Petek Kombi Radyatör Temizleme Kimyasal Temizlik

ilacli-kalorifer-petek-temizligi-yapma-sirketi-istanbul-7

Kalorifer tesisat temizliğiniz, 2 yılda bir düzenli olarak yapılması gereken bir iştir. İstanbul Tesisat tarafından düzenli olarak yaptırabilirsiniz. Bu işin Türkiye’deki öncüsü olan firmamız, sizlere daima en profesyonel ekipmanlarla, en iyi hizmeti verir. Tesisat temizliğinizi diğer firmalar gibi su ile değil, TSE markalı kimyasal radyatör temizlik ilacı ile yapmaktayız. Temizlik işlemini öncelikle suyla yapıp, sistem içindeki kaba pisliği dışarı atıyoruz. Elbette bu işi ilkel yöntemlerle yapmıyoruz. Tüm bu temizleme işini, sadece petek yıkama işi için özel olarak üretilmiş, basınçlı yıkama makineleri ile yapıyoruz. Kimi firmalar bu temizliği, kombiden su basarak kombinin kendi gücüyle yapıyorlar.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
makine-ile-petek-yikama-yapan-yerler-56

Radyatör Temizleme Makinesi İle Yapılan Temizliğin Farkı

Radyatör temizleme makinesi, suyu tazyikli bir şekilde basarak radyatörlerin içerisinde tıkanmaya yol açan kumu, taşı ve kireci dışarı çıkarır. Bunu yaparken de tesisata hiçbir zarar vermez. Böylece bu dışarı attığımız maddeler, makinemizin filtresine takılarak, tekrar tesisata karışmaz. Makinenin diğer faydası ise, evinizi hortum ve benzeri şeylerle kirletmeyip, tek tek petekleri söküp ortalığı ayağa kaldırmayı önlemektir. Tek bir noktadan bağlantının yeterli olması ve tesisat temizliğini zahmetsizce yapmak, bu işi daha da cazip kılıyor. Özellikle hanımlar, ev dağılmadan, ortalık karışmadan bu işten kurtulabilecekleri için, bu hizmeti tercih ediyorlar. Makine ile yapılan temizlikler, daha sağlıklı ve daha temiz yapılmaktadır. Aynı zamanda devir daim yapılarak sağlanan kalorifer temizliği sırasında, dilerseniz kombi içindeki pislikler, pas ve kireçte sökülüyor.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

Yerden ısıtma sisteminde de tıpkı yukarıda anlattığımız gibi bir temizlik yapılıyor. Bu işlemdeki tek fark, yerden ısıtma sistemlerinde makine kollektöre bağlanıyor ama diğerinde peteklere bağlanıyor. Kalorifer petek temizliğinin bir faydası da kombinizi servisine temizletmek zorunda kalmıyorsunuz. Kombi altında bulunan filtre de ücretsiz olarak temizleniyor. Tüm bunlar, ısı veriminin artması ve yakıt tüketiminin azalması için yapılıyor. Firmamız her zaman çözüm odaklı çalışmaktadır. Gittiğimiz evde veya işyerinde, petekler ısınmıyorsa nedeni kirlenme değilse bile bakımdan sonra size ne yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. İşlem tamamıyla sona erdikten sonra, kullanımı size anlatılır. Temizlenen petekler eski kombi ayarına göre, çok daha etkili ısıtır.

kimyasal-ilac-ve-makine-ile-yerden-isitma-temizligi-yapan-firmalar-03

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Petek temizliğinin öneminden bahsettikten sonra, daha açık olması için maddeler halinde petek temizleme işlemini anlattık.
  • Petek temizliği için özel olarak tasarlanmış bir makine uygun bir petekten tesisat sistemine bağlanır.
  • Sadece bir peteğin vanası açık bırakılır diğerleri kapatılır.
  • Bu işlem sırasında kesinlikle petekler sökülmez. Bağlantının yapıldığı noktadan su ile ön yıkama yapılır.
  • Bütün petekler açık konuma getirildikten sonra kimyasal ilaçla petek temizliği yapılır.
  • Kombi filtre temizliği yapılır.
  • Sisteme koruyucu kimyasal konulur.

Yorum yapın

Tıkla Ara