirebiliriz.

   Yanıtla
 16. Müstakil evde oturuyoruz bahcede ki çesmemiz tıkandı su gitmiyor pompa yapıyoruz su geri tepiyor kap kara çok pis su cıkıyor nasıl acmalıyız orayı

  Yanıtla
  • Merhaba Makbule Hanım. Çeşmede bir problem olduğunu sanmıyorum. Tesisatınızla alakalı bir sıkıntı var. Siyah bir su geliyorsa muhtemelen demir boru burası.Demir boru tıkandığı zamanda çok daralmış olduğu için su gelmez ve açmak hemen hemen çok aşırı zor. Çünkü boru tamamen daralıyor ve bunu basınçla ya da başka bir şeyle açamıyorsunuz. Çünkü boru özelliğini kaybediyor ve değişimi şart oluyor.

   Yanıtla
 17. Kolay gelsin usta lavabonun takılı olduğu gırtlak hortumdan su geri tepiyor içine hortum saldımsu gidiyor fakan köpüklü su geri geliyor ne yapmalıyım kolay gelsin

  Yanıtla
  • İyi günler Mustafa Bey. Lavabonun sifonuyla alakalı bir problem olabilir. Sifonu temizleyin ve doğru şekilde taktığınıza emin olun.Eğer doğru şekilde takılı değilse yine köpük şişip geri gelecektir. Hattın ilerisine de kamera ile bakmak gerekiyor çünkü hattın tam olarak açık olduğundan emin değiliz.

   Yanıtla
 18. 4 katlı binanın 4.katında oturuyoruz (8 daire) biz bulaşık makinesi ni çalıştirdigimizda 1.katın mutfak lavabo suna köpük birikiyor pislik yemek artığı veya su değil sadece köpük bunun sebebi ni öğrenebilir miyim teşekkür ederim

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER MAHMUT BEY BİNA ORTAK GİDERLERİ GENEL OLARAK EN ALT DAİRELERDEN VEYA ZEMİN ÜZERİNDE BULUNAN DAİRELERİN İÇERİSİNDEN ROGARA BAĞLI OLDUGUNDAN ÜST KATLARDA KULLANILAN YOGUN SU YAPILAN PİMAŞ İŞÇİLİĞİNE BAĞLI OLARAK ZAMAN ZAMAN ALT KATLARDAN VEYA DİĞER KATLARDAN GERİ VEREBİLMEKTE.
   KESİN ÇÖZÜM VE PROBLEMİN DETAYLI OLARAK TESPİTİ İÇİN GİDER KAMERALARININ GİDER İÇERİSİNDE GÖRÜNTÜLEME YAPMASI GEREKMEKTEDİR

   Yanıtla
 19. Merhabalar bizim mutfak lavabomuzda tıkanıklık var şuan iyi çekmiyor aslında borular 1 senelik geçen yıl mutfak dolabını değiştirdiğimiz zaman komple tesisatını da yenilemiştik. Önceden de vardı biraz bu sorun suyu yavaş çekiyordu. Ama şuan önceki tesisata oranla çok daha yavaş çekiyor sorun ne olabilir yeni yapılan tesisattanmıdır.

  Yanıtla
  • İki farklı sorun olabilir, birincisi giderin eğimsiz döşenmiş olması ikincisi ise giderde yemek artığı ve yağlanma oluşmasıdır. Eğer borunun yapımında hata var ise malesef kırılıp yeniden döşenmesi gerekir. Eğer boruda sorun yoksa tıkanıklık açma makineleri ile açılır ve gerekirse tüm yağı temizlemek içinde yıkama yapılabilir. Sorun tamamen çözülmüş olur.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara