Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

temiz-su-tesisati-kacaklarini-ilac-ile-kapatma-yontemi-54

Görünmeyen temiz su tesisat kaçaklarının tespiti, binaların ıslak zeminlerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucu bulunmaktadır. Temiz su kaçakları, daire içi ve konut dışı olmak üzere, belirtilen bu bölgelerde arama yapılarak yürütülmektedir. Bütünleşik yapıdaki tesisat sistemi, genel olarak detaylı incelemeye tabii tutularak yapılmaktadır. Duvarın içerisinde kalan bölümlerde, birbirinde ayrılan boruların yerini bulabilmek için çok fazla emek sarf edilmesi gerekmektedir. Plastik malzemeden üretilen boruların sonradan bozulması istenmiyorsa, montaj esnasında kaynak çalışmaları dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. En çok da temiz su boruları, depolama ve inşaat aşamasında güneş ışınlarına açık bir alanda bekletilmemelidir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Temiz Su Kaçağı Tespit

Çok fazla tadilata girmek istemeyen müşterilerimizin konutlarında, temiz su tesisatlarını hiç kırmadan tamir edebiliyoruz. Kimyasal ilacı uygulamadan önce tesisatın sıcak su veya soğuk su borularından hangisinde kaçak olduğunu buluyoruz. Sonrasında kaçağın büyüklüğüne bakılarak, ilaçla kapatabilecek derecede  olup olmadığı ölçülür. Sonrasında 1 litre kimyasal ilaç uygulayarak su sızıntısı yapan delik kapatılır. Deliğin büyük olması, kaçağın kapanmayacağı anlamına gelmez fakat böyle durumlarda kimyasalın ömrü kısa olabilir. Temiz su tesisatlarında oluşan kaçaklar açık devre sistemler olduğu için, değişken yapıda basınca sahiptirler. Değişken yapıdaki tesisat borularında sıcak su kullanımı oldukça fazladır. Yüksek ısıya maruz kalan borular, genleşme yapabilmektedir.

Esneyen tesisat borularında yeniden kaçak olma riski çok fazladır. Bu yüzden borudaki delik çok büyükse kimyasal basarak kapatmak doğru bir karar olmaz. Kimyasal ilacı, pis su kaçaklarına kullanamayız. Atık su gider borularının içi geniş hacme sahip olduğu için, böyle bir kaçak sorununda en az 10 litre ilaç kullanmak gerekir. Kimyasal ilaç kullanım oranı maliyetle doğru orantılıdır. Litre arttığı zaman fiyat otomatik olarak ikiye katlanır. Kırarak tamir yapmak daha ucuza mal olduğu için pis su borularında kimyasal uygulama yapılmaz. Kırmadan, Son Teknoloji Cihazlarla Arıza Tespit ve Onarım. Profesyonel Su Sızıntı Tespit. Kırmadan % 100 Tespit Ediyoruz.

temiz-su-borusu-patlagini-alet-ile-tespit-eden-firmalar-45

Temiz ve pis su kaçağı

En son teknoloji cihazlarla temiz su ve atık su sızıntılarını noktasal olarak bulup, en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. Binaların bodrum katında su sızıntısı tespiti beton ve toprak altında kalmış fosseptik çukuru tespiti işlerini yapmaktayız.

Toprak altında veya duvarın içinde bulunan boruların, 1 metre derinliğe kadar su sızıntısını buluyoruz. Duvar içerisinde patlayan su borusunun nereden kaçak yaptığını, kırmadan makineyle bulma hizmeti İstanbul Tesisat tarafından sağlanmaktadır. Yüzeye veren su patlağını bulmak bile bazen zor olan durumlar arasında yer almaktadır. Kaçak burada diyerek kazmaya başladığınızda bazen 1 metre derinliğe ulaşıldığında oradan boru bile geçmediği olabiliyor. Bilmeden kazmak, samanlıkta iğne aramaya benziyor. Geniş bir alanda boru sızıntısı bulma kolay bir olay değil.

Sıhhi Tesisat Bakım Ve Onarım

İstanbul Tesisat, tecrübeli kadrosu, sıhhi tesisat alanında tecrübeli teknik ekibi ve son teknoloji makinelerle en iyi şekilde hizmet veriyor.

Kombi & Kalorifer kaçağı

En son teknoloji cihazlarla, noktasal olarak kombi ve kalorifer kaçaklarını bulup, en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. ” Zamanınızı size bırakıyoruz.”

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Sıcak su tesisatındaki su kaçaklarını termal kamerayla tespit eden İstanbul Tesisat bu hizmeti kırmadan vermektedir. Firmamızda bulunan teknolojik cihazlar sayesinde her türlü su kaçağının tespitini yapmak mümkündür. Uzun yıllardır bizimle çalışan ustalarımız tecrübeleri sayesinde üst kattan gelen suyun kaynağını bulabilmektedir. Siz de su sızıntısı problemi yaşıyorsanız, bizi arayıp servis kaydı açtırmanız yeterli. En kısa sürede gelip tesisatınızdaki kaçak problemini kırmadan sona erdiriyoruz.

Temiz Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı genellikle pis su giderine atılan unsurlar nedeniyle gerçekleşmektedir. Ancak zaman zaman temiz su kaçakları da gündeme gelir. Bu sorunun neden ortaya çıktığı ve nasıl giderilmesi gerektiği merak konusudur. Siz de bu sorunla karşılaşmış bir tüketici olarak nedenleri değerlendirmeli ve buna uygun bir çözüm tercih etmelisiniz.

Temiz su borularında meydana gelen kaçakların başlıca nedenleri boruların sorunlu olmasıdır. Üretim ya da montaj sırasında kırık – çatlak durumu oluşan temiz su boruları zamanla suyu kaçırır. Bu nedenle de olumsuz bir sonucun ortaya çıkması söz konusu olacaktır. Öte yandan temiz su hattına karışan kirlerin de su kaçaklarına yol açacak kırılmaları tetiklediğini belirtmekte fayda var. Bu durumlarda makul bir su kaçak tespiti hizmeti almalı ve sorunu kökünden gidermelisiniz.

Kırmadan Temiz Su Kaçak Tamiri

Temiz su hattında meydana gelen kaçakları bulma kadar tamir etme de fazlasıyla önemlidir. Çünkü kaçağı bulduktan sonra da su sızmaya devam edecektir. Bunun için kaçak tamiri olmazsa olmazlardan biri olacaktır.

Kırmadan su kaçağı tamiri kapsamında fayanslarda minimum seviyede kırma işlemine başvuruyoruz. Böylelikle su kaçağının yol açtığı problemlerden vakit kaybetmeden kurtulmanızı sağlıyoruz. Siz de kaliteli bir su kaçağı tespiti ve sonrasında sorunsuz su kaçağı tamiri için İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından faydalanmaya başlamalısınız.

Yorum yapın

Tıkla Ara