Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

Ev tesisatında en çok işlem gören kısımlardan biri, banyo tesisatıdır. Kullanım alanı itibari ile banyo lavaboları bunların içerisinde en sık problem teşkil eden unsurdur. Lavabolarla ilgili en çok rastlanan şikayetler ve sorular şunlardır:

  • Lavabom tıkandı nasıl açabilirim?
  • Tıkalı lavabomu kimyasal ile nasıl açarım?
  • Lavabo neden tıkanır?
  • Tıkalı lavabo nasıl açılır?
  • Lavabomdan gelen kokuyu nasıl önlerim?
  • Tıkalı lavabo kırılmadan açılabilir mi?
  • Tıkanmış lavabo hangi yöntemlerle doğru olarak açılır?

Tıkalı lavaboların sebeplerinden başlayalım öncelikle:

Özellikle banyodaki lavaboların en sık tıkanma sebebi, saçlar ve tüylerdir. Bunların uzun vadede birikmesi ile lavabo tıkanır. Tabi bununla birlikte tesisatın nasıl yapıldığı da önemlidir. Bazen tıkanıklık öyle bir hal alır ki lavabonun tıkanan kısmı adeta kemikleşir. Ne bir kimyasal, ne de bir çözelti lavabonuzu açmak için asla yeterli olmaz. Ve tabi bunlara rağmen açılmayan tıkalı boruya, bir de gereksiz baskı ve güç uygulanınca istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Bazen dirsek yerinden çıkar, bazen boru çatlar ya da tesisatta başka bir arıza ortaya çıkar. Yani açmaya çalıştığınız tıkalı lavabo başınıza olmadık dertler açar.

Tıkanmış lavaboyu açmaya çalışırken en çok denen yöntemlerden biri de herhangi bir cisim ile tıkalı boruyu ittirmeye çalışmaktır. Bu kimi zaman işe yarasa da çoğu zaman tıkalı lavaboyu daha fazla tıkamaktan ve sorununuzu büyütmekten başka bir işe yaramaz. Tıkalı bir lavabo ile karşılaştığınızda yapılması gereken ilk şey, basit bir kimyasal ile lavaboyu açmaya çalışmaktır. Bu işlemin yanı sıra hemen lavabonun altındaki bağlantı borusunu kontrol edip, temizlemek de oldukça yararlıdır. Fakat bunları yapmanıza rağmen hala tıkalı tesisat ile karşı karşıya iseniz, en kesin ve doğru çözüm profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü bu durum tesisatta tıkanıklık olduğunun ve ciddi bir problem olduğunun habercisidir. Tıkanıklık açma servisimizden alacağınız bir randevu ekibimiz söz verilen saatte size ulaşarak sorunuzu en kısa zaman içerisinde çözerler. Üstelikte açılan tıkanıklık çözülürken, evinizin hiçbir yeri kırılmaz, zedelenmez ve kirlenmez. Açılan tıkanıklık sonrasında ise arzu ederseniz tıkanan boruyu kamera ile görerek, tıkanmış borunun açıldığından emin olabilirsiniz.

Kameralı Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açan Tesisatçı

Lavabo tıkanıklığı problemi ile karşı karşıya iseniz telaşa kapılmayın. Teknoloji su tesisatı alanında da kendini gösterdiğinden bu alanda da birçok gelişim yaşandı. Kırmadan kameralı cihazla lavabo tıkanıklığı açma da bu gelişmelerden biri. Lavabo borularında oluşan tıkanmalar giderden içeri gönderilen lavabo açma makineleriyle parçalandıktan sonra kamera ile gider borusu kontrol edilmektedir. İstanbul Tesisat firması lavabo giderini kameralı makineyle açma işlemlerine garanti veren bir firmadır. Siz de kameralı robotla lavabo borusu açan tesisatçı firma arıyorsanız doğru yerdesiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

Yorum ekle

Tıkla Ara