Cihazla Su Kaçağı Tamir Eden Firmalar

cihazli-su-borusu-patlagini-tamir-eden-usta-816

Piyasada su kaçağı tamiri için genel olarak kullanılan 6 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin dışında da kaçak bulma işlemi mümkündür ancak en yaygın olan 6′ sın dan bahsedeceğiz. Bunlardan 5’i su kaçağının yerinin belirlenmesinde kullanılırken altıncısı olan basınç kontrol yöntemi diğer tamirlere yardımcı olarak kullanılır. Bu yöntemleri başlıklar halinde sıralarsak :

    • Termal kamera ile su kaçağı tespiti
    • Su basıncı ile su kaçağı tespiti
    • Tecrübe ile tahmini olarak su kaçağı bulma
    • Akustik dinleme ile su kaçağı bulma
    • Kamera ile görüntülü su kaçağı bulma

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap

Termal Kamera İle Su Kaçağı Bulma 

Son yıllarda termal kameralar ile su kaçağı bulma gündeme gelmiştir. Ancak termal kameranın asıl amacı sıcaklık farkını değişik renkte göstermesidir. Yani ıslak olan her şeyi gösterdiği gibi sıcaklık farkı olmayan yerleri de aynı renk gösterir. Ayrıca maliyet ve zaman açısından daha külfetlidir. Her su kaçak tamir yönteminin uygulaması ve maliyeti farklıdır. Arıza tipine göre seçilen teknik kullanılır.

Firmaların kendine özgü su kaçağı bulma yöntemleri olduğu gibi Türkiye’de en fazla tercih edilen tamir tekniği kırarak bulma yöntemidir. Eskiden kalma alışkanlıklardan kolay vazgeçemeyen sıhhi tesisat ustaları teknolojiye uzak durmayı tercih ederler. Bunun bedelini su kaçağına maruz kalan ev sahipleri ödemek zorunda kalırlar.

cihazli-sistemle-su-kacagini-tamir-eden-sirketler-814

Su Basıncı ile Su Kaçağı Kontrolü:

Basıncın düşürülmesiyle su kaçağının azaltılması, yapılacak en kolay ve en ucuz iştir. Ancak bu yöntemle kaçak noktası bulunamaz. Basıncın düşürülmesi bir çok yolla yapılabilir. Örneğin; pompanın basma yüksekliğini düşürmekle, vanalarla ve genellikle basınç düşürücü regülatörle. Her ne kadar basıncın düşürülmesi birçok nedenle kısıtlanıyorsa da bu yolla elde edilecek net kazanım, teorik olarak düşünülenden daha fazladır.

Ustanın Tecrübesi Sayesinde Tamir Yapma:

Bu tamir şekli, çok az gayretle çok yüksek seviyede su kaçağı kontrol edilmektedir. Su kaçağının yerini bulmak için herhangi çalışma yapmaksızın, sadece zemin üzerine çıkan suyla veya abonelerin şikayetleriyle bulunan patlaklar tamir edilmektedir. Aboneler düşük basınçtan veya garip seslerden şüphelenerek şikayette bulunabilirler. Bu tür şikayetler polis, halk ve su işletmesinde çalışan personel tarafından da yapılmaktadır. Kendini gösteren bu su kaçakları için bile, kaçağın tam yerini bulmak için küçük bir çalışma gerekecektir. Bu tür bir kontrol; suyun maliyetinin çok düşük olduğu, veya zeminin suyu çok kolaylıkla yüzeye çıkardığı bölgeler hariç ekonomik değildir.

Cihazla Dinleme Yaparak Tamir:

Bu metoda kurulacak dinleme takımları bölgedeki bütün vanaları yangın musluklarını, kör tapaları dinleyerek gelen seslerden su kaçağının yerini bulmaya çalışırlar. Dinleme periyodu ele alınan bölgenin durumuna göre belirlenmektedir.

Diğer bir yöntem ise düzenli dinlemeyi parçalanan bölgelere uygulamaktır. Bu ilk olarak 1857 yılında Gledhill’ de uygulanmıştır. Metotta, sistem birçok bölgeye uyarlanarak çalışma yapılmaktadır. Bütün hatalar ve kaçak sesleri her bölge için ayrı ayrı kaydedilerek ilerideki çalışmaların periyotu belirlenmektedir. Çok sayıda kaçak sesinin bulunduğu bölgeler daha sık aralıklarla incelenmektedir. Bu teknik genellikle bütün su kaçaklarının yerinin tespiti edilmesine rağmen; her bölgede tespit edilemeyen birkaç su kaçağı kalır. Bu durumdaki su kaçakları için ölçüm biçimi daha ekonomik olacaktır.

Sonuç olarak su kaçakları zaman ve yer olarak dağılmıştır ki bu genellikle her zaman olmayan durumdur. Ses dinleme ile yapılan su kaçağı kontrolleri ucuz olmasına rağmen, büyük sayıda su kaçağı tamiratı yapılmaktadır. Düzenli dinleme, su kaçağının bulunmasıyla elde edilen kazanımının düşük olduğu bölgeler için çok uygundur. Ayrıca büyük patlakların hemen zeminden fark edildiği ancak küçük kaçakların araştırılması gereken bölgeler için de düzenli dinleme en uygun tamirdir.
cihazli-su-tesisat-borusundaki-patlagi-tamir-eden-tesisatci-817

Kamera Görüntüleme Yaprak Bölgesel Tamir:

Metotta sayaçlar, 2000 ile 5000 abonenin bulunduğu bölgenin en stratejik noktalarına yerleştirilerek her bölgeye giren ve çıkan su tespit edilmektedir. Sayaçlar genellikle haftada bir veya ayda bir okunmaktadır. Elde edilen kayıtlar analiz edilerek hangi bölgelerdeki su tüketiminin anormal şekilde yükseldiği tespit edilmektedir. Eğer su tüketimindeki bu yükselme mantıklı bir nedene dayanmıyorsa ses dinleme takımı o bölgedeki bütün yangın musluklarını, vanaları, abone sayaçlarını dinleyerek su kaçağı sesinin geldiği noktalardaki su kaçaklarını bulurlar. Bu metodun avantajı şu şekilde açıklanabilir; Su kaçağını bulmaya çalışan elemanlar genellikle su sızıntı seviyesinin yüksek olduğu önceden bilinen bölgelerde çalışacakları için, bu elemanların gayretleri ve masrafları boşa gitmeyecektir.

Ayrıca bu metodun bir diğer avantajını da belirtebiliriz. Her bölgede tüketilen su kayıtları geçirildiğinden sistemin işletilmesi ve ileride yapılacak şebeke tevsii projeleri bu kayıtların ışığında daha uygun olacaktır. Bölgesel ölçümleme su kaçak ölçümlemesi kadar hassas olmadığı gibi su kaçağının yerini de hemen belirtmez.
Kullanabileceğiniz bu yöntem ile su kaçağının noktası bulunarak tamiri içinde işinin ehli bir su tesisatçı ile görüşerek sorunu çözebilirsiniz. Tamir olayı kaçağın çıktığı yere bağlı olarak değişir. Temiz su, pis su kaçağı veya kalorifer kaçağı olarak değişik şekillerde tamir edilirler. En maliyetli olanı pis su tesisatı, yani gider borularının tamiridir. Daha sonra da sırasıyla kalorifer kaçağı ve şebeke suyu kaçağı sıralanmaktadır. Karşılaştığınız su arızaları için bizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçak Tamiri Yapan Firmalar

Cihazla su kaçak tamiri yapan firmalar ellerinde bu su kaçak bulma cihazlarının hepsini bulundurmadığı takdirde size ya yardımcı olamaz, ya da şansı yaver gitmesi halinde su kaçağını bulup tamir etme konusunda hizmet sağlayabilmektedir. İstanbul Tesisat,  cihazla su kaçağı arayan firma olarak hizmet verdiğinden Avrupa teknolojisini yakından takip etmektedir. Su sızıntısı bulan tesisatçı ekibimiz yılların deneyimini, teknolojik cihazlarla destekleyerek kısa sürede gizli su kaçağını cihazla bulma işlemi yaparak su kaçak problemlerine son vermektedir. Cihazla su kaçağı bulma fiyatlarını öğrenme için bizi arayabilirsiniz ve konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tamiri

Cihazla su kaçağı tespiti ve tamiri su tesisatı ile alakalı en önemli hizmetlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda önemli olan sadece cihazla su kaçağının tespiti değildir. Aynı zamanda tamir işlemlerinin de gerçekleştirilmesi önem kazanmaktadır. 

Su kaçakları her an yaşamınızda yer edinen olumsuzluklar olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de cihazla su kaçağı tamiri yapmak oldukça değerlidir. Usta tecrübesi, ses cihazı, kamera ya da basınç ölçümü sayesinde tespit gerçekleşmektedir. Tespit süreçlerinde amaç daha konforlu bir yaşam alanına olanak tanımaktır. Bu nedenle de cihaz kullanımından ziyade sonuç çok daha mühimdir. Peki, cihaz ile gerçekleşen tespit işlemleri sonrasında tamir de kırmadan gerçekleşir mi?

Kırmadan cihazla su kaçağı tamiri daima mümkün olan bir durum değildir. Bu nedenle de cihazla tespit işlemi yapıldıktan sonra durum değerlendirmesi yapmak çok daha doğru olacaktır. Siz de bu sayede kaliteli bir hizmete ulaşabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tamiri Fiyatları

Cihazla su kaçağı tespit ve tamir işlemleri fazlasıyla önemlidir. Bu hizmetin gün geçtikçe önem kazandığı bilinmektedir. Bu nedenle hemen her tüketicinin bu hizmete başvurması söz konusu olmaktadır. Siz de cihazla su kaçağı tespiti yaptırmak istiyorsanız İstanbul Tesisat ekibinden profesyonel hizmet alabilirsiniz. Bu sayede hem kaliteli hem de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm elde etmek mümkün olacaktır. 

Fiyatlar konusunda en net bilgilere ulaşmak ve kaliteli hizmet için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara