Klozet Tıkanıklık Açma | Lavabo Mutfak Gideri Açma

mutfak-gideri-tikanikligi-acma-sirketi-14

İçine kaçırdığınız her türlü katı cisimler klozetin tıkanmasına yol açar. Mutfak gideri ve lavabo tıkanmalarındaki sebep ise, boru içerisinde aşırı şekilde yağ birikmesidir. Aslında bu tür problemlerin %90 tesisatı yapan ustanın özensizliği sebebiyle yaşanmaktadır. Su gider boruları döşenirken gelişi güzel bir şekilde doğru eğim verilmeden döşenen su boruları 10 yıl sonra tıkanmaya müsait bir hal alıyor. Mutfak giderleri 50’lik diye tabir edilen, çapı 5 cm olan borular kullanılarak döşenir. Aslında düşünce yanlış değil fakat sıralı bir biçimde birbirine bağlanan 90 derece dirseklerde, katı atık birikmesi yaşandığı çok fazla görülmektedir. Tesisat işçiliği, kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun çok önemlidir. Düşünün ki 1. sınıf boru alarak ustanın eline verdiniz. Usta bu malzemeden ortaya çok güzel bir tesisat da çıkarır, ortaya rezil bir tesisat da. Bu yüzden işinizi verdiğiniz ustanın geçmişi ve mutlaka referansı olmalıdır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-klozet-acma-islemi-nasil-gerceklestirilir-31

Tuvalet Neden Tıkanır?

 • Yapım ya da tadilat aşamasında tuvalete düşürülen harçlar
 • Fayans ustalarının harçlı kovaları yıkadıktan sonra gidere boşaltması
 • Tuvalet kâğıtlarının tuvalete atılması
 • Oyuncan v.b. gibi sert maddelerin tuvalete düşürülmesi
 • Borunun yanlış döşenmesi sonucu çökme yapması

 Yukarıda saydığımız sebepler en çok karşılaştığımız tuvalet tıkanmaları nedenleridir. Gider tıkanıklıkları da benzer sebeplerden meydana gelmektedir. Bunlara ilave olarak mutfak giderlerinde yaşanan tıkanma sebeplerine aşırı yağlanmayı ekleyebiliriz.

Klozet tıkanıklıklarını 15 dakikada açıyoruz. Servisimiz her türlü borulardaki tıkanıklıkları açmak için makina ile çalışmaktadır. Avrupa teknolojisi artık İstanbul Tesisat ile birleşti. Bu servisimiz, İstanbul’un her yerine hizmet vermektedir. Tesisatınıza zarar vermeyen, kanal açma makineleri her boru için ayrı başlıklardan oluşmaktadır. Standartlara uygun bir boru içine gönderilen çelik yaylar, asla gider borusu içinde kalmaz. Eksik çalışma yapılan pis su pimaşlarında yayların kalması, kalma, geri gelmemesi en çok korkulan düşüncedir.

Tuvalet tıkanıklıkları, suyun geri gelmesi veya hiç gitmemesi, atık su borularınızda taş, kum, beton veya kâğıt gibi maddelerin borunun bir bölgesine takılması sonucu zamanla oluşan suyun gitmeme problemidir. Klozet, lavabo süzgeç veya banyo gideri tıkanıklığı gibi konularda bir numarayız. Fiyatları en ekonomik olan firmamız açıldığından beri geniş hizmet ağı ile teknolojinin son sistemlerinden yararlanmaktadır.

Kırmadan boru tesisatlarında tıkanıklık açma

Evinizi kırdırmadan lütfen bizi arayın.

Klozet tıkanıklığı açma operasyon ekibimiz, olaya teknolojik ve modern yöntemlerle müdahale etmektedir. İşlerinde son derece profesyonel olan ustalarımız, tıkanıklık açma cihazı yardımıyla tıkanan tuvaletinizi açar. Kamera yardımıyla tıkanıklığa sebep olan maddenin görüntülemesini yapar.

Cihazla WC Tıkanıklığı Giderme

 Evinizde ya da iş yerinizde WC çok yoğun bir şekilde kullanılmıyor olsa da zaman zaman tıkanmalarla başa çıkmak durumunda kalırsınız. Özellikle de tuvalete sürekli olarak tuvalet kâğıdı, izmarit ve diğer unsurların atılması nedeniyle tıkanıklık yaşanması doğaldır. Tıkanıklığı gidermek ve tekrarlamamasını sağlamak adına en önemli husus cihazla WC tıkanıklığı açma olacaktır. Siz de bu kaliteli hizmeti tercih etmek mi istiyorsunuz? İstanbul Tesisat ekibinden randevu alarak cihazlı WC tıkanıklığı giderme ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Cihazla Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Cihaz kullanarak klozet açma işlemlerinde öncelikli olarak tıkanmaların neden meydana geldiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Ekibimiz, yüksek performanslı cihazları WC giderine salarak borularda tıkanmaya neden olan unsurları incelemektedir. Her WC için tıkayıcı maddeler aynı olmadığından tıkanıklık açma işlemi esnasında kullanılacak olan cihaz da aynı değildir. Tıkanıklık belirleme ve değerlendirme işlemleri sonrasında hangi tıkanıklık açma cihazının kullanılacağına karar verilmektedir. Bu noktada İstanbul Tesisat ekibinin tecrübesi büyük rol oynamaktadır.

Cihaz belirlendikten sonra tıkanıklığa müdahale edilerek kısa sürede problemin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Böylelikle tıkanıklığın yol açtığı olumsuzlukları ortadan kaldırmak mümkün olacaktır. Hızlı, kaliteli ve sorunsuz bir çözüm olması açısından sizin de tercihiniz İstanbul Tesisat olmalı. Böylelikle sorunu kısa sürede ortadan kaldırmayı başarabilirsiniz.

“Klozet Tıkanıklık Açma | Lavabo Mutfak Gideri Açma” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba çatı katında ebebeyin dusda klozet yok buna göre klozet taksak Gideride duşa başlasak tıkanır diye biliyorum bunun çaresi nedir vardır muhakkak bir yolu düşünüyorum

  Yanıtla
  • Uğur Bey iyi günler. Bunun malesef bir çözümü yok. Duşun gideri 50’lik pimaştır klozetin ise 100’lük. Atmış olacağınız tüm pislikler 50’lik pimaştan geçmeyecektir ve tıkanmaya sebep olacaktır. Bu pimaşın kırılıp 100’lük hatta bağlanması gerekiyor. Alternatif bir çözüm ne yazık ki yok.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara