Su Sızıntısı Bulma

bilgisayarli-cihazlarla-su-sizintsini-noktasal-olarak-tespit-etme-firmasi-806

Tamamı tesisatçı ustalardan oluşan kadromuzda su sızıntısı bulmaya yarayan cihazlar kullanılarak tespit çalışmaları yapılmaktadır. Beton zemin altından geçen su borularında meydana gelen sızıntıları bulmak yenilenen teknoloji sayesinde kolaylaştı. Deneyimli bir personelin su sızdırmalarına karşı en belirgin kullanacağı yöntem sızdırmazlık testleri sonucu anlaşılır. Belirli bir alanda yapılan sızıntı tespiti suyun aktığı yönün tam tersinden çıkabilir. Damlama yapan yerin yakınlarında cihazla ıslak zeminin taramasını yapmak yapılan yanlışlardan biridir. Tecrübesine güvendiğiniz kameralı tesisatçı usta kaçağın tam olarak yerini bulamasa da deneyimlerine güvenerek belirli bir noktadan kırmaya başlayabilir. Sonuçta görünmeyen üzeri kapalı bir mekanda boruların nereden geçtiğini bile öğrenmek oldukça zaman alan bir çalışma sürüyor. Tahmin yürüterek bulunan kaçaklar ustanın deneyimi sayesinde bulunmaktadır. Bu tarz çalışan ustaların eline birde cihaz verdiğinizde aldığınız sonuçlar daha mükemmel çıkıyor.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-makine-ile-su-sizintisi-tespit-calismasi-805

Dinleme yapılarak kırmadan su kaçağını tespit eden şirketler

Alt katınıza sızan suyu bulmak için bir takım kontroller yaptırmanız gerekir. Normal bir tesisatçının gözle görüp yapacağı yorumlar veya faaliyetler sizi yanıltabilir. Çünkü dairenizin zemininden gelen suyun nereden geldiğini gözle kimse göremez ancak tahmin ederler. Fakat su sızıntısı bulma cihazı öyle değildir. Su tesisatındaki kaçağın tam yerini bulmayı sağlar. Böylece gözünüzle görmeseniz de makine sayesinde kaçak bulunmuş olur. Sizde gönül rahatlığı ile sızıntıdan kurtulabilirsiniz. İnsanlarımızın bir çoğu su kaçak sızıntısı bulmanın hiç bir yeri kırmadan mümkün olmadığını zannederler. Tıpkı cep telefonu çıkmadan önce kablosuz telefona inanamamak gibi bir şeydir bu. Ancak çalışma mantığını bilirsek bunun mümkün olduğunu anlayabiliriz. Zaten bir cep telefonu buluşuna göre çok daha basit bir alettir su kaçak aleti. Çalışma prensibi çok basittir, kaçağın sesini duymak sesin nereden geldiğini saptamak. Tesisata su basıncı uygulanarak sistemde kaçak olayı anında kaçağı buluruz. Suyun borunun patlak kısmından dışarı sızması esnasında dar çatlaktan geçerken oluşturduğu ses bizim cihazımın bulduğu sestir. Basit bir ses dinleme olayıdır aslında, tabi bu kadar gelişmiş düzeyde bir ses dinleme herhangi bir cihazla mümkün değil ancak anlatmaya çalıştığımız şey gayet mantıklı ve anlaşılabilir şekilde bir yöntemdir.

goruntulume-aletiyle-su-sizintisi-bulma-yeri-804

Atık su borularındaki su sızıntısını kameralı makine ile bulma yöntemi

Şimdi siz kendi kendinize soruyorsunuz peki bu görüntülü sistem kamera dedikleri nerede? Onlarda burada merak etmeyin. Kamera sistemi pis su giderlerinde kullanılır yani wc, lavabo pis su gider borularında. Kamerayla kaçak bulma dedikleri budur. Gider borularının çapı geniş olduğu için içerisine kamera girip ilerleyebilir. Bu sayede gözümüzle boru içini görebiliriz. Çatlak, kırık olan veya meyilsiz olan içerisinde su biriken boruyu teşhis etmek için kullanılır. Size temiz su borusunun içini gösteren bir kamera olduğunu söyleyen varsa veya şebeke suyunda ki kaçağı görüntülü gösteren betonun içini görmeyi sağlayan bir cihaz olduğunu söyleyen varsa kesinlikle inanmayın araştırın. Araştırdığınızda bu işin temiz su kaçağı için kamera kullanılmadan temiz su kaçağı makinesi ile bulunduğunu göreceksiniz. Alt kata su sızıntısı pis su borularından da olabilir. İşte o zaman kamera devreye girer ve üst komşudan su sızıntısı olan yer bulunur. Sizlere en son teknoloji ile hizmet vermekteyiz sadece ülkemizde değil dünya üzerinde ki en son sistemler firmamızda mevcuttur.

Yorum yapın

Tıkla Ara