Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?

su-tesisatindaki-tikaniklari-acma-yontemleri-13

Uzun müddet kullandığınız tesisat borularının içine attığınız her yabancı madde lavabo tesisat borusunu tıkar. Çözümü basit olsa da tesisatınızın tıkanmaması için dikkat etmeniz gereken bir kaç kurallar vardır. Su kesilmesi yaşamı olumsuz yönde etkiler. Susuz bir ortamda yaşamak günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecektir. Hızlı ve etkin çözümler kapalı tesisatınızı açmaya, önemli yönde katkıda bulunmaktadır. Su tesisatınızda tıkanmalar olabilir. Bunların makine ile açılması mümkün. Fakat su tesisatınızdaki borularınız demir ve su yavaş yavaş azaldı ise bunun sebebi borunun daralması ve çürümeye başlamasıdır. Bunun gibi bir durumda maalesef tesisatın tıkanıklığı açılmaz. Ancak birden bire su azaldıysa, borunun içine bir şey kaçmış olabilir. Böyle durumlarda tıkanıklığı makine ile kırmadan açabiliriz.


Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Su azalmasından doğan şikâyetlerinizde, tesisat borularınızın tıkanıklığını kırmadan, hiçbir boru değişikliği yapmadan temizliyor ve açıyoruz. Genellikle demir borularda borunun kireçlenmesi sonucu borunun çapında küçülmeler yaşanır. Çapı küçülen borunun ek yerleri tamamen kapanabilir ya da küçük bölgeye yavaş yavaş biriken kum taneleri ya da kireçler su tesisatınızın tamamen tıkanmasına yol açar. Günümüzde eski yapıyı tamir ettirmek daha pahalıya mal olmaktadır. Eski demir borular için yapılacak en güzel şey, plastik borularla değiştirmek olur. Aki takdirde borunun bir yerini tamir etseniz de bir hafta sonra başka bir yerinden arızalanmaktadır. Zaten demir boruda tamir yapıldığı zaman boruların içi daha çok tıkanmaktadır. Matkapla kırarken aşamasında zeminde deprem gibi titreşimler oluşmaktadır. Bu titreşimler de borunun içindeki bütün kireçleri parçalayacaktır. Bu kireç parçaları musluklara giderek tıkar.

musluktan-az-akan-su-icin-cozum-yollari-02

Plastik Su Tesisatında Oluşan Tıkanıklık

Her ne kadar demir borularda daha sık tıkanma problemleriyle karşılaşsak da yaşadığımız deneyimler arasında plastik borularda da tıkanmalar olduğunu gördük. Plastik borularda su tesisatında tıkanmaya yol açan kireçlenme değildir. Plastik boru tesisatında su sayacının, bazı parçaları su tesisatınızın içine girebiliyor. Böyle tıkanmalar da oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Su sayacının içinden kopan plastik parçalar, dirseğin tam ortasında kalır. İleriye gidemediği için bu noktada suyun hızını düşürmektedir. Borunun içi temizlenmediği sürece ne yaparsanız yapın tıkanıklık açılmamaktadır.

İstanbul tesisat bünyesinde bulunan kimyasal maddeler ve elektrikli makineler sayesinde, tesisatınızı değiştirmeden kırmadan tıkanıklık açılıyor. Eski dönemler tarihe karıştı. Teknolojinin çağımız insanlarına getirdiği birçok kolaylık su tesisat sektörüne de yansımıştır. Babadan kalma bilgilerle, eski el aletleriyle çözümü bulmak işin zor kısmı. Ancak İstanbul Tesisat müşteriyi en az maliyetle, problemin çözümünü sunuyor.

Plastik Su Borularında Tıkanıklık Açan Firma

Daha önce bahsettiğimiz gibi plastik su borularında kireçlenme nedeniyle tıkanıklık yaşanmamaktadır. Ancak suyun basıncıyla yerinden çıkan su saati parçaları plastik boru dirseklerinden ileri gidemediği için su borusu tıkanıklığı durumu ortaya çıkar. Siz de çeşmeden akan suyun azalması nedeniyle su tesisatınızın tıkanıklığından şüphelenirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kesinlikle bilgisayarlı tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde gelen tesisatçı tıkanıklığın yerini ve sebebini tam olarak bilemeyeceğinden kırma yöntemine başvuracaktır. İstanbul Tesisat, kırmadan su tıkanıklığı açma hizmetini garantili bir şekilde veren, kendini kanıtlamış bir firmadır.

Plastik Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Su tesisatı plastik su borularının kullanılmasıyla yapılandırılmaktadır. Ancak su borularının plastik olması çoğu zaman sorunlarla karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır. Bunun en büyük nedeni de su borularında yaşanan patlaklardır. Suyun çok yüksek basınçla gelmesi ya da plastik su borularında önceden bulunan çatlaklar suyun boru dışına sızmasına neden olmaktadır. Bu da ciddi bir sorun olarak kabul edilmektedir. Plastik su borularında meydana gelen sorunları gidermekse ancak profesyonel bir müdahale ile mümkündür.

Plastik su boruları tıkanması nedeniyle yaşanan sızıntı ve sorunları gidermenin en iyi yolu plastik boru tıkanıklığı açma olmalıdır. Tıkanmalara neden olan unsurlar borulardan uzaklaştırılarak daha kaliteli bir sonuca ulaşılması söz konusu olmaktadır. Robotla boru tıkanıklığı açma hem hızlı hem de sorunsuz bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Siz de bu çok kullanışlı yöntemi tercih ederek plastik su borusu tıkanıklığının üstesinden gelmelisiniz.

Plastik Su Borusu Patlarsa Ne Yapmalıyım?

Şebeke suyunu kullanırken zaman zaman karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de suyun az miktarda gelmesidir. Bu durumun en büyük nedeni su borusunda ortaya çıkan patlamalardır. Borunun kırılması ya da patlaması durumunda dikkat edilmesi gereken yalnızca tıkanmalar olmamalıdır. Çünkü su borusunun sızıntı yaptığı noktayı belirleyerek de doğru bir çözüme ulaşılabileceği açıktır. Siz de bu konuda gerekli değerlendirmeleri yaparak İstanbul Tesisat sayesinde patlak su borusu tamiri gerçekleştirmelisiniz. Ekibimiz patlağın nerede meydana geldiğini kolayca belirler ve müdahale eder.

“Su Tesisatı Tıkanıklığı | Şebeke Suyu Neden Az Geliyor?” üzerine 4 yorum

    • İyi günler Serdar Bey. Demir boru tesisatında suyun az gelme sebebi paslanma ve bunun beraberinde borunun daralmasıdır. Çok eski bir tesisat olduğu için zamanla oksitlenme ve paslanma yapması da gayet normal neticede demir boru. Yapılabilecek en sağlıklı ve en kesin çözüm tesisatını yeniden yapılandırmak. Kırmak istemezseniz hiçbir yeri onunda çözümü basit dışarıdan bir tesisat çekilerek probleminize köklü bir çözüm bulursunuz efendim.

      Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara