Su Kaçaklarını Önlemek İçin Neler Yapmak Gerekir?

Tesisat borularınızda kaçak olup olmadığını anlamak için, basit usulle manometre testi yeterlidir. Büyük şebeke borularındaki kaçakları önlemek için GPRS veri sistemi kullanılmaktadır. Belirlenen bölgelere yerleştirilen su sayaçlarıyla veri takibi yapılmaktadır. Evinizde temiz su borularından kaçak olmamasını istiyorsanız, tesisatınıza basınç düşürücü vana taktırmanızı öneririz. İstanbul Tesisat olarak su kaçaklarını cihazla bulma işlerini yapıyoruz. Karşımıza çıkan su kaçaklarının %90’ı temiz su borularından kaynaklanmaktadır. Temiz su boruları plastik olduğundan dolayı maksimum 10 bar basınca dayanıklıdır. Eski evlerde kullanılan demir boruların dayanıklılığı daha fazladır. Plastik borular ve kaynak ek yerleri 10 bar basınca dayanıklıdır. Ama şöyle bir problem oluşabilir; Geceleri su kullanımı az olduğu için normalde 4 ile 6 bar olması gereken şebeke suyu basıncı, geceleri 10 bar ve üzerine çıkabilir. Bu yüzden de borunun kaynak yerlerinden bir patlama gerçekleşir ve su kaçağı meydana gelir. Bu yüksek basıncı önlemek için, evinize basınç düşürücü vana taktırabilirsiniz. Basınç düşürücü vanayı, su sayacının önüne ya da kombinizin altına yerleştirebilirsiniz

Manometreli Su Basınç Regülatörü, tesisatlarda ve tesisalara bağlı cihazlarda yüksek basınçlı şebeke sularının meydana getirdiği şiddetli tahribatların önlenmesi için üretilmiştir. Manometreli ürünler çıkış basıncının görülüp değerlendirilmesi için önerilmektedir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
su-kacagini-onlemek-icin-yapilmasi-gerekenler-65

Manometreli Su Basınç Regülatörü, düşük basınç ve yüksek debi için üretilmiştir.

Su basınç regülatörleri:

 • 1 – Tesisatların patlaması ve armatürlerin basınçtan dolayı bozulmalarını engeller.
 • 2 – Koç darbesinin zararlarını önler.
 • 3 – Basınçlı suyun yarattığı gürültüyü önler.
 • 4 – Dengeli basınç sağladığından su tasarrufu sağlar. Laboratuvar testlerimizde 7,8 barlık bir basıncı 3 bara düşürdüğümüzde toplam tüketimde %25 oranında su tasarrufu sağladığı görülmüştür.
 • 5 – Çamaşır, bulaşık makinesi, kombiler ve termosifonlarınızı basınçlı suyun zararlı etkilerinden korur.

Su basınç regülatörlerinin basıncı fabrika çıkış 3 bar olarak ayarlanmıştır. İstenilen özel durumlarda ayar mekanizmasından 1- 6,5 bar arası ayarlanabilir. Manometreli ürünler, çıkış basıncını gözlemlemek açısından tavsiye edilir.

KULLANIM ALANLARI

 • 1/2″ Tesisatlar
 • Çamaşır makineleri
 • Bulaşık makineleri
 • Kombiler
 • Boylerler
 • Hidrafor çıkışları
 • Güneş Enerjisi sistemleri

http://www.caseventil.com/ alıntıdır.

Evinizde herhangi bir bölgeden sızan su kaçağı varsa ve yerini tespit edemiyorsanız bize ulaşın. Su kaçağı ve su sızıntısı probleminizi, kırmadan su kaçak arama robotuyla tespit edip, onarımını yapıyoruz. Artık evinizde oluşan su kaçakları, komşunuzdan size akan su sızıntıları sizi üzmesin. İstanbul Tesisat’ın profesyonel ustaları, evinize gelip su sızıntısını kesin olarak tespit eder ve onarımını yapar.

Su Sızıntısını Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Su kaçaklarını önlemek için manometre takmanız gerektiğini söylemiştik. Borularda oluşan çürümeler sonucu oluşan su kaçaklarında yapılacak en mantıklı hareket su kaçağının yerini tespit ettirerek kırmadan tamirinin sağlanmasıdır. İstanbul Tesisat, teknolojik cihazlarıyla su sızıntılarını kırmadan dökmeden bulabilmektedir. Su kaçağı şikâyetini hissettiğiniz anda bizden servis isteyin ve kaçak probleminize veda edin.

Tıkla Ara