1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme

Dairelerin gider borularında farklı nedenlerden dolayı tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklık sebepleri bez, kolonyalı mendil, kıl, tüy, yün, kireçlenme, yağlanma vb. şeylerdir.

Bir dairede giderlerin atık su olarak kullanım alanı ikiye ayrılır. Mutfak, temiz olan gider kısmıdır. Banyo ve tuvalet ise, giderin pis olan kısmıdır. Çapı kalın olan ve 100’lük diye adlandırdığımız tuvalet giderleri ve 50’lik denilen çapı tuvalet giderinin yarısı kadar olan lavabo ve mutfak giderleridir. Tüm giderler yukarıda belirttiğimiz cisimlerden dolayı tıkanabilir. Fakat mutfak borusu aşırı derecede tıkandığında, açmak çok ama çok zorlaşır. Bu boruyu tıkayan ve zor açılmasına neden olan şey ise yağlanmadır. Günümüz teknolojisiyle, sayesinde bu şekilde tıkanan giderleri kolayca açmak elbette mümkün olmaktadır. Bu işleme özel olarak kanal açma makineleri üretilmiştir. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işini, bu makineye yaptırabilirsiniz.

Ancak asıl dikkat edilmesi gereken konu; makineyle tıkanan lavabo giderini açma işleminin ardından yağ tutan boruyu tamamen temizleme işlemidir. Eğer gider borusu aşırı yağlanmışsa, basınçlı kanal yıkama makinesi ile 120 bar basınçla ve özel yıkama başlıkları kullanılıp, dönerek su püskürtme yöntemi ile güzelce yıkanır. Yağlanan mutfak borusu yıkama işleminin ardından ilk günkü gibi olur. Basınçlı kanal yıkama makinesi sayesinde, yağ tutmuş lavabo borusu temizlenmiş olur.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleyen Firma

İstanbul Tesisat, zamanla yağlanma sonucu tıkanan mutfak borularını açma hizmeti veren bir firmadır. Mutfak giderinin yağ tutarak tıkanması durumuyla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken bizi arayarak servis kaydı açtırmaktır. Firmamızın bünyesinde bulunan yağ tutan lavaboyu açan makineler ve jet yıkama motorları kullanan tesisatçı ustalarımız, kısa sürede yağlanmış gider borusunu yıkamayla açma yaparak, tertemiz olmasını sağlayabilir. Uzun yıllardır yağ tutan boruyu temizleyen tesisatçı ustalarımız, yağlanmaya neden olan sebepleri sizin için yazdı.

  • Mutfak giderine gönderilen yemek artıkları giderin yağ tutmasına sebep olabilir.
  • Atık kızartma yağlarının mutfak giderine dökülmesi boruda yağlanma olmasına neden olabilir.
  • Mutfak giderine bağlı olan çamaşır ve bulaşık makinesi dolayısıyla, çamaşır tüyleri bulaşık makinesinden ya da lavaboya dökülen yemek artıklarından dolayı tıkanmaya sebep olabilir.
Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.