Pimaş Açıcı

kameralar-ile-pimas-acici-servisler-447

Pimaş açıcı ürünler son yıllarda çoğalmış durumda. Gelişen teknoloji ile birlikte sıvı, toz ve kapsül halinde lavabo açıcı kimyasallar üretilmiş bulunmakta. Gider tıkanması öyle sıradan bir arıza değildir. Çünkü evinize geri gelen su her yeri ıslatır ve maddi olarak büyük sıkıntılara yol açar. Tabi bunun manevi boyutu yani psikolojik durumunuz da cabası. Pimaş açma teknikleri söz konusu olduğunda robotla kanal açma en etkili yöntem olarak görülür. Herkesin kendi denediği bir yöntem muhakkak vardır. Kimileri gidere hortum sokmaya çalışarak gider açmayı denerken kimide pompayla gider açmayı dener. Fakat sonuç alınabilmesi için giderin neden tıkandığını bilmek gerekir. Pompalama tekniği ile gider açma her zaman mümkün olmaz çünkü boruyu tıkayan şeyin pompalandığında itilerek açılabilmesi gerekir. Örneğin tuvaletlerde kağıt ya da pislik sıkışması halinde pompa ile açılabilir. Ancak yağlanmadan kaynaklanan bir gideri pompa ile açamayız. Yağ parçalarına direkt olarak darbe yaparak dağıtmak gerekir ki gider açılabilsin. Aksi takdirde lavabo açma veya tuvalet açma işinden hiç bir sonuç elde edemeyiz. İşte bu yüzden önemlidir giderdeki tıkanma sebepleri.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kirmadan-robot-alet-ile-tikali-gider-acma-firmasi-448

Tıkalı gider boruları kameralı sistemler ile açan firmalar

Bazen tuvalet tıkanıklığı yaşandığı zamanlarda kimyasal gider açma ürünleri denenir. Alaturka tuvaletlerde taş altındaki es kısmında kireçlenme olur ve gider daralır. Daralan gideri açma sanıldığı kadar basit olmaz. Hele kimyasalla hiç mümkün olmaz hatta eski bir giderde alt kata sızıntıya bile sebep olabilir. Ancak çaresiz kalan bir insan tıkanmış gider ile baş başa kalınca her şey yapılabiliyor. Tuvaletlere boya yapılan kovaların dibindeki katı boyayı kesinlikle dökmemeliyiz. Birde evde yapılan alçı, kireç küçük tamir işlerinde kullanılan kovaların dibindeki katı atıkları tuvalete dökmemeliyiz çünkü bu atıklar alaturka tuvalet tıkanması için zemin hazırlar. Es olan kısımda dökülen katı atıklar donar zamanla boru dibine yapışarak daralmaya yol açar. Uzun zaman sonra gider deliği tamamen kapanmış hale gelir. Bu sebeple giderleri nasıl kullanmamız gerektiğini iyi bilmeliyiz. Hatta okullarda çocuklara basitçe akılda kalacak şekilde bir eğitim verilmelidir bu konuda. Pimaş açan ustalar bilirler genellikle çocuklar giderlere bir şeyler atarlar. Gerekli eğitim verildiğinde tıkanmalar bir nebze önlenir ve bilinçli yetişen her çocuk bunun kendinden küçüklere öğretir. Olması gerektiği gibi kullanılırsa hiç bir gider kolay tıkanmaz.

“Pimaş Açıcı” üzerine 4 yorum

 1. merhaba
  küvet içindeki biriken su giderden çok az akmaktaydı dün akşam 4 adet lavabo açıcı denedim ve su giderden hiç gitmemeye başladı.küvetim eski tip gömülü küvet konu hakkında yardımlarınız ikamet yerim gaziosmanpaşa

  Yanıtla
  • Serkan Bey iyi günler. Maalesef gömme küvetlerin giderleri çok eski olduğu için kırmadan müdahale edilemiyor. Ayrıca döktüğünüz açıcılar açamadığı için orada donup kalıyor ve daha kötü bir hal alıyor. Yapılması gereken küvetin yanından 3 4 tane fayans kırılıp giderin içini boşaltıp altındaki tromblemi değiştirip sorunu hallettikten sonra tekrar fayans yapılarak üstü kapatılmalıdır. Başka türlü probleminizi çözmeniz çok zor.

   Yanıtla
 2. Iyi aksamlar yer tuvaletibj kullanmiyoduk boyalari koymustum duvar boyasi dokulmus donmus ve delik tikanmis bu nasil acilir

  Yanıtla
  • İyi günler Mustafa Bey. Bunu makine ile çözmemiz çok zor. Makine ile en fazla orada bir yol açarız ilerisinde yine tıkanacaktır. Çünkü o boya kalıntıları çıkmayacaktır ve pimaşın içinde donmuş bir vaziyettedir efendim. Bir ihtimal sıcak su ve kimyasal ilaç ile boyayı çıkartabilirsiniz. Düşük bir ihtimal olmasına rağmen denemekte fayda var. Bunların dışında bizim büyük yıkama cihazlarımız var bununla hattın içini tamamen yıkayıp pimaşı temizleyebiliriz efendim. Yıkamada sonuç vermez ise hattın kırılıp değişmesi gerekiyor maalesef.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara