Gider Açma Ürünleri

Gider açma ürünlerini inceleyeceğimiz bu yazıda, sizlere yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Giderlerin çapları ve kullanım alanları farklı olduğundan, tıkanmalara sebep olan ögeler de farklıdır.

tikanan-giderleri-acmak-icin-neler-yapabiliriz-407

 • Mesela mutfak giderlerinin tıkanma sebebi yağlanma.
 • Tuvalet borularında tıkanma sebepleri genellikle tuvalet kağıtları, kolonyalı mendil gibi atılan cisimlerdir.
 • Banyo süzgeçlerinde ve lavabolarında kıl, tüy, yıkanan çamaşırların iplerinden dolayı tıkanmalar yaşanır.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

Evdeki gider borularının bakımı yapılmadığı ve yanlış kullanıldığı zaman çeşitli olumsuzluklara yol açabilir. Bunlardan birisi de gider borusunun tıkanması sorunu gelir. Tıkanmalar sadece lavabolarda değil, klozetlerde, banyo giderlerinde ve tuvaletlerde de meydana gelebilmektedir. Bütün tıkanmaların ayrı sebepleri olabileceği gibi ortak sebepleri de vardır. Tıkanmaların meydana gelmesinin en önemli sebebi katı cisimlerin gider borularına atılmasıdır. Katı cisimler suda erimediği için bir süre borularda kalacak ve darlaşmaya neden olacaktır. Böylece pis su gitmediği için bu durum da tıkanma ile sonuçlanmaktadır. Tıkanmaların bir diğer nedeni de gıda ve yemek atıklarının direk lavaboya dökülmesidir. Bu yemek artıkları özellikle pimaş kısmını tıkayabilir ve gereken alanın küçülmesine neden olur. Giderler de tıkandığı için gider borusundaki atıkların geri tepmesi olabilir ve başınıza büyük sorunlar açabilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
tikanan-giderleri-acma-yontemi-nelerdir-409

Mutfak Gideri Neyle Açılmalıdır?

Her bölgedeki gider borusu tıkanma sebebi başkadır. Buna göre de tıkanmaya sebep olan neyse o sorunu çözecek açıcı kullanılmalıdır. Sorunun ne olduğunu bilmeden ya da tahmin etmeden, doğru çözümü bulamayız. Mutfak giderlerinde, boruların eğimsiz döşenmesi nedeniyle ya da hattın uzun olması, çok dirsek kullanılması yüzünden yağlar borunun dibine çökerek birikebilir. Bu sebeplerle oluşan yağ birikintileri boruları tıkar.

Normalde bu gideri açmanın profesyonel yolu, gider açma makinesidir. Ancak gider açma ürünleri ile denemek için, mutfak giderindeki yağlara yağ çözücü kullanılmalıdır. Boruda oluşan yağı herhangi bir darbe ile delip açabilirsiniz ancak teli geri çektiğiniz anda delinen yer, tekrar yağ dolar ve gider tıkanır. Bu mutfak giderini açmak için yağ çözücü kullanılırsa, eriyen yağlar borudan akıp gidecektir. Tabii ki yağ çözücü ile yağı akıtmak için de önce makine ile ya da susta ile bir yol açılmalıdır. Aksi takdirde yağlardan tıkanan gider borusu, yağ çözücü sıvıyı geri atar. Mutfak giderlerinde kendi çabamızla yapabileceklerimiz bunlardır.

Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılmalıdır?

Tuvalet tıkanıklıklarında ise yağ çözücü kullanılmaz çünkü tuvalet giderinde yağ olmaz. Zamanla kireçlenmelerin görülebildiği tuvalet giderlerinde, genellikle gidere kaçırılan cisimlerden dolayı tıkanmalar yaşanır. Tıkanıklık açma makinesi bu gibi durumlarda yine en iyi çözümdür. Fakat yapabileceklerimizi anlattığımız için size tıkanıklık açma makinesi yöntemi ile gidere kaçan bezi yakalamayı anlatacağım. Gider açmada kullanılan ürünler arasında tuvalet tıkanıklığı açmak için işinizi görecek şey kancalı sustadır.

Makinenin çalışma prensibi, dönerek ve ileri doğru giderek, gidere kaçırılan cisme dolanmaktır. Cisme dolandıktan sonra aynı şekilde dönerek geri çeker. Siz de nalburlardan bulabileceğiniz kancalı susta ile elle çevirmek suretiyle gidere kaçan cisme dolayabilir iseniz, geri çeker ve böylece gideri açmış olursunuz. Ancak bu o kadar kolay değildir. Makinenin çevirme gücü ve ilerleme gücü, elin yapabildiğinden 20 kat daha üstündür. Yine de tuvalet tıkanıklığını açmak için bu gider açma ürününü kullanmalısınız.

Fakat unutulmamalıdır ki gider açıcı maddeler, yapıları itibariyle pek çok kimyasal bileşeninden meydana gelmiştir. Bu açıcılar lavabo açmak için kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yinede içeriğinde asit bulunuyor olması, yanlış kullanılması sonucunda hem kimyasalların doğaya aktarılmasına ve bitkilerin asitler sonucu zarar görmesine neden olabilmektedir. Diğer yandan asitli maddeler sağlığınızı tehlikeye sokabilmektedir. Bu yüzden gider açan asitli kimyasalların doğaya verdiği zararlar konusunda dikkatli olunması gerekir.

tikanan-giderleri-makine-ile-acma-servisi-408

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılır?

Sırada lavabo ve süzgeçlerde kullanılması gereken ürünlere geldi. Lavaboların tıkanma sebepleri, genellikle saç kılları ve yün, tüy gibi şeylerdir. Bu nedenle tıkanan banyo giderlerini açmak için kullanabileceğimiz gider açma ürünleri de aynı tuvalet açma ürünü gibidir. Sistem aynı şekilde kullanılmalıdır çünkü giderdeki saç kılı, yün vb. cisimlerde çevrilen yaya dolanarak çıkarılmaktadır. Gider açma ürünleri ve yerine göre kullanımı bu şekildedir.

Garantili Gider Açma Servisi

İstanbul Tesisat firması, tıkanan gideri ürünle açma işlemi başarılı olmadığı takdirde arayıp gider açma servisi isteyebileceğiniz bir firmadır.

Makine kullanarak gider borusunu açma hizmetleri veren firmamız, çoğu tesisat firmasında bulunmayan cihazlar kullanmaktadır. Kamerayla gider açan firmalar zaten bir elin parmaklarını geçmez. Ancak gider açmada kamera kullanılmadığı zaman sürekli tekrarlayan gider tıkanması yaşanabilmektedir.

Bunu önlemek için aletle gider açan usta ekibimiz, gideri robot cihazlarla açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme alarak tıkanıklığın giderildiğini ve olası sorunları size göstermektedir. İstanbul Tesisat olarak verdiğimiz robotla gider tıkanıklığı açma hizmetimiz için haftanın 7 günü servis talep edebilirsiniz.

Gider borularına zarar vermeden açma yöntemleri

Tesisatlarda karşılaşabileceğimiz en sancılı durumlarda biride hiç şüphesiz ki gider borularında ki tıkanmadır. Kendimiz bu gideri bir şekilde açmaya çalışırız. Ama borulara verebileceğimiz zararın makine ile tıkanıklık açma ücretini 3’e katlayabileceğini düşünemeyiz. Tesisat borusunun içerisine açıp bakmak gibi bir imkanımız malesef olmadığı için yanlış bir uygulama yapmamız da kaçınılmazdır. Problemin ne olduğunu bilmeden müdahale etme çok ucuza yaptıracağımız tıkanıklık açma işlemini yüklü bir masrafa dönüştürmemiz mümkündür.

 Lavabo açıcı kimyasallar boruya zarar verirmi? Evde gider borusunu açmanın zararı varmıdır?

 • Kimyasal ilaçla tıkanıklık açma işleminde gider borularında erimeler, delinmeler oldukça sık yaşanan bir durumdur.
 • Kancalı susta gibi aletlerle gider borusunu açmaya çalışmak tesisata zarar verirmi ? Sert cisimler ile gidere baskı yaparak tıkanıklığı açmaya çalışmak boruların kırılmasına ve ek yerlerinin yerinden oynamasına sebep olabilmektedir. Bu gibi bir durumda tadilat yapmak kaçınılmaz olacaktır.

Makine ile gider borusu nasıl açılır ? Tıkanıklık açma cihazı borulara zarar verirmi?

Makine ile gider borusunun içerisine gönderilen tel 25 metreye kadar ulaşabilmektedir ve başlığı sayesinde önünde pislikleri temizleyerek gider borusunu açmaktadır.

Cihazla gider açma işleminde yaylı sistem sayesinde boruların içerisinde dönerek ilerleyen tel  gider borularına hiç bir şekilde zarar vermemektedir.

Ayrıca İstanbul Tesisat firması tüm gider borularını açtıktan sonra ücretsiz olarak kamera ile görüntülemesini de yapmaktadır.

Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı  adlı makalemizde detaylı olarak inceleyebilir veya bizi arayarak müşteri hizmetleri personelimizden bilgi edinebilirsiniz.

Gider Açma Teli Kullanılmalı mı?

Gider açma ürünleri arasında en kullanışlı ve kesin çözümü getirecek olanı tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda hangi ürünün ne tür bir etki yaratacağını değerlendirmek adına da gerekli çalışmaların yapılması fazlasıyla önem taşımaktadır. Gider açma teli kullanma konusunda siz de bütün detayları değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Gider açma teli doğru kullanımı durumunda tıkanıklığı kaliteli bir şekilde ortadan kaldıracak olan uygulamalar arasındadır. Ancak telin boruda kırık ve çatlak oluşturma ihtimalini de dikkate alarak gider telinin profesyonelce kullanılması gerektiğini göz ardı etmemek en doğrusu olacaktır. İstanbul Tesisat ekipleri gider açma teli konusunda en avantajlı çözümleri elde etmenizi sağlar. Üstelik kaliteli bir çözüme ulaşmanızı da sağlar.

Gider Açma Pompası ile Gider Açma

Gider tıkanıklığı durumlarında kullanılması mümkün pek çok ürün vardır. Bunlardan bir tanesi de gider açma pompası olarak tercih edilmektedir. Peki, gideri açma konusunda en avantajlı seçeneklerden biri olarak dikkat çeken pompa farklı durumlarda tercih edilmektedir. Özellikle boruya zarar verilmeden kolay bir işlem tercih edileceği zamanlarda öne çıkar. Siz de gider açma pompası kullanılmasını tercih edebilirsiniz.

İstanbul Tesisat olarak hem tıkanıklık pompası hem de gider açma teli kullanmayı tercih ediyoruz. Ama tercih ettiğimiz her yöntemde giderde hasarı en az seviyeye indirmeyi de önemsiyoruz. Siz de bu konuda en başarılı hizmetleri tercih edin. Gider aç problemlerini ortadan kaldırmayı tercih edebilirsiniz.

“Gider Açma Ürünleri” üzerine 2 yorum

 1. Öncelikle benim sorunum mutfak lavabosunda sürekli olarak tıkanıyor marketlerde satılan lavabo açıcılarla açıyorum ben zararsız olduğunu düşünüyordum ama yazınızı okuduktan sonra borulara zarar vermiş olabilme ihtimali geldi aklıma. Makine ile mutfak lavabosu açma fiyatınız nedir yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • Lavabo açıcılar borularınızda ciddi hasarlar bırakabilir. Bunu makalemizde detaylıca anlatmıştık evet. Bir yerden sonra o lavabo açıcılarda taşlaşmalar oluyor. Böyle bir durumdan sonra makineler bile etkisiz kalabilir. Bu yüzden robot ile hattı genişletmeniz etkili olacaktır. Lavabo tıkanıklığının açılması için firmamızı arayarak net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ortalama olarak 150 TL ile 200 TL arasında farklılık göstermektir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara