Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

Kamerali-Cihazla-Tikali-Pimaslari-Acan-Tesisatci

Pimaş , teknik adı ile PVC atık su tesisatı borularına verilen isimdir. Diğer bir ismi ise gider borusudur. Yapımında dikkatli olunmaması halinde, küçük çatlaklar ileride büyük arızalar yaşamanıza sebep olabilirler. Bir de sürekli gözümüze çarpan pimaş açıcı yazısı var ki belki de çoğunuz hala ne demek olduğunu bilmiyor.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaşların tıkanmasının sebepleri oldukça fazladır. Fakat dilerseniz ilk olarak pimaşlara değinelim. Yukarıda da belirttiğimiz gibi pimaş; giderlerin kanalizasyona bağlanmış olduğu boru hattı olarak tanımlır. Pimaşın etken maddesi ise PVC’dir. Dayanıklı olduğundan dolayı, tesisatlarda kullanılan birincil maddelerdendir. Pimaşlar, genel kullanım hatalarından dolayı tıkanabilir. Lavaboların ve evyelerin uzun süreli olarak yağ atıklarına maruz kalmış olması ve ayrıca içerisine atılmış olan yabancı maddeler pimaşların tıkanma nedenleri arasında yer alır. Ayrıca tuvaletlere ve banyolara atılan erimeyen maddeler ve katı cisimler de bir süre sonra erimeyeceğinden dolayı pimaş tıkanıklığına neden olabilir. Ayrıca inşaat çalışması sırasında meydana gelen bazı olaylar sebebi ile de pimaşlarda tıkanıklık sorunu ile karşılaşılabilir. İhtiyaca istenen cevabı vermeyen boruların kullanımı ve boruların birleştirilme aşamasındaki özensizlik de tıkanmanın sebeplerindendir.

Makineyle Pimaş Açan Tesisatçı

Gözümüze genelde minibüslerde çarpan pimaş aç yazısı, tıkalı olan pimaşların kırmadan açılması işine verilen genel isimdir. Halk arasında söylenen bir isim olduğundan, reklam yapılırken bu isim kullanılmıştır. Pimaş açma işi önceden farklı yollarla yapılırken, günümüzde makinelerle zahmetsizce yapılıyor. Üstelik zorlanmadan ve kırıp dökmeden gider açılıyor. Klozetlerde ve alaturka tuvaletlerde robotla kırmadan tıkanıklık açma çalışmalarını, profesyonel kadromuz ile garantili olarak yapıyoruz.

Normal bir tesisatçı çağırdığınızda olayın ciddiyetini anlayacaksınız. Size tıkalı giderin kırılarak değiştirileceğini ve hattın komple yenilenmesi gerektiğini söyleyecektir. Ancak bu maddi ve manevi yükü çekmek zorunda değilsiniz. Robotla pimaş açma sayesinde, hem işi ucuza getirecek hem de evinizde kırılan hiç bir yer olmayacak. Böyle bir imkanı başka hiç bir işte bulamazsınız. Pimaşa atılan bez, kıl, kolonyalı mendil, ped, ne varsa makine ile kolayca giderden çıkarılır. Tıkalı pimaş açmada farklı yollar da denenmektedir.
Pimaşa kostik dökerek açmak da denenen yöntemler arasındadır. Fakat bu tür bir yöntem, pimaşlardaki contaların erimesine neden olarak, daha büyük bir arızayı doğurabilir. Sadece bodrum katlarda, conta yansa da bir alt katında daire olmadığından kaçırma durumunun önemli olmadığı yerlerde kullanılabilir. “Kostik tıkalı pimaşı açar mı?” sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabi ki kostik her tıkanıklığı açmaz. Sadece kireç, yağ tabakası vb. eriyip çözülecek olan atıkların yol açtığı pimaş tıkanmalarını açar. Bezden dolayı tıkanmış bir pimaşı, asla kostikle açamazsınız. Tıkanmış olan pimaş kamera sistemimiz ile görüntülenir ve içeride herhangi bir atık kalmışsa veya çamur gibi tam sökülmeyen atık varsa, yıkama yoluyla pimaş sıfır hale getirilebilir. Lavabo borusu yıkama işlerinde kullanılan bu makine, 150 bara kadar basınç üretir ve boru çeperine çarpan bu su, hiç bir pisliği bırakmadan söker atar. Tüm teknolojik ekipmanları bünyesinde barındıran firmamız size mutlaka çözüm üretir.

Kamerayla Pimaş Açan Tesisatçı Usta

İstanbul Tesisat firması kameralı aletle pimaş açma servisini İstanbul’un tüm semtlerine vermektedir. Tıkanan pimaşı aletle açma işleminin ardından pimaşın içine kamera gönderilerek tıkanıklığın açılıp açılmadığını görüntüleyen pimaş açma ustalarımız kanalın içinde ne var ne yok görüntülemektedir. Arzu eden müşterilerimize bu görüntülerin kayıtlarını da veren ekibimiz tıkalı pimaşı açma işleminin ardından servis formu doldurarak işlemi garanti altına almaktadır. İstanbul Tesisat garantili pimaş açma hizmeti veren firma olarak kendisini kanıtlamıştır. Bizi ve tesisatçı ustalarımız hakkında müşterilerimizin düşüncelerini referanslardan ve sitemize yapılan yorumlardan kontrol edebilirsiniz. Firmamız tıkanan pimaşları açmak için aşağıdaki teknolojik cihazları kullanmaktadır.

  1. Pimaş açma robotu
  2. Pimaş görüntüleme kamerası
  3. Pimaş yıkama jeti
[Toplam:3    Ortalama:4.7/5]
Bu içeriği paylaş

Yorum ekle

Tıkla Ara