Kırmadan Robotla Tıkalı Lavabo Açan Firma

mutfak-lavabosunun-tikanma-nedenleri-424

Firmamız kameralı robotla kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklığını açtığımız boru tekrar tıkandığında ücretsiz hizmet vermekteyiz. Atık su borularında lavabo tıkanıklığı açma işlemi tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Tıkalı lavabo ve tuvalet gider borusunun içine gönderilen kamera tıkanmanın neden meydana geldiğini gösterir. Tıkalı boru açma işleminden sonra görüntüleme yapılması şarttır. Bu yüzden firmamız kameralı robotla hizmet vermektedir. Ayrıca istenildiği takdirde aşırı yağlanma oluşmuş lavabo giderlerlerinde basınçlı yıkama su jeti makinesi ile temizlik yapılır. Ayrıca lavabo açma yöntemleri sayfamızı ziyaret ederek basit tıkanmaları açabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

lavabodan-su-geri-geliyor

Sürekli Lavabolar Neden Tıkanır?

Tesisatlarda görülen kısa sürekli tıkanmalar genellikle ticari alanların lavabolarında yaşanmaktadır. Gıda işiyle meşgul işletmelerin mutfaklarında, dökülen yemek artıkları tıkanmaya sebep olurken, eğim verilmeden yapılan atık su borularında bu şikâyetler yılda birkaç kez tekrarlanmaktadır. Tesisat kurulurken suyun akış yönü ters verildiği için, evyeden dökülen yemek artıkları boruda birikme yapar. Giderin içerisinde set oluşturan bu maddeler pis suyun kanalizasyona gitmesinin önüne geçer. Hatta mutfak ya da diğer lavabo giderinden akamayan pis sular akış yolu bulamadığı için taşma yapar.

lavabo açma yöntemleri

Normal şartlarda doğru döşenen bir su tesisatında, bina içerisindeki ana boruların çeperi geniş olmasının yanı sıra dikey olarak döşendiklerinden, içerisine bez gibi suda erimeyen katı atıklar atılmadığı sürece tıkanma olmaz. Bu sebeple konutlarda alt yapı tesisatı döşenirken uygun açıda eğim verilmesi çok önemlidir. Lavabo deliğinden itibaren ana boruya giden mesafe, 10 metreyi geçmemesi gerekir. Bu şartlar sağlandıktan sonra geriye kalan tek şey kullanıcıların dikkatli olmasıdır. Düzenli olarak gider temizliği yapılan yerlerde tıkanıklık şikâyeti yaşanmaz. Gider temizliği sırasında borunun içerine gönderilen basınçlı su jeti, lavabo borusunun temizliğini kusursuz olarak yapmaktadır. Fakat bazı işletmelerin bu tür bakımları zamanında yaptırmaması neticesinde ani tıkanmalar oluştuğu için ticari kayıplara yol açar. Suyun yaşam alanlarında kullanılmadığı bir bölüm yoktur. Bu yüzden içeri gelen temiz su borularıyla yanı sıra tahliye amacıyla kullanılan su borularının temizliğini de düşünmek gereklidir.

Lavabo Tıkanıklığına Sebep Etkenler

Gider boruları içerisinde kalan yiyecek artıklarını ve sabun kalıntılarını çevre dostu olmayan kimyasallar kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışmak size geçici çözümler sunabilir.

Lavabolarda oluşan tıkanmaların sebepleri:

 • Değişen toprak: Donmuş zemin, zeminin oturması sonucu borularda zarar görmüş kırılma ya da çökme olabilir.
 • Tıkanma: Yağ birikimi veya yabancı bir nesne, suyun gidişini kısıtlar veya hattın doğrudan su akışını durdurabilir.
 • Korozyon: Boruların dayanıklılık sürecine bağlı olarak ömrünü tamamlamış olması.
 • Göbekli boru: Borunun bir bölümü kâğıt ve atık toplayan bir vadi oluşturması, zemin ve toprak koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.
 • Sızdıran ek yerleri: Borular arasındaki mühürler, pis su borusu çevresinde kaçağa neden olur.
 • Kanalizasyon Ana Hattı: Ağaç veya çalı kökleri kanalizasyon hattı işgal etmiş veya temizliği yapılmayan bir boru olabilir.
 • Mevcut borular bozulmuş veya aşınmış olabilir, yatak kısmı iyi malzemeden beslenmemiş olabilir.lavabo-acici-ustalar

Gider Tıkanması Nedeniyle Ortaya Çıkabilecek Sorunlar

 • Eğer lavabo gideriniz tıkandıysa lavabodan giden suların akışı yavaşlayacaktır.
 • Eğer tıkanıklığın seviyesi arttıysa pis sular akış yolu bulamayacağından giderde ilerleyemeyecek ve sular geri gelmeye başlayacaktır.
 • Bulaşık makineleri aşırı yağlanma sonucunda tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Eğer boruda tıkanıklık varsa, tıkanma sonrasında pimaşların ek yerleri sızdırma yapabileceğinden alt kata su sızmaya başlayabilir.
 • Eski mekânlarda zamanla oluşan kireç nedeniyle Lavabo Tıkanıklığı yaşanabilir.
 • Tıkanmış gideri lavabo açıcı vb kimyasallar kullanarak açmak lavabo borularının  contalarına zarar verebilir.

makineyle-tikali-lavabo-acan-firma

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider borularında yaşanan tıkanıklık sorunları, gelişen teknolojiyle birlikte kısa sürede çözülmektedir. Evde kendi yöntemleriniz ile açamadığınız tıkanmaları, robot makine çağırarak açtırmayı deneyebilirsiniz. Tıkanmış lavabo ve mutfak giderlerinin içine gönderdiğimiz borunun şekline göre kıvrılabilen esnek yay sistemi tıkanıklığın olduğu noktaya kadar ilerler. Tıkanmaya yol açan yabancı maddeler robotun kafa kısmına sarılarak geriye doğru çekilir. Şayet tıkanma yağlanmadan dolayı olmuş ise parçalamak için zincir kafa denilen parça robota takılarak gönderilir. Bu işlemlerin sonunda giderin tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmek için kamerayla görüntü alınır. Tıkanmaya neyin sebep olduğu kamera sayesinde açıkça gözlenir. Açılması imkânsız tıkanmalara karşı yer tespiti cihazıyla tıkanıklığın noktasal olarak yeri belirlenip tadilat çalışması yapılabilmektedir. Bu sayede zemine döşenen kaplama malzemelerinin fazladan kırılmasına gerek kalmaz. Tadilat çalışmalarına alternatif olarak boruların içerisinde basınçlı yıkama yapılarak gereksiz tadilat çalışmasını engellenebilir.

Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açtırmak

Lavabo tıkanıklığı yaşanan konut ve ticari alanlarda, su taşması sonucu biriken yağlardan dolayı koku problemleri yaşanmaktadır. Lavabo temizliği insanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için önemlidir. Çeşitli lavabo açıcılar ve kameralı sistemlerle temizliği yapılan gider borularının içerisinde kalan atık maddeler, suyun akış hızını olumsuz etkiler. Banyolarda kullanılan sabun artıkları, lavabo borusunun dibine çökerek saçların birbirine yapışıp yumak oluşturmasına sebep olur. Hortum tarzı esnek malzemelerle tıkanıklığı açmaya çalışmak size geçici çözümler sunabilir ancak demir ya da sert cisimler kullanılarak açılan tıkanmalar, lavabo borusunun kırılmasına neden olur. Bu gibi durumlarda tıkanıklık açılsa da alt kata su damlamaya başlar. Sürekli Lavabo Tıkanıklığı yaşanan bir yerde robotla lavaboyu açtırmak kalıcı çözüm sağlayacaktır. Giderin içerisinden gönderilen yılan tarzı yay sistemi, borunun şekline göre kıvrılarak tıkanıklığın olduğu noktaya ulaşır. Dönerek ilerleyen çelik yay boru temizliğini yaptıktan sonra geriye doğru çekilir. İlerleme sağlarken borulara zarar vermeden tıkanık lavabo giderini açar. Bu sistemi kullanırken yapılan işin kontrolü için kamera kullanmak şarttır.

Verdiğimiz tüm bilgiler arasında basit tıkanmaları nasıl giderebileceğiniz mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemleri denemenize rağmen sonuç alamadıysanız size kameralı robot ile profesyonel bir yardım almanızı önerebiliriz. İstanbul Tesisat olarak atık su tahliye borularında robotla lavabo tıkanıklığı açma hizmeti en kısa sürede vermekteyiz. Tıkanık lavaboları açmak için yapılması gereken en önemli kural gider borusuna zarar vermeden içindeki yağları temizlemektir.

lavabo tıkanıklığı açan robotlavabo tıkanıklığı açan ustaDeneyimlerimize dayanarak tıkanan tüm lavaboların giderlerinde kamerayla yapılan görüntülemede yağlanma sonucu tıkanıklığın oluştuğu söyleyebiliriz. Yaşanan bu sıkıntılar sadece Ülkemize has bir durum değildir. Bazen lavaboların içi çok kirlendiğinde etrafa kötü kokular yaymaya başlar. Ancak lavaboyu asitli kimyasal yöntemleriyle açarken borulara zarar verecek türden ilaçlar sakın kullanmayın. Unutmayın ki düzenli olarak lavabo açıcı benzeri kimyasalların kullanılması boru geçişlerinde sızdırmazlığı önlemek için kullanılan contaları eritecektir. Görevini tam anlamıyla yapamayan bağlantı contaları su kaçırmaya başladığında alt katın tavanında sararma ve kararma şikayetiyle karşılaşırsınız.

Lavabo tıkanıklığı; pis su giderlerinde suyun yavaş gitmesi ya da gitmemesi, suyun taşma yapmasıdır. Evlerde ve iş yerlerinde lavabo tıkanmasının birçok sebebi vardır. Bunların başında da yemek atıkları ve donmuş yağlar gelir. Saç, kıl ve peçete de sebep olabilir. Dikkat edilmediği takdirde pis su gider borularının tıkanması zaman içerisinde oluşur. Bunun dışında borulardan geçen suyun kireç oranı fazla ise büyük bir tıkanıklığa neden olabilir.Günümüzde çok su tüketimi olduğu için tüketilen bu suyun da atılmasını sağlayan borular pislikten dolayı tıkanacaktır.Genelde kullanılan yöntem lavabo açacağı olan kimyasallardır. Bu yöntem, hafif tıkanıklıklarda işe yarar. Ama uzun bir zamanda oluşan lavabo tıkanıklıklarında uzman desteği almak şarttır. Uzman ekipler ilk önce kamera sistemi ile boruları kırmadan tıkanıklığı tespit ederler. Ardından ya kimyasal maddeler ile ya da tespit edilen noktayı kırarak tıkanıklık açılır. Tıkanıklığa sebep olarak donmuş yağ gibi boruya yapışan maddeler var ise iyice temizlenmelidir.

Dikkat edilmesi gereken bir konu da lavabo tıkanıklığı sağlığa da zarar verebilir. Borularda oluşan tıkanıklık zamanla kokuya sebep olabilir. Özellikle sıcak havalarda oluşan koku ile havadaki bakteriler ile birleşince kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir. Tıkanıklık açıldıktan sonra ayda bir kere lavabo açacağı kullanılmalıdır.

tikali-kanal-borusu-acan-firma

Robotla Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma servisi profesyonel su tesisat ustaları ile hizmetinizdedir. Tam donanımlı mobil araçlar ile tıkalı lavabo borularında tıkanıklık açan servis elemanlarımız sorun değil çözüm üretmek için çalışırlar. Müşteri memnuniyeti birinci planda olan firmamızda tıkanıklık açmak için gerekli tüm tertibat bulunmaktadır. Çalışan personelimiz su tesisat ustalarından oluştuğu için zemin içerisinde boru değişimi banyo tadilatı ve su borularında değişim yapabilmektedir. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı robotla boru içerisinde görüntü alıp tıkanmaya sebep olan tesisat hatalarını görüntüler. Lavabo gider borularında sızıntıya sebep olan eğim hatalarını conta sıyırmalarını kameralı tıkanıklık açma makinesi sayesinde tespit edebilirler.  Kırmadan lavabo tıkanıklığı nasıl açılır demeyin arayın ve görün. Firmamızın garantili hizmetlerinden yararlanmak için randevu almanız yeterli. 365 gün hizmet veren tıkanıklık açma firmamız her türlü boru tıkanmalarında sizlerin yanında olmaktan gurur duyar. Kameralı lavabo açma servisimiz tıkanıklığın yer tespiti sağlayan dedektörlü cihazla hizmet veren firmalar arasında yer alır.

Tıkla Ara