Kameralı Makinayla Lavabo Açıcı Servis

kamerali-makine-ile-tikanmis-gider-acan-tesisatcilar-02

Evlerde özellikle mutfak lavabo giderlerinden katı yemek artıkları atılması sonucu oluşan lavabo tıkanmaları nasıl açabiliriz bunları inceleyeceğiz.
Lavabo borusu tıkandığında ilk yapmanız gereken lavabo açıcı kimyasal kullanmaktır. Halk arasında yaygın bir şekilde kullanılan bu kimyasalların uygulama yöntemi yanlış yapılmaktadır. Lavabo açıcılar boru içerisinde temizlik için kullanılır ama boru tıkandıktan sonra değil de borunun sağlığı açısından düzenli aralıklarla ve boru tıkanmadan önce kullanılmalıdır. Lavabodan su geri vermeye başladığında, lavabo aç ilacı kullanmanız pek fazla fayda vermeyecektir ama yine de denemenizi öneririz.

Robotla tıkalı gider açma yöntemi-Kameralı sistemlerle pimaş açan tesisatçı firmalar

Firmamızın lavabo açıcı servisi çok uzun yatay boru hatları üzerinde kırma dökme gerektirmeden tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirmektedir. Lavabom tıkandı, diye paniğe kapılıp, tesisatınızı kırdırmayın! Lavabo giderlerinden sıvı haricinde başka hiçbir şey göndermeye çalışmayın. Ayrıca ev hanımları özellikle bu konuya dikkat etmesi gerekiyor; mutfak evyelerine yağ dökmeyin. Borularda yağlanma başladığı zaman, kısa bir süre sonra kanser gibi borunun bütün çevresini sarar ve tıkanmaya yol açar. Mutfak giderlerine lavabo açıcıları tıkanıklık yaşanmadan belli aralıklarla dökün. Borunuz tıkandıktan sonra lavabo açıcı kullanmak  bir işe yaramaz. Lavabo açma servisimiz geldiğinde, size neden tıkanma olmuş, sebebi ne söyleyebilir. Söyledikleri bilgileri ihmal etmeyin. Tekrar tıkandığında başınız bu sefer daha fazla ağrıyabilir. Siz evde yokken lavabonuz tıkanabilir. Üst katların bulaşık suyu sizin lavabo borularınızdan geri gelebilir. Genelde giriş katlarda daha çok lavabo tıkanmaları yaşanmaktadır. Bunun sebebi üst katlardaki lavabo pimaşlarının giriş katın borusuyla birleşip kanalizasyona dökülmesidir.Lavabo açıcı hizmetini kameralı bir şekilde alabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kamerayla Lavabo Nasıl Açılır?

Kamera kullanarak lavabo açan servis olan İstanbul Tesisat, giderlerde oluşan tıkanmaların sebeplerini kamerayla görüntüleme yaptığından anında söyleyebilmektedir. Tıkanan lavabo borusunu kamerayla açma işlemi aslında farklı boyutları olan kolların gider açma robotu dediğimiz makineye takılarak gidere gönderilmesiyle yapılır. Robot kol giderin içindeki atıkları parçalayarak söker atar. Ardından lavabo borusuna kamera salma işlemi yapılarak giderdeki tıkanıklığın temizlendiğinden emin olunur. Kamerayla kırmadan lavabo gideri açan tesisatçı hizmeti almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.  Siz de ekiplerimizin hizmetlerinden yararlanmak için bizi arayıp kameralı lavabo açma servisi talep edebilirsiniz. Kameralı gider açma makinelerimizin açamadığı tıkanıklık yoktur. Açamadığımız tıkanıklıktan ücret almayarak kalitemizi ispat ediyoruz.

kamerali-robotla-lavabo-borusunu-acan-tesisat-firmalari-58

Tıkalı giderleri makine ile açmanın zararları nelerdir?-Kamera ile tıkanıklık açma nasıl yapılır?

Gider borusu tıkandığı zaman elbetteki kendi uğraşlarımızla açmaya çalışmamız çok normal bir durumdur. Ama unutmamamız gereken bir konu pimaş borusunu açmaya çalışırken tesisata zarar vermeden bu sorunu ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bu işten biraz anlıyorsak deneyebiliriz,fakat hiç bir bilgimiz yok ise sorunu zarara uğramadan çözebilecek ustalardan yardım almamız gereklidir. Tıkalı olan pimaş borularını açarken robot makine ile açtırmanın hiç bir zararı yoktur. Çünkü bu sistem boru içerisinde adeta süzülerek ilerlediği için herhangi bir şekilde boruların bir yerine takılması imkansızdır. Sadece borunun önündeki engeli görüp oraya baskı yapmaktadır. Ve böylelikle oradaki pisliği parçalayıp rögara göndermektedir.

Kamera ile lavabo açma işinin açılımını yapmamız gerekirse;

  • Öncelikle robotla pimaş açma işleminin uygulanması gereklidir.
  • Gider borusu açılmadan tesisat borusuna kamera göndermek imkansızdır.
  • Sadece tıkalı olan yere kadar ilerleyen kameradan net görüntü almakta imkansızdır.
  • Lavabo borusu açıldıktan sonra giderin içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorunları gözlemleyebiliriz.

Makine ile açılan lavabo borusunun tekrarlayıp tıkanma ihtimali varmıdır? Bazı durumlarda tekrar tıkanma ile karşılaşabiliriz. Bunun nedenlerinden biri eskisi gibi özensiz kullanıma devam etmemizdir. Özellikle mutfak lavabolarının boru içerisinde ki aşırı derecede kalıplaşmış yağ birikintileri var ise kısa sürede tekrar su geri tepmeye başlayabilir. Böyle durumlarda tesisatın içerisini basınçlı su ile yıkayıp neredeyse ilk günkü haline getirebilir. Tesisat yıkaması ile alakalı detaylar için   Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Kameralı sistemle tıkanmış lavabo borusunu açan servis olarak bizler İstanbulun tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Ayrıca acil makine ile lavabo giderini açan firma olarak aynı gün içerisinde verilen saat aralığı diliminde adresinizde bulunmaktayız.

Tıkla Ara