Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

su-tesisatindaki-tikaniklari-acma-yontemleri-13

Uzun müddet kullandığınız tesisat borularının içine attığınız her yabancı madde lavabo tesisat borusunu tıkar. Çözümü basit olsa da tesisatınızın tıkanmaması için dikkat etmeniz gereken bir kaç kurallar vardır. Su kesilmesi yaşamı olumsuz yönde etkiler. Susuz bir ortamda yaşamak günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecektir. Hızlı ve etkin çözümler kapalı tesisatınızı açmaya, önemli yönde katkıda bulunmaktadır. Su tesisatınızda tıkanmalar olabilir. Bunların makine ile açılması mümkün. Fakat su tesisatınızdaki borularınız demir ve su yavaş yavaş azaldı ise bunun sebebi borunun daralması ve çürümeye başlamasıdır. Bunun gibi bir durumda maalesef tesisatın tıkanıklığı açılmaz. Ancak birden bire su azaldıysa, borunun içine bir şey kaçmış olabilir. Böyle durumlarda tıkanıklığı makine ile kırmadan açabiliriz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Su azalmasından doğan şikâyetlerinizde, tesisat borularınızın tıkanıklığını kırmadan, hiçbir boru değişikliği yapmadan temizliyor ve açıyoruz. Genellikle demir borularda borunun kireçlenmesi sonucu borunun çapında küçülmeler yaşanır. Çapı küçülen borunun ek yerleri tamamen kapanabilir ya da küçük bölgeye yavaş yavaş biriken kum taneleri ya da kireçler su tesisatınızın tamamen tıkanmasına yol açar. Günümüzde eski yapıyı tamir ettirmek daha pahalıya mal olmaktadır. Eski demir borular için yapılacak en güzel şey, plastik borularla değiştirmek olur. Aki takdirde borunun bir yerini tamir etseniz de bir hafta sonra başka bir yerinden arızalanır. Zaten demir boruda tamir yapıldığı zaman boruların içi daha çok tıkanmaktadır. Matkapla kırarken aşamasında zeminde deprem gibi titreşimler oluşmaktadır. Bu titreşimler de borunun içindeki bütün kireçleri parçalayacaktır. Bu kireç parçaları musluklara giderek tıkar.

musluktan-az-akan-su-icin-cozum-yollari-02

Plastik Su Tesisatında Oluşan Tıkanıklık

Her ne kadar demir borularda daha sık tıkanma problemleriyle karşılaşsak da yaşadığımız deneyimler arasında plastik borularda da tıkanmalar olduğunu gördük. Plastik borularda su tesisatında tıkanmaya yol açan kireçlenme değildir. Plastik boru tesisatında su sayacının, bazı parçaları su tesisatınızın içine girebiliyor. Böyle tıkanmalar da oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Su sayacının içinden kopan plastik parçalar, dirseğin tam ortasında kalır. İleriye gidemediği için bu noktada suyun hızını düşürmektedir. Borunun içi temizlenmediği sürece ne yaparsanız yapın tıkanıklık açılmaz.

İstanbul tesisat bünyesinde bulunan kimyasal maddeler ve elektrikli makineler sayesinde, tesisatınızı değiştirmeden kırmadan tıkanıklık açılıyor. Eski dönemler tarihe karıştı. Teknolojinin çağımız insanlarına getirdiği birçok kolaylık su tesisat sektörüne de yansımıştır. Babadan kalma bilgilerle, eski el aletleriyle çözümü bulmak işin zor kısmı. Ancak İstanbul Tesisat müşteriyi en az maliyetle, problemin çözümünü sunuyor.

Plastik Su Borularında Tıkanıklık Açan Firma

Daha önce bahsettiğimiz gibi plastik su borularında kireçlenme nedeniyle tıkanıklık yaşanmaz. Ancak suyun basıncıyla yerinden çıkan su saati parçaları plastik boru dirseklerinden ileri gidemediği için su borusu tıkanıklığı durumu ortaya çıkar. Siz de çeşmeden akan suyun azalması nedeniyle su tesisatınızın tıkanıklığından şüphelenirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kesinlikle bilgisayarlı tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde gelen tesisatçı tıkanıklığın yerini ve sebebini tam olarak bilemeyeceğinden kırma yöntemine başvuracaktır. İstanbul Tesisat, kırmadan su tıkanıklığı açma hizmetini garantili bir şekilde veren, kendini kanıtlamış bir firmadır.

[Toplam:9    Ortalama:2.6/5]

Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

  1. Serdar 22 Ekim 2017
  2. Anonim 28 Eylül 2016
    • Murat Taştan 28 Eylül 2016

USTAYA SOR

Tıkla Ara