Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma

kamerali-sistem-kullanarak-su-tesisatindaki-kacagi-bulan-firmalar-206

Su kaçağı bulma işlemi, kaçak cihazı ile yapılmaktadır. Demir boruda ve plastik boruda olan kaçakları, noktasal olarak tespit eden cihazların yanında bir de pis sudaki kaçakları görmek için kamera sistemi bulunmaktadır. Kamera sistemi ile gider borusunda bulunan kırık, çatlak, ters eğim, geçmemiş pimaş, çıkmış – sıyrılmış conta gibi problemlerin hepsini görüp, size ona göre rapor verilmektedir. Bu iki cihaz sayesinde hem temiz su, hem de pis su tesisatınız test edilmiş olur. Su tesisat borusunda kaçak bulma faaliyetlerini geniş alana yayan firmamız, İstanbul’dan sonra Ankarada hizmet vermeye başlamıştır. Şubeler bölümünden, su kaçak tespiti yapan firmalarımızın telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Su borusunda kaçak bulma işlemini, gerekli tüm makine ve kameralardan yararlanarak profesyonel ustalar ile bularak tamir hizmetini sağlıyoruz. Su borusu kaçağını sadece sıcak su ve soğuk su tesisatında aramıyoruz. Sisteminizi komple kontrolden geçiriyoruz. Su kaçağı her zaman temiz su tesisatında olmayabilir. Bunun için ekiplerimizde boru görüntüleme kameraları mevcuttur. Atık su borusu ve kanalizasyon borularını da kontrol ediyoruz.

su-borularinda-aletle-kacak-bulma-204

Su Tesisalarında Kaçak Bulma

Su borusunda meydana gelen kaçakları bulmak için ekiplerimiz önce kameralı detektörlerle noktasal olarak yerini tespitini yapıp; kaçağın ne tür bir kaçak olduğunu, nerede olduğunu ve hatta kamera yardımıyla su kaçak hattınızın fotoğraflarını bile çekebilirler. Tespiti yapılan kaçağın onarımı da gelen ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Tespit esnasında evinize zarar verilmeden sadece kameralı detektör yardımıyla, yüzeyden noktasal olarak tespiti yapılmaktadır. Kameralı su kaçak tespitinin yanı sıra bilgisayarla su sızıntısı bulan firma olan İstanbul Tesisat, cihazlı tesisatçı ustaları sayesinde kırmadan su kaçağı bulma ve tamir etme işlemleri yapmaktadır.

Size gönderdiğimiz cihazla su kaçağı bulan tesisatçı ekibimiz, soğuk ve sıcak su tesisatında su kaçak tespiti yaparlarsa, tamirini de kendileri yapmaktadır. Ama pis su hattında su sızıntısı olması halinde, su kaçağını aletle bulan ustalarımız size fiyat verir. Fiyatı kabul ettiğiniz takdirde, su kaçağını onaran tesisatçı ekibimizi yollayarak, probleminizi kökünden çözüyoruz.

İstanbul Tesisat bünyesinde çalışan ekiplerimiz her türlü su borusu kaçak problemini kameralı detektörlerle borudaki su kaçağının yerini noktasal olarak tespit edebilirler. Su borusunda meydana gelen kaçak problemleriniz için, telefona çıkan yetkiliye probleminizi detaylı bir şekilde anlatırsanız, size en doğru ekip ve makinelerimizi yönlendirerek problemlerinizi kökünden çözelim.

Su Borusundaki Kaçakları Bulan Makinalar

 • Su tesisatında oluşan su sızıntılarının kaynağını bulmak için farklı yöntemler ve aletler kullanmaktayız.
 • Sıcak su tesisatındaki kaçakları bulmak için termal kameralar kullanılarak borulardaki kaçak görüntülenebilmektedir.
 • Nem ölçer borularda olan kaçağı tespit etmek için kullandığımız yardımcı aletlerdendir.
 • Temiz su tesisatlarda en çok akustik dinleme cihazları kullanılarak su kaçakları bulunur.
 • Atık su gider borularını görüntüleme yapan kameralar ile görüntüleyerek su sızıntısının kaynağını bulmaktayız.
 • “Su Tesisat Borusunda Kaçak Bulma” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, alt katımda oturan kişinin balkonuna su birikiyor ve duvarında kabarma varmış. Ancak benim balkon tavanının köşesinde ve aşağıya inen duvarda da kabarma var. Fakat balkonda şu birikmesi yok. Bu durum benim dairemden mi kaynaklıdır yoksa üst katımdan kaynaklı bir su sızıntısı mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

   Yanıtla
   • İyi günler Figen Hanım. Anlattığınız problem üst kat ile de alakalı olabilir. Sizinle de alakalı olabilir. Sorunun çözümü için balkondan kamera ve dinleme cihazı ile tesisatların tüm kontrolleri yapılmalıdır. Bu işlem yapıldıktan hemen sonra sizin dairenizde bir sorun çıkmaz ise üst kata çıkılıp oranın balkonundan tüm kontrollerin yapılması gerekiyor. Bu sayede suyun nereden geldiği anlaşılabilir. En masrafsız ve en kolay yöntem budur.

    Yanıtla

  Yorum yapın

  Tıkla Ara