Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma

pvc-boru-tikanikligi-acma-isini-yapan-tesisatci-firmalar-52

Pvc boru çıkmadan önce, pis su giderleri için pik boru kullanılmaktaydı. Kullanım zamanı 20 yılı aşmış pik borularda, sürekli tıkanıklık yaşanmaktadır. Eskiden pik borular tıkandığında neresi tıkalıysa o bölge kırılır yeniden yapılırdı. Aslında kireçten içi tamamen dolmuş pik boruları açtırmak yerine, pimaş boruyla değiştirmek daha doğru bir tercihtir. Künk boruların ömrünü tamamlaması sonucu çökme problemleri ile karşılaşılmaktadır. Günümüzde pik kanalizasyon boruları kullanımı, en fazla AVM ve hastane tesisatlarında karşımıza çıkmaktadır. Uzun ömürlü bu borularda kolay kolay tıkanıklık yaşanmaz. Genellikle hastanelerde klozetin içine atılan bez parçaları borunun akıntısını bozduğu için pik boru tıkanıklığı yaşanmaktadır. Pik boru içerisinde reçine denilen madde yoğun kullandığı için, kimyasal maddelerin geçişlerinde kayganlaştırıcı özelliği ile sıvıların geçişini kolaylaştırır. Kanal borularının özelliği kaybolmadığı sürece, pikin etrafına katı atıklar yapışmaz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
pik-boru-tikanikligini-robot-makine-ile-acan-sirketler-48

Pik Boru Temizliği

Yoğun kullanım sonucu ana pik borularda aşırı yağ, tortu birikmesi yaşanabilmektedir. Pik tesisatların içerisine gönderdiğimiz yüksek basınçlı su ile yıkama hizmeti veriyoruz. Borunun içerisinde yıkama yapan bu makineler, İSKİ’nin kanal yıkama vidanjörleri gibi çalışır.

Pik borular PVC borulara göre daha eski olduklarından kırılgan ve dardır. Bu borularda tıkanıklık açmak için gerçek anlamda tecrübe ve deneyim gerekir. Çünkü yanlış bir uygulamada ya boru kırılmakta ya da dar olduğu için tel içinde kalmaktadır. Edindiğimiz tecrübeler sayesinde edindiğimiz bu bilgiler doğrululuğu kanıtlanmıştır. Deneyim ve tecrübelerimiz, yaptığımız hatalardan ders çıkararak bir daha tekrarına izin vermeyerek çalışmamızı sağlamaktadır. Özellikle pik boruda deneyim şarttır! Rögar ve pik borulardaki tıkanıklıkları kırma dökme işi olmadan açıyoruz. Yeni PVC borulardaki tıkanıklıklar da aynı şekilde kırmadan, tadilat gerektirmeden açılmaktadır. İstanbul Tesisat, kanal açma makineleriyle hizmetinizdedir. Bizi arayın, tıkanıklık nerede bulalım ve yarım saat içinde tıkanıklığı açalım. Kanal borularında ve ana hat borularındaki tıkanıkları açıyor ve tamirleri de yapıyoruz.

Pik Boru mu? Pimaş mı?

İki tip atık borusunun da kendine has özellikleri ve avantajları vardır. Bunlardan bir kaçını sizin için inceledik. Pik boru kırılgan yapıda olduğu için zamanla kırılmaması gibi bir durum olamamaktadır. Pimaş borular pik borulara göre daha sağlamdır. Ancak pik borular, yanmaz yapıları sayesinde bu gibi durumlarda pimaş borulara göre çok daha güvenlidir. Pik borularda pimaş borulara göre ses yalıtımı çok daha yüksektir.

PVC Boru Tıkanıklığı Açma

Tesisat sistemlerinde PVC boru kullanımı zaman zaman karşılaşılan durumlardandır. Bu borularda tıkanma olması da PVC boru tıkanıklığı açma hizmetinden faydalanmayı gerekli kılmaktadır. Çünkü tıkanmaya neden olan unsurları borudan almadığınız sürece su akışı imkânsız olacaktır. Ayrıca tıkanma bir süre sonra suyun geri tepmesine de yol açacaktır. Peki, bu problemleri gidermeniz için nasıl bir yöntem izlemeniz gerekir? Hazırsanız PVC boru tıkanıklığı açma süreci ve sizleri neler bekliyor bir göz atalım!

PVC borular dışarıdan çok sağlam gibi görünse de sert cisimlerle müdahale edildiğinde kolaylıkla kırılabilen ve delinebilen yapıdadır. Bu nedenle de PVC borularda görülen tıkanmaları açmanız için kesinlikle uzman tesisatçı aramanız gerekir. İstanbul Tesisat olarak bu konuda makul hizmetler sunuyor ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz. Kameralı ve robotla tıkanıklık açma hizmetlerimiz sayesinde beklentilerinizi de karşılıyoruz. 

PVC Boru Tıkanıklığı Açan Tesisat Ustası

PVC boru tıkanıklığı sık sık karşılaşılan bir sorun olduğundan bu sorunu makul bir yöntemle çözmek adına tesisat ustası çağırmanız elzem. Peki, çağıracağınız tesisat ustası tıkanıklık açma sürecinde neler yapacaktır? Aşağıda PVC boru tıkanıklığı sürecini tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

PVC borularda yaşanan tıkanmayı açmak için öncelikle borunun içini görüntülemek gerekir. Çünkü tıkanmanın neden kaynaklandığı ve nasıl giderilebileceğini görmek önemlidir. Tıkayıcı maddeler belirlendikten sonra ise sorunu çözmek için bir robotla tıkanıklık açılmaktadır. Robot boruya zarar vermediği gibi en kısa sürede tıkanıklığı da gidermektedir.

“Pik Boru ve Pvc Boru Tıkanıklığı Açma” üzerine 6 yorum

 1. Bina 3 katlıdır. 3. kat sonradan yapılmıştır.Çatı gizli çatıdır. Çatının bir kısmındaki yağmur suyu, bir kat pvc boru ile indikten sonra eski pik boru ile ve diğer katların pis suyunu alarak devam ediyor. Ancak yağmur yağdığında zemin katın tavanindan akıntı oluyor. Sizce sorun ne olabilir ve nasıl çözümlenir.

  Yanıtla
 2. Pik borulu pis su tesisatı olan apartmandayız. Bizim en üst kattaki dairenin banyosundan alt kattaki daireye su sızıntısı oluyor. Pik boru tamir edilebilir mi ?

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Pik borularda kendi pik borusu ile tamirat olmamaktadır. Ancak zarar gören pik boru kesilerek pimaş boru ile değiştirilebilmektedir. Ancak yatayda bu durum bazen sıkıntı çıkartabilmetedir. Bundan dolayı daire içlerinde komple değişim yapmaktayız. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 3. Merhaba.Alafranga tuvalet tıkandı.Icinde tuvalet kağıdından başka hiçbirşey yok eminim yani bez poşet vs hiçbirşey atmiyoruz sadece tuvalet kağıdı tikama yaptı yerimiz yenibosna safa hastanesinin orda ne kadara açarsınız tikamayi ve bugün gelebilir mısınız?

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara