Evye Montajı Nasıl Yapılır?

evye-montaji-nasil-yapilir-65

Tezgâh altı ve ankastre olarak iki modele ayrılan evyeler günümüzde mutfak tezgâhlarının en önemli parçalarıdır. Mutfaklara tadilat yapıldığında, tezgâhlar değiştirildiğinde ya da evye yenilenmek istediğinde evye montajı konusu ortaya çıkmaktadır. Evye montajları alınan modele göre farklılık gösterse de evye montajı tezgâh dolapların üzerine konulmadan yapılmalıdır.

cikan-evye-yerine-nasil-takilir-87

Mutfak Evyesi Nasıl Monte Edilir?

  • Mutfak evyesi montajı yapmadan önce, elinize kuvvetli bir yapıştırıcı alıp, çelik evyenin kenarlarına yapıştırın.
  • Sağlam olması için üst tarafından sıkıca bağlayın.
  • 24 saat sonra yapıştırıcı kurumaya başlar. Geçen bu süre zarfında evyenin donmasını bekleyin. Evyenizi sakın bu sürede kullanmayın.
  • Açık kalan yerlere dikkatli bir biçimde şeffaf silikon sıkın.

Evye montajı oldukça basit bir işlemdir. Kuvvetli bir yapıştırıcıyı nereden temin edeceğinizi ya da hangi yapıştırıcıyı alacağınızı bilmiyorsanız oto sanayiye gidebilirsiniz. Burada boya malzemeleri satan yerlerden motor contası için kullanılan sıvı contalardan satın alabilirsiniz. Bu yapıştırıcının tahmini fiyatı 45 TL civarındadır.

mutfak-evyesi-yerinden-dustu

Düşen Evye Nasıl Takılır?

  1. İlk olarak düşen evyeyi ve tezgâhınızı tel veya zımparayla temizleyin.
  2. Granit ya da mermer hangisi olursa olsun fark etmez tezgâhınız ıslak ya da nemli ise kurutun. Bu işlem için fön makinesi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde silikon ıslak zemine tutunamayacağından evyeniz sağlam bir şekilde yerleşmeyecektir.
  3. Evyenizin kenarlarına hiç boşluk bırakmadan yapıştırıcı sürün.
  4. Ardından mutfak tezgâhınızın altından yapıştırıp altından tahta parçaları ile destekleyin.
  5. Evyenizi 24 saat oyunca kullanmayın. Süre dolduğunda tezgâhınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Evye altındaki gider boruları, su damlası bile olmadan montaj edilir. Evyelerinizin sifon bağlantısı yapılır. Tıkalı mutfak gider boruları açılır. Firmamız gider tıkanıklılarında ve alt kata akıtan su borularını tespit ve tamir için hizmet vermektedir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkla Ara