Robotla Gider Açma


kamerali-robotla-atik-gider-borusunu-acan-tesisatci-firmalar-16

Tadilat gerektirmeden tıkalı gider borularında tıkanıklık açma ve kamera ile görüntü alma hizmeti veren firmalardan biriyiz. Günümüzde sağlam yapılan gider borularında bile sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlardan en önemlisi gider tıkanıklığı yaşanmasıdır. Gider borularında bir müddet kullanımdan sonra, atık suların yavaş gitmesi veya tamamen durmasına gider tıkanıklığı denir. Tıkanan giderlerin robotla kırma dökme gerektirmeden açma işlemini de robotla gider açma denmektedir. Atık su giderleri, insanın boşaltım sistemine benzer. Dairenizde alt yapı tesisatı olduğu için, atık su giderleriniz değişeceği zaman bütün zemin kırılması gerekebilmektedir. Ama doğru uygulama yöntemleriyle, bu kırma dökme işleminden kurtulabilirsiniz.

İnşaat ve beton artığı hariç tüm kanalizasyon borularında tıkanıklık açılabilir. Toprak altında yer alan pimaş gider borularda, bu yöntem bazen işe yaramayabilir. Sebebi kanal hattının bir veya birden fazla noktasında çökme meydana gelmesidir. Çökme olan bir yerde, pimaş boru sıkışarak ezilir. Suyun önünü kapattığı için de pis su geri gelmeye başlar. Akıntı yavaşlaması da bazen çökme olduğuna bir işaret olabilir. Kanalizasyon sisteminizi yaparken, toprak altında döşenecek borular için mutlaka bu konuda tecrübeli su tesisat ustalarından yardım alın. Aksi takdirde, metrelerce yeri kazarak kanalizasyon hattınızı tekrar yenilemek zorunda kalabilirsiniz. Daire içi atık su giderlerinde, dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da borulara mutlaka yeterli eğimin, yani % 2 eğim verilmesidir. Tesisatınızı bu şekilde yapmadığınız zaman, belirli bir dönem sonundaatık su giderlerinde tıkanıklıkmeydana gelecektir. Düzgün bir biçimde ilerlemeyen pis sular, gider borularının ek yerlerinden sızdırma yapacaktır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

robot-sistemlerle-tikali-pimas-acan-firmalar-54

Makine ile pimaş borusu nasıl açılır? Cihaz kullanarak pimaş borusunu açma yöntemi

Kanal tıkanıklıklarının en başlıca nedeni tesisat kurulum aşamasında yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Bir diğer problemde elbetteki özensiz kullanımla oluşan tıkanmalardır. Kendi yöntemlerimizle tıkalı gideri açmaya çalışmak doğrumudur? Boru içerisinde ki sorunun ne olduğu bilinmediği için yapılan yanlış müdahale ile gider borularında deformasyona uğrama olasılığı çok yüksektir. Belkide tıkanmaya sebep olan neden borulardaki eğimsizliktir ve ne yapılırsa yapılsın düzelme ihtimali yoktur. Problemin ana kaynağına ulaşabilmek ileride yaşayabileceğimiz sorunların ön gürüsü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda yapmamız gereken tek şey kamera ile gider tıkanıklığını açan şirketlerden yardım almak olacaktır.

Robot ile atık su borusu açma işlemi nasıl yapılır? Sadece gider boruları için üretilen bu cihazlar %99 başarı ile çalışabilen bir sistemdir. Öyleki boruların içerisine yayılarak ilerleyebilen benzersiz bir tıkanıklık açma aletidir. Atık su tesisatını hiç bir gider açma yöntemi bu kadar zararsız bir şekilde açamamaktadır. Üstelik atık su tesisatı açıldıktan sonra görüntülü sistemle inceleyerek ileride oluşacak hastalıklı durumu da tespit edecek bir teknolojiye sahiptir.

Gider Tıkanıklığını Makine ile Açma

Bütün gider tıkanıklıkları makine ile açılırmı? Elbetteki istisnai durumlarda boruların açılmama ihtimali vardır bunları sıralayacak olursak;

  • İnşaat zamanında veya dairede yapılan bir çalışma sonucunda gidere kaçan harç,beton gibi malzemeler var ise tıkanıklık açılmayacaktır. Bu maddeler çok sert olduğu için ve gider borusuna kalıplaşarak kaldığından dolayı rögara gidemezler. Bu problemin çözümü için yerinin tespit edilip gider borusunun değişimi yapılmaktadır.
  • Diğer en önemli problem ana borulardaki çökme ve kırılmalardır. En alt kattaki daire veya iş yeri sahibinin kullandığı tesisat ana boruya en yakın pimaşlar olduğu için çökme olduğu durumlarda tüm pislik burdan dışarı çıkacaktır. Çöken boruların yerinin tespiti için yapılan işlemler mevcuttur.   Dedektörle Kanal Tespiti     makalemizide okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.
  • Bazı durumlarda rögarın da dolu olması söz konusu olabilmektedir. Tıkalı olan bölge belediyeye ait olan bölümde yani rögarda olduğu için bu sorunda iskiye başvurmanız gerekmektedir.

Robotla gider borularının tıkanıklığını açtırma işlemi yaptırabilirsiniz fakat tekrar tıkanmaması için de tesisatınızı baştan elden geçirmeniz gerekmektedir. Lavabo, tuvalet giderlerinizden su geri gelmesi sorunu, gider açıcı makineler sayesinde çözüme kavuşur. Gideriniz tıkandığında başvuracağınız; güvenilir, dürüst ve garantili iş yapan bir firma arıyorsanız doğru adrestesiniz. Tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşırken genel esasımız, tıkanıklığa kalıcı çözümler üretmektir. Size geriye tek bir şey kalıyor, firmamızı telefonda arayıp gider açma servisinden yararlanmaktır.

robot-cihaz-ile-tikali-gider-acan-tesisatci-firmalar-57

Robotla Gider Borusu Açan Firma

İstanbul Tesisat, en son teknolojiden faydalanarak, robot makineyle gider borusu açma hizmeti veren bir firmadır. Firmamızın bünyesinde çalışan profesyonel tesisatçı usta ekibi, robot teknolojisini deneyimleriyle birleştirerek tıkanan giderleri açma konusunda özel yöntemler geliştirmişlerdir. Bu yöntemler sayesinde kırmadan robotla gider açma işi ortaya çıkmıştır. Kimse evinde yapılan uzun süreli ve masraflı tadilat işlerine girişmek istememektedir. Firmamız da bunu göz önünde bulundurarak Avrupa’daki teknolojiyi yakından takip etmiş ve gider tıkanıklığını robotla açma için gerekli olan tüm ekipmanları sağlamıştır. Robot kullanarak gider açan tesisatçı dendiğinde aklınıza sakın ütopik robotlar gelmesin. Gider açma makinesi, kullanılan ekranlar ve değiştirilebilen kollar yüzünden gider açma robotu adını alan aletlerdir.

Firmamızın verdiği bazı hizmetler;

  • Robotla lavabo gideri açılması
  • Robotla kırmadan tuvalet gideri açılması
  • Robotla tıkalı banyo gideri açılması
  • Tıkalı balkon gideri açılması
  • Tıkanan bahçe giderlerinin açılması 
  • Tıkanan otopark giderinin robotla açılması

Cihazla Gider Açma Hizmeti Veren Tesisatçı

Giderlerinizde meydana gelen tıkanmaların nedeni sizin hatanız olsa da bu hatayı gidermek çoğu zaman sizin uygulayacağınız yöntemlerle mümkün olmamaktadır. Bu durumda cihaz kullanarak gider açan tesisatçı hizmeti ile giderlerinizdeki problemi ortadan kaldırmanız şart. 

Robotla gider açma, giderde meydana gelen tıkanmaları hızlı ve etkili bir şekilde gidermek adına tercih edilmektedir. Burada amaç tamamen gidere akan suyun hızlıca tesisata karışmasını sağlamaktır. Giderden kanalizasyona aktarılamayan suyun hem hijyen problemlerine hem de diğer gider problemlerine neden olacağı açık. Siz de bu konuda herhangi bir sorun yaşamamak adına robotla gider açma hizmeti veren firmalardan destek almalısınız.

Cihazla Tıkanıklık Açma Borulara Zarar Verir mi?

Cihaz kullanarak tesisat borularına müdahale eden tesisatçı tıkanıklık sorunundan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur. Üstelik tıkanıklığın açılması esnasında boruların hiçbir şekilde zarar görmemesi de sağlanmaktadır. Nasıl mı? Borulara salınan cihaz boru yapısına uygun olması ve sadece tıkanıklığa müdahale etmesi adına tasarlanmıştır. Bu sayede cihazla tıkanıklık açma işlemi kısa sürede ve tesisat zarar görmeden tamamlanmaktadır.

İstanbul Tesisat ekibi kendi özel cihazları ve yöntemleri sayesinde tesisatınıza müdahale etmektedir. Bu ayrıcalıkla tıkanıklık sorunundan kurtulmanız sizin için daha da özel olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara