Su Vanası Tamir ve Montaj

Vananızı iyice kapattığınız halde, hala su kaçırıyorsa hiç conta değiştirmek gibi bir zahmete katlanmayın. Size evde kendiniz de uygulayabileceğiniz vana değiştirme yöntemlerini adım adım anlatıyoruz. Dikkat bu işlemleri yapmadan önce dairenizin ana vanasını kapatmayı unutmayınız!

 1. Bir nalbura gidip, musluğun sadece üst(vana) kısmını satın alın.
 2. Sonra üst ve orta kısmındaki kapağı ince uçlu bir tornavida kullanarak çıkarın.
 3. Üstten bakınca içeride bir vida başı göreceksiniz o vidayı saat yönünün tersine doğru ve merkeze kuvvetlice bastırarak (bu önemli yoksa vidanın tepesi yalama olur) çevirin. Vidayı çıkarmayı başardıysanız, gerisini de yapacaksınız demektir.
 4. Sonra vana topacını elinizle yukarı doğru zorlayın, çıkmazsa dikkatli bir şekilde aşağıdan yukarı doğru hafifçe çekiçleyin.
 5. Ardından bir boru anahtarı veya uygun bir anahtarla (genelde 14-15) musluğun üst tarafını yine saat yönünün tersine çevirip çıkartın.
 6. Bu işlemleri geriye dönük olarak ve vida sıkma işlerini artık saat yönünü kullanarak bitirin.

Alın size yağ gibi bir musluk. Artık bundan sonra musluğu kapatmak için aşırı olarak sıkmayın. Çünkü bu musluğun çabuk bozulmasına yol açacaktır, kolay gelsin…

Su Vanası Tamir ve Montajı Yapan Firmalar

Evinizde, iş yeri ve müstakil evinizde sıkça rastladığınız tamir ve değişim gerektiren konulardan biridir musluk bozulmaları. Çoğu zaman kendi işimizi kendimiz halletmeye çalışırız ve tamirci olmadığımız halde musluk tamir etmeye ya da değiştirmeye kalkarız. Fakat tamir edilmeye çalışan musluklar bir süre sonra damla damla sızdırmaya devam eder. Bu nedenle musluk tamiri gibi birçok tamirat işlerini, bu konuyla alakalı uzman ellere bırakmak daha doğru olur. Musluk tamiri yapan firma arıyorsanız, su tesisat işlerinde İstanbul’da hizmette sınır tanımıyoruz. Sadece bir musluk tamiri için dahi bizi arayabilirsiniz. Semt, bölge neresi olursa olsun, musluk arızalarında rahatça bizi arayabilirsiniz. Vana tamirlerinde, kaçıran vanaların tamiri veya yenisi ile değiştirilmesi gibi birçok konuda bizi çağırabilirsiniz. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasına hizmet veren firmamız, site genel bakımları veya otel su tesisat bakım işlerini de yapmaktadır. Bunun için firmamızla bakım anlaşması yapmanız yeterli.

Tam kapatmayan vanalarınızı biz değiştiriyoruz. İster vanayı veya musluğu siz alın, biz sadece işçilik yapalım ya da dilerseniz malzemeyi de biz alıp gelir, montajı yapabiliriz.

Su Tesisat Servis Hizmetlerimiz

 1. Su vanası tamiri
 2. Vana değiştirme
 3. Yeni vana montajı
 4. Musluk tamiri
 5. Batarya montajı
 6. Banyo bataryası değiştirme

Tüm bu işlerinizde İstanbul Tesisat firmasını arayıp destek alabilirsiniz. Servis hizmetimiz İstanbul’un tüm semtlerine vardır. Konusunda uzman ustalarımız ile garantili hizmet sunuyoruz.

 

 

[Toplam:12    Ortalama:3.2/5]
Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara