Kimyasal ve Makine ile Radyatör Temizlik

kimyasal-ilac-ile-petek-radyator-temizligi-yapan-yerler-3

Radyatörlerinizi yerinden sökmeden, etrafı kirletmeden kimyasal sıvı yardımı ve profesyonel ekibimizle, sağlıklı bir şekilde temizliyoruz. İstanbul Tesisat ekibi bu konuda uzman olup, her evin farklı ihtiyacına göre temizlik yapmaktadır. Örneğin yerden ısıtma ile petek olan bir kalorifer tesisatı aynı şekilde temizlenmez. Petekleriniz panel radyatör ya da alüminyum radyatör olabilir. Bu da yıkama şeklini değiştiren unsurlardandır. Bizim için sorun değil, petekleriniz ve kombiniz ne marka olursa olsun temizliğimizi yapıyoruz. Alüminyum alurad petekleri, sökerek tek tek temizliyoruz. Panel radyatörler ise, sökmeden tek bir noktadan bağlantı yapılarak, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde temizliyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Radyatör temizliği nasıl yapılıyor?

İstanbul Tesisat, Kimyasal ve makine ile radyatör temizlik işlemi yapmaktadır. Makine ile yapılmasının sebebi, normal su ile temizlik yapılmaya kalkıldığında basılan su, peteklerin içindeki çamurumsu kirlenmiş suyun üstünden akıp, dışarı yine temiz su olarak çıkmasıdır. Bu temizliğin olmadığını gösterir çünkü basınç azdır ve az olan basınç, çamuru çöktüğü yerden kaldırıp önüne katamadığından, dışarı çıkaramıyor demektir. Bunun yapılabilmesi için makine kullanılır. Normal şebeke suyunun 2 katı daha basınçlı olan makine pompası, bu sayede sistem içindeki kiri kolayca dışarı atabilir.

basincli-makine-ile-kalorifer-petek-temizleme-sirketi-istanbul-05

Radyatör Petek Temizlik Kimyasalı

Kimyasalın görevi, sistem içindeki katılaşmış sert kireci, pası çözmektir. Mesela panel peteklerde zamanla paslanma olabilir ya da kireçten kanalları daralabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak, pası ve kireci sökmek için dr combi tesisat temizleme kimyasalı bir numaradır. Özellikle eski döküm peteklerde, bu kimyasal çok işimize yarar.

 • Radyatör temizliğine ilk olarak peteklerin ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltarak başlıyoruz.
 • Daha sonra makine ile durulama işlemi yapılarak, makine yardımıyla peteklerin içerisindeki kireç pas ve su taşı gibi tesisatın içini tıkayacak maddeleri dışarı atıyoruz.
 • Makine üzerinde kendi filtresi bulunduğu için bu işlemi yaparken peteklerinize ve kombinize hiçbir zarar verilmiyor.
 • Bu işlemin ardından peteklerinizi temiz su ile durulayıp peteklerin ayarını yapıyoruz. Ayrıca kalorifer tesisatı içerisindeki havayı dışarı atıp, ısıtma sisteminizi size teslim ediyoruz.

Radyatör Temizliği Yapan Firmalar

Kombi ve kalorifer temizliğini, işinin ehli, bu konuda usta tesisatçılara yaptırın. Aksi takdirde kombinizden veya radyatörlerinizden olabilirsiniz. Kalorifer peteklerinizi yerinden sökmeden, kimyasal sıvılarla ve makinelerle yıllık temizliğini yapıyoruz. Yaptığımız temizlik sonunda bir de tesisatın içerisine koruyucu kimyasalları ekleyip, kombinizi çalıştırıyoruz. Bu kimyasal, radyatör ve kombinizi koruyucu bir kalkan gibi sararak, sistemi su taşından ve kireçten korur. Yukarıda resimde gördüğünüz makineyle, peteklerinizin içini pırıl pırıl yapana kadar yıkıyoruz. Bitmedi kombi filtrelerini de ücretsiz temizliyoruz.

Petek Koruyucu Kimyasal Ne İşe Yarar?

 • Yakıt tasarrufu sağlar.
 • Tesisat sistemleri üzerinde kireç ve pas tutmaz
 • Suyun PH değerini artırır.
 • Petek ve tesisat delinmelerini önler.
 • Kombinin ve tesisatın ömrünü uzatır.
 • Enerji tasarrufu sağlar.

Müşterilerimize kesinlikle önerdiğimiz petek koruyucu kimyasal dr combi kapalı tesisatlar için koruyucu bir üründür. Suyun aşındırıcı etkilerinden tesisatı korumaktadır. Tesisat temizliği sonrasında sisteme mutlaka koruyucu kimyasal konulmasını isteyiniz. Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

“Kimyasal ve Makine ile Radyatör Temizlik” üzerine 2 yorum

 1. Hatay antakyada oturuyorum evimin radyatörleti demirdöküm döküm evde tadilat yaptırdığım için tüm radyatörleri söküp çiftliğime getirdim ve tek tek dilimlerini söktürdüm içlerini basınçlı su ile temizledim fakat tam temizlenmiyor hangi kimyasalla temizleyebilirim sizden kimyasal satın alabilirmiyim

  Yanıtla
  • İyi günler öncelikle kimyasal satışımız maalesef yok. Ne kadar temizlesenizde içinde ufak tefek bir pislik kalacaktır. Bunu önlemenin tek yolu radyatörün içine koruyucu kimyasalı eklemektir. Koruyucu kimyasal sistemin içinde iyice dolaştıktan sonra ufak tefek kalan kireç parçalarını bile söker alır. Size tavsiyem koruyucu ilaç kullanıp probleminize çözüm bulabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara