Tıkalı Tuvalet-Lavabo Gideri Açma Servisi

tikali-tuvalet-acma-servisi-istanbul-22

Tıkalı tuvalet vakası başa geldiğinde, ne kadar zor olduğu anlaşılan bir durumdur. Genellikle aniden yaşanan bu durum, insanın elini ayağına dolaştırır ve hep en olmadık zamanda karşınıza çıkar. Örneğin bir misafir varken veya bir işiniz varken ya da bir yere gidecekken yaşanır. Bu durum karşısında tıkanan tuvaleti, öylece bırakıp da gidemezsiniz. Bir an önce çözülmesi gerekir. Sadece kendi tuvaletinizde sorun olsa, çok büyük bir problem çıkmaz. Sadece tıkanıklık açılana kadar kullanmazsınız olur biter. Ancak çok daha kötü bir durum varsa, o da tuvalet ana borusunun tıkanmasıdır. Tuvaletin gideri, merkezi bir bölümden tıkandığında, yukarı katlardaki bina sakinlerinin döktüğü sular ana borudan gidemediğinden geri teperek, en yakın noktadan geri taşar. Eğer o en yakın nokta sizseniz, bütün su sizin tuvaletten taşma yapar. Tuvalet gideri taşınca panikle ne yapacağınızı şaşırırsınız. Biraz sakin olup, taşan tuvalete bez vb. bir malzemeyle tıkamalısınız. O kısımdaki tüm giderler sağlam bir şekilde tıkandıktan sonra, su artık bir üst kattan geri tepecektir. İşin doğrusu yukarıdakilerin gideri kullanmamasıdır. Fakat kullananlar olursa ve siz söylediklerimizi yaparsanız, tuvalet açan servis gelene kadar geçici olarak su taşmasını engellemiş olursunuz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tuvalet-gideri-tikandi-nasil-acabilirim-21

Tuvalet Neden Tıkanır?

Gider borusu kullanımı, tıkanmada çok büyük rol oynar. Tıkalı gider makine ile açılması sırasında, içerisine kaçan cisim bez, poşet, kıl vb. bir şey ise, makineye dolanarak geri çekilir. Böylelikle pimaş tıkanması neden oluyor anlaşılabilir ve buna göre önlem alabiliriz. Tuvalet pimaşlarında bu sorunlar çok yaşanır. Bayanların yer silme kovalarında unuttukları bez, kovayla suyu dökerken birden gidere kaçar. İstemeyerek yapılan bu hareketin sonucunda tıkanıklık yaşanır. Bir de bilerek yapılan hareketler vardır. Buna örnek olarak; kolonyalı mendil, kadın pedleri ve çocuk bezlerinin tuvalete atılmasını gösterebiliriz. Kolonyalı mendiller kesinlikle tuvalete veya klozete atılmamalıdır. Çünkü kolonyalı mendiller de tıpkı bezler gibidir; erimez ve kolayca akıp gitmezler. Sıklıkla gidere gönderilen bu cisimler, sonunda birikerek WC tıkanması yaşanmasına neden olur. Aynı şekilde kadın pedleri ve çocuk bezleri de kesinlikle wc giderine atılmamalıdır.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo gideri tıkanmaları da sıklıkla yaşanan atık su gider problemlerindendir. Lavabolara bez vb. cisim kaçamayacağından, bu borularda kıl ve tüylere dikkat etmek gerekir. Sakal uzunken kesilirse veya saç kılları gereğinden fazla dökülüyorsa, gidere kaçırıldığında zamanla birikir ve lavabo tıkanmasına neden olur. Robotla tüm bu tıkanıklıklar kırmadan açılabilir. Kamera sistemi sayesinde gider temizlenmiş mi, kontrolünü de yapabiliriz.

lavabo-borusundaki-kireclenme-ve-yag-nasil-cozulur-23

Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Firmalar

Tıkalı tuvalet giderlerini açmak için evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Ancak ileri safhadaki tıkanıklıkların bu tip yöntemler kullanılarak açılması mümkün olmamaktadır.

 1. Lavabo Açıcı Kullanarak Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için tuvaletinizin geri tepme yapmıyor olması gerekmektedir. Lavabo açmak için yapılmış kimyasallar tuvaleti açmak için de kullanılabilir. Birkaç paket lavabo açıcı kimyasal tuvalet giderine dökülür. Üzerine dökülen kaynar suyun ardından reaksiyona geçmesi beklenir. Ancak bu tip ürünler gider borularının contalarını da eritebileceğinden ileride çok daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Bu yüzden İstanbul Tesisat ustalarımız kesinlikle tavsiye etmemektedir.

 1. Sirke ve Karbonat Kullanarak Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Eğer tuvalet tıkanıklığı had safhada değilse bu yöntemi uygulamanız ve başarılı sonuç almanız mümkündür. Bir bardak sirke ve bir bardak karbonat tuvalete dökülür. Bir saat kadar bekledikten sonra üzerine kaynar su boşaltılır. Bu işlem giderlerde başarılı sonuç verse de tuvaletlerde birkaç kez uygulanması gerekebilir.

Tüm bunları denemenize rağmen sonuç alamadıysanız cihazlı tesisatçı çağırmanız gerekecektir. İstanbul Tesisat, tıkalı lavabo ve tuvalet giderini kırmadan açma servisini İstanbul’un tüm semtlerine vermektedir. Tıkalı tuvalet açma servisi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Tıkalı Gider Açma Servisinde Kullanılan Cihazlar

İstanbul su tesisatı problemlerinde acil su tesisatı servis hizmeti veren firmamız bünyesinde çalıştırdığı uzman ustaları ve teknolojik cihazlarla garantili hizmet vermektedir. Firmamız bünyesindeki tıkalı lavabo ve tuvalet açma cihazları son teknoloji ürünüdür. Tuvalet ve tıkalı lavabo gideri açma servisinde kullanılan cihazlar aşağıda listelenmiştir.

 • Tıkanıklık açma robotu
 • Kanal görüntüleme kamerası
 • Tıkalı Gider Açma Servis Hizmetlerimiz

 • Tıkalı kanalizasyon kanalları açma servisi
 • Tıkanan tuvalet giderini kırmadan açma servisi
 • Tıkalı lavabo gideri açma servisi
 • Bulaşık makinesi gider tıkanıklığı açma servisi
 • Kameralı cihazla Rögar açma servisi
 • Tıkalı banyo giderini kırmadan açma servisi
 • Pimaş açma servisi

Yorum yapın

Tıkla Ara