Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

temiz-su-tesisati-kacaklarini-ilac-ile-kapatma-yontemi-54

Görünmeyen temiz su tesisat kaçaklarının tespiti, binaların ıslak zeminlerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucu bulunmaktadır. Temiz su kaçakları, daire içi ve konut dışı olmak üzere, belirtilen bu bölgelerde arama yapılarak yürütülmektedir. Bütünleşik yapıdaki tesisat sistemi, genel olarak detaylı incelemeye tabii tutularak yapılmaktadır. Duvarın içerisinde kalan bölümlerde, birbirinde ayrılan boruların yerini bulabilmek için çok fazla emek sarf edilmesi gerekmektedir. Plastik malzemeden üretilen boruların sonradan bozulması istenmiyorsa, montaj esnasında kaynak çalışmaları dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. En çok da temiz su boruları, depolama ve inşaat aşamasında güneş ışınlarına açık bir alanda bekletilmemelidir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Temiz Su Kaçağı Tespit

Çok fazla tadilata girmek istemeyen müşterilerimizin konutlarında, temiz su tesisatlarını hiç kırmadan tamir edebiliyoruz. Kimyasal ilacı uygulamadan önce tesisatın sıcak su veya soğuk su borularından hangisinde kaçak olduğunu buluyoruz. Sonrasında kaçağın büyüklüğüne bakılarak, ilaçla kapatabilecek derecede  olup olmadığı ölçülür. Sonrasında 1 litre kimyasal ilaç uygulayarak su sızıntısı yapan delik kapatılır. Deliğin büyük olması, kaçağın kapanmayacağı anlamına gelmez fakat böyle durumlarda kimyasalın ömrü kısa olabilir. Temiz su tesisatlarında oluşan kaçaklar açık devre sistemler olduğu için, değişken yapıda basınca sahiptirler. Değişken yapıdaki tesisat borularında sıcak su kullanımı oldukça fazladır. Yüksek ısıya maruz kalan borular, genleşme yapabilir. Esneyen tesisat borularında yeniden kaçak olma riski çok fazladır. Bu yüzden borudaki delik çok büyükse kimyasal basarak kapatmak doğru bir karar olmaz. Kimyasal ilacı, pis su kaçaklarına kullanamayız. Atık su gider borularının içi geniş hacme sahip olduğu için, böyle bir kaçak sorununda en az 10 litre ilaç kullanmak gerekir. Kimyasal ilaç kullanım oranı maliyetle doğru orantılıdır. Litre arttığı zaman fiyat otomatik olarak ikiye katlanır. Kırarak tamir yapmak daha ucuza mal olduğu için pis su borularında kimyasal uygulama yapılmaz. Kırmadan, Son Teknoloji Cihazlarla Arıza Tespit ve Onarım. Profesyonel Su Sızıntı Tespit. Kırmadan % 100 Tespit Ediyoruz.

temiz-su-borusu-patlagini-alet-ile-tespit-eden-firmalar-45

Temiz ve pis su kaçağı

En son teknoloji cihazlarla temiz su ve atık su sızıntılarını noktasal olarak bulup, en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. Binaların bodrum katında su sızıntısı tespiti beton ve toprak altında kalmış fosseptik çukuru tespiti işlerini yapmaktayız.

Toprak altında veya duvarın içinde bulunan boruların, 1 metre derinliğe kadar su sızıntısını buluyoruz. Duvar içerisinde patlayan su borusunun nereden kaçak yaptığını, kırmadan makineyle bulma hizmeti İstanbul Tesisat tarafından sağlanmaktadır. Yüzeye veren su patlağını bulmak bile bazen zor olan durumlar arasında yer alıyor. Kaçak burada diyerek kazmaya başladığınızda bazen 1 metre derinliğe ulaşıldığında oradan boru bile geçmediği olabiliyor. Bilmeden kazmak, samanlıkta iğne aramaya benziyor. Geniş bir alanda boru sızıntısı bulmak kolay bir olay değil.

Sıhhi Tesisat Bakım Ve Onarım

İstanbul Tesisat, tecrübeli kadrosu, sıhhi tesisat alanında tecrübeli teknik ekibi ve son teknoloji makinelerle en iyi şekilde hizmet veriyor.

Kombi & Kalorifer kaçağı

En son teknoloji cihazlarla, noktasal olarak kombi ve kalorifer kaçaklarını bulup, en az hasar ve maliyetle onarıyoruz. ” Zamanınızı size bırakıyoruz.”

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Sıcak su tesisatındaki su kaçaklarını termal kamerayla tespit eden İstanbul Tesisat bu hizmeti kırmadan vermektedir. Firmamızda bulunan teknolojik cihazlar sayesinde her türlü su kaçağının tespitini yapmak mümkündür. Uzun yıllardır bizimle çalışan ustalarımız tecrübeleri sayesinde üst kattan gelen suyun kaynağını bulabilmektedir. Siz de su sızıntısı problemi yaşıyorsanız, bizi arayıp servis kaydı açtırmanız yeterli. En kısa sürede gelip tesisatınızdaki kaçak problemini kırmadan sona erdiriyoruz.

Tıkla Ara