Üst Kattan Su Akıyor – Alt Kata Su Kaçırıyor

kamerali-cihazlar-ile-kirmadan-su-kacak-tespit-firmasi-987

Üst kattan su akıyor fakat nereden geldiğini bulamıyor musunuz? Alt daireye su kaçırıyor olabilir, fakat teknolojinin nimetlerinden faydalanmadan sakın her yeri kırmayın. Cihazla bulunan su kaçakları üst kattan kaynaklanan suyun nereden geldiğini tespit edebilmektedir. Üst katınızda iki daire varsa ekiplerimiz test yaparak sızdıran yeri bulmak için çalışırlar.  Bazı anlar vardır insanın sinirini bozan ve en olmadık zamanda yaşanan bu durum bozar aslında sinirleri. Eğer üst katın tuvaletinden su akıyor ise o durumu yaşamışsanız söylediğimi anlıyorsunuz demektir. Sadece üst kattan su akıyor olsa kâfi ancak damlayan suyun tuvalet suyu olduğunu bilmek iyice sinir bozucudur. Akan suyun sürekliliği bize su kaçağı olduğunu ve akış şekline göre temiz su ya da pis su kaçağı olduğunu anlatır. Tuvaletten akan suyun nedeni nedir, çözümü nasıl olur anlatalım.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
ust-kattan-akan-su-nasil-bulunur-54

Öncelikle damlayan yere bakıp lekelenme var mı kontrol edilir. Üst kattan sızan su tavanda sarımsı lekeler oluşturabilir şüphelenmemiz gereken ilk şey pis su kaçağıdır. Çünkü pis su sızan yerdeki boyayı sarartır. Sararan yer nadiren de olsa koku yapabilir, ancak çoğu zaman kokusuz olur. Genellikle pis su kaçağı olan bölgede koku olması beklenir, fakat bu yanlış bir bilgidir. Bir başka belirti ise sürekli akmamasıdır. Pis su kaçağı sadece gider boruları kullanıldıktan sonra belirli bir zaman akar kullanılmadığı anda wc den sızan su kesilir.

cihazla-su-kaciran-yeri-bulan-tesisatci catlak-boru-su-kaciriyor banyodan-su-akiyor

Yalnız ne kadar süre kullanılmaması gerekir bu kaçağın durumuna göre değişir. Bazen 2 gün kullanılmayınca keser bazen de 2 saat kullanılmayınca keser. Her kaçak için değişik süreler geçerlidir. Su tesisatçı olmak kaydıyla deneme yapılarak pis su kaçağı olduğu anlaşılabilir. Ancak her şeye rağmen su nereden damlarsa damlasın asla test yapılmadan kesin bir şey söylenemez. Anlattıklarımızın hepsi birer tahmin etme yöntemidir. Bazen öyle su kaçakları ile karşılaşılır ki bazen akan bazen akmayan ama temiz su kaçağı olan. Su borusu ek yerinden kaçırmaya başlar, gündüz şebeke suyu her yerde kullanıldığından dairenize gece gelen basıncın daha azı gelir ve boru kaçırmaz. Gece su basıncı yükselince oluşan basınçla kaçak açığa çıkar. Buda pis su görünümlü temiz su kaçağıdır. Bu sebeple hiçbir kaçağın test yapılmadan kesin olarak ne kaçağı olduğu bilinemez. Üst komşunun tuvaletinden su sızıyorsa hangi daireden geldiğini cihazla tespit edebilir, suyun kesilmesini sağlamak için ne gerekiyorsa yaparız. Akustik su kaçağı dinleme cihazı ve pimaş görüntüleme kamerası sayesinde damlayan suyun nereden geldiğini bulma sağlanır. Komşudan su akması giderilemeyecek bir arıza değildir. Tuvaletten damlayan sular genelde wc es kısmında oluşan sorunlardan ya da tuvalet taşı arkasındaki sifon deliğinden sızan sulardan kaynaklanır. En çok karşılaşılan arıza tipi budur. Test edilen mekânlarda tesisat sağlamda çıkabilir. Çünkü fayans arlarındaki derz boşluğundan sızan sular adeta su kaçağı gibi tahribata ve damlaya neden olabiliyor. Bu durum üst katın banyosundan su kaçırıyor diye tesisatın yenilenmesine gerek olmaz. Su kaçağı tespiti bu yüzden önem arz eden bir konudur. Su arıza denildiğine İstanbul tesisat akla gelir. Her iş bizim için bir referans olduğundan en iyi şekilde hizmet için daima daha çok çalışıyoruz.

alt-kata-akan-suyun-nereden-geldiğini-bilgisayarli-cihazlar-ile-bulma-sirketi-984

Üst Katın Banyosundan Alt Kata Su Sızması

En fazla su sızıntı sorunu evlerin banyosunda yaşanır. Tavanlarda beyaz boya üzerinde gördüğümüz lekeler insanın canını bir hayli sıkar. Rahatsızlık duyduğunuz bu durumun alt komşunuzda yaşanması çağımızda çözülmeyecek bir problem değil. Benden değil deyip bu durumu boş vermek alt dairede oturan komşunuzun daha çok canını sıkacaktır. Robotla kırmadan bu durumu ortadan kaldırmak çok basit. Bizleri bir telefonla arayarak evinize gelen servise yaşadığınız sıkıntıyı detaylı bir şekilde anlatabilirsiniz. Banyonun fayanslarını kırmadan anlaşılacak su sızıntının tespitini cihazlarla bulmak mümkün. Alt dairenin banyosuna denk gelen yerin tam üzerini kırarak kaçağın yerini bulmak her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Genelde tesisatçılar bu yöntemle alt dairenin banyo tavanına bakıp yukarıdan patlayan borunun yerini bulmaya çalışır. Aksi bir durumda banyonun duvarında patlayan boruyla karşılaştıklarında tabanda kırılmadık fayans kalmaz. Etrafı kırıp dökmeden önce kamerayla evinize baktırıp nerede sızıntı olduğunu öğrenin. Yapılan tadilat sonrası banyonun tavanında sürekli artarak kabarcıklar oluşması üst katın pis su borularında bir sızıntının sebebi olabilir. Aslında tüm yapılan işlerin bir garantisi olması gerekir. Bitmiş bir banyo tadilatının ardından neden ekstradan para ödemek durumunda kalasınız ki.. İşini ter temiz yapan bir tesisat firmasından garanti alarak boruları yenilemek sonradan oluşacak sıkıntılardan sizi kurtarır. Onarımını yaptığımız konutların banyolarında oluşacak herhangi bir su sızıntısı şikayetinde ücretsiz olarak cihazla tespitini yapıyoruz. Şayet yenilediğimiz tesisatlarda arıza çıkarsa üzerinin kapatılmasına kadar ücretsiz tamir ediyoruz.

“Üst Kattan Su Akıyor – Alt Kata Su Kaçırıyor” üzerine 6 yorum

 1. ÜSTKATTIN BANTOSUNDAN SU AKTI 3 KAT AŞAĞIYA İNDİ BUNUN ÜZERİNE ÜST KAT BANYO DEMİR SU TESİSATI DÖŞELİYMİŞ TAMAMINI PVC İLE DEĞİŞTİLER .BU GÜN AMA DAHA KAPATMADILAR BUNA RAĞMEN BENİM BANYOMDA AKINTI DEVAM EDİYOR KESİLİR DEDİLER BÖYLE OLURMU SÜRERMİ HEMEN KESİLMEZMİ.

  Yanıtla
  • su kaçaklarından kaynaklı akıntı ve damlamalar problem giderildikten sonra 1 ile 3 gün arası bir sürede suyu kesilebilir nedeni ise banyo tuvalet gibi alanlarda düşük döşeme diye tabir edilen zeminin içerisinde bulunan kumların ıslaklığından kaynaklanmaktır

   Yanıtla
 2. BENİM DAİREMİN BANYOSUNDAN ALT DAİRENİN BANYOSUNA 10 İLA 15 GÜN ARASINDA SU AKIYOR. TESİSAT ASMA TAVANDA OLDUĞUNDAN ALT DAİREDEN SU AKAN YERİ GÖREBİLİYORUZ. KLOZETİN BORUSUNUN ORADAN AKIYOR GÖZÜKÜYOR AMA AKAN SU TEMİZ SU. BUGÜN MESELA DUŞ ALINDIKTAN SONRA ALT DAİREYE SU AKMAYA BAŞLAMIŞ YİNE KLOZETİN BORUSU HİZASINDAN. SERVİS ÇAĞIRDIK DİNLEME ALETİ İLE DİNLEDİLER AMA O SIRADA AKIMA OLMADIĞI İÇİN BİR ŞEY BULAMADAN GİTTİLER. FİKİR YÜRÜTMÜŞLER OLSA OLSA KLOZETİN ORDAN AKIYORDUR, KLOZETİN ALTINI KIRIP BAKMAK LAZIM DEMİŞLER. KESİN BİRŞEY SÖYLEMEMİŞLER.

  Yanıtla
  • Merhaba.Öncelikle geçmiş olsun. Dairenizde bir kaçak var ise kamera ve dinleme cihazları ile kaçağın yerini bulup tamiratı için size bilgi ve fiyat verebiliriz. Suyun devamlı veya ara ara akması da önemli değil bizim için işinde uzman olan arkadaşlarımız size kaçağınızın yeri bulup gösterebilirler. 0212 645 33 33 ve 0532 283 64 40 numaralı telefondan randevu ve bilgi alabilirsiniz

   Yanıtla
 3. Banyo tavanımda su sızıntısı var yaptırmak istiyorum bilgi için lütfen ararmısınız çok acil. Teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara