Üst Kat Komşumdan Su Damlıyor

bilgisayarli-teknik-aletler-ile-su-sizintisini-tespit-eden-firmalar-310

Apartman tipi konutlarda yaşayan mülk sahipleri, birbirlerine rahatsızlık vermeden komşusunun şikayetini dikkate alarak oturması gerekir. Kendisinden akan suyu bir türlü kabullenmeyen vatandaşlara, evinizi kırdırmak istemiyorsanız su sızıntısı tespiti yaptırmalarını öneriyoruz. Yeri belli olmayan su kaçakları kırmadan su kaçağı tespiti yaparak, arızanın yerini belli ediyoruz.

Alt kata akan su her zaman bir üst kattaki daireden çıkmayabilir. Fayansın altından giden borularında su akan yeri bulmak da gözle mümkün değildir. Tahmin üzerine seramikleri kırmak, fuzuli masraf çıkarabilir. Her daireden akan su kaçağı temiz su sızıntısı değildir. Kaçağın tamiri yapıldıktan sonra, su akması 3-5 gün devam edebilir. Beton suyu emdiği için, kuruması zaman alır. Beton tamamen kurumadan boya yaptırmaya kalkışmayın. Nemli bir duvara boya yaptırdığınızda, boyanın kabardığını görürsünüz.

Üst kat komşudan su damlıyor ya da alt katıma su damlıyordiyerek bize gelen arızalardan birçoğu böyle. Bu tür arızalar, genelde rahatsızlığı yaşayan müşterimiz tarafından yaptırılıyor. Aslında su akıtan dairenin bu arızayı en kısa sürede yaptırması gerekir. Ama alt kattaki komşusunu düşünmediği için, arızayı yaptırmayan komşularda çıkabiliyor. Bu tür durumlarda dairenize akan su problemini üst kattaki komşunuz çözmüyorsa, belediyeden zabıtayı arayabilir şikayetinizi anlatabilirsiniz. Verilen süre içerisinde arıza yaptırılmıyorsa, gereken işlem yapılabilir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

üst-kattan-gelen-suyun-sebebini-arastiran-yerler-306

Su Tesisat Arızalarında Sigorta Güvencesi

Ya da evinizi sigortalatıp bu tür sorunlarla uğraşmayabilirsiniz. Eviniz sigortalıysa sigorta sizin zararınızı karşılayarak arızayı yaptırır ve mahkeme yoluyla komşunuzdan çıkan tüm masrafların parasını alabilir. Evi sigortalı müşteriler, ekspertiz hizmetinin ardından su tesisat arızalarını tamir yaptırabilirler.

Firmamız böyle durumlarda faturalı çalıştığı için, sigortadan para almanızda sıkıntı yaşatmaz. Noktasal su kaçak tespit ekipmanlarımız ile su kaçağının;

 • Pis su borularında mı,
 • Temiz su tesisatında mı,
 • Kalorifer tesisatında mı, neredeyse bulup çıkarıyoruz.

Üst komşunuzdan dairenize su sızıntısı olduğundan şikayetçiyseniz, bize ulaşın su kaçak tespiti yapalım. Dairenize inen su kaçaklarını problem etmeyin. İşlerinde son derece uzman olan ustalarımız, su kaçak arama cihazıyla sızıntının yerini kesin olarak tespit edip onarımını yaparlar.

Üst kat komşumdan su damlıyor ve sızıntının nerede olduğunu bulamıyorsanız, bir uzmana başvurmanız gerekiyor. Su kaçak arama cihazıyla gelip, kırmadan dökmeden su kaçağının yerini tespit edip onarımını yapıyoruz.

Üst Kattan Damlayan Suların Nedeni?

 • Banyonun tavanından su damlıyor
 • Tavanda oluşan sararmalar
 • Üst kattan eve su sızıyor
 • Prizlerden su çıkıyor
 • Lambalardan su damlıyor
 • Mutfak dolapları kabarıyor
 • Mutfağın tavanında Sararma
 • Mutfak tavanından damlayan sular

Tüm bunlar su kaçağının belirtileridir. Su kaçağının nedenini belirlemek su sızıntısının tamiri için atılan önemli bir adımdır. Cihazla su kaçağı bulan firmalar su sızıntısının kaynağını tespit ederek kırmadan tamir işlemleri yaptığından eski yöntemlere ya da tadilat yaptırmaktan çok daha karlıdır. Ben zaten banyoma tadilat yaptıracaktım, demeyin. Her üst kattan damlayan su sızıntısı bir üstteki daireden kaynaklanmaz. Su kaçağının tespitini yaptırmazsanız, çaprazdaki ya da sizin üst kattaki daireden akan sular sizin ve komşunuzun dairesine zarar verebilir.

Yorum yapın

Tıkla Ara