Tıkanan Gideri Açmak İçin Pratik Bilgiler

Burada vereceğimiz tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler gerçekten de çok işinize yarayacaktır. Gider borularındaki problemleri halletmek için, değişik yöntemler denenebilmektedir.

tikanan-gider-borulari-icin-cozum-sunan-firmalar-833
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkalı Gider Borusunu Açmak İçin Ne Yapılır?

Büyük şehirlerde insanlar yoğun çalışma temposu ile gününün büyük bir kısmını çalışarak geri kalanını da trafikte geçirmek zorunda kalırlar. Hal böyle olunca kendine vakit ayıramayan kişiler evde çıkan problemlerle uğraşmak istemez. Evde çıkan ufacık bir problem dahi, büyük sıkıntı oluşturur. Çünkü gün boyu iş yerinde ve trafikte verilen zorlu mücadele insanları yıpratmaktadır. Böylece hemen pratik bir yol aranır ve bu bilgilere ulaşmanın en kestirme yolu internet olmaktadır. Tıkanan gideri açmak için pratik bilgilere başvurmak gerekmektedir. Tıkanmalarda pratik bilginin bize yararı; evimizde herhangi bir tıkanıklık olduğu anda kendimiz müdahale edebilmektir. Müdahale şansımız olmadığı durumlarda da İstanbul Tesisat olarak firmamız size yardımcı olur. Her türlü kanal açma sistemi ile iç mekanlarda dış hatlarda tıkanan giderleri açabiliyoruz. Bu sistemler gider borularının kırılmasını engellemek için üretilen sistemlerdir. Size çok faydalı olan sistemler firmaların yurt dışından getirterek, evlerinize servis hizmeti verdiği makinelerdir. Bu makinelerin maliyeti yüksek olduğu için belirlenen servis ücretleri buna göre düzenlenmektedir.

Bir de aynı iş kırılarak yapıldığında çıkaracağı masrafı düşünürsek, makine ile kırmadan yapılan işler daha uygun olur. Mutfak giderleri tıkandığında açmak için kullanılan kimyasal ürünler ve çeşitli el aletleri bulunur. Eğer bu işlere girmeden de önce ne yapabilirim diyorsanız, en basit ve bilinen şey pompadır. Ufak pompalarla yavaş giden suyu basınç yaparak önündeki pisliği atmasını sağlayabiliriz. Pompa dediğimiz plastik, elle bastırıldığında giderdeki suyu iten el aletidir. Nalbur ve temizlik ürünü satan dükkanlardan temin edilebilmektedir. Kullanırken dikkat edilecek husus ise yavaş giden suyu pompalarken, mutfak tezgahlarını yapıştırma yaptıklarından evyenin düşme ihtimali olur. Çok bastırılmaması gerekir ki evye yerinden oynamasın. Evyeler bazen bu yüzden, bazen de farklı sebeplerden düşebilmektedir. Onunda bir çözümü var tabii ki evye yapıştıran sağlam malzemeler vardır. Bu yapıştırıcılardan temin edilebilirse eğer, evyeyi yerine yapıştırmak mümkündür. Evye yapıştırılırken altına dayama yapmak gerekir ve yapışana kadar 1 gün dayama oynatılmamalıdır.

gider-borularini-acmanın-yoları-834

Giderlerin Tıkanması Nasıl Önlenir?

Tıkanan mutfak giderini açmak için pratik bilgiler yukarıdaki gibidir fakat burada önemli olan bir diğer konu da giderlerin neden tıkandığıdır. Tıkanıklığın başlıca sebepleri bilinirse; bu durumda buna engel olmak için daha bilinçli davranılabilir. Gider borularının tıkanıklığında kullanıcıdan kaynaklanan hatalar sıklıkla görülmektedir.

Giderlerin tıkanmasının sonucunda meydana gelen durumlarda kurtulmak için tıkanmayı en başından önlemek için çalışmalar yapılmalıdır. Giderlerin tıkanmaması ve daha uzun süre dayanması için şu şekilde işlemlerde bulunulabilir:

 • Mutfaktaki giderlerin tıkanmasının nedeni yemek ve yağ atıklarının lavaboya dökülmesidir. Bu durumdan kurtulmak için lavaboya atık maddelerin dökülmesi engellenmelidir.
 • Banyodaki giderlerin tıkanması sorunu  saç ve sabun kalıntılarının gider borularında erimemesinden kaynaklanır. Bu durum tıkanıklığa neden olmaktadır. Bunun için banyo küvetine ve lavabosuna koyulan süzgeçler, tıkanıklığı önleyebimektedir.
 • Tuvalet giderlerinin tıkanmasının nedeni ise bezler ve atılan katı cisimlerdir. Ayrıca bazı kağıt atıklar da erimediği için tıkanıklık yapabilmektedir. Bu yüzden tuvaletlerde çöp kutusu bulundurulmalıdır.

Bütün bu yöntemlere ek olarak pimaşların tıkanması sorunu bazen giderilemez. Böyle bir durum ile karşılaştığınız takdirde tıkalı giderleri açan tesisatçı firma bulmalısınız. Pimaş borularını açan yerler denildiğinde akla ilk gelen İstanbul Tesisat olur. Tesisat firmamız doğru müdahalede bulunmak ve kırıp dökmeye gerek kalmadan sorunu çözüp çözemeyeceğini anlamak için; pimaşlarda tıkalı olan noktayı makineler ile tespit eder. Ardından noktasal müdahaleler yapılarak kısa zamanda, bütçeniz korunarak sorun giderilmektedir.

Banyodaki Gider Nasıl Açılır?

Bir de banyolarda oluşan gider tıkanmaları vardır. Bu tıkanıklık olaylarında aslında tıkanma olmadan önce önlem almak daha doğru olacaktır. Çünkü banyo giderine kaçabilen saç kıllarını ve yünleri giderden geri çıkarma çok zordur. Aslında giderden geri çıkarmak yerine, oraya hiç girmemesini sağlamak daha pratik bir çözümdür. Giderin ağzında mutlaka bir süzgeç bulunmalıdır. Süzgeç bulundurulduğunda saç kılı ve yünler oraya takılmaktadır gidere kaçmadan onları yakalamış olursunuz. Giderin tıkanmasına sebep olan en büyük etken engellenmektedir.

Fakat her şeye rağmen gidere kaçan kıllara engel olamadıysanız, gidere kaçanları temizlemenin pratik  yolu da vardır. Ucu kancalı, gider açmada kullanılan ve nalburlarda satılan sustalar, gidere kaçan saç kıllarını temizleme işlemine yardımcı olabilir. Bunun gibi giderlerde tıkanmaları açmak için en pratik yol budur. Su gitmeyen banyo giderini açma için yaptığınız tüm bu çalışmalar yeterli gelmedi ise siz tıkalı gideri açan firmalardan yardım almanızı öneririz. Bu gibi firmalar aletle gider açma hizmeti vermektedir. Gider açma hususunda kırmadan çalışma yapmak oldukça önemli bir iştir. Bu noktada gider açmada kullanılan aletlerin yanı sıra tıkanan banyo giderini açan ustanın mahareti de önem teşkil eder.

Tıkanan gideri açma için ne yapılır konusunda verdiğimiz bu bilgileri toparlarsak eğer;

 • Gider pompalama yöntemi kullanılarak açılmaya çalışılmektedir.
 • Eğer gider pompayla açılmıyorsa doğal gider açma yöntemleri denenmektedir.
 • Bazı durumlarda gider bu şekilde de açılamaz. Bu yüzden susta kullanımı denenmelidir.
 • Eğer tüm bu maddeleri uygulamanıza rağmen gider açılmıyorsa mutlaka aletle gider açan firmalardan destek istenmelidir.

Görüntüleme sistemi ile gider açma nedir?  Makine ile açılan gider borusu tekrar tıkanırmı ?

Banyo , mutfak ve tuvalet gideri tıkanıklığı makine ile açıldıktan sonra tekrar tıkanırmı? Cihazla açılan gider açıldıktan sonra görüntüleme yapılması gereklidir. Bu görüntüler sayesinde giderin ileride tekrar tıkanıp tıkanmayacağını anlamak mümkündür.  Kameralı sistemin ne denli önemli olduğu burada ortaya çıkmaktadır. İnceleme yapılmayan gider borularının içerisinde tıkanmaya sebep olan faktör bilinmeyeceği için giderin akıbeti hakkında da bilgimiz olmayacaktır. Oysa tıpkı  hastanelerde olduğu gibi tesisatlar içinde üretilen endoskopi kameralar mevcuttur. Borunun içerisindeki hastalıklı durumunun tespitinin yapılıp ona göre bir tedavi şekli uygulanmalıdır.

Tesisat içerisinde ne gibi sorunlar olur ;

  • Gider borularında eğimsizlik ve ters eğim olabilmektedir.
  • Boru içerisi aşırı derecede yağlanmış ve bu yağlar boru içerisinde kalıplaşmış olabilmektedir.
  • Borular zamana karşı yarışı kaybetmiş ve artık eski görevini yeterince yerine getiremiyor olabilmektedir.

Peki bu durumlarda neler yapabiliriz. Öncelikle hasar tespitini yapacak olan görüntülü sistemle tıkanıklık açan firmalardan servis talep etmeliyiz. Ardından adrese gelen servis personelinin sözlü ve yazılı olarak bizlere ileteceği bilgilerin yanında yapılması gerekenleri de maddeler hallinde anlatacaklardır. Bize iletilen bilgiler ışığında önerilen kullanım şekline sadık kalmak ve söylenenlerin aksine çıkmamak gerekmektedir. Alttaki linkten kamera ile gider açmanın detaylarını öğrenebilirsiniz.

Robotla Tıkanık Pis Su Gideri Açma

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkalı Gider Açma Kimyasalı ile Gider Açılır mı?

Tıkalı gider açma konusunda sık sık problem yaşayan bir tüketici olarak siz de en doğru ve sağlıklı yöntemleri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Kendi araştırdığınız yöntemleri denerken ilk sırada gelen seçenek daima tıkalı gider açma kimyasalı olur. Marketlerde satılan basit gider açma kimyasalı ya da daha kaliteli olanı satın almanız mümkündür. Ancak bu kimyasalın kalıcı bir çözüm getirmeyeceğini de vurgulamak gerekmektedir. Tıkalı gider açma için kimyasal kullanmanız günlük bir çözüme kapı aralamaktadır. Bu nedenle de gider tıkanıklığı sorununu kısa süre sonra tekrar yaşamanız kaçınılmazdır.

Gider açma kimyasalı kullanmanın kalıcı bir çözüm sağlamadığı düşünüldüğünde daha ideal bir seçenek tercih etmek gerekir. Bu durumda akla gelen temel soru gider tıkanıklığı nasıl açılır? olacaktır.

Tıkalı Gider Borusu Nasıl Açılır?

Tıkalı banyo ya da mutfak gider borusu söz konusu olduğunda bu tıkanmayı ortadan kaldırmak adına öncelikli olarak tıkanıklığın incelenmesi gerekmektedir. İstanbul Tesisat tarafından titizlikle incelenen tıkanmanın neden meydana geldiği ve nasıl giderileceği değerlendirilmektedir. Tıkalı gider borusu açma konusunda nihai kararı veren ekibimiz tıkanmanın önlenmesi amacıyla gerekli işlemlere başlar.

Tıkalı gider borusu açmak için en sağlıklı yöntem robotla tıkanıklık açmadır. Ustalarımız özenle gerçekleştirdikleri tıkanıklık açma işlemlerini yaparak daha kaliteli bir sonuç sunmaktadır. Özellikle tıkanıklığın tüketici açısından içinden çıkılamaz olduğu hallerde kesin çözüm için mutlaka tıkalı gider açma ayrıcalıklarını değerlendirmelisiniz. Ekibimiz, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermektedir.

“Tıkanan Gideri Açmak İçin Pratik Bilgiler” üzerine 7 yorum

 1. ben istanbul esenyurta oturuyorum ben bahce katında oturuyorum benim bahce gideri tıkalı bununlailgili neyapabilim 4.5ay önce sustalıyla actırdık şimdi yine tıkandı

  Yanıtla
  • İyi günler Murat Bey. Bahçe giderini biz makine ve çelik yay yardımıyla açıyoruz. Bu tıkanıklığı açtıktan sonra kamera ile içini görüntülüyoruz. Herhangi bir sorun var mı yok mu kontrolünü yapıyoruz efendim. Siz yaptırdıktan sonra kamera ile hattın içine baktırmadığınız için asıl sorunun ne olduğunu bilmiyorsunuz. Hattın içinde pislik mi kalıyor eğimsizlik mi var? Ya da çökme falanda olabilir. Bunların hepsi yalnızca kamera ile anlaşılır. Başkada pek alternatifiniz gözükmüyor. Diğer bir ihtimalde tamamen kırmak o da sizi baya bir zorlayacaktır efendim. 0554 499 36 18 bu numaradan Yunus beye ya da Murat beye ulaşırsanız size yardımcı olacaklardır

   Yanıtla
 2. ben istanbul esenyurta oturuyorum ben bahce katında oturuyorum benim bahce gideri tıkalı bununlailgili neyapabilim 4.5ay önce sustalıyla actırdık şimdi yine tıkandı

  Yanıtla
  • İyi günler Murat Bey. Bahçe giderini biz makine ve çelik yay yardımıyla açıyoruz. Bu tıkanıklığı açtıktan sonra kamera ile içini görüntülüyoruz. Herhangi bir sorun var mı yok mu kontrolünü yapıyoruz efendim. Siz yaptırdıktan sonra kamera ile hattın içine baktırmadığınız için asıl sorunun ne olduğunu bilmiyorsunuz. Hattın içinde pislik mi kalıyor eğimsizlik mi var? Ya da çökme falanda olabilir. Bunların hepsi yalnızca kamera ile anlaşılır. 0554 499 36 18 bu numaradan Yunus beye ya da Murat beye ulaşırsanız size yardımcı olacaklardır

   Yanıtla
 3. Benim sorunum banyodaki yerde olan süzgeçten su geri tepmesi. Binadaki diğer dairelerde böyle bir sorun olmazken sadece benim dairemden oluşan bir sorun bu. Ben giriş kattaki dairede oturuyorum diğer dairelerin kullandığı pis su benim evimden çıkabilirmi. Yoksa sadece benim kendi dairemdeki tesisattamı sorun vardır. Buna nasıl anlayabiliriz çözümü varmı bu sorundan kurtulmanın. Dairem beylikdüzünde buraya geliyormusunuz ?

  Yanıtla
 4. merhabalar size çekmeköyden yazıyorum öncelikle buraya servisiniz varmı? bizim problemimiz şöyleki tuvalet suyu ağır çekiyor. Ama herhangi bir şekilde geri taşma olmuyor. Tesisat borularının içerisinde bir problem olduğunu düşünüyoruz ama emin değiliz kamera ile bu gidere bakma şansımız varmı.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara