Kanalizasyon Açma Ustası | Lağımcı

Kanalizasyon açma ustası eskiden sırtına attığı kazma kürek ile sokaklarda lağımcı diye dolaşan ustalardır. Tabi şimdi eskiden olduğu gibi sıradan bir şekilde değil, adeta bir doktor edasıyla kameralı sistemler ve robot makinelerle lağım açma işini yapıyorlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap
Kanalizasyonlar Neden Tıkanır?

Kanalizasyonların da normal tuvalet ya da klozetler gibi tıkanma sebepleri vardır. Yanlış kullanımlar ve özensizlik bu tıkanmaların başlıca sebeplerindendir. Kanalizasyon tıkanması sorunu ile karşılaşıldığında kanalizasyon açma ustası çağrılmalıdır. Eskiden bu işlemler daha zor bir şekilde yapılmaktaydı fakat artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte robot makinelerle birlikte lağım açma işlemi daha kolay olarak yapılabilmektedir.

kanalizasyon-acma-işi-yapan-firmalar-7069

Kanalizasyon tıkanmalarının sebepleri konusunu şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Binalarda kullanılmakta olan tuvaletlere ya da klozetlere erimeyen katı cisimlerin atılması ve yanlış kullanım kanalizasyon tıkanmalarına neden olabilmektedir.
 • Lavabolara dökülmekte olan yağlı atıklar boruları ve pis su giderlerini tıkadığından dolayı kanalizasyon tıkanmalarına da sebep olabilmektedir.
 • Sanayisi gelişmiş  yoğun olan bölgelerde, pis su gider kısımlarına atılmış olan kumaş parçaları, poşetler ve hacimli kimyasallar da kanalizasyonun başlıca tıkanma sebepleri arasında sayılabilmektedir.

Lağım Açan Tesisatçı Usta

Aslında Osmanlı’dan beri süregelen ve adına da lağımcılık denilen bir iş gerçekten de vardır. Şimdilerde tuvalet açan lağımcı, o günlerde en önemli savaşlarda ordunun yer altındaki gücü olmuştur. Aynı şekilde Çanakkale savaşında da yer altı tünelleriyle düşman mevzilerine saldırılar düzenlemiş ve yüzlerce tünel kazarak yer altında apayrı bir savaş yapmışlardır. Düşman askerlerinin karşılıklı kazdığı tünellerde yeri gelmiş kazma küreklerle savaşmışlar, aylar boyunca adeta yer altında yaşamışlardır. Şimdilerde çok nadir rastladığımız lağımcılar, kırılamayacak ve tadilatı mümkün olmayan bölgelerde, yer altından tünel kazıp, kazdıkları tünellerden boru döşeyerek bu sorunlara çözüm üretirler. Kanal açma robotunun üretilmesi ile birlikte lağım açma ustası da artık dinlenmeye çekilmiş durumdadır. Çünkü kanalizasyon açma ustası tünel kazacağına, robotla kırmadan tıkanıklık açma çok daha kolaydır.

robotla-makine-ile-kanalizasyon-acan-sirketler-708

Robotla Lağım Açan Usta

Normalde böylesine büyük gider boruları kolay kolay tıkanmamaktadır. Nadiren rastlanan kanalizasyon tıkanması bir kenara, daha çok kanalizasyon hattında çökme veya eğimsizlik kaynaklı sorunlar yaşanır. Borunun içini görmek ve arızanın nerede olduğunu bilmek bize büyük kolaylık sağlamaktadır. Modern lağımcı diye nitelendirebileceğimiz ustalarımız, ellerindeki kameralı kanal açma robotu ile müdahale ederek tıkanmayı açar ya da arızalı bölgenin tam yerini tespit ederler. Böylece boydan boya her yeri kırmaktan ya da tünel açmaktan kurtulmuş oluruz.

Kanalizasyon açan usta bulmak kolay değildir.  Biz size açıklayalım; kanalizasyon tıkanıklığını açan firma biz ve bizim gibi kanal açma su kaçağı bulma hizmeti veren firmalardır. Bu yönden firmamız gelişmiş ülkelerdeki sistemleri ile eş zamanlı olarak kullanmaktadır. Her an yeni teknolojiyi takip etmektedir. Her işin makinelere yaptırıldığı bu dönemde kazma kürekle yapmak kimseyi de tatmin etmiyor artık. İnsanlar yapılan her işin kendi gözüyle görülmesinden yana olduğundan, görmedikçe güvenemez hale geldiler. Sizlere görerek tıkanıklığın açıldığı bir hizmet sunuyoruz.

Tıkanan kanalizasyon borusu, başa istenmeyen felaketlerin gelmesine yol açabilmektedir. Böyle bir durumda yapılan yanlış müdahaleler daha kötü hal almasına yol açmaktadır. Her uygulama, hem sağlığınızı ve bütçenizi riske atarken hem de sorunların tekrarlanmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden kanalizasyon tıkanması sorunu ile karşılaştığınız takdirde kanalizasyon açma ustası tarafından destek almalısınız. Tıkalı kanalizasyon açan servis ile birlikte gelen uzman ustalar, profesyonel bir şekilde robotlarla tıkanıklıkları gidermektedir. Robotla kanalizasyon gideri açan tesisatçı firma İstanbul Tesisat ise size 7/24 bu konuda destek olmaya hazırdır.

Makine ile kanal açma nedir? Robotla kanal açma işini yapan tesisatçılar

Lağım olarak adlandırılan yer aslında tuvalet gider borularıdır. Bu borularda bir problem olduğu zaman pis suyu geri verdiği için lağım taştı diye hemen bir tesisatçı arayışına gireriz.  Tıkalı olan yer derhal müdahale edilip açılması gereklidir. Bunun için üretilen bilgisayarlı sistemler sayesinde hiç bir alan kırılmadan bu işlemin başarı oranı %99’dur. Makine ile garantili kanal açan firma arayışına girmek zorunda kalırız. Peki bu makineler tıkanıklığı kesinlikle açabilirmi? Evet sadece istisnai durumlarda gider borusu açılmamaktadır. Bu durumlar nedir bunları kısaca özetlemek gerekirse;

 • Binanın bağlı olduğu rögar dolu ise tıkanıklık açılmayacaktır. Rögar tıkanıklarını oturduğunuz yerdeki belediyeler ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.
 • Bina ana borularında da çökme gibi bir durumla da karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Çöken borunun malesef açılma ihtimali kesinlikle yoktur. Çöken kırılan borularda kameralı dedektör değidimiz sinyal verici cihazla çöken noktanın tespitini yapabilmekteyiz. Dedektörle Kanal Tespiti yazımızda ayrıntılı olarak incelyebilirsiniz.

  Kanal Açan Lağımcı Firmalar

  İstanbul Tesisat firması, teknolojik makineyle lağım açan firmalardan biridir. İstanbul’da hizmet veren firmamız tüm kanal açma makinelerine sahip olduğundan lağım açma servis hizmetini tüm semtlere vermektedir. Ekibimiz kanalizasyon borusunun içini görüntüleyerek tıkanıklığı açar ya da tam yerini belirleyerek tamirini yapar. Bunun için tek yapmanız gereken firmamızı arayıp servis kaydı açtırmaktır. Firmamızın verdiği hizmetlerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Evde Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Evde kanalizasyon tıkanıklığı meydana gelmişse bu tür soruna yönelik çözüm çok önemlidir. Çünkü kanalizasyondan çıkan pis suyun evin her noktasını sarması ve hijyenik olarak sorunlara neden olması mümkündür. Evde meydana gelen kanalizasyon tıkanmalarının giderilmesi adına profesyonel bir lağımcı desteği almalısınız. Pek çok tüketici bu sorunu kendi başına çözmek ister. Ancak kanalizasyon borularına zarar vermeniz durumunda daha ciddi sorunlarla karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Evde kanalizasyon tıkanıklığı açma yerine ekibimizle iletişime geçerek kaliteli çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha kaliteli bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Kanalizasyon Açma Fiyatları 2023

Tıkanan kanalizasyonunuzu açmak ve sorunu gidermek adına siz de en ideal yöntemleri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Özellikle internette yazan basit kanalizasyon açma yöntemleri size ilk etapta işe yarar gibi gelebilir. Ancak kanalizasyonda meydana gelecek hasarı düşünerek profesyonel destek almanız en doğrusu olacaktır. O halde hem kanalizasyon açma fiyatları ve diğer bütün konular hakkında bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Kamerayla lağım açma servis
  • Kanalizasyonu robotla açma
  • Makineyle kanal açma servisi
  • Robotla lağım açan usta

“Kanalizasyon Açma Ustası | Lağımcı” üzerine 6 yorum

  • Merhaba, koku nedenini bulmak için kamera sistemleri ile ustalarımızın olayı yerinde incelemesi gerekmektedir. Kokunun kaynağını ve çözümünü bulabiliriz. Bizi ararsanız size yardımcı olabiliriz 0212 647 10 10

   Yanıtla
 1. Merhabalar benim fatihte bir iş yerim var sürekli tıkanan tuvalet gideriyle uğraşmaktayız. Üstüne birde müşterilerimize rezil oluyoruz çünkü böyle bir durumdayken tuvaleti kullanmaları imkansız. 3 yıldır bu dükkandayım ama son 2 aydır yaşıyorum bu sorunu sert cisimler sokarak tıkanıklığı açmaya çalışıyoruz. Herhangi bir usta getirip de baktırmadık. Bizim problemimiz ne olabilir rögardan kaynaklımıdır yoksa dükkanın kendine ait gider borularında mı sorun vardır bunu nasıl anlarız. Cvbınızı bekliyorum.

  Yanıtla
  • Sorunun ne olduğunu anlayabilmek için kamera sistemi ile gider borusunun içerisine bakılır. Tıkalı ise makine ile açılır, açıldıktan sonra görüntülenip sorun anlaşılır. Çözümün ne olduğunu söyleyip onarım işlerinizi de yapabiliriz.

   Yanıtla
 2. Merhabalar benim fatihte bir iş yerim var sürekli tıkanan tuvalet gideriyle uğraşmaktayız. Üstüne birde müşterilerimize rezil oluyoruz çünkü böyle bir durumdayken tuvaleti kullanmaları imkansız. 3 yıldır bu dükkandayım ama son 2 aydır yaşıyorum bu sorunu sert cisimler sokarak tıkanıklığı açmaya çalışıyoruz. Herhangi bir usta getirip de baktırmadık. Bizim problemimiz ne olabilir rögardan kaynaklımıdır yoksa dükkanın kendine ait gider borularında mı sorun vardır bunu nasıl anlarız. Cvbınızı bekliyorum.

  Yanıtla
  • Sorunun nerede olduğunu anlamak ve bu soruna çözüm bulmak için sizlere kamera ve dedektör sistemi gerekmektedir. Tıkanıklık açma makinesi ile gider açılır eğer açılmıyorsa rögar dolu olabilir veya boruda kalıcı bir çökme vb. bir durum oluşmuş olabilir. Cihazlarımız sayesinde durumu çözebiliriz. Bizi arayıp yardım alabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara