Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma

pvc-boru-tikanikligi-acma-isini-yapan-tesisatci-firmalar-52

Pvc boru çıkmadan önce, pis su giderleri için pik boru kullanılmaktaydı. Kullanım zamanı 20 yılı aşmış pik borularda, sürekli tıkanıklık yaşanmaktadır. Eskiden pik borular tıkandığında neresi tıkalıysa o bölge kırılır yeniden yapılırdı. Aslında kireçten içi tamamen dolmuş pik boruları açtırmak yerine, pimaş boruyla değiştirmek daha doğru bir tercihtir. Künk boruların ömrünü tamamlaması sonucu çökme problemleri ile karşılaşılmaktadır. Günümüzde pik kanalizasyon boruları kullanımı, en fazla AVM ve hastane tesisatlarında karşımıza çıkmaktadır. Uzun ömürlü bu borularda kolay kolay tıkanıklık yaşanmaz. Genellikle hastanelerde klozetin içine atılan bez parçaları borunun akıntısını bozduğu için pik boru tıkanıklığı yaşanmaktadır. Pik boru içerisinde reçine denilen madde yoğun kullandığı için, kimyasal maddelerin geçişlerinde kayganlaştırıcı özelliği ile sıvıların geçişini kolaylaştırır. Kanal borularının özelliği kaybolmadığı sürece, pikin etrafına katı atıklar yapışmaz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
pik-boru-tikanikligini-robot-makine-ile-acan-sirketler-48

Pik Boru Temizliği

Yoğun kullanım sonucu ana pik borularda aşırı yağ, tortu birikmesi yaşanabilir. Pik tesisatların içerisine gönderdiğimiz yüksek basınçlı su ile yıkama hizmeti veriyoruz. Borunun içerisinde yıkama yapan bu makineler, İSKİ’nin kanal yıkama vidanjörleri gibi çalışır.

Pik borular PVC borulara göre daha eski olduklarından kırılgan ve dardır. Bu borularda tıkanıklık açmak için gerçek anlamda tecrübe ve deneyim gerekir. Çünkü yanlış bir uygulamada ya boru kırılır ya da dar olduğu için tel içinde kalır. Edindiğimiz tecrübeler sayesinde edindiğimiz bu bilgiler doğrululuğu kanıtlanmıştır. Deneyim ve tecrübelerimiz, yaptığımız hatalardan ders çıkararak bir daha tekrarına izin vermeyerek çalışmamızı sağlamaktadır. Özellikle pik boruda deneyim şarttır! Rögar ve pik borulardaki tıkanıklıkları kırma dökme işi olmadan açıyoruz. Yeni PVC borulardaki tıkanıklıklar da aynı şekilde kırmadan, tadilat gerektirmeden açılmaktadır. İstanbul Tesisat, kanal açma makineleriyle hizmetinizdedir. Bizi arayın, tıkanıklık nerede bulalım ve yarım saat içinde tıkanıklığı açalım. Kanal borularında ve ana hat borularındaki tıkanıkları açıyor ve tamirleri de yapıyoruz.

Pik Boru mu? Pimaş mı?

İki tip atık borusunun da kendine has özellikleri ve avantajları vardır. Bunlardan bir kaçını sizin için inceledik. Pik boru kırılgan yapıda olduğu için zamanla kırılmaması gibi bir durum olamamaktadır. Pimaş borular pik borulara göre daha sağlamdır. Ancak pik borular, yanmaz yapıları sayesinde bu gibi durumlarda pimaş borulara göre çok daha güvenlidir. Pik borularda pimaş borulara göre ses yalıtımı çok daha yüksektir.

Tıkla Ara