Şebeke Suyu Az Geliyor

az-akan-musluk-suyundaki-tikaniklari-cozen-tesisatci-165

Su tesisatı içindeki kum taneleri, muslukların ağzında bulunan filtrelerin deliklerini tıkaması sonucu, suyun akmasında yavaşlama görülür. Bazen de filtrenin delik boşlukları kireçli su nedeniyle kapanır. Musluğun ucunda bulunan dişliyi, saat yönünün tersine çevirip açtıktan sonra, diş fırçasıyla temizleyin. 30 yılı tamamlayan bir galvaniz boru (demir boru) içinde su taşı denilen bir maddenin oluşması sonucu, tıkanmaya başlar. Musluktan akan su az gelmeye başlar. Demir boruda kimyasal yöntem kullanılarak tıkanıklık açma yapılabilir fakat bu işlem biraz risklidir. Çünkü borunun çürüyen noktalarını kireç tıkayarak su sızıntısı yapmasını önlemiş olabilir. İçine dökülen kimyasal kireci temizlerken, su kaçağına sebep olabilir. Plastik borularda kimyasal ilaca gerek kalmadan, makineyle tıkanıklık açılmaktadır.

Bu tür problemlere ilk müdahale ettiğimiz yıllarda, tam bayram üzeri eski usulde tamire kalkışılsa kırılacak olan tesisatları kırmadan kurtardık. Örneğin kurban bayramına 3 gün kala, Bakırköy’den bir müşterimizin su tesisatı tıkanma yaptığından su az geliyordu. Eve ana vanayı değiştirmek su tesisatçı çağırmış ve ustalar, vanayı değiştirirken galvaniz borunun içindeki taş parçaları, tesisatın daha ileri noktalarına ilerlemiş olmalı ki akan suyun şiddeti az gelmeye başlamıştı. Bayram üzeri olduğu için de tadilat yaptıramazdı. Firmamızı aradı ve aynı gün servise gittik. Borunun içerisinden taş parçalarını çıkardık ve müşterimizin suyu çok tazyikli bir şekilde akmaya başladı.

sebeke-suyunun-az-gelmesinin-nedenleri-166

Şebeke Suyu Musluklardan Az Akıyor

Şebeke su borularındaki tıkanıklıklar genellikle aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmaktadır.

 • Borularda zamanla meydana gelen kireçlenme
 • Şebeke sularıyla birlikte tesisata giren toprak parçaları
 • Su saatinin parçalarının yerinden çıkarak tesisatın içine kaçması

Şebeke suyunuzun az gelmesi veya çeşmeden akan suyun tazyiksiz gelmesi bu sebeplerden kaynaklanır. Uzman su tesisat ustalarından oluşan kadromuz, tıkanıklığı size özel çözümlerle, hiçbir boruda değişiklik yapmadan, hiçbir yeri kırmadan açar. Suyunuz tekrar eski günlerdeki gibi bol şekilde akar. Su borunuzu hafife almayın, yanlış uygulamalar borularda delinmelere yol açabilir. Su tesisat sektöründe yılların verdiği birikimle sizin cebinizi düşünerek hareket eden tek firmayız. Çok fazla masraf çıkmaması için tesisat borularınızı değiştirmek yerine şebeke suyu tıkanıklıklarını cihazla açma uygulamasını tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. Tabi bu işlem her dairenin tesisatında uygulanmaz. Bu işlemin sonuç vermesi için bazı kriterlerin uygun olması gerekir. Firmamızı arayıp konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul tesisat şebeke suyu tıkanmalarını aletle açan firma olarak size destek verebilecektir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Az Gelen Şebeke Suyu Çözüm

Su tesisatının içindeki yabancı maddeler şebeke suyunun az akması problemlerini ortaya çıkarabilir. Musluklar sonuna kadar açık olsa da su az akıyor diyorsanız bizi aramalısınız. Ancak unutmayın ki suların kesik olması durumlarında şebeke suyu az gelebilmektedir. Bu yüzden servis kaydı açtırmadan evvel mutlaka suların kesik olmadığını teyit ettirin. Musluklardan sürekli az su akıyor diyorsanız İstanbul Tesisat yanınızda. Aletle şebeke suyu tıkanıklığı açma işlemini İstanbul’un bütün semtlerine vermekteyiz.

“Şebeke Suyu Az Geliyor” üzerine 4 yorum

 1. Ustam oturduum binada, binadekilerde su akiyor ama bi benim dairemde su akmiyor. Musluk vana ları açık vaziyette sürekli su satimi deneyerek açtım karsi komsudakinde geliyor ama benimdeiremde su gelmiyor ne yapmam gerekiyor evin tüm musluklarından su akmiyor size zahmet bana yardimci olun 2 gundur perisan oldum

  Cevapla
  • İyi günler Serdar bey dairenizdeki su kesilme problemi vana arızası yada tesisat tıkanıklıgından meydana gelebilir.
   Su vanalarının zaman içerisinde iç kısmın da bulunan baskı sistemi arıza yapabildiği için acma kapama işlemini tam anlamı ile yapamaya bilir bu durumda vana değişimini yapılması gerekmektedir.
   Tesisat tıkanıklıgı problemlerin de ise tesisata uygulanacak basınc ve tıkanıklık acma işlemi ile tıkanıklık acılıp teslim edilmektedir

   Cevapla
 2. Merhaba, giriş kattaki dairemizde 3-4 gündür,tüm musluklarda ki su akışında azalma var.Diğer dairelerde sorun yok.Bildiğim kadarı ile eski sahiplerince tüm tesisiat yenilenmişti.Civardan çağırdığımız bir tesisatçı,muslukları kontrol etti, su saatinin ordaki bir filtreyi söküp çıkararak temizledi değişen bir şey olmadı.Bir de gece geç saatte kimse su kullanmıyorken muslukları açıp deneyin ona göre bakacağız dedi.Evin gereksiz yere kırılıp, dökülmesini istemiyorum.Sizce ne yapılabilir? Gelip bakıp,sorunu tespit etmenizi sağlayacak servis ücreti ne kadar?

  Cevapla
  • Eğer tesisat tıkanmış ise makine ile açılabilir. Fakat kaynaklardan biri yapım esanasında daraltılmışsa o kısmın kesilip düzeltilmesi gerekir.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara