Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı


goruntulu-robot-ile-lavabo-giderini-acan-tesisatci-firmalari-21

Ev tesisatında en çok işlem gören kısımlardan biri, banyo tesisatıdır. Kullanım alanı itibari ile banyo lavaboları bunların içerisinde en sık problem teşkil eden unsurdur. Lavabolarla ilgili en çok rastlanan şikayetler ve sorular şunlardır:

  • Lavabom tıkandı nasıl açabilirim?
  • Tıkalı lavabomu kimyasal ile nasıl açarım?
  • Lavabo neden tıkanır?
  • Tıkalı lavabo nasıl açılır?
  • Lavabomdan gelen kokuyu nasıl önlerim?
  • Tıkalı lavabo kırılmadan açılabilir mi?
  • Tıkanmış lavabo hangi yöntemlerle doğru olarak açılır?

Tıkalı lavaboların sebeplerinden başlayalım öncelikle:

Özellikle banyodaki lavaboların en sık tıkanma sebebi, saçlar ve tüylerdir. Bunların uzun vadede birikmesi ile lavabo tıkanmaktadır. Tabi bununla birlikte tesisatın nasıl yapıldığı da önemlidir. Bazen tıkanıklık öyle bir hal alır ki lavabonun tıkanan kısmı adeta kemikleşir. Ne bir kimyasal, ne de bir çözelti lavabonuzu açmak için asla yeterli olmaz. Ve tabi bunlara rağmen açılmayan tıkalı boruya, bir de gereksiz baskı ve güç uygulanınca istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bazen dirsek yerinden çıkar, bazen boru çatlar ya da tesisatta başka bir arıza ortaya çıkar. Yani açmaya çalıştığınız tıkalı lavabo başınıza olmadık dertler açar.

Tıkanan lavaboyu açmaya çalışırken en çok denenen yöntemlerden biri de herhangi bir cisim ile tıkalı boruyu ittirmeye çalışmaktır. Bu kimi zaman işe yarasa da çoğu zaman tıkalı lavaboyu daha fazla tıkamaktan ve sorununuzu büyütmekten başka bir işe yaramaz.

Tıkalı bir lavabo ile karşılaştığınızda yapılması gereken ilk şey, basit bir kimyasal ile lavaboyu açmaya çalışmaktır. Bu işlemin yanı sıra hemen lavabonun altındaki bağlantı borusunu kontrol edip, temizlemek de oldukça yararlıdır. Fakat bunları yapmanıza rağmen hala tıkalı tesisat ile karşı karşıya iseniz, en kesin ve doğru çözüm profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü bu durum tesisatta tıkanıklık olduğunun ve ciddi bir problem olduğunun habercisidir. Tıkanıklık açma servisimizden alacağınız bir randevu ekibimiz söz verilen saatte size ulaşarak sorunuzu en kısa zaman içerisinde çözerler. Üstelikte açılan tıkanıklık çözülürken, evinizin hiçbir yeri kırılmamakta, zedelenmemekte ve kirlenmemektedir. Açılan tıkanıklık sonrasında ise arzu ederseniz tıkanan boruyu kamera ile görerek, tıkanan borunun açıldığından emin olabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-robot-cihaz-ile-tikaniklik-acma-servisi-62

Kameralı Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açan Tesisatçı

Lavabo tıkanıklığı problemi ile karşı karşıya iseniz telaşa kapılmayın. Teknoloji su tesisatı alanında da kendini gösterdiğinden bu alanda da birçok gelişim yaşanmıştır. Kırmadan kameralı cihazla lavabo tıkanıklığı açma da bu gelişmelerden biri. Lavabo borularında oluşan tıkanmalar giderden içeri gönderilen lavabo açma makineleriyle parçalandıktan sonra kamera ile gider borusu kontrol edilmektedir. İstanbul Tesisat firması lavabo giderini kameralı makineyle açma işlemini tüm istanbul içerisinde hizmet vermektedir. Siz de kameralı robotla lavabo borusu açan tesisatçı firma arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Tıkalı lavabo borusu robot makine ile nasıl açılır

Lavabonuz mu tıkandı? Tüm pis sular giderden geri mi taşıyor? O halde doğru yerdesiniz. Makine ile tıkanıklık açma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Şimdi sizlere bunu anlatacağız. Öncelikle servis kaydı oluşturulurken hangi giderin tıkandığını müşteri hizmetleri personeline iletmelisiniz. Mutfak,Lavabo,klozet vb. gibi. Tıkalı gider için uygun başlıklar alınırak adresinize gelen ekipler makineyi çalıştırarak yaylı teli gidere gönderir. Boru içerisinde ki engelleri bir bir aşarak ilerleyen bu cihaz,boru tamamen açıldığında giderden geri çekilmektedir.

Peki robot cihaz ile tıkanıklık açma zararlımıdır? Kesin sonuç veren bu yöntem tıkanıklık açmada kullanılan en etkili ve zararsız şekildir. Atık su tesisatı tamamen açıldıktan sonra gidere göndereceğimiz endoskopik kamera ile de boru içerisinin son halini görüntülemekteyiz. Atık su tesisanda herhangi bir problem varmı tekrar tıkabilirimi tüm bunları kameranın ekrana yansıttığı görüntüyü inceleyerek cevabını verebiliriz.

Özellikle mutfak lavabolarında aşırı kalıplaşmış yağ olduğu durumda tekrar tıkanma olasılığı yüksektir. Çoğu firma size tıkanıklığı açarken boru içini temizlediklerini söyleyerek sizi kandırmak isteyecektir. Boru içerisinin 1 tel yardımıyla tamamen temizlenmesi imkansızdır. Tıkanıklık makinesi adından da anlaşılacağı üzere giderin önündeki engelleri temizleyerek ilerleyebilmektedir. Ama borunun ertrafını saran yağ tabakasını çözemez. Bu pisliğin sökülmesi için kapsamlı bir yıkama yapılması gereklidir. Peki bu yıkama nedir diye merak ediyorsanız.   Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti   adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Atık su borusu açıldıktan sonra mutlaka yıkama yapılması gereklimidir? Gider temizliği için kamera ile  görüntüleme yaparak yıkama gerekip gerekmediği çok net orataya çıkacaktır.

Atık su boruları sadece pislikten dolayı tıkanmamaktadır elbetteki. Tesisat montajı sırasında yapılan hatalardan dolayıda pis su borusu tıkanabilmektedir. Sorunun ana kaynağına ulaşmak sizleri en hızlı çözüme kavuşturacaktır. Problemin keşfi için bizi arayabilirsiniz kameralı lavabo borusu açan servislerimizden yararlanabilirsiniz.

Robotla Lavabo Açan Firmalar

Kameralı robotla lavabo açan firmalar sayesinde siz de profesyonel bir yaklaşım benimsemek mi istiyorsunuz? O halde tercihinizi en iyi şekilde yapın ve İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından faydalanmaya başlayın! İstanbul Tesisat olarak evinizde ya da iş yerinizde bulunan lavabolarla alakalı tıkanıklıkları kolay bir şekilde ortadan kaldırmaya odaklanıyoruz. Bunu yaparken de kullandığımız robot ve diğer teknolojik ekipmanlarla sorunsuz bir çözüm vadediyoruz.

Lavabo tıkanıklığı tüketici hatalarından kaynaklanan problemler olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle de yaşanan tıkanmaların en büyük nedeni tüketicilerdir. Ancak nedeni ne olursa olsun yaşanan tıkanmanın ciddi bir problem olduğu ve kısa sürede ortadan kaldırılması gerekliliği vardır. İstanbul Tesisat bu konuda sunduğu profesyonel çözümler sayesinde ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verir.

Robotla Lavabo Açan Tesisatçı Ücreti

Lavabo tıkanıklığı ile alakalı karşılaştığınız sorunları ortadan kaldırmak istiyorsanız robot kullanan tesisatçı ile en doğru yaklaşımları benimseyebileceğinizi unutmamalısınız. İstanbul Tesisat olarak lavabo açma konusunda en doğru yöntemleri kullanıyor ve profesyonel çözümlerle size özel bir deneyim vadediyoruz. Tıkanıklığın nedenini inceledikten sonra ekibimiz gerekli değerlendirmeleri yaparak ücretleri belirler.

Robotla lavabo açan tesisatçı ücretleri kapsamında amaç uygun fiyata hizmet almak olsa da sorunu kökünden çözecek bir yaklaşıma da kapı aralamak gerekir. Bu noktada önemli olan robotla tıkanıklık açma hizmetlerinin daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesidir. İstanbul Tesisat ekibinden destek alarak robotla tıkanıklık açma çözümlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek süreç hakkında bilgi alın ve hizmet taleplerinizi iletin!

Yorum yapın

Tıkla Ara