1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Gider Açma Ürünleri

Gider açma ürünlerini inceleyeceğimiz bu yazıda, sizlere yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Giderlerin çapları ve kullanım alanları farklı olduğundan, tıkanmalara sebep olan öğeler de farklıdır.

  1. Mesela mutfak giderlerinin tıkanma sebepleri yağlanmadır.
  2. Tuvalet borularında tıkanma sebepleri genellikle tuvalet kâğıtları, kolonyalı mendil gibi atılan cisimlerdir.
  3. Banyo süzgeçlerinde ve lavabolarında kıl, tüy, yıkanan çamaşırların iplerinden dolayı tıkanmalar yaşanır.

Mutfak Gideri Neyle Açılmalıdır?

Her bölgedeki gider borusu tıkanma sebebi başkadır. Buna göre de tıkanmaya sebep olan neyse o sorunu çözecek açıcı kullanılmalıdır. Sorunun ne olduğunu bilmeden ya da tahmin etmeden, doğru çözümü bulamayız. Mutfak giderlerinde, boruların eğimsiz döşenmesi nedeniyle ya da hattın uzun olması, çok dirsek kullanılması yüzünden yağlar borunun dibine çökerek birikebilir. Bu sebeplerle oluşan yağ birikintileri boruları tıkar. Normalde bu gideri açmanın profesyonel yolu, gider açma makinesidir. Ancak gider açma ürünleri ile denemek için, mutfak giderindeki yağlara yağ çözücü kullanılmalıdır. Boruda oluşan yağı herhangi bir darbe ile delip açabilirsiniz ancak teli geri çektiğiniz anda deldiğiniz yer, tekrar yağ dolar ve gider tıkanır. Bu mutfak giderini açmak için yağ çözücü kullanılırsa, eriyen yağlar borudan akıp gidecektir. Tabiî ki yağ çözücü ile yağı akıtmak için de önce makine ile ya da susta ile bir yol açılmalıdır. Aksi takdirde yağlardan tıkanan gider borusu, yağ çözücü sıvıyı geri atar. Mutfak giderlerinde kendi çabamızla yapabileceklerimiz bunlardır.

Tuvalet Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılmalıdır?

Tuvalet tıkanıklıklarında ise yağ çözücü kullanılmaz çünkü tuvalet giderinde yağ olmaz. Zamanla kireçlenmelerin görülebildiği tuvalet giderlerinde, genellikle gidere kaçırılan cisimlerden dolayı tıkanmalar yaşanır. Tıkanıklık açma makinesi bu gibi durumlarda yine en iyi çözümdür. Fakat yapabileceklerimizi anlattığımız için size tıkanıklık açma makinesi yöntemi ile gidere kaçan bezi yakalamayı anlatacağım. Gider açmada kullanılan ürünler arasında tuvalet tıkanıklığı açmak için işinizi görecek şey kancalı sustadır. Makinenin çalışma prensibi, dönerek ve ileri doğru giderek, gidere kaçırılan cisme dolanmaktır. Cisme dolandıktan sonra aynı şekilde dönerek geri çeker. Siz de nalburlardan bulabileceğiniz kancalı susta ile elle çevirmek suretiyle gidere kaçan cisme dolayabilirseniz, geri çeker ve böylece gideri açmış olursunuz. Ancak bu o kadar kolay değildir. Makinenin çevirme gücü ve ilerleme gücü, elin yapabildiğinden 20 kat daha üstündür. Yine de tuvalet tıkanıklığını açmak için bu gider açma ürününü kullanmalısınız.

Lavabo Gideri Tıkanıklığı Neyle Açılır?

Sırada lavabo ve süzgeçlerde kullanılması gereken ürünlere geldi. Lavaboların tıkanma sebepleri, genellikle saç kılları ve yün, tüy gibi şeylerdir. Bu nedenle tıkanan banyo giderlerini açmak için kullanabileceğimiz gider açma ürünleri de aynı tuvalet açma ürünü gibidir. Sistem aynı şekilde kullanılmalıdır çünkü giderdeki saç kılı, yün vb. cisimlerde çevrilen yaya dolanarak çıkarılır. Gider açma ürünleri ve yerine göre kullanımı bu şekildedir.

Garantili Gider Açma Servisi

İstanbul Tesisat firması, tıkanan gideri ürünle açma işlemi başarılı olmadığı takdirde arayıp gider açma servisi isteyebileceğiniz bir firmadır.

Makine kullanarak gider borusunu açma hizmetleri veren firmamız, çoğu tesisat firmasında bulunmayan cihazlar kullanmaktadır. Kamerayla gider açan firmalar zaten bir elin parmaklarını geçmez. Ancak gider açmada kamera kullanılmadığı zaman sürekli tekrarlayan gider tıkanması yaşanabilir.

Bunu önlemek için aletle gider açan usta ekibimiz, gideri robot cihazlarla açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme alarak tıkanıklığın giderildiğini ve olası sorunları size göstermektedir. İstanbul Tesisat olarak verdiğimiz robotla gider tıkanıklığı açma hizmetimiz garantilidir.

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.