Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçağını Kapatma


kacak-kimsali-ile-kalorifer-borusundaki-kacagi-kapatan-sirketler-16

Kimyasal ilaçla kalorifer borusunda patlak yerin tamirini yapabiliyoruz. Isınan kalorifer borularında çok ufak delikler oluştuğundan, yerini tespit edip kırmak yerine, direk kimyasalla çözüm hizmeti sağlıyoruz. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak boruda tamir işlemi daha ucuza yapılmaktadır. Kombilerde yaşanan su kaçaklarını hiç kırmadan kimyasal ilaç uygulaması yaparak kesin sonuca ulaştırıyoruz. Kombiye günde bir kaç kez su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız ya da haftada bir su eksilme şikayeti yaşıyorsanız, kimyasal ilaç bu kaçaklar için uygun olacaktır.

Evinize bu tarz problemlerle karşılaştığınızda ilk olarak kombi servisini çağırırsınız. Daha sonra bu sıkıntının kombiden değil de tesisattan kaynaklandığını öğrenirsiniz. İhtiyacınız olan cihazlı tesisatçı bir firmadır. Kaçağın yerini tespit etmek yerine, ilaçla kapatma yöntemini sunabilir. Yapmanız gereken bu uygulamayı garantili ve kaliteli bir kimyasal ilaç kullanan firmayla çalışmak. Piyasada bir kaç çeşit kaçak kapatan ilaç vardır. Bunlardan bazıları yerli ürün, bazıları da yurt dışından getirilen ilaç markalarıdır. Firmamız bu ilaçların her iki çeşidiyle de iki yıl garanti vererek çalışmaktadır. Önemli olan doğru ürünü, kaçağa tatbik edebilmektir. Kimyasal ile kaçağın kapanması yoksa mümkün ve oldukça güvenli bir işlemdir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kimyasal İlaç Kombiye Zarar Verir mi?

Artık kulaktan duyma araştırmalara bir son verin. Size; ilaç kombiye zarar verir, kaçağı kapatmaz ya da tesisatı tıkar gibi olumsuz şeyler söyleyen kişiler bırakın uygulamayı yaptırmayı, acaba bu ilacın ambalajını görmüşler mi? Genelde yeniliğe karşı tesisatçılar öyle şey olur mu? derler. “İlacı borunun içine atacan, gidip kaçağı kapatacak” gibi sözler sarf ederler. Bunu yapan Alman firması acaba kaç deney yapmış biliyorlar mı? Ayrıca firmamız bu ilacı ilk sizin evinizde denemeyecek ki! Sizden önce belki 500 dairede, belki de 1000 dairede ilaç kullanıldı. Bunların hepsi tutmasa ya da bize maddi zarar olarak dönse, bu karşılamamız imkansız olan bir maddi külfet olarak karşımıza çıkar. Netice itibari ile kombi ucuz ya da maliyeti düşük olan bir şey değil.

Çok kaliteli bir malzeme olsa dahi, yapılan uygulama hataları olmuyor mu? İlaç tutar mı, tutmaz mı diye düşünmeyin. Çünkü biz kimyasal ile kaçak tamiri konusunda kendimize de yapılan uygulamaya da güveniyoruz. Size kalan, bu işleme karar vermekten başka bir şey değil. Sizin gibi düşünen Mimar Sinan Üniversitesi teknik ekipleri de kaçak kapatan ilaca olumsuz bakıyorlardı. 2012 yılında bir firma, üniversiteye ilaçla kalorifer kaçağını kapatma sözünde bulunmuş ve ilacın miktarını az attığı için kaçağı kapatamamış. Düşünün, firmamız her türlü sorumluluğu üstüne alarak, kaçak kapanmazsa ücret almamak koşuluyla; üniversitenin 2 yıldır devam eden merkezi sistem kaçağını kapattı. Bunun gibi günlük su kaybı 500 litre olan bir yerde, 2 yıldır kaçak var ise, su faturasına verdiği zarar düşünülemez. Ama biz merkezi sistemde bile bu başarıyı yakalamışken bir dairede kaçak kapatmak hiç de zor olmuyor. Evinizi kırdırıp maliyetli tadilatlarla uğraşmayın.

kimsayal-ilac-ile-kalorifer-borularindaki-kacagi-kapatan-firmalar-13

Isınma Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kombinize sürekli su takviyesi yapmaya başladıysanız eğer, peteklerinizle kombinin bağlantısını sağlayan tesisat borularında bir tesisat  kaçağı başlamış demektir. Bu durumda hemen telaşa kapılmayın kombim arızalandı diye düşünmeyin. Çünkü arızanız kombinizde değil, kaloriferinizdeki borularda oluşan kaçakla alakalıdır. Peki bu kaçağı nasıl gideririm diye düşünmeye başladıysanız, izin verin size hemen yardımcı olalım.

Kalorifer kaçaklarını kırmadan dökmeden en fazla 1,5 saatinizi alacak şekilde, kimyasal ilaç uygulaması yaparak kaçağınızın kapanmasına yardımcı oluyoruz. Uygulamayı işlem sırasına göre anlatalım:

  • Kimyasal ilaç uygulamasında öncelikle sisteminize giden borularınızı temizliyoruz. Önce kirli su ve yüzeysel atıklar temizleniyor yani.
  •  Ardından da kimyasal ilacın uygulamasını gerçekleştirmek için, sistemin içine kaçak tamir kimyasalı ekliyoruz.
  • Kaçağın giderilmesi için sisteminize konulan kimyasal, kombinizin içinde devir daim yaparak dolaştıkça 3 ila 7 gün arasında değişen zaman diliminde kaçağınızın onarımını yapıyor.

termal-kamera-ile-kaloirfer-kacagini-tespit-eden-firmalar-12

Kimyasal İle Kaçak Tamiri Sonrası Ne Yapılmalı?

Kaloriferler için kimyasal uygulamasından sonra dikkat etmemiz gereken iki husus vardır:

  1. İlaç uygulaması yapıldıktan sonra, kombiniz ayarlanan ısı ayarında kapatılmadan uzman personelimizin bıraktığı ayarlarda 3 ila 7 gün arasında sürekli çalışmalıdır. İlacın etkin olabilmesi ve sistemde dolaşıp kaçağı kapatması için bu gereklidir.
  2. İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise; ilaç uygulamasından sonraki günlerde iki saatten az olmamak kaydıyla kombi basıncının kontrol edilmesi gerektiğidir. Kontrol etmenizdeki amaç kimyasalın etkisini ve tamirinin ne oranda ne kadar zamanda başarılı olduğunu anlamak içindir.

Kimyasal ile kalorifer tesisatındaki kaçak onarımı uygulaması, kombiye zarar vermeyen alkali maddelerden oluşmaktadır. Onun görevi sadece kaçağı kapatmaktır. Kaçak kimyasalının, yapılan uygulamadan itibaren 1 yıl garantisi vardır. Ben kimyasal ilaç uygulamasını kabul etmiyorum diyen müşterilerimiz için, kırmadan cihazla su kaçağı bulma servisimiz gönderilmektedir.

Kimyasal Kullanarak Kalorifer Kaçağını Kapatan Firmalar

Kimyasalla su kaçağı onarımının fiyatı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Firmanın uyguladığı yöntemler ve kullanılan su kaçak kimyasalı fiyatların değişmesine neden olur. Firmamız hem Avrupa’da hem de Türkiye’de kullanılan ısıtma sistemi kaçak kimyasalı kullandığından yaptığımız kombi kaçaklarını kimyasalla tamir etme işlemleri için 1 yıl garanti vermektedir. Kaçak kimyasalı kullanarak kalorifer tesisatında kaçak tamiri yapan firma arıyorsanız bir telefon açmanız yeterli. İstanbul Tesisat, yılların deneyimine sahip usta ekibi ve teknolojik cihazlarıyla kimyasalla kombi kaçak tamiri yapmaktadır. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamızın hem Avrupa hem de Anadolu yakasında şubesi bulunmaktadır.

Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçağı Kapatma Avantajları

Kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçağı kapatma son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Hem kaliteli hem de hızlı bir çözüm olması önemlidir. Siz de bu avantajlı yöntemi tercih edebilirsiniz. Kimyasal ilaçla kalorifer borusu patlak yeri tamiri yapan ekibimizle iletişime geçin. Ekibimiz, patlak kısımdan akan ve çevreye yayılan suyun neden olduğu olumsuzluklardan da kurtulmanıza olanak sağlar. 

Kalorifer boruları, ısınma sisteminin önemli birer parçası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de kalorifer borularında meydana gelen kaçakların neden olduğu olumsuzlukları önlemek mümkün. Ayrıca ısınma performansını arttırmak açısından fazlasıyla avantajlı bir seçenektir. Kaçağın yaşandığı nokta kırık, çatlak ya da delik olabilir. Boruyu değiştirmek akla gelen en mantıklı yöntem gibi görünmektedir. Ancak kimyasal ilaçla kaçak yapan kısmı kapatmak en doğrusudur. Çünkü maliyet, hız ve verimlilik konusunda daha ideal bir yöntemden söz etmek mümkün değildir.

Kimyasal İlaçla Kalorifer Borusu Kaçak Tamiri

Kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçağını kapatma hizmetlerinden faydalanmayı istediğinizde İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. İstanbul Tesisat bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Özellikle de yaşadığınız sorunu daha makul bir şekilde gidermek adına kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçak tamiri hizmeti avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Kalorifer borularına hiçbir zararı olmayan bu yöntem aynı zamanda uzun ömürlü bir çözüm olarak dikkat çeker. İstanbul Tesisat ekibinin uyarı ve önerilerini dikkate alarak başvuracağınız bu hizmetle siz de profesyonel bir çözüme ulaşmanın avantajlarından yararlanabileceksiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara