Evdeki Lağım Kokusunu Yok Etmek

evdeki-lagim-kokusunu-gidermek-icin-yapilan-islenmler-05

Yaşam alanınızda, iş yerinizde veya kiraladığınız bir evde lağım kokusu olması sizi çok fazla rahatsız edebilir. Hiç kimse evinde veya yaşam alanında rahatsız edici kokular istemez. Evdeki lağım kokusunu yok etmek için yapmanız gerekenleri bu yazımızda sizinle paylaşacağız.

Eski evlerde sık rastlanan durumlardan biri de istenmeyen kokulardır. Peki, bu gibi sorunlarda neler yapmamız gerekiyor?

Banyo, tuvalet ve mutfaklar kötü kokuların en temel sebebidir. Bu pis kokuları yok etmek için uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz. Ama önce herkesin kendi evinde uygulayabileceği basit çözümleri belirtelim.

  • Lavabo altlarında ve tezgâh altlarında esli sifon olmaması bu kokuların sebebi olabilir.
  • Eğer bulaşık ve çamaşır makinesi gibi su ile çalışan makinelerin giderinden koku geliyorsa, kokulardan kurtulmak için giderlerin duvardaki yuvaya geçtiği kısımlar hava alınmayacak şekilde kapatılmalıdır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Evdeki Pis Kokuların Sebepleri

Evdeki pis kokular hemen herkesin yaşam alanını kısıtlar. Ne kadar temizlik yaparsanız yapın, ne kadar oda parfümü sıkarsanız sıkın, bu kokuların giderilmemesi büyük sorunlara yol açabilir. Pis kokular hem sağlığınızı, hem de yaşam alanınızı olumsuz şekilde etkiler. Evdeki istenmeyen kokular misafirlerinizi ve ailenizi olumsuz etkileyebilir. Hatta psikolojik olarak da sorun yaşatabilir ve her zaman aklımızın bir köşesinde kalır. Diğer işlerimize konsantre olmanızı engeller. Evdeki lağım kokusunun sebebi bulunmadan, kokudan kurtulamazsınız. Kaynağı bulmak için de bir uzman gerekir. Evimizde herhangi bir yerden gelen kokunun tespitini kendimiz yapmanız oldukça zordur.

Kokuların genel kaynağı genelde atık sulardan veya oturduğunuz evin yapılışından kaynaklanabilir. Eğer bir apartmanda oturuyorsanız, kokuların kaynağını tek başına bulmanız sizin için çok zor olacaktır. Bu yüzden profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Genelde pis kokulardan kurtulmak için, evlerinizde litrelerce deterjan harcarsınız. Bir türlü bitmek bilmeyen bu kokular kısa bir sürede cebinizi yakabilir. Bu durumda profesyonel bir yardım almak ekonomik açıdan da sizin için yararlı olacaktır.

evdeki-koku-nasil-engellenir

Evdeki Kötü Kokunun Kaynağı Nasıl Bulunur?

Teknolojik görüntüleme sistemleri sayesinde; günlerce, haftalarca belki de aylarca maruz kaldığınız pis kokulardan dakikalar sonra kurtulmuş olabilirsiniz. Eğer ekonomik bir çözüm arıyorsanız, en uygun çözüm bu olacaktır. Bir evde kötü kokuların sebebi birkaç farklı bölgeden kaynaklanabilir. Bunlar kontrol edildikten sonra, binadan gelen bir koku var mı, araştırılır. Daire içinde en önemli yer, boru içindeki kalıntılardır. Kamera ile gider borusuna girilerek, içeride atık kalıyor mu, su rahat gidebiliyor mu, bakılır. Pimaş borularda bir problem görülmüyorsa, sifon bağlantıları ve süzgeçler kontrol edilir. Sifonlarda su kalmadığında koku dışarı çıkar. Aynı şekilde süzgeçler de içinde su tutarak, kokunun gelmesi engellenir. Bir de her gider, yerine sıkıca geçmelidir. Sıkı geçmezse, kenarlarından kötü kokulu havayı kaçırır. Bu tip arızalar, daire içinde tamiratı yapılabilir şeylerdir. Eğer dairede bir sıkıntı görülmez ise, binanın atık su ana gideri ve rögar kontrol edilir. İşlemlerin hepsi kamera ile yapıldığından, net bir sonuç elde edilir. Aksi takdirde, yapılacak başka çözümler sizi ekonomik açıdan zorlayacaktır.

İstenmeyen kokulardan kurtulmak için profesyonel firmalardan yardım almak, sizin için her açıdan yararlı olacaktır. Çünkü firmalar hiçbir yeri kırmadan, hiçbir yere zarar vermeden koku tespiti yapabilirler. Üstelik yapılan işlemin garantili olması, sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır. Bu aşamada sizin yapmanız gereken en mantıklı şey, profesyonel destek alıp, hem ekonomik, hem de uzun süreli çözümler üretmek olacaktır.

pis-su-kokusunun-sebenini-cihazli-sistemler-ile-bulan-yerler-08

Banyodan Lağım Kokusu Geliyor

İstenmeyen kokuları yok etmek yerine, parfüm kullanmak, çok basit ve geçici bir çözümdür. Dolayısıyla uzun süreli bir çözüm arayanlar çamaşır suyu ile yıkamayı geçerli bir çözüm zannederler. Bu yöntem pis kokudan çok daha fazla çamaşır suyu kokusu çekmekten başka bir işe yaramaz. Çamaşır suyunun etkisi geçtiği andan itibaren, yine pis koku yayılır. İşin temeli, kokunun kaynağının bulunmasıdır. Daha fazla yorulmadan bizi arayın, sıkıntıyı çözelim.

Birçok evde oluşan ve rahatsızlık veren kanalizasyon kokuları için, farklı yöntemler denenir ve kullanılır. Özellikle sirke ve karbonat gibi yöntemlerle bu mesele çözülmeye çalışılsa da doğru değildir. Çünkü asıl sebep, direnlerden kaynaklanan ve kanalizasyonda sıkışan gazı tahliye etmektir. Bu gazı tahliye etmedikçe sorun kesin olarak çözüme kavuşmuş olmaz. Lağım kokusunu çözen firma olarak İstanbul Tesisat size güvenilir ve garantili hizmet sunmaktadır. Banyo ve mutfaklarda oluşan kötü kokular her zaman evde kendi kendinize uygulayacağınız yöntemlerle çözülmemektedir.

Tesisatın yapılışı sırasında hatalı es verilen borular ne kadar uğraşırsanız uğraşın kokuların oluşmasına sebep olduğu gibi ileri de tıkanıklıklara da yol açabilmektedir. Tüm bu problemleri tek hamlede çözebilmek için koku tespit servisi çağırılmalıdır. İstanbul Tesisat olarak sunduğumuz çözümler sayesinde koku probleminden kurtulmak çok basit. Bizi arayıp servis kaydı açtırmanız yeterli.

Koku Tespit Servis Firması

Koku tespiti için verdiğimiz hizmetlerden bazılarını sizin için listeledik.

  • Banyodan kötü koku geliyor.
  • Ev tuvalet kokuyor.
  • Yaz aylarında oluşan kanalizasyon kokusu.
  • Mutfak giderinden gelen kötü kokular.
Tıkla Ara