Banyo Süzgeç Gideri Açma

kirmadan-cihazla-süzgec-giderini-acan-sirketler-751

Banyo Yer Süzgecinden Gelen Kokuyu Önlemek İçin Neler Yapılır?

Banyolar en çok kullandığımız alanlardan birisidir, bu yüzden de bakımına bir kat daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Banyoda yerdeki pis suların gittiği kısım banyo süzgeç gideri kısmı olarak adlandırılabilmektedir. Banyo süzgeci, yabancı maddelerden ya da diğer olumsuzluklardan dolayı bir süre sonra tıkanabilmektedir. Banyo süzgeç giderinin tıkanma nedenleri konusunu şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Banyoyu kullanırken yaygın görülen yanlış kullanımların uygulanması.
  • Banyo süzgecine eriyen ya da erimeyen her maddenin atılması. Örneğin saç telleri bir süre sonra erimeyeceği ya da yok olmayacağı için ilerleyen vadede tıkanmaların meydana gelmesine neden olmaktadır.
  • Bazı durumlarda temizlik sırasında kullanılan temizlik malzemeleri de boruların tıkanmasına neden olabilmektedir. Kirli su içerisindeki kum ve diğer pislikler pimaş borularında birikerek tıkayabiliyor.
  • Banyo sırasında kullanılan kişisel temizlik ürünleri de su ile birlikte kanalizasyon sistemine gönderilmektedir. Ancak bu pimaş borularını tıkayan maddeler arasındadır. Bu durum sonrasında daralmaya yol açabilir ve banyo süzgeç giderinin tıkanması ile sonuçlanmaktadır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

robot-makine-ile-banyo-suzgec-giderini-acan-firmalar-750

Süzgeç Bulunmayan Banyolarda Sorun Olur mu?

   • Banyo süzgeci olmadığında, evdeki herhangi bir su baskını ya da musluğun açık unutulma durumunda, yerdeki süzgeç olmadığı için su tahliye edilemez ve bu yüzden evinizi su basar.
   • Banyonuzda herhangi bir temizleme yapılacağı zaman, yerleri yıkamanız mümkün olmaz.
   • Evde kullandığınız herhangi bir banyoda gider tıkanması yaşanabilmektedir. Eğer bu tıkanma klozette ise ya da küvette ise gideri açmak için süzgeçten girmek gerekebilmektedir. Ancak gider olmaması halinde evinizde tadilat gerektirebilen işlemler yapılmak zorunda kalınabilmektedir.

Yani kısacası her an lazım olabilen bir giderdir yer süzgeç gideri. Peki, banyo süzgeç gideri açma nasıl bir işlemdir? Bu işlem banyonuzda yer süzgeci tıkandığında makine ile yapılan ve kırmadan boruyu açabilen bir yöntemdir. Fakat önce yer süzgeci mi tıkanmış, yoksa ana boru mu tıkanmış, onu anlamak gerekir. Bunu anlamanın yolu da o banyodaki herhangi başka bir giderden su dökmektir. Eğer başka bir giderden su dökünce, yer süzgecinden geri çıkıyorsa yer süzgeci değil, bağlı olduğu gider tıkanmıştır. Çünkü bütün giderler banyo içinde dışarı çıkmadan birleşirler ve siz herhangi bir giderden su dökünce ilerde tıkanmadan dolayı en aşağı seviyede olan yer süzgecinden çıkıyorsa bu ana borunun tıkanmış olduğu anlamına gelmektedir.

Banyo Süzgeç Gideri Açma

Yer süzgeci tıkandığında ise diğer giderler çalışır ve hiçbir şekilde giderden su geri gelmez. Sadece banyo giderini kullanıyorsanız, su gitmez olduğu yerde birikir. Tıkanıklık açma makineleri ile kırmadan banyo gideri açma işlemi yapılmaktadır. Banyo süzgeç gideri açma kesinlikle bilinçli yapılması gereken, önemli bir iştir. Yanlış olan herhangi bir uygulama sonucu, tesisat zarar görebilir ve bu zararın size ağır bir faturası olur. Bu tarz sürprizlerle karşılaşmamak için, profesyonel ve bu işi sürekli yapan banyo süzgeç gideri açan usta bulmak en iyisi olacaktır. İstanbul Tesisatın tecrübe, güven ve kalitesinden yararlanabilirsiniz. er türlü banyo gideri açma işinizde bizlere güvenebilirsiniz. Siz yorulmadan, hiç strese girmeden, kahvenizi yudumlarken biz gelip 30 dakika içinde işlemi bitirir ve tertemiz bir şekilde banyonuzu size tekrar teslim ederiz.

Kameralı Banyo Süzgeç Gideri Açan Firma

İstanbul Tesisat, kamerayla banyo süzgeci açan tesisatçı firması olarak İstanbul’da hem Avrupa hem de Anadolu yakasında tüm semtlere servis sağlamaktadır. Firmamız aletle tıkanan banyo süzgecini açma işlemini Avrupa’da kullanılan son sistem teknolojik cihazlarla yapmaktadır. Ustalarımız yılların verdiği tecrübelerini cihazların gücüyle birleştirdiğinde ortaya kısa sürede sonuç veren garantili çözümlerimiz çıkmaktadır.

 Banyo süzgeç gideri neden tıkanır? Süzgeç giderini açma yöntemleri?

Banyodaki süzgeç giderleri çeşitli olaylardan etkilenerek tıkanabilmektedir. Kamera ile bakılmadan kesin nedeni bilmeniz neredeyse imkansızdır. Sadece tahmin üzerine konuşma yapılan yanlış uygulamaları beraberinde getirebilmektedir.

 • Banyodaki yer süzgeçleri ana boru tıkanıklığından dolayı tıkanabildiği gibi içerisine giden yabancı maddelerin birikmesiylede tıkanabilmektedir.
 • Yerdeki duş giderleri de haliyle saç kılı sabun artıklarının birleşerek borunun eğim denen yerinde toplanıp suyun geçişini engelleyebilmektedir.
 • Bazı durumlarda ise yapılan yanlış boru montajlarında dolayıda sürekli tıkanma sorunuyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle kırmadan süzgeç borusunu açan firmalardan yardım almaktan geçer. İstanbul Tesisat probleminizi kesin çözüme kavuşturacak bir tesisat şirketidir. Ayrıca servis yöntemiyle hizmet verdiği için normal bir tesisatçıdan çok daha uygun fiyatlara hizmet vermektedir. Bünyesinde barındırdığı tüm cihazlar önce kendi şirketimiz içerisinde denenip ardından müşterilere hizmet vermek için kullanılmaktadır. Müşterilerini hiç bir zaman mağdur etmeden piyasadaki tüm yeni nesil cihazları ayağınıza kadar getirmektedir.  Şirket bünyesinde 14 servis aracıyla İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Ayrıca  Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? makalemize de göz atabilirsiniz.

Evde Banyo Süzgeç Gideri Açma

Evde banyo süzgeç gideri açma hemen her tüketicinin tercih edeceği durumlar arasında kabul edilmektedir. Özellikle klasik yöntemlerle gider açma uygulamaları kullanılması avantajlı bir sonuç ortaya çıkarsa da evde banyo gideri açma uygulamaları zaman zaman problemli olabilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de banyo süzgeci açma konusunda yaşanması muhtemel hasarlardır.

Evde kendi yöntemlerinizle banyo gideri açma ayrıcalıklarını yaşamak istediğinizde süzgece zarar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra boruyu açmak istediğinizde borunun kırılması, çatlaması ya da yıpranması da söz konusu olabilecektir. O halde yapmanız gereken evde süzgeç açma uygulamalarını tercih etmek değildir. Tam aksine profesyonel bir çözüm tercih etmek ve İstanbul Tesisat ayrıcalıklarına başvurmak gerekmektedir.

Tıkanan Banyo Gideri Süzgeci Nasıl Açılır?

Banyo süzgeci tıkanmanın en sık yaşandığı noktalardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Özellikle de banyoda duş alırken suyla akan kıl ve saçlar tıkanmalara yol açan en ciddi durumlardır. Banyoda yaşanan tıkanmanın daha kaliteli bir sonuç vermesi açısından siz de bu sorunu gidermek adına profesyonel banyo tıkanıklığı giderme hizmetlerine başvurabilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak bu konuda en makul çözümleri sizlerle buluşturmayı arzu ediyoruz.

Tıkanan banyo gideri ve süzgeç açma uygulamalarında robotla açma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Robot kullanımının daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi sayesinde ekibimiz sorunu kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Banyo gideri tıkanması problemlerini yaşadığınızda sorunu kendi imkânlarınızla ortadan kaldırmak yerine bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Banyo Süzgeç Gideri Açma” üzerine 2 yorum

 1. Benim küvet giderimde saçların tıkanıklık oluşturduğunu düşünüyorum. Daha önceden böyle bir sorun yoktu ama son 1 aydır suyu neredeyse hiç çekmiyor. Su birikiyor küvetin içinde ve o kadar yavaş çekiyor ki suyu neredeyse 2 saat sonra tam anlamıyla su gitmiş oluyor. Buradaki problem ne olabilir kamera ile bakabilirmiyiz bu giderin içinde

  Yanıtla
  • Muhtemelen saç kılları zamanla birikmiş ve tıkamıştır. Kamera ve kanal açma makinemizi gönderelim size tıkanıklığı kırmadan açarız. Daha sonra da gider borusunun içine bakarız kontrol amacı ile işlemi sonlandırırız.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara