Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme

Dairelerin gider borularında farklı nedenlerden dolayı tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklık sebepleri bez, kolonyalı mendil, kıl, tüy, yün, kireçlenme, yağlanma vb. şeylerdir.

yaglanmis-lavabo-borusunu-temizleme-yontemleri-860

Bir dairede giderlerin atık su olarak kullanım alanı ikiye ayrılmaktadır. Mutfak, temiz olan gider kısmıdır. Banyo ve tuvalet ise, giderin pis olan kısmıdır. Çapı kalın olan ve yüzlük diye adlandırdığımız tuvalet giderleri ve ellilik denilen çapı tuvalet giderinin yarısı kadar olan lavabo ve mutfak giderleridir. Tüm giderler yukarıda belirttiğimiz cisimlerden dolayı tıkanabilmektedir. Fakat mutfak borusu aşırı derecede tıkandığında, açmak çok ama çok zorlaşır. Bu boruyu tıkayan ve zor açılmasına neden olan şey ise yağlanmadır. Günümüz teknolojisiyle, sayesinde bu şekilde tıkanan giderleri kolayca açmak elbette mümkün olmaktadır. Bu işleme özel olarak kanal açma makineleri üretilmiştir. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işini, bu makineye yaptırabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap
Ancak asıl dikkat edilmesi gereken konu; makineyle tıkanan lavabo giderini açma işleminin ardından yağ tutan boruyu tamamen temizleme işlemidir. Eğer gider borusu aşırı yağlanmışsa, basınçlı kanal yıkama makinesi ile 120 bar basınçla ve özel yıkama başlıkları kullanılıp, dönerek su püskürtme yöntemi ile güzelce yıkanır. Yağlanan mutfak borusu yıkama işleminin ardından ilk günkü gibi olur. Basınçlı kanal yıkama makinesi sayesinde, yağ tutmuş lavabo borusu temizlenmektedir.

Lavabo Borusu Temizleyici Maddelerin Kimyasal Yapıları

Lavaboda gider borusunun tıkanıklığı günlük hayatımızda sık olmasa da karşılaşabileceğimiz durumlardandır, bu yüzden tıkanıklık ile karşılaşıldığında ne yapılmasının gerektiği bilinmelidir. Lavabo açıcıların kimyasal yapısı diğer temizlik ürünlerine göre daha farklı olabilmektedir. Çünkü etkisinin fazla olması gerekmektedir. Lavabo gider borusu açıcıları doğal olarak uygulanabileceği gibi işlenmiş olarak da uygulanabilir.

Lavaboya Yapışan Yağların Temizlenmesi

Örneğin kostik soda sıklıkla kullanılan lavabo açıcılarından bir tanesidir. Saniyedeki adı ise Sodyum Hidroksit’tir. Bazik bir yapıdadır ve lavabo açıcı, kireç çözücü olarak kullanılmaktadır. Lavabo borusu temizleyici maddelerin kimyasal yapıları genel olarak yakıcıdır. Kostik soda, kimyasal özelliğinden dolayı yüz ve göz ile temas ettirilmemelidir. Lavabo açıcıların yapısında Potasyum Hidroksit de sıklıkla kullanılmaktadır. Potasyum Hidroksit ve Sodyum Hidroksit bir araya geldiğinde suda çözünmeyen maddelerin suda çözünmesini sağlar, bu yüzden lavabo açıma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleyen Firma

İstanbul Tesisat, zamanla yağlanma sonucu tıkanan mutfak borularını açma hizmeti veren bir firmadır. Mutfak giderinin yağ tutarak tıkanması durumuyla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken bizi arayarak servis kaydı açtırmaktır. Firmamızın bünyesinde bulunan yağ tutan lavaboyu açan makineler ve jet yıkama motorları kullanan tesisatçı ustalarımız, kısa sürede yağlanmış gider borusunu yıkamayla açma yaparak, tertemiz olmasını sağlayabilmektedir. Uzun yıllardır yağ tutan boruyu temizleyen tesisatçı ustalarımız, yağlanmaya neden olan sebepleri sizin için yazdı.

 • Mutfak giderine gönderilen yemek artıkları giderin yağ tutmasına sebep olabilmektedir.
 • Atık kızartma yağlarının mutfak giderine dökülmesi boruda yağlanma olmasına neden olabilmektedir.
 • Mutfak giderine bağlı olan çamaşır ve bulaşık makinesi dolayısıyla, çamaşır tüyleri bulaşık makinesinden ya da lavaboya dökülen yemek artıklarından dolayı tıkanmaya sebep olabilmektedir.

yaglanmis-lavabolarin-icerisi-nasil-yikanir-861

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır- Kamera ile yağlanan lavaboyu açan firmalar

Lavabonuz mu tıkandı? Mutfak giderinden su geri mi taşıyor? O halde tam da teknik destek alabileceğiniz doğru yerdesiniz.  İstanbul Tesisat firması İstanbul’un tüm ilçelerine tek servis bedeli karşılığında tıkanıklığı açıp kamera ile de görüntü olanağı sağlamaktadır. Makine ile tıkanıklık açıldıktan sonra tekrar tıkanma olur mu ? Gider borusu açıldıktan sonra hiç bir firma size tekrar tıkanmayacağını garanti edemez bunun garantisini veriyoruz deseler bile geri dönüş yaptığınızda karşınızda muhattap bulamayacağınız kaçınılmaz sondur. Çünkü boru içerisi yağlanmış olan giderin tekrar tıkanması olası bir durumdur. Aşırı yağlanmış mutfak lavabolarını Jet yıkama dediğimiz makine ile yıkanması şarttır.  Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.   Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Kameralı sistemle lavabo borusunu açan firma olarak bizler boru içerisini görüntüleyerek yıkamaya müsaitlik durumunun kontrolünü sağlamadan yıkama yapılmasını önermemekteyiz. Bazı tesisat borularında yeterince eğim verilmemiş olması durumunda yıkamanın hiç bir faydasını göremezsiniz. Ayrıca tesisat borusu deforme olmuş ise yıkama işlemi yapmak sakıncalıdır. Nasıl bir yol izleyeceğimize karar vermek için teknik personellerimiz boru içerisinden aldığı görüntüler sayesinde size hasar tespitini rapor halinde sunmaktadır.

İstanbul Tesisat firması çalışma aşamaları

 • Acil tıkanıklık açan tesisatçı hizmetimiz ile de haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
 • Servis personelimiz verilen saat aralığı içerisinde adresinizde bulunacaktır.
 • Yapılan işlemler servis formunda açıkça belirtilecektir.
 • Hasar tespiti yapılan mekandaki problemler tarafınıza sözlü ve yazılı olarak sunulacaktır.
 • Açılmayan tıkanıklar dan ücret alınmayacaktır.

Teknik bilgi için müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Mutfak Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?

Mutfak lavabo borusu temizleme konusunda en avantajlı seçeneklerden bir tanesine başvurmak istemez misiniz? Lavabo borusunda yaşanması muhtemel tıkanmaları ortadan kaldırırken aynı zamanda giderin tıkanması nedeniyle geri tepen su sorununu da ortadan kaldırmanız olası. İstanbul Tesisat bütün lavabo borusu problemlerini ortadan kaldırarak size en uygun seçenekleri tercih etmenizi sağlar.

Mutfak borusu yağ, yemek artığı ve sabun köpüğü nedeniyle zamanla macunlaşan atıklarla kirlenmektedir. Bu kirliliğin temizlenmemesi uzun vadede ciddi bir tıkayıcı olarak öne çıkar. Mutfak lavabonuzda boru tıkanması sorunu yaşamak istemediğinizde bu çok önemli detayı dikkate alarak en doğru seçeneğe ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle tıkanmanın neden olacağı problemleri ortadan kaldırmak çok çok avantajlı bir alternatif olacaktır. İhtiyaçlarınıza uygun ve kaliteden yana taviz vermeyen bir bakış açısı için İstanbul Tesisat ayrıcalıklarını değerlendirebilirsiniz.

Lavabo Borusu Açma Zor mu?

Lavabo borusu sık sık tıkanan bir problem olarak kabul edilmektedir. Ancak bu problemin ortadan kaldırılması için profesyonel bir çözüm gerekmektedir. İstanbul Tesisat bu konuda gerekli bütün işlemlerin tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda lavabo açma işlemleri için teknolojiyi de en iyi şekilde kullanmaktadır. Böylelikle sorun daha kısa sürede ortadan kalktığı gibi problemlerin tekrar etmemesi adına da önlem alınması söz konusu olacaktır.

İstanbul Tesisat ayrıcalıklarını yaşamak ve lavabo borusu problemlerini ortadan kaldırmak için hemen tercihinizi yapın. Bu sayede hedef daha ideal bir sonuç ve lavabo borusu konusunda daha profesyonel çözümler olacaktır.

“Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme” üzerine 2 yorum

 1. Merhabalar bizim bahçelievlerde bir restaurantımız var yoğun kullanım alanında mutfak lavabomuz sürekli sorun yaşıyoruz çünkü çok yavaş çekiyor suyu biz borunun yağlandığını düşünüyoruz. Tesisat yıkama fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.

  Yanıtla
  • İyi günler Kazım Bey. Restaurantta ki probleminiz için hattın yıkama işlemi yapılması gerekiyor tabi ama şu an bu ne kadar gerekli durum bilmiyoruz. Öncesinde kamerayla kontrol edilmesinde fayda var. Çünkü belkide hattınızın eğimi olmaması sebebiyle tıkanma ve yağlanma oluyor. Yıkama için özel cihazımız ve başlıklarımız var. Hattı %90 oranında temizler ve hemen hemen ilk günkü gibi yapar. Yıkama için firmamızı ararsanız size daha detaylı ve fiyat bilgisi verebilirim.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara