Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Açma

Mutfak evyesinin gider borusunda tıkanmanın açılması, görüntülü olarak robot makineler tarafından yapılmaktadır. Tıkanan mutfak lavabo giderini açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

  1. Evyenizde su taşması meydana geldiğinde, lavabonun altında bulunan sifonu ilk önce boşaltın.
  2. Mutfak dolabının altına bir boş kova yerleştirin.
  3. Sifonun yukarısında bir vida bulunmaktadır. Vidayı açıp, sifonu temizleyip, tekrar contalarını düzgün yerleştirdikten sonra yerine takın.
  4. Hala suyun ilerlemesi zor gidiyorsa bir miktar lavabo açıcı atın.

Tüm bu yöntemler işe yaramıyorsa ciddi bir tıkanıklık oluşmuş demektir. Böyle bir durumda gider borularınızı kırdırmak işinize gelmiyorsa arayın bizi, 30 metreye kadar olan tıkanmaları açalım.

Bulaşık makinesi giderinden su geri geliyorsa, mutfak gideri tıkanmış demektir. Bunun sebebi de tesisatınıza ortak bağlı çamaşır veya bulaşık makinesi giderinden su kendini dışarı atar. Bu durumu engellemek için, makinelerinizin pis su hortumlarını en fazla 10 cm tesisatın içine itin. Bunu yapmadığınız durumlarda, hortuma takılan yağ ve yumak halindeki tüyler, suyun önünde bir engel teşkil eder. Suyun gidişatını engelleyen ufacık bir tortu parçası dahi olsa, evyeden giden atık suyu yavaşlatır.

Robotla Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo borusu tamamen tıkandıysa yapacak hiçbir şey kalmaz. Tek çare robotla tıkanan lavabo borusuna müdahale etmektir. Merak etmeyin, sistem o kadar güzel ki herhangi bir yer kirlenmeden mutfağın lavabosu açılıyor. Evinizde mutfak borusu tıkandı diye telaşa kapılmayın. Kameralı lavabo açma makinalarımız, borunuza zarar vermeden tıkanıklığı söker atar. Yeni lavabo tesisatı çektiren müşterilerimize önerimiz, dirsek dönüşlerinde kapalı değil, açık dirsek kullanılmasıdır. Açık dirsekler köşelerde 45 derecelik bir açıyla döndüğü için, tıkanıklık kolay kolay yaşanmaz. Doğru çekilen atık su giderlerinde tıkanıklık çok nadir olur. Tabi benim tesisatım sağlam diye evyenizden yemek artıkları göndermeye kalkışmayın. Hizmetimiz zamanında ve kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Yağlanma sonucu borunuzu çepe çevre saran atıkları, basınçlı yıkama yaptırarak çözebilirsiniz. Kostik ve benzeri maddeler, lavabo tıkanıklığı açma için etkili yöntemler arasındadır. Fakat tıkanma başladıktan sonra bu tür kimyasalların da bir etkisi kalmaz.

Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açan Firma

Tıkanan mutfak lavabosunun giderini açan usta arayışınıza son verebilirsiniz. İstanbul Tesisat, tıkanmış mutfak lavabosunu açmak için en son teknolojiyi ustalarının deneyimiyle birleştirerek kırmadan açıyor. Firmamızın İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki tüm semtlere verdiği mutfak lavabosu tıkanıklığı açma hizmeti bizi aradığınız andan itibaren işlemeye başlar.

  1. Size en yakın mutfak gideri açan servis ekibimiz adresinize yönlendirilir.
  2. Tıkalı mutfak giderine mutfak gideri açan makine gönderilerek makinenin tıkanıklığı parçalaması beklenir.
  3. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak gideri görüntüleme kamerası boruların içine salınarak tıkanıklığın açıldığından emin olunur.
  4. Bazı durumlarda tıkanıklık açılmayabilir. Bunların nedeni tesisatın döşenmesi esnasında ustanın yaptığı hatalar olabilir. Tespit edilen tüm sorunlar müşteriye gösterilmek suretiyle hatayı düzeltmenin yolları alınır.
  5. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak borularında oluşan yağlanmayı gidermek için yıkama işlemi yapılır.
  6. Tüm bu işlemler servis formuyla garanti altına alındıktan sonra size tertemiz bir mutfak gideri teslim edilir.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bu içeriği paylaş

Yorum ekle

Tıkla Ara