Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Açma

aletle-mutfak-lavabosunu-acan-tesisat-firmalari-65

Mutfak evyesinin gider borusunda tıkanmanın açılması, görüntülü olarak robot makineler tarafından yapılmaktadır. Tıkanan mutfak lavabo giderini açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

  • Evyenizde su taşması meydana geldiğinde, lavabonun altında bulunan sifonu ilk önce boşaltın.
  • Mutfak dolabının altına bir boş kova yerleştirin.
  • Sifonun yukarısında bir vida bulunmaktadır. Vidayı açıp, sifonu temizleyip, tekrar contalarını düzgün yerleştirdikten sonra yerine takın.
  • Hala suyun ilerlemesi zor gidiyorsa bir miktar lavabo açıcı atın.

Tüm bu yöntemler işe yaramıyorsa ciddi bir tıkanıklık oluşmuş demektir. Böyle bir durumda gider borularınızı kırdırmak işinize gelmiyorsa arayın bizi, 20 metreye kadar olan tıkanmaları açalım.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Bulaşık makinesi giderinden su geri geliyorsa, mutfak gideri tıkanmıştır. Bunun sebebi de tesisatınıza ortak bağlı çamaşır veya bulaşık makinesi giderinden su kendini dışarı atar. Bu durumu engellemek için, makinelerinizin pis su hortumlarını en fazla 10 cm tesisatın içine itin. Bunu yapmadığınız durumlarda, hortuma takılan yağ ve yumak halindeki tüyler, suyun önünde bir engel teşkil eder. Suyun gidişatını engelleyen ufacık bir tortu parçası dahi olsa, evyeden giden atık suyu yavaşlatır.

Robotla Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo borusu tamamen tıkandıysa yapacak hiçbir şey kalmamaktadır. Tek çare robotla tıkanan lavabo borusuna müdahale etmektir. Merak etmeyin, sistem o kadar güzel ki herhangi bir yer kirlenmeden mutfağın lavabosu açılıyor. Evinizde mutfak borusu tıkandı diye telaşa kapılmayın. Kameralı lavabo açma makinalarımız, borunuza zarar vermeden tıkanıklığı söker atar. Yeni lavabo tesisatı çektiren müşterilerimize önerimiz, dirsek dönüşlerinde kapalı değil, açık dirsek kullanılmasıdır. Açık dirsekler köşelerde 45 derecelik bir açıyla döndüğü için, tıkanıklık kolay kolay yaşanmamaktadır. Doğru çekilen atık su giderlerinde tıkanıklık çok nadir olur. Tabi benim tesisatım sağlam diye evyenizden yemek artıkları göndermeye kalkışmayın. Hizmetimiz zamanında ve kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Yağlanma sonucu borunuzu çepe çevre saran atıkları, basınçlı yıkama yaptırarak çözebilirsiniz. Kostik ve benzeri maddeler, lavabo tıkanıklığı açma için etkili yöntemler arasındadır. Fakat tıkanma başladıktan sonra bu tür kimyasalların da bir etkisi kalmaz.
kamerali-cihaz-ile-mutfak-giderini-acan-tesisat-sirketleri-36

Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açan Firma

Tıkanan mutfak lavabosunun giderini açan usta arayışınıza son verebilirsiniz. İstanbul Tesisat, tıkanmış mutfak lavabosunu açmak için en son teknolojiyi ustalarının deneyimiyle birleştirerek kırmadan açıyor. Firmamızın İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki tüm semtlere verdiği mutfak lavabosu tıkanıklığı açma hizmeti bizi aradığınız andan itibaren işlemeye başlar.

  • Size en yakın mutfak gideri açan servis ekibimiz adresinize yönlendirilmektedir.
  • Tıkalı mutfak giderine mutfak gideri açan makine gönderilerek makinenin tıkanıklığı parçalaması beklenmektedir.
  • Tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak gideri görüntüleme kamerası boruların içine salınarak tıkanıklığın açıldığından emin olunur.
  • Bazı durumlarda tıkanıklık açılmayabilmektedir. Bunların nedeni tesisatın döşenmesi esnasında ustanın yaptığı hatalar olabilmektedir. Tespit edilen tüm sorunlar müşteriye gösterilmek suretiyle hatayı düzeltmenin yolları alınmaktadır.
  • Tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak borularında oluşan yağlanmayı gidermek için yıkama işlemi yapılmaktadır.
  • Tüm bu işlemler servis formuyla garanti altına alındıktan sonra size tertemiz bir mutfak gideri teslim edilmektedir.

Robot makine ile mutfak lavabo tıkanıklığı açılırmı?-Aletle lavabo borusunu açan firmalar

Makine kullanarak lavabo açma yöntemi artık en çok tercih edilen bir sistem olmayı başarmıştır. Bunun en başlıca nedeni gider açılırken borulara hiç bir zarar verilmiyor olmasıdır. Çünkü asitli kimyasallar ile açılmaya çalışılan gider borularında delinmeler meydana gelebilmektedir. Ayrıca sert cisimler ile müdehale edildiğinde gider borusunda kırılmalar yaşanması kaçınılmazdır.

Cihaz ile açılan mutfak lavabo gideri tekrar neden tıkanır? Aşırı derece de kalıplaşmış yağlanma olduğu durumlarda borunun çapının daraltan bu pislikler suyun gidişini engelleyip tekrar tıkanma gibi bir durum olabilir. Böyle bir problemde de sizlere boruların içerisini %90 oranında temizleyen yıkama işlemi ile yardımcı olmaktayız.        Kanal Temizleme Makinesi | Gider Yıkama    başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutfak lavabosunun tıkanmaması için alınacak önlemler- Lavabo giderini nasıl temizlemeliyiz

Aslında herşeyin en başında mutfak giderini temiz kullanarak da olası tıkanıklıkların önüne geçebiliriz. Yemek artıkları ve yağları dökebileceğimiz bir çöp kovası varken işin rahat olan kısmını yani lavaboya dökmek daha kolayımıza geldiği için çoğu zaman bu yöntemi kullanırız.

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Mutfak gideri tıkanıklığı açma, mutfak lavabosunda yaşanan tıkanma nedeniyle yaşanan sorunu gidermek adına kullanılmaktadır. Bu kapsamda yapmanız gereken mutfak lavabosu açma işlemlerini gerçekleştiren uzman bir firma ile iletişime geçmek. İstanbul Tesisat bu konuda profesyonel bir çözüm sağlar. Üstelik sunduğu hizmetler sayesinde kaliteli bir deneyim yaşamayı da destekler. Siz de mutfak gideri konusunda profesyonel bir çözüme kapı aralamak adına ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Mutfak gideri tıkanıklığı genellikle tüketici hatalarından kaynaklanan çok ciddi bir problemdir. Bu problemin yaşanmasında yemek artıklarının gidere atılması ve diğer pek çok sorundan söz etmek gerekmektedir. Bu noktada önemli olan mutfak gideri tıkanmalarının üstesinden gelmenize yardımcı olacak bir hizmet tercih etmektir.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Açan Firma

 Mutfak lavabosu tıkanıklığı açan firma sayesinde siz de tıkanıklık problemlerine daha makul bir çözüm üretmek istemez misiniz? Kaliteli ve ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak firma için İstanbul Tesisat tam da size uygun bir seçenek olarak değerlendirilmektedir. Bu noktada yapmanız gereken sadece mutfak lavabosu açma konusunda doğru bir yöntemin belirlenmesidir.

Mutfak lavabosu tıkanıklığı açan firma, tıkanıklığı titiz bir şekilde değerlendirmektedir. Bu sayede tıkanıklığın kısa sürede giderilmesi ve başarılı bir sonusun ortaya çıkması mümkündür. Gerek kullandığı yöntem gerekse de tercih edilen teknikler kapsamında sizin de seçiminiz İstanbul Tesisat mı? O halde yapmanız gereken sadece hizmet süreçlerini daha kaliteli bir seviye taşımak olacak!

Yorum yapın

Tıkla Ara