Gider Açıcı Kimyasal – Su Gideri Açıcı – Cihazla Gider Açan Firma

Su gideri açıcı olarak bilinen kimyasalların kullanımlarından bahsetmeden önce tıkanıklık durumuyla sürekli karşılan müşterilerimize makine ile gider açtırmayı tavsiye ediyoruz. Mutfaklarda yoğun şekilde kullanılan yemek yağları bir süre sonra gider açıcılara bağışıklık kazandığı için fayda etmeyecektir. Gider açıcı makineler yağlanmış boru içerisinde ileriye doğru giderken temizliği tamamen gerçekleştirir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider açıcı kimyasal tıkalı gider borusu açmak için kendi başımıza deneyebileceğimiz bir yöntemdir. Yapıların atık su tesisatları belirli bir kullanım süresi sonrasında daralarak tıkanmalar yaşanabilir. Tıkanma sebepleri borunun kalitesinden tutun döşenme şekli çapı ve nasıl kullanıldığıyla alakalıdır. Örneğin mutfak giderlerinde yemek artığı ve yağlar gelişi güzel giderlere dökülürse birikmeden dolayı zamanla sertleşen bu atıklar kuvvetli tıkanmalara yol açar. Gider açıcı sıvıların asıl görevi bu tabakaların oluşumunu engellemektir. Yani mutfaklarda aralıklarla kullanılan yağ çözücü sıvı o kısımda sertleşmeye birikmeye engel olur.

su-gider-acici

Tamamen tıkanan bir gidere o saatten sonra ne dökersek dökelim fayda vermez. Fakat kanal açma makineleri ile müdahale edildikten sonra parçalanan sert tabaka pimaş içinde parçalar halinde kalacaktır. İşte bu esnada küçük parçaların eriyip tamamen yok olması için tıkanıklık açan sıvı kullanılır. Kullanılan gider açma ilacının bir kaç farklı halini bulabiliriz. Bunları maddeler halinde sayarsak şu şekildedir;

 • Sıvı gider açıcı ürünler
 • Toz halinde bulunan lavabo aç
 • Kapsül şeklinde lavabo aç
 • Kostik denilen asit bazlı gider açıcı kimyasallar

Herkesin değişik formlarda bulduğu ve tercih ettiği su giderini açmak için kullanılan ürünler bunlardır. Aralarında gider açma konusunda en etkili olan asit bazlı kostik olarak bilinen kimyasaldır. Tabi her ilacın bir yan etkisi olduğu gibi kostik içinde yan etki aşırı tesirli olmasıdır. Çok ve sıklıkla kullanıldığında giderlerin ek kısımlarındaki contaları yakar ve bazı ince gider borularında büzüşmesine yol açabilir. Bunun yanı sıra işin uzmanı olmadan kullanmaya kalkıldığında ciddi yaralanmalara neden olabiliyor çok dikkatli olmak lazım. Kapsül şeklinde olan lavabo aç ise genellikle adı gibi lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılır. Ama tamamen tıkanmış olan lavabo da dökülen kapsül açıcı donarak hiç açılmayacak vaziyete de gelebiliyor. Sıvı lavabo açıcı ise bu işte genellikle tıkalı mutfak gideri için kullanılır. Aslında kimyasalın özü yağ çözücüdür ve yemek artığı olan bölgelerde daha çok işe yarar. Tüm bu sıvılar ve tozlar kimyasal adı altında satılmakta. Size yararı olabilecek tüm bilgileri aktardığımızı umuyoruz.

kimyasal ilaçla mutfak gideri açan tesisatçı

Lavabo Giderine Dökülen Kimyasal Maddelerin Verdiği Zararlar Hakkında Bilgiler:

Conta Erimesi : Gider borularının birbirine bağlantı noktalarına eklenen yumuşak plastikten yapılmış malzemenin erimesi sonucunda betona su sızmaya başlar.

Maddi Kayıp : Gider açıcı ürünler her zaman kesin sonuca ulaştırmadığı için cebinizden sürekli bir para çıkmasına sebep olur. Tıkanmanın neden yaşandığını bilip ona göre hareket edilir ise sıkıntının kaynağına inilerek problemi kökünden çözmüş oluruz.

İnsan Sağlığına Olumsuz Etkileri : Sürekli lavabo açıcı kullanmak zorunda kalan insanların ciddi sağlık sorunları yaşadığına şahit olabilirsiniz. İnsan cildini olumsuz yönde etkilemektedir.

Gider Açıcı Kimyasal Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıvı gider açıcı kimyasalları kullanırken ortamın havalandırılması mutlaka gerekir. Mutfak lavabosunda veya banyo lavabosunda bu tarz gider açıcı asitler kullanıldığında pencerenin açık olması şarttır. Dökülen kimyasaldan sonra banyoya belli bir süre girilmemesi gerekir. Kimyasal lavaboya dökülürken uzun kollu eldiven kullanılması herhangi bir sıçrama esnasında derinize zararı önler.

Tıkalı Gider Borusu Açma” hakkında bilgi almak için tıklayın.

“Gider Açıcı Kimyasal – Su Gideri Açıcı – Cihazla Gider Açan Firma” üzerine 14 yorum

 1. merhaba tuvalet tıkanıklığı sebebiyle tuvalet yenilendi fakat sorun yine giderilmedi yine tikaniyor ve eskisinden daha kotu durumda nasil cozumleyebilirim

  Yanıtla
  • tuvalet tıkanması durumunda direkt olarak tuvaletin yenilenmesinden önce gider kameraları ile tuvaletin bağlı olduğu gider borusuna kamera ile bakılıp boru içerisinde tıkanmaya neden olabilecek düzeyde bir problem var mı yok mu diye kontrol edilmesi gerekmektedir.
   eğer boru içerisinde tuvaletin tıkanmasına neden olan bir problem var ise arızalı olan atık su borusunun da tuvalet ile birlikte yenilenmesi gerekmektedir.

   Yanıtla
 2. Merhaba mutfak lavabomuz 3/5 ayda bir suyu geri atıyor kaç kere tesisatçı geldi kamera vs baktı hep geçici çözümler oldu ne yapabiliriz

  Yanıtla
  • mutfaklarda bulunan atık su boruları zaman içerisinde iç yüzeyinde oluşan yağlanmalar ve birikmelerden kaynaklı olarak tıkanabilir ve çözümü olan bir problemdir atık su borusunun içerisine kamera ile kontrol ederek boru içerisinde ne gibi problemler var bunlar belirlenip gerekli çözümler sunulmaktadır

   Yanıtla
 3. Merhabalar tuvalet giderimiz zaman zaman tıkanıyor ve pompa yardımı ole açıyoruz. Kamerayla gidere baktigimizda yoğun bi kireçlenme mevcut bu problemi nasıl giderebiliz

  Yanıtla
  • Merhaba. Eğer gider hatlarınızda yoğun bir kireçlenme varsa bunu kimyasal ilaçlarla değil ancak hattı yeniliyerek çözüme kavuşturabilirsiniz. yoğun kimyasal kullanmanız hem sizin hemde binanın pimaşlarına dönüşü olmayan zararlar verebilir. SAYGILARIMLA

   Yanıtla
 4. Apartmanımızda ortalama 2-3 ayda bir bina içinde kanalizasyoun borularında ( PVC boru ve fittings ) tıkanıklık ve zaman zaman da koku oluşuyor.
  Tesisata ( boru ve contalara ) zarar vermeden nasıl bir yöntemle ve malzeme ile bu sorunu aşabiliriz.?
  Teşekkür ederim.
  Muammer Berge

  Yanıtla
  • iyi günler muhammer bey yaşamış olduğunuz sürekli meydana gelen tıkanıklık problemi ve ardından oluşan koku problemi gider boruları kırılmadan çözülebilen ve sonuca ulaşılan çözümler mevcuttur.
   öncelik olarak kamera ile gider içerisinde görüntüleme yapılıp arıza ve yapılacak işlemlerin tespiti gerekmektedir

   Yanıtla
 5. Duşakabin su giderimde çekişte bayağı azalma oldu. Önceden su birkmiyordu duş alırken 2 haftadır su gidişinde azalma oldu su birikiyor. Su artık yavaş yavaş gidiyor. Ne yapmam lazım

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER HAKAN BEY KULLANMAKTA OLDUGUNUZ DUŞA KABİN SİSTEMİ EĞER GÖMME DİYE TABİR EDİLEN SİSTEMDE DEĞİL İSE ALT TARAFINDA BULUNAN BEYAZ MUHAFAZA KAPAGINI CIKARTIP TROBLEMİ TEMİZLEMENİZİ ÖNERİRİZ.
   TROBLEM TEMİZLİĞİ YAPMANIZ DURUMUNDA PROBLEMİNİZ DEVAM EDİYOR İSE TIKANIKLIK ACMA SERVİSLERİNDEN YARDIM ALINIZ

   Yanıtla
  • İyi günler efendim. Yemekhanelerde genel itibari ile aşırı derecede yağlanmalar ve pisliklerde birikmeler olur. Bu yüzden bu tarz yerlerin giderleri daha dikkatli kullanılmalıdır. Çünkü sürekli yemekler sebzeler ve yağlar bir şekilde gidere gitmekte. Bu pisliklerde su verilsede tam anlamıyla gitmiyor. Sıcak suyla yoğun bir su akıtmadıkça illaki oralarda bir kısmı kalacaktır. Bu işlem defalarca tekrar ettiğinde pislikler dolup tıkanmaya neden oluyor. Sizinde durumunuz bununla aynı hattınız iyice daralmış. Bu yüzden hattınızı makine ile açtırıp kamera ile kontrol ettirmeniz gerekiyor efendim. Bu sayede hattınızın içinde neler olup bittiğini görebilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara