Banyo Gideri Açma

Başınıza dert olan bir banyo gideriniz var ise bu yazı sorunlarınızın çözümü olacaktır. Banyoların yapım aşamasında zemine fayans döşenirken eğim verilmesi gereklidir. Bu eğim banyo zeminindeki suların giderden kendiliğinden akmasını sağlayacaktır. Banyo gibi kişisel bakımın yapıldığı yerler, gider tıkanıklıklarının en çok görüldüğü alanlardır. Ancak evde uygulanan yöntemler bazen gideri açmak için yeterli olmayabilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kameralı su kaçağı tespiti fiyatları

Banyo Gideri Neden Tıkanır?

 • Bina pis su gideri tesisatının ya da rögarın tıkanması
 • Gider hattının çökmesi ya da hasar alması
 • Saç, sakal ya da sabun artıklarının kalıplaşarak gideri tıkaması
 • Banyo giderindeki süzgecin çıkarılması

 Tıkalı Banyo Gideri Açma Yöntemleri

Tıkalı banyo ya da duş giderini açmak için evde uygulayacağınız yöntemler elbette mevcut. Ancak bu yöntemler basit tıkanıklara çözüm sağlayacaktır.

 • Kostik kullanarak gider açma
 • Toz lavabo açıcı kullanarak gider açma
 • Jel lavabo açıcı kullanarak gider açma

Herkes tarafından bilinen ve uygulanan bu yöntemler geçici çözümler sağlasa da kimyasal ürün içerdikleri için pimaş borularınıza zarar verecektir. Kimyasal içerikli bu ürünler asit yoluyla tıkanıklığa neden olan atıkları eritmektedir. Bu asit elbette ki plastik su giderlerine zarar vermekte ve sızıntılara neden olmaktadır. Alt katta sızıntılara neden olabilecek bu yöntemlerle gideri açmaya çalışmak yerine profesyonel yardım alarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

 Duş Gideri Tıkanıklığı Açma

Duş aldığımız mekan içerisinde, atık suyu tahliye etmek için gider bulunmaktadır. Bütün duş giderlerinin üzerinde bulunan koruyucu kapak düzeneği kıl, saç ve sabun kalıntılarını borunun içine kaçmasını engeller. Banyo yaparken çoğu kullanıcı suyu daha iyi çeksin diye bu kapağı üzerinden çıkartır. Duşun giderinden gönderdiğiniz bu maddeler borulardan geçemediği zaman belli noktalarda birikme yapar. Uzun saç kılları duş giderinin kıvrım noktalarına takılacağından tıkanma daha çabuk oluşur. Bu olayla karşılaştığınızda firmamızdan tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Banyodan Kötü Kokular Geliyor Sebepleri ve Çözümleri

Banyolarda birden fazla atık su gideri vardır. Bu giderler usulüne uygun bir şekilde bağlanmadığı takdirde banyonuzun içerisine kötü kokular gelecektir. Bu kokuların genel sebepleri aşağıda maddeler halinde yazılmıştır. Daha detaylı bilgi alabilmek için koku tespiti sayfamızı okuyabilirsiniz.

 • Montaj esnasında açık bırakılan gider bağlantı noktalarından çıkan kötü kokular banyonun lağım kokmasına sebep olur.
 • Çatı arasında ana boruya havalık bağlantısının yapılmaması, bu sorunu büyük oranda tetikler.
 • Bu kokuların bir başka sebebi de binaların içerisinde gider suyunun dinlenmesi için yapılan çukurdur. Bu çukurların üzeri betonla kapatıldığı için temizliği yapılamaz. Çukurun içinde biriken atıklar, daire içerisine pis bir kokunun yayılmasına neden olur.
 • Banyoların ortasında bulunan yer süzgecinin içerisinde su kalmadığından dolayı koku problemi yaşanabilir. Bekleme haznesinde kalan suyun amacı pis havanın geri tepmesini engellemektir.

 Robotla Gider Açma

Atık su borularının eğimsiz döşenmesi, banyo giderinin tıkanmasına neden olur. Ya da giderin içine kaçırdığınız yabancı cisimler, suyun önünü kapatarak sorun oluşturur. Banyolarda su biriken noktaya konulan yer gideri, dikkatli kullanılmadığında zamanla tıkanır.

Banyo Gideri Tıkandı Yerden Sular Geri Çıkıyor!

Kırılmadan banyo yer gideri nasıl açılır?” diye düşünüyorsanız, gider açma robotları ile gelelim, tıkanıklığa sebep olan maddeleri borunuzun içerisinden parçalayarak çıkaralım. Profesyonel ekibimiz seramikleri kırmadan bu işi kolayca halleder. Tıkanıklığı açılan banyo giderleri için garanti veriyoruz. Kamera görüntüsü alındıktan sonra problemi değerlendiren İstanbul Tesisat ustaları banyo giderinin tıkanma nedenini açıklar. Tıkanıklığa sebep olan maddelerin borunuzdan tamamen bertaraf edildiğini görmek istiyorsanız kamera şarttır.

Banyo gideri açma; kullanılan pis suyun atılması ve tahliyesi için oldukça ihtiyaç duyulan konular arasında yer almaktadır. Banyolarda lavabo küvet gibi yerlerin gider yolları, alttan geçen borular sayesinde kanalizasyona kadar giden borulardan oluşur. Banyo gideri tıkandı hemen paniğe kapılmayın bu durumdan kurtulmak çok kolay nasıl mı? Banyo borularında tıkanmalara sebep olan geçici tıkanıklıkları etrafa zarar vermeden robotla kameralı cihazlar ile açıp sizlere rahat bir nefes aldırıyoruz. Bununla beraber banyo gideri açma konusunda çoğu kişi sıkıntı yaşayıp çözüm yolları aramaya başlar, banyonuz kullanılmaz hal alır ve hoş olmayan görüntüler meydana gelir. Lavabo ve küvetinizde biriken tortu, saç kılları gibi cisimler giderinizin tıkanmasına neden olur. Bu olay sizi sıkıntıya sokacağından uzman ekiplerle çözüm aramak en doğru seçimdir.

Banyo gideri açma işlemi günümüzde gelişen, tıkanıklık açma konusunda hizmet veren ve konusunda uzman kadrosuyla pratik çözüm uygulayan firmamız tarafından en iyi sonuçlar almanız mümkündür. Özel kameralı makinalar sayesinde kırma işlemi uygulanmadan görüntülü bir şekilde tıkanıklık olan bölgeyi tespit edip, bu bölge üzerinde çalışma yaparak sizlerin üzerinizden bu yükü zahmet vermeden kaldırmış durumdayız.

Banyo gideri açma konusunda doğru müdahale şarttır. Doğru tespit ve müdahale gerektiren bu olayda, tıkanık lavabo-küvet gibi kullanım araçlarınızı kırmadan sizlere maddi zararlar vermeden özel robotlarımız ve uzman ekibimiz yardımıyla tıkalı bölgeyi en kısa zamanda açıp sizlere kesin çözüm veriyoruz. Sıklıkla rastladığımız olaylardan biride, tıkanmış bölgenin tekrar tıkanarak sizleri zor durumda bırakması. Bunun nedenlerinden biride kendi yöntemlerinizle açma işlemi uygulamanız. Bu yöntem her zaman geçici çözüm verecektir. Firmamız olarak size geçici değil kalıcı çözüm sağlıyoruz.

“Banyo Gideri Açma” üzerine 8 yorum

 1. tuvaletimin sifonunu çekiyorun Yan tarafdaKİ bANYODAN GİTMİYOR GERİ ÇIKIYOR BİRAZ ZAMAN Geçtikden sonra sular cekiliyor gidiyor ama bu sürekli oluyor cözümü basitmi nasıl yapabiliriz

  Cevapla
  • Merhaba, bahsettiğiniz sorun gider tıkanması ve maalesef buna kendi imkanlarınızla çözüm bulmanız çok zor. Çünkü boru içerisinde betonun altındaki kısımda sorun var, oraya da elle müdahale edilemeyeceği için cihaz gerekir. 0212 647 10 10 numaramızı ararsanız yardımcı oluruz efendim.

   Cevapla
 2. Banyo giderimden üst katlardan sifon çekildiğinde hava sesi ile bir miktar atık su geri geliyor aynı anda bende sifonu çektiğimde su klozetten yavaş gidiyor iski yi çağırdım logara. Baktılar sorun yok diyip gittiker.zemin katta oturduğum için tedirginim nasıl bir sorunla karşı karşıyayım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 3. gece bir anda banyomuzun giderinden su cıkmaya basladı ve evimi su bastı gece acmak için o kadar ugrasmamıza ragmen ustumuzun ve evimizin batmasıyla kaldık internetten istanbul tesisatı aradıgımızda sağolsunlar gecenin 11 in de bize ekip yollayıp tıkalı olan banyo giderini actılar ve kamera ile kontrol ettiler sıkıntının olmadıgını söyleyip gittiler
  gece gece bizi magdur etmediğiniz için tesekkür ederim

  Cevapla
 4. merhabalar uzun süredir az akmakta olan banyo giderim gecen gün iyice tıkandıgında istanbul tesisattan servis istedim ve firma kısa sürede profesyonel ekibini yönlendirerek tıkalı olan banyo gidrimi etrafa zarar vermeden acıp kontrollerini yaparak dairemden ayrıldılar verilen hizmettten gercekten memnun kaldım ve etrafımada travsiye ediyorum

  Cevapla
 5. firüzköydeki 20 yıllık binamızda banyodaki giderden durup dururken bianda su cıkmaya başladı bi yakın arkadasımın tavsiyesiyle istanbul tesisattan banyo gider acma işlemi için servis talebinde bulundum servis kaydımı oluşturduktan 5 dakika sonra mazlum adındaki istanbul tesiast teknisyeni arayıp tıkalı olan banyo gideri ile bilgi aldıktan sonra gerekli ekipmanlarla beraber daireme gelerek tıkalı olan banyo giderimi titizlikle açıp kamera ile kontrol ettikten sonra bilgilendirme formunu yazıp dairemden ayrıldılar yapılan işçilik ve titizliğe hayran olmamak elde deil iyi çalışmalar dilerim

  Cevapla
 6. Kadıköy’de bulunan 30 yıllık dairemde geçen gün banyo giderinden atık sular geri gelmeye başladı. Banyonun içerisinde bulunan klozetin sifonunu açınca atık sular banyonun yüzeyine taşmaya başladı. Kısa bir araştırmadan sonra İstanbul tesisatı arayıp sorunumu anlattım. Problemi kırmadan çözeceklerini söylediler, aynı gün içerisinde servise gelen fatih usta robot dedikleri makineyle hiçbir yeri kırmadan tıkanıklığı açtı. Artık sifona bastığımda gözüm hep banyonun giderinden yine su çıkacak mı diye tedirginlik içindeyim inşallah bir daha tıkanma olmaz.

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara