Mutfak Gideri Açan Firma

aletle-mutfak-giderini-acan-firmalar-986

Lavabo tıkanıklığı sorunuyla karşılaştığımızda, genelde kendimiz açmayı deneriz. Fakat her tıkanıklık öyle kendi başımıza açabileceğimiz türden olmaz. Biraz uğraşır ve açamazsak, artık iş benden çıktı der ve hemen çağımızın kurtarıcısı internet sitelerine başvururuz. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır yazarak, internet üzerinden bilgilerini aratır ve oradan edindiğimiz bilgilerle tıkanıklığı açmaya çalışırız. Bugün o bilgilere yenilerini ekleyeceğiz. Tıkanan lavabolar ikiye ayrılır, bunlar mutfak lavaboları ve banyo lavaboları olmaktadır.

Mutfak lavabosu nasıl açılır?

Mutfak lavabosunu açmak için önce neden tıkandığını bilmek gerekir. Mutfak giderleri genelde yağlanmadan ve yemek artığından tıkanır. Peki bu sorun kimyasal maddelerle çözülür mü? Eğer tıkanıklık çok ilerlemiş ise kimyasal maddeyle de çözemeyiz. Sorun yeni başlamışsa, daireniz çok eski değilse ve mutfak hattı da çok eğimsiz değilse, güçlü kimyasallarla bu yemek artığı ve yağlanma sorunlarından kurtulabilirsiniz. Aslında yapılması gereken, mutfakta daha dikkatli kullanım ve o yağın, yemek artığının orada birikmesini engellemektir. Yani düzenli olarak, belirli aralıklarla yağ çözücü kullanmak size uzun yıllar sorun yaşamamanız hususunda yardımcı olacaktır. Bazı hanımlar buna çok dikkat ettiğinden, mutfak giderleri yıllarca hiçbir tıkanma meydana gelmemektedir.

Bu işte bu kadar yoğun stres üstüne bir de bu ruhsal çöküntüye uğramak istemiyorsanız, gider borularınızı kullanırken belirli hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin mutfak giderlerinde bayanların kullanımında meyve sebze yıkarken gideri tıkayabilecek toprak gibi şeylere dikkat edilmelidir. Yemeklerden sonra bulaşık yıkarken tabaklardaki yemek artıkları bu tıkanmalarda çok etkili olur. Giderlere dökülen yemek yağları, mutfak giderlerinde en çok tıkanmaya sebep olan etkenlerin başında gelir. Özellikle gider borunuz eğimsiz ise, içine dökülen her şey borunun dibine çökerek orada sertleşip, zamanla çoğalarak boruyu tamamen çimento dökülmüş gibi kapatacaktır. Bu tıkanmadan sonra o boruya ne yapılırsa yapılsın açılmayacaktır. Çünkü bu bahsettiğimiz etkenler, çimento etkisi yapar ve çok sert bir yığılma meydana getirir. Herhangi bir kimyasalla da çözülemez. Tamamen tıkalı olduğu için çözülen pislik borudan akıp gidemez. Dolayısıyla tekrar olduğu yerde donar.

robot-makine-ile-tikaniklik-acma-servisi-987

Giderin tıkanmaması için ne yapmalı?

Bu durumda o tıkanıklığı açmak için matkap etkisi yapacak, o sertleşmiş tabakayı parçalayacak bir sistem gerekmektedir. Bu sistemde gider açma makinesi dediğimiz, toplumda gider açma robotu diye adlandırılan makinelerdir. Bu makinelerin helezon yayları ve ucundaki açma aparatları gidere salınarak, makinenin bu yayı ve ucundaki ucu çevirerek ileri doğru itmesi ile oradaki sert tabakayı delip parçalayarak, giderin açılmasını sağlar. Tüm bu çalışmalar esnasında müşterilerimizin aklına gelen iki soru olur; Birincisi tekrar tıkanma olur mu? İkincisi ise makine boruya zarar verir mi? Birincisine cevap vererek başlayalım; Tekrar tıkanma olmaması için kamera sistemi ile boru içerisini görüntüleyerek size de gösteriyoruz. Bu sayede boruda ne var ne yok, tam açılmış mı, kendi gözlerinizle görüyorsunuz.

Mutfak Giderini Açan 3 Yöntem

Lavabo tıkanıkları ve giderlerin tıkanması özellikle ev kadınlarının korkulu rüyası olmaktadır. Lavabo bakımına dikkat edilmediği zaman gider tıkanıklıkları çözülmez bir hal alabilir.

Gider tıkanıklıkları eğer basit düzeydeyse bunu evde kendiniz de halledebilirsiniz. Birkaç küçük işlemle birlikte gider tıkanıklığı açılır ve lavabo eski haline döner. Mutfak gideri açma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Karbonat ve Sirke ile Gider Açma: Bu yöntem tıkalı gideri doğal yollar ile açmak isteyenlerin kullanması gerektiği bir yöntemdir. İlk olarak bir su bardağı karbonatı gidere dökün ve ardından da yine bir bardak sirkeyi karbonat üzerine dökün. Sirke ve karbonat boru içerisinde etkileşime girerek giderin açılmasını sağlayacaktır.
  • Tuz ve Sirke ile Gider Açma: Gider açma yöntemlerinden bir diğeri de tuz ve sirkeyi birlikte kullanmaktır. Bir bardak tuzu gidere boşaltın ve ardından da bir bardak sirkeyi dökün.
  • Pompa ile Gider Açma: Pompa ile gider açma yöntemi herkesin bildiği yöntemlerden birisidir. Pompayı tıkalı olan lavabonun ağzına yerleştirin. Lavabonun ağzını tamamen kapatmaya dikkat edin ve bastırarak işlemi yerine getirin.

Mutfak Gideri Açan Tesisatçı

Günümüzde kadınların en korkulu kabusu olan mutfak gideri tıkanması durumunun nedenlerinden bahsettiğimize göre tıkanan mutfak giderini nasıl açarım sorusunun yanıtını verelim. Tıkanan mutfak giderini açmak için kimyasal kullanabileceğinizden bahsetmiştik. Her zaman etkili olmasa da işe yarayan bir yöntem olan kimyasal kullanarak mutfak lavabosu açma sık tekrarlayan lavabo tıkanıklıklarında kullanılması tavsiye edilmez. Zaten sık tıkanan mutfak lavabosunu açmak için evde kendinizin uygulayabileceği bir yöntem de yoktur. Bunun için mutfak gideri açma servisi çağırmanız gerekmektedir. İstanbul Tesisat, tıkanan mutfak giderini açan tesisatçı firma olarak İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan gider açma makineleri tüm ekiplerimizde olduğundan servis talebinize en kısa sürede yanıt vererek sorununuzu gideriyoruz. Mutfak lavabosundan sular geri geliyorsa en yakın şubemizi arayabilirsiniz. Mutfak gideri açan usta ekibimiz garantili hizmet anlayışıyla problemlerinizi kökünden çözer.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkla Ara