Kanal Borusu Görüntüleme – Endüstriyel Kamera

atik-su-borusunun-icini-goruntuleyebilen-kamera-124

Kanal görüntüleme kameraları ile İstanbul’da son teknoloji kameralar ile hizmet veren firmamız atık su gider borularında video kaydı yapabilmektedir. Pimaş boru ve pik borularda kanal görüntüleme kameralarımız arızalı bölgeyi noktasal olarak tespit ederken aynı zamanda size saklayabileceğiniz veya bir başkasına gösterebileceğiniz video oluşturuyoruz. Borunun içerisinde renkli ekran görüntüsüyle tıkanıklık, kırık, çatlak olan bölgeleri gösteren kameramız arızalı bölgeyi kolayca görmeniz için tasarlanmıştır. Tabii ki böyle hassas ve önemli cihazları kullanan personelinde bu konuda eğitimli olması gerekiyor. Uzman kadro ve ekipmanlarımızla kanallarınızda oluşan problemlerinizi görüntülüyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkalı borusu içerisini kamera ile görüntüleme hizmeti veren firmalar

Borunun içerisini gösteren kameralar her firmada var fakat bizde bulunan 40 metre kablo uzunluğundaki kanal görüntüleme kamerası hiçbir firmada bulunmamaktadır. Ridgid marka bu özel kamera 400’lük çap boruya kadar görüntü alabilmektedir. Ayrıca kanal kamerasının bir diğer özelliği kafa kısmında 5 metre derinliğe kadar sinyal gönderebilen vericisi bulunmaktadır. Bu verici ne işe yarıyor anlatalım. Örneğin atık su borusu içerisinde görüntü almak için bizi çağırdınız. 30 metrelik bir hat üzerinde bir görüntüleme yapmamız gerekiyor. Kameranın ekranında 19. metrede kanal borusunun çöktüğünü yada boru içerisinde yabancı bir cisim olduğunu farkettik. Peki bu durumda tıkalı olan bölgeyi nasıl tespit edeceksiniz. İşte bu aşamada kameranın kafasında yer alan sinyal verici devreye geriyor. Kanal görüntüleme kamerasının verici düğmesi açılarak borunun üstünden dedektör yardımı ile hattın çöken noktası bulunur. Tam çöken bölgeyi bulan kamera sizi fazla yeri kırmaktan kurtarır. Betonu kırmadan arıza var mı? yok mu? görmüş olursunuz.

Yukarıda yer alan video görüntülerinde 2008 yılında kayıt yaptığımız bir kanalizasyon borusunu görüntüleme işini sizlerle paylaştık. Yeni yapılan bir kanal borusu üzerinde herhangi bir kırık veya çatlak var mı? bunu tespit etmeye çalıştık. Gün geçtikçe kanal kamerasını size en iyi görüntüyü vermek için sürekli yenileriz. Evinizde tıkanıklık mı var? Artık bu gibi tıkanıklık olaylarını sorun etmenize gerek yok. Çünkü artık İstanbul Tesisat var. Uzman kadromuz ve teknolojik donanımlı geniş servis ağımız sayesinde İstanbul ve çevresinde size her hafta içi ve hafta sonu acil hizmet vermekteyiz. Evinizde kötü kokuya sebep olan bu tıkanmaları halletmek üzere yetiştirilmiş ekibimiz en geç 30 dakika ile 90 dakika arasında tıkanıklık probleminden sizi kurtarmış oluyor.

Bu işlem size tıkanmış boruyu kırmadan açtığımız için çok daha ucuza geliyor. Tıkanan borunuzu makine ile değil de kırdırarak açmaya kalkışırsanız eğer 500 ile 1000 TL arasında bir bedel ödemeniz gerekiyor. Ayrıca evinizde ki inşaat pisliği ve gerginliğiniz de cabası. En iyisi siz bizi arayın kırmadan canınızı sıkmadan sizi tıkanıklık sorunundan kurtaralım. Hastaneler, oteller, iş merkezleri, okullar, toplu yaşam alanları, konutlar tüm bu yerler de tıkanan gideri kırdırmak yerine robotla tıkanıklık açtırmayı tercih ediyorlar. Boru Görüntüleme kamerası bu işi cazip kılan en önemli etken oluyor.

kanal-borusu-goruntuleme-hizmeti-veren-yerler-123

 

Acil atık su borusu tıkanıklığı açma servisleri

Kısa sürede probleminize kesin çözüm uygulamaktayız. Size bir telefon kadar yakın olan servisimiz problemli yere en kısa sürede varıp arızayı tespit edip yaklaşık 30-60 dakika içerisinde işlemi tamamlamaktadır. Tıkanmalarınızı önce kamera ile tespit edip problemin cinsine göre uygun çözümü bulup işleme başlamaktayız.

İlk önce tıkanıklığın yerini bulmak için sifonu çekin. Klozet çabuk dolarsa yakın bir yerden, büyük ihtimalle dirsekten tıkanmıştır. Klozet önce boşalıyor fakat daha sonra doluyorsa daha uzak bir mesafeden tıkanmıştır. Bu durumda uzman servisimiz devreye girmektedir.

Bu tıkanıklıkları çağın son teknolojileri ile kısa sürede evinize ve iş yerinize zarar vermeden sorunu çözüyoruz. Profesyonel kadromuz ve servislerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Yorum yapın

Tıkla Ara