Gider Açıcı Kimyasal – Su Gideri Açıcı – Cihazla Gider Açan Firma

Su gideri açıcı olarak bilinen kimyasalların kullanımlarından bahsetmeden önce tıkanıklık durumuyla sürekli karşılan müşterilerimize makine ile gider açtırmayı tavsiye ediyoruz. Mutfaklarda yoğun şekilde kullanılan yemek yağları bir süre sonra gider açıcılara bağışıklık kazandığı için fayda etmeyecektir. Gider açıcı makineler yağlanmış boru içerisinde ileriye doğru giderken temizliği tamamen gerçekleştirir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Gider açıcı kimyasal tıkalı gider borusu açmak için kendi başımıza deneyebileceğimiz bir yöntemdir. Yapıların atık su tesisatları belirli bir kullanım süresi sonrasında daralarak tıkanmalar yaşanabilir. Tıkanma sebepleri borunun kalitesinden tutun döşenme şekli çapı ve nasıl kullanıldığıyla alakalıdır. Örneğin mutfak giderlerinde yemek artığı ve yağlar gelişi güzel giderlere dökülürse birikmeden dolayı zamanla sertleşen bu atıklar kuvvetli tıkanmalara yol açar. Gider açıcı sıvıların asıl görevi bu tabakaların oluşumunu engellemektir. Yani mutfaklarda aralıklarla kullanılan yağ çözücü sıvı o kısımda sertleşmeye birikmeye engel olur.

su-gider-acici

Tamamen tıkanan bir gidere o saatten sonra ne dökersek dökelim fayda vermez. Fakat kanal açma makineleri ile müdahale edildikten sonra parçalanan sert tabaka pimaş içinde parçalar halinde kalacaktır. İşte bu esnada küçük parçaların eriyip tamamen yok olması için tıkanıklık açan sıvı kullanılır. Kullanılan gider açma ilacının bir kaç farklı halini bulabiliriz. Bunları maddeler halinde sayarsak şu şekildedir;

  • Sıvı gider açıcı ürünler
  • Toz halinde bulunan lavabo aç
  • Kapsül şeklinde lavabo aç
  • Kostik denilen asit bazlı gider açıcı kimyasallar

Herkesin değişik formlarda bulduğu ve tercih ettiği su giderini açmak için kullanılan ürünler bunlardır. Aralarında gider açma konusunda en etkili olan asit bazlı kostik olarak bilinen kimyasaldır. Tabi her ilacın bir yan etkisi olduğu gibi kostik içinde yan etki aşırı tesirli olmasıdır. Çok ve sıklıkla kullanıldığında giderlerin ek kısımlarındaki contaları yakar ve bazı ince gider borularında büzüşmesine yol açabilir. Bunun yanı sıra işin uzmanı olmadan kullanmaya kalkıldığında ciddi yaralanmalara neden olabiliyor çok dikkatli olmak lazım. Kapsül şeklinde olan lavabo aç ise genellikle adı gibi lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılır. Ama tamamen tıkanmış olan lavabo da dökülen kapsül açıcı donarak hiç açılmayacak vaziyete de gelebiliyor. Sıvı lavabo açıcı ise bu işte genellikle tıkalı mutfak gideri için kullanılır. Aslında kimyasalın özü yağ çözücüdür ve yemek artığı olan bölgelerde daha çok işe yarar. Tüm bu sıvılar ve tozlar kimyasal adı altında satılmakta. Size yararı olabilecek tüm bilgileri aktardığımızı umuyoruz.

kimyasal ilaçla mutfak gideri açan tesisatçı

Lavabo Giderine Dökülen Kimyasal Maddelerin Verdiği Zararlar Hakkında Bilgiler:

Conta Erimesi : Gider borularının birbirine bağlantı noktalarına eklenen yumuşak plastikten yapılmış malzemenin erimesi sonucunda betona su sızmaya başlar.

Maddi Kayıp : Gider açıcı ürünler her zaman kesin sonuca ulaştırmadığı için cebinizden sürekli bir para çıkmasına sebep olur. Tıkanmanın neden yaşandığını bilip ona göre hareket edilir ise sıkıntının kaynağına inilerek problemi kökünden çözmüş oluruz.

İnsan Sağlığına Olumsuz Etkileri : Sürekli lavabo açıcı kullanmak zorunda kalan insanların ciddi sağlık sorunları yaşadığına şahit olabilirsiniz. İnsan cildini olumsuz yönde etkilemektedir.

Gider Açıcı Kimyasal Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıvı gider açıcı kimyasalları kullanırken ortamın havalandırılması mutlaka gerekir. Mutfak lavabosunda veya banyo lavabosunda bu tarz gider açıcı asitler kullanıldığında pencerenin açık olması şarttır. Dökülen kimyasaldan sonra banyoya belli bir süre girilmemesi gerekir. Kimyasal lavaboya dökülürken uzun kollu eldiven kullanılması herhangi bir sıçrama esnasında derinize zararı önler.

Tıkalı Gider Borusu Açma” hakkında bilgi almak için tıklayın.

Tıkla Ara