Kırmadan Robotla Tıkalı Lavabo Açan Firma

mutfak-lavabosunun-tikanma-nedenleri-424

Firmamız kameralı robotla kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklığını açtığımız boru tekrar tıkandığında ücretsiz hizmet vermekteyiz. Atık su borularında lavabo tıkanıklığı açma işlemi tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Tıkalı lavabo ve tuvalet gider borusunun içine gönderilen kamera tıkanmanın neden meydana geldiğini gösterir. Tıkalı boru açma işleminden sonra görüntüleme yapılması şarttır. Bu yüzden firmamız kameralı robotla hizmet vermektedir. Ayrıca istenildiği takdirde aşırı yağlanma oluşmuş lavabo giderlerlerinde basınçlı yıkama su jeti makinesi ile temizlik yapılır. Ayrıca lavabo açma yöntemleri sayfamızı ziyaret ederek basit tıkanmaları açabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

lavabodan-su-geri-geliyor

Sürekli Lavabolar Neden Tıkanır?

Tesisatlarda görülen kısa sürekli tıkanmalar genellikle ticari alanların lavabolarında yaşanmaktadır. Gıda işiyle meşgul işletmelerin mutfaklarında, dökülen yemek artıkları tıkanmaya sebep olurken, eğim verilmeden yapılan atık su borularında bu şikâyetler yılda birkaç kez tekrarlanmaktadır. Tesisat kurulurken suyun akış yönü ters verildiği için, evyeden dökülen yemek artıkları boruda birikme yapar. Giderin içerisinde set oluşturan bu maddeler pis suyun kanalizasyona gitmesinin önüne geçer. Hatta mutfak ya da diğer lavabo giderinden akamayan pis sular akış yolu bulamadığı için taşma yapar.

lavabo açma yöntemleri

Normal şartlarda doğru döşenen bir su tesisatında, bina içerisindeki ana boruların çeperi geniş olmasının yanı sıra dikey olarak döşendiklerinden, içerisine bez gibi suda erimeyen katı atıklar atılmadığı sürece tıkanma olmaz. Bu sebeple konutlarda alt yapı tesisatı döşenirken uygun açıda eğim verilmesi çok önemlidir. Lavabo deliğinden itibaren ana boruya giden mesafe, 10 metreyi geçmemesi gerekir. Bu şartlar sağlandıktan sonra geriye kalan tek şey kullanıcıların dikkatli olmasıdır. Düzenli olarak gider temizliği yapılan yerlerde tıkanıklık şikâyeti yaşanmaz. Gider temizliği sırasında borunun içerine gönderilen basınçlı su jeti, lavabo borusunun temizliğini kusursuz olarak yapmaktadır. Fakat bazı işletmelerin bu tür bakımları zamanında yaptırmaması neticesinde ani tıkanmalar oluştuğu için ticari kayıplara yol açar. Suyun yaşam alanlarında kullanılmadığı bir bölüm yoktur. Bu yüzden içeri gelen temiz su borularıyla yanı sıra tahliye amacıyla kullanılan su borularının temizliğini de düşünmek gereklidir.

Lavabo Tıkanıklığına Sebep Etkenler

Gider boruları içerisinde kalan yiyecek artıklarını ve sabun kalıntılarını çevre dostu olmayan kimyasallar kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışmak size geçici çözümler sunabilir.

Lavabolarda oluşan tıkanmaların sebepleri:

 • Değişen toprak: Donmuş zemin, zeminin oturması sonucu borularda zarar görmüş kırılma ya da çökme olabilir.
 • Tıkanma: Yağ birikimi veya yabancı bir nesne, suyun gidişini kısıtlar veya hattın doğrudan su akışını durdurabilir.
 • Korozyon: Boruların dayanıklılık sürecine bağlı olarak ömrünü tamamlamış olması.
 • Göbekli boru: Borunun bir bölümü kâğıt ve atık toplayan bir vadi oluşturması, zemin ve toprak koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.
 • Sızdıran ek yerleri: Borular arasındaki mühürler, pis su borusu çevresinde kaçağa neden olur.
 • Kanalizasyon Ana Hattı: Ağaç veya çalı kökleri kanalizasyon hattı işgal etmiş veya temizliği yapılmayan bir boru olabilir.
 • Mevcut borular bozulmuş veya aşınmış olabilir, yatak kısmı iyi malzemeden beslenmemiş olabilir.lavabo-acici-ustalar

Gider Tıkanması Nedeniyle Ortaya Çıkabilecek Sorunlar

 • Eğer lavabo gideriniz tıkandıysa lavabodan giden suların akışı yavaşlayacaktır.
 • Eğer tıkanıklığın seviyesi arttıysa pis sular akış yolu bulamayacağından giderde ilerleyemeyecek ve sular geri gelmeye başlayacaktır.
 • Bulaşık makineleri aşırı yağlanma sonucunda tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Eğer boruda tıkanıklık varsa, tıkanma sonrasında pimaşların ek yerleri sızdırma yapabileceğinden alt kata su sızmaya başlayabilir.
 • Eski mekânlarda zamanla oluşan kireç nedeniyle Lavabo Tıkanıklığı yaşanabilir.
 • Tıkanmış gideri lavabo açıcı vb kimyasallar kullanarak açmak lavabo borularının  contalarına zarar verebilir.

makineyle-tikali-lavabo-acan-firma

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider borularında yaşanan tıkanıklık sorunları, gelişen teknolojiyle birlikte kısa sürede çözülmektedir. Evde kendi yöntemleriniz ile açamadığınız tıkanmaları, robot makine çağırarak açtırmayı deneyebilirsiniz. Tıkanmış lavabo ve mutfak giderlerinin içine gönderdiğimiz borunun şekline göre kıvrılabilen esnek yay sistemi tıkanıklığın olduğu noktaya kadar ilerler. Tıkanmaya yol açan yabancı maddeler robotun kafa kısmına sarılarak geriye doğru çekilir. Şayet tıkanma yağlanmadan dolayı olmuş ise parçalamak için zincir kafa denilen parça robota takılarak gönderilir. Bu işlemlerin sonunda giderin tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmek için kamerayla görüntü alınır. Tıkanmaya neyin sebep olduğu kamera sayesinde açıkça gözlenir. Açılması imkânsız tıkanmalara karşı yer tespiti cihazıyla tıkanıklığın noktasal olarak yeri belirlenip tadilat çalışması yapılabilmektedir. Bu sayede zemine döşenen kaplama malzemelerinin fazladan kırılmasına gerek kalmaz. Tadilat çalışmalarına alternatif olarak boruların içerisinde basınçlı yıkama yapılarak gereksiz tadilat çalışmasını engellenebilir.

Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açtırmak

Lavabo tıkanıklığı yaşanan konut ve ticari alanlarda, su taşması sonucu biriken yağlardan dolayı koku problemleri yaşanmaktadır. Lavabo temizliği insanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için önemlidir. Çeşitli lavabo açıcılar ve kameralı sistemlerle temizliği yapılan gider borularının içerisinde kalan atık maddeler, suyun akış hızını olumsuz etkiler. Banyolarda kullanılan sabun artıkları, lavabo borusunun dibine çökerek saçların birbirine yapışıp yumak oluşturmasına sebep olur. Hortum tarzı esnek malzemelerle tıkanıklığı açmaya çalışmak size geçici çözümler sunabilir ancak demir ya da sert cisimler kullanılarak açılan tıkanmalar, lavabo borusunun kırılmasına neden olur. Bu gibi durumlarda tıkanıklık açılsa da alt kata su damlamaya başlar. Sürekli Lavabo Tıkanıklığı yaşanan bir yerde robotla lavaboyu açtırmak kalıcı çözüm sağlayacaktır. Giderin içerisinden gönderilen yılan tarzı yay sistemi, borunun şekline göre kıvrılarak tıkanıklığın olduğu noktaya ulaşır. Dönerek ilerleyen çelik yay boru temizliğini yaptıktan sonra geriye doğru çekilir. İlerleme sağlarken borulara zarar vermeden tıkanık lavabo giderini açar. Bu sistemi kullanırken yapılan işin kontrolü için kamera kullanmak şarttır.

Verdiğimiz tüm bilgiler arasında basit tıkanmaları nasıl giderebileceğiniz mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemleri denemenize rağmen sonuç alamadıysanız size kameralı robot ile profesyonel bir yardım almanızı önerebiliriz. İstanbul Tesisat olarak atık su tahliye borularında robotla lavabo tıkanıklığı açma hizmeti en kısa sürede vermekteyiz. Tıkanık lavaboları açmak için yapılması gereken en önemli kural gider borusuna zarar vermeden içindeki yağları temizlemektir.

lavabo tıkanıklığı açan robotlavabo tıkanıklığı açan ustaDeneyimlerimize dayanarak tıkanan tüm lavaboların giderlerinde kamerayla yapılan görüntülemede yağlanma sonucu tıkanıklığın oluştuğu söyleyebiliriz. Yaşanan bu sıkıntılar sadece Ülkemize has bir durum değildir. Bazen lavaboların içi çok kirlendiğinde etrafa kötü kokular yaymaya başlar. Ancak lavaboyu asitli kimyasal yöntemleriyle açarken borulara zarar verecek türden ilaçlar sakın kullanmayın. Unutmayın ki düzenli olarak lavabo açıcı benzeri kimyasalların kullanılması boru geçişlerinde sızdırmazlığı önlemek için kullanılan contaları eritecektir. Görevini tam anlamıyla yapamayan bağlantı contaları su kaçırmaya başladığında alt katın tavanında sararma ve kararma şikayetiyle karşılaşırsınız.

Lavabo tıkanıklığı; pis su giderlerinde suyun yavaş gitmesi ya da gitmemesi, suyun taşma yapmasıdır. Evlerde ve iş yerlerinde lavabo tıkanmasının birçok sebebi vardır. Bunların başında da yemek atıkları ve donmuş yağlar gelir. Saç, kıl ve peçete de sebep olabilir. Dikkat edilmediği takdirde pis su gider borularının tıkanması zaman içerisinde oluşur. Bunun dışında borulardan geçen suyun kireç oranı fazla ise büyük bir tıkanıklığa neden olabilir.Günümüzde çok su tüketimi olduğu için tüketilen bu suyun da atılmasını sağlayan borular pislikten dolayı tıkanacaktır.Genelde kullanılan yöntem lavabo açacağı olan kimyasallardır. Bu yöntem, hafif tıkanıklıklarda işe yarar. Ama uzun bir zamanda oluşan lavabo tıkanıklıklarında uzman desteği almak şarttır. Uzman ekipler ilk önce kamera sistemi ile boruları kırmadan tıkanıklığı tespit ederler. Ardından ya kimyasal maddeler ile ya da tespit edilen noktayı kırarak tıkanıklık açılır. Tıkanıklığa sebep olarak donmuş yağ gibi boruya yapışan maddeler var ise iyice temizlenmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir konu da lavabo tıkanıklığı sağlığa da zarar verebilir. Borularda oluşan tıkanıklık zamanla kokuya sebep olabilir. Özellikle sıcak havalarda oluşan koku ile havadaki bakteriler ile birleşince kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir. Tıkanıklık açıldıktan sonra ayda bir kere lavabo açacağı kullanılmalıdır.

tikali-kanal-borusu-acan-firma
Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma servisi profesyonel su tesisat ustaları ile hizmetinizdedir. Tam donanımlı mobil araçlar ile tıkalı lavabo borularında tıkanıklık açan servis elemanlarımız sorun değil çözüm üretmek için çalışırlar. Müşteri memnuniyeti birinci planda olan firmamızda tıkanıklık açmak için gerekli tüm tertibat bulunmaktadır. Çalışan personelimiz su tesisat ustalarından oluştuğu için zemin içerisinde boru değişimi banyo tadilatı ve su borularında değişim yapabilmektedir. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı robotla boru içerisinde görüntü alıp tıkanmaya sebep olan tesisat hatalarını görüntüler. Lavabo gider borularında sızıntıya sebep olan eğim hatalarını conta sıyırmalarını kameralı tıkanıklık açma makinesi sayesinde tespit edebilirler.  Kırmadan lavabo tıkanıklığı nasıl açılır demeyin arayın ve görün. Firmamızın garantili hizmetlerinden yararlanmak için randevu almanız yeterli. 365 gün hizmet veren tıkanıklık açma firmamız her türlü boru tıkanmalarında sizlerin yanında olmaktan gurur duyar. Kameralı lavabo açma servisimiz tıkanıklığın yer tespiti sağlayan dedektörlü cihazla hizmet veren firmalar arasında yer alır.

“Kırmadan Robotla Tıkalı Lavabo Açan Firma” üzerine 18 yorum

 1. Lavabonun gideri tıkandığında açmak için pompalama tekniğini kullandım ama suyun akış hızı değişmedi. Piyasada satılan kimyasal ilaçları denemek istiyorum fakat hangi marka açıcı alacağıma daha karar veremedim. Google içerisinde lavabo açma fiyatlarını inceledim bu hizmeti Gebze ilçesine veriyor musunuz?

  Yanıtla
  • Lavabo açmak için kullanılan teknikler geçici yaşanın tıkanmalara çözüm olabilir fakat makine ile çalışan lavabo tıkanmalarında bu sorunu uzun süre yaşamazsınız. Firmamız Gebze’den Silivri’ye kadar bu hizmeti vermektedir.

   Yanıtla
 2. Komşumuzun tuvaleti klozet bizimkisi normal komuşumuz sifona basınca bizim tuvaletten su geri geliyor sonra gidiyor nedeni nedir ? tıkanıklıktanmı yoksa sifon suyu çok kuvvetli bi şekilde geliyor aşağıya çok fazla ses geliyor o yuzdende olabılırmı evimizde çok eski bir ev sürekli tuvaletler tıkanır ama bizim başımıza ilk defa gelmişti bizim bi altımızda oturan komşumuza bır kaç kez oldu.

  Yanıtla
  • Alaturka tuvalet kullandığınız için komşunuz sifona bastığında sizin tuvaletten taşma yapıyordur. Sebebi atık su boruları klozet montajına uygun döşenmiştir. Alaturka tuvaletin altına ES dediğimiz bağlantı borusu takılmadığı için sizin tuvaletinizde taşma yapıyordur. Tuvalet taşını kırdırıp altına ES borusunu bağladıktan sonra sorun düzelecektir.

   Yanıtla
   • ama kolozeti yazın yaptırdılar 5 ay dır boyle bır sorun yoktu . şuan 5 gün oldu ve bir sorun yok

    boru tıkanmıştır dedik bu sayfayı buldum kendı şehrimdeki bir firmayı aradım evin yaşını sordular ev çok eski olduğu için bişe yapamayız dedıler en ustte oturan komşumuzunda bundan 2 ay once tuvaleti tıkanmıştı kendisine nasıl açtığını sorduk onada bırı onermıs bişey var cam parçaları gıbı tuvaletın deliğine dokup ustune kaynar su dokuyorsun fokurduyor onunkı oyle açılmış ıkı aydır sorunsuz kullanıyorum dedı bizde denedık 5 gun oldu bır sorun yok …

    boruda bir tıkanıklık olduğu için mi geri verme oldu ?
    ve kullandıgım kımyasal gerçekten açtımı da geri verme sorunu olmuyor ?

    birde çok fazla kar yağışı vardı kuyuların tıkanmasından dolayı olabılırmı ?

    Yanıtla
    • Komşunuzun lavaboyu açmak için kullandığı kimyasalın adı kostik denen maddedir. Fakat kostik sürekli kullanıldığında boruların ek yerlerinde yer alan contaları yaktığı için uzun süreli kullanımlarda pek tavsiye etmiyorum. Bu tarz kimyasal açıcılar tıkanmayı açmak için geçici çözümler sunar. Bulunduğunuz yerde kameralı lavabo açma makinelerine sahip tesisatçılardan yardım alın. Eğer kamerası yok ise boşuna tıkanıklığı açtırmayın, komple boruları değiştirmek kalıcı çözüm olacaktır.

     Yanıtla
 3. Akşam saat 10 mutfak lavabosunun altından kanalizasyon suları geri gelmeye başladı. Elimde paspas sağı solu temizliyordum sağ olsun komşum yardımıma yetişti. Bana firmanızın telefon numarasını verdi daha önce komşumun lavabosunu açmışsınız memnun kalmış. Bir saat içerisinde gelen ekibiniz makineyi giderin içine gönderip tıkanmayı açtılar. Lavabo şimdi eskisinden suyu daha iyi çekiyor. Arada bir lavabonun borusunu temizletmek gerekiyormuş bodrum katta oturan arkadaşlara tavsiyem benim çektiğim sıkıntıya düşmemek için lavabonun içine sakın bir şey kaçırmayın.

  Yanıtla
 4. Ortalama her yıl lavabonun gideri tıkanıyor. Geçen süreçte bir kaç defa lavabo tıkandı eski yöntemlerle bir şekilde açtırdık. Bu işin makinası yokmu diye biraz araştırma yaptıktan sonra bu firmayı buldum. Lavabo borusunun içinden ne çıkma dı ki bunları burada anlatmaya gerek yok.

  Yanıtla
 5. Bugün evimin lavabo gideri tıkandı. Daha önceden de böyle bir tıkanıklık olmuştu lavabo açan kimyasallardan attım fakat kısa süre sonra yine tekrar etti. Bilgisayar karşısında biraz araştırma yaptım bu açıcıların borulara zarar verdiği söyleniyor doğru mu? Sizin sayfanızda okuduğum yazılarda kırmadan robotla açtığınızı yazmışsınız kesin açılır mı?

  Yanıtla
  • Piyasada satılan lavabo açıcıların gider borularına zarar verdiğini gittiğimiz bazı dairelerde rastlıyoruz. Lavabonun kirli suyunu taşıyan gider boruları birbirine contalı şekilde montaj edilir. Boruların ek yerlerinde bulunan bu contalar sızdırmayı önlemek için kullanılır. Kısa sürede bu kimyasallar zarar vermez fakat uzun süren kullanımlarda lavabonun gider borularına zarar vermektedir. Eski dairelerin boruları montaj yapılan yıllarda kalitesiz kullanılmış ise ortaya çıkan ısı sonucu büzülmeler meydana getirmektedir. Lavabo açıcı kullanımı hakkında daha fazla bilgi için lavabo açıcı kimyasallar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Biz herhangi bir kırma dökme yapmadan robotla tıkalı lavaboları açıyoruz.

   Yanıtla
 6. Mutfak lavabo giderim şu an tıkandı. Üst komşuların suyu bizim evden çıkıyor acil açabilir miyiz en kısa zamanda. İzin sorunum var bu arada. Çok acil dönerseniz sevinirim.

  Yanıtla
 7. trafikteki aranalarınızdan aldığım numaranız ,ile gecen gun tıkanan lavabo muz için sizden yardım istedim ve sağolsunlar ekipleriniz kısa sürede gelip tıkalı olan lavaboyu kısa surede acıp işlemi bitirdiler ve etrafı biraz bile kirletmediler

  Yanıtla
 8. Tavsiye üzerine aradığım firmanızdan tıkalı olan lavaboyu açmak için servis istedim. Verdikleri zaman aralığında gelen personeliniz lavabonun giderini açarken baya zorlandı ama pes etmediler tıkanmayı açtılar. Gelen personelinize helal olsun diyorum

  Yanıtla
 9. İzmit te yazlığım bulunmaktaydı yazın gidiyordum evyem tıkanmıştı ömer ustayla yakışıklı kardeşi burak ustayla gelip lavabo tıkanmasını açtılar tşkler. Buralarda lavabo açan firma bulmak o kadar zor ki hele ustalar iş yaptırmak sizin gibi ustaların değeri bilinmesi gerekir.

  Yanıtla
 10. Bulunduğum yerde kiracıyım daireye taşınalı ortalama bir hafta oldu bulaşık makinesi gidere bağladıktan sonra geri tepme başladı. Lavabonun suyu hiç gitmiyor bugün çamaşır makinesini çalıştırdım sular geri gelmeye başladı. Sizce böyle bir tıkanma olayı sonuncunda kiracı mı? yoksa ev sahibimi masrafı karşılamak zorunda. Ben lavabo açan firmaların birine tıkanıklığı 150 TL karşılığında açtırdım. Ustalar boruda yağlanma sonucu tıkanıklığın oluştuğunu söylediler. Hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı?

  Yanıtla
 11. Kameralı lavabo açan firma ararken sizi aradım sırf bu sayfada yayınlanan videodan etkilenerek diğerlerinden farklı olduğunuzu düşündüm. İnternet sayfaları çok profesyonel göstersede telefonda konuştuğum kişiler resmen işine geliyorsa yaptır gelmiyorsa yaptırma tarzında firmalardı. Bu kamera işini çok merak ediyordum Cemil ustanın lavabo borusu içerisinde bize yağlanmaları gösterdi sonrada basınçlı yıkama makineleri varmış gider borusunun içini tertemiz yapıp çıktılar. Ha bu arada videoda gösterilen zincir olmasaydı sizi evden içeri almayacaktım :)) Sınuçta biz farklıyız diyorsunuz daha önce ben zaten Zincir kafa olmadan iki kere farklı bir firmaya tıkanıklığı açtırmıştım. Bu sefer tıkanıklığın uzun süre olmayacağına inanıyorum çünkü kendi gözümle borunun temizlendiğini kamerada gördüm. Merak etiğim şu tuvalet tıkandığında kamera ile borunun içine nasıl bakıyorsunuz Allah sabır versin size zor işiniz var doğrusu kolay gelsin cemil ustaya buradan ayrıca teşekkür ediyorum daha önceki firmanın elemanlarından farklı olarak tıkanıklık problemiyle ilgilendi. Sırf bu yorumu cemil usta istedi diye yazıyorum. güzel bir şey sonuçta iyi şeyleri anlatmak gerekiyor herkese tavsiye ederim özellikle lavabo tıkanmalarında cemil usta diyorum

  Yanıtla
 12. Tıkalı lavabo açmak için firmanızdan servis çağırdım. Lavabodan sular geri gelmeye başladığında tıkalı olduğunu anladım. İlk siz çıktınız karşıma gerçekten doğru seçim mazlum ustaya teşekkürlerimi sunarım :):):) İnşallah bi daha lavabom tıkanmaz.

  Yanıtla
 13. Beykoz daki evimin en alt katındaki lavabo giderinden su geri gelmeye başlamıştı. Anadolu yakasından bir firma çağırdım tıkanıklığı açamadılar. Gelen elemanlar lakayt bir şekilde buranın kırılması gerektiğini söylediler bende sinirlendim. Sonra sizi internetten buldum ve aradım diğer firmadan biraz pahalı fiyat verdiniz fakat o getirdiğiniz kamera ile bütün problemim çözüldü. Kamera ile rögarın yerini buldular beraber kazı çalışmasını yaptık. Çalışan elemanlarınız benimle birlikte saat 23:00 kadar İski’nin aracı beklediler çözüme ulaştıktan sonra ayrıldılar o kadar büyük bir dertten kurtardınız beni aldığınız para son kuruşuna kadar helal olsun.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara