Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır ?

makine-ile-radyotor-temizligi-yapma-yeri-417

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hem de kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne derseniz. Bu temizlikler yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemi makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makineyi tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 45 dakika, suyu devir daim yaptırıyoruz. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombiniz 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

ilacli-radyator-tesisat-temizligi-yapan-firmalar-416

Peteklerin havası nasıl alınır?

Peteklerin sağ üst tarafında bulunan ve basit bir düz tornavida ile açılabilen bir vidası bulunmaktadır. Bu vidayı saat yönünün tersine çevirdiğinizde radyatörün içerisinde hava varsa vidanın ucunda bulunan delikten hava atmaya başlar bu işlemi hava gelen yerden su gelene kadar yapınız. Eğer açtığınızda direk su geliyorsa hemen kapatabilirsiniz çünkü radyatörünüzde hava yoktur. Bazen hava olmadığı halde radyatör altı ısınmıyor havasını nasıl alırım diye sorular gelebiliyor. Eğer bir peteğin alt kısmı ısınmıyorsa dibine biriken çamurlardan ve benzeri sorunlardan olabilir. Zaten bir petekte hava olduğu zaman peteğin üstü ısınmaz. Çünkü oluşacak hava her zaman üstte olur peteğin altında kalma gibi bir ihtimal yoktur. Fizik kurallarına bile aykırı olan böyle bir olay gerçek olmaktan çok uzaktır.

Radyatör temizliğini peteklerinizi yerinden sökmeden özel solüsyon ve petek temizleme makinesi ile uzman ekiplerimiz tarafından dikkatli ve titiz bir çalışma sonucu temizliyoruz. Peteklerin içinde biriken çamurlaşmış pislikleri ve toz yumaklarını arındırarak daha etkili bir ısınma sağlıyoruz.

Yorum yapın

Tıkla Ara