Kombi Su Basıncı Düşüyor

kalorifer-tesisat-kacaklarini-cihazla-bulma-firmasi-46

Kombinize sürekli su takviyesi yapmaktan bıkmış olabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz anda kalorifer suyu eksiltme yaptığında kalorifer sisteminiz devreden çıkar. Doğalgaz borularında ki en ufak sızdırma nem, rutubet ve benzeri şikayetlere sebep olmaktadır. İster cihazla kalorifer tesisatınızı kontrol ettirip sonrada tamiratını yaptırın yada herhangi bir kırdırma işlemi yapmadan tesisat borularınızın içerisine bir kimyasal sıvı verilerek tesisat kaçağına son verelim. Kombinizin su basınç göstergesinde su seviyesi düştüğünde kombinin altında bulunan vana yardımı ile su takviyesi yapıyorsanız ve bu zaman aralığı ortalama bir günü dolduruyorsa bizim fikrimiz kimyasal uygulama en doğru çözüm olacaktır. Peteklere giden borularda kaçak varsa kombinin suyu sürekli eksiltme yapar. Şayet arada bir yükselip sonrada kombinizin suyu düşüyorsa kombiniz ne marka olursa olsun yetkili servisini arayıp denge tankındaki havayı kontrol ettirmenizi öneriyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kombi su kaçağını onaran servisKombinin su basıncı sürekli düşüyor, kombide su kaçağı, kalorifer borularında su kaçağı, petek borularında su kaçağı ve buna benzer bir sürü şikayetle kalorifer tesisatınızda su kaçağı meydana gelebilir. Bu tip arızaları su kaçak cihazı ile bulmakta mümkün ancak kaçak cihazı ile basınç yapılması gerektiğinden bu sisteme de basınç yapılamaz. Radyatörler ve kombi zarar görme olasılığı vardır. Böyle bir risk alınacağına sadece 1 litre kaçak tamir kimyasalı ile bu kaçağı zahmetsizce, kırmadan bitirebiliriz.

Aşağıdaki şikayetlere benzer sorunlar yaşıyorsanız bizi arayıp onarım için bilgi alabilirsiniz.

 • Kombi su eksiltiyor
 • Kombi su basıncı düşmesi
 • Kombi su basıncı düşüyor
 • Kombide su basıncı düşmesi
 • Kombi su kaçağı
 • Kombi basıncı sürekli düşüyor
 • Kombinin basıncı düşüyor
 • Kombinin su basıncı düşüyor

kombi-kalorifer-kacaklarini-kirmadan-tamir-etme-45

Konut hayatının vazgeçilmez bir parçası olan kombilerin su kayıpları bazen buharlaşma bazen de tesisat borularındaki kaçaklardan meydana gelir. Her gün kombinize su basmaktan bıkmış olabilirsiniz, sürekli kombinizin su göstergesini kontrol etmekten bıkabilirsiniz. Bu tür problemlerin hızlı ve pratik çözümleri var. Su sızıntılarını kaçak arama cihazı veya kimyasal ilaç uygulamaları ile bertaraf edebiliyoruz.

Kimyasal ile su sızıntısını önleyen ilacın kullanım alanları prc boru yani plastik boru diye tabir edilen tesisatlarda ve yerden ısıtma tesisat borularında kaçak kapatmak için de kullanabiliriz. Kollektör sistemli yerden ısıtma tesisatlarında kullanmadan önce temizlik yapmak gereklidir. Radyatör veya petek tesisatlarında kaçağı kapatan ilacı kullanma talimatına göre uygulamak gerekir. Kaçak kimyasalı yaz aylarında uygulamak sıkıntılı olabilir. Bu yüzden biz kombi suyu eksiltme yapan müşterilerimize yazın bu uygulamayı yaptıkları zaman en az bir hafta kombilerini çalıştırmaları için uyarıyoruz.

“Kombi Su Basıncı Düşüyor” üzerine bir yorum

 1. kombimdeki su basıncı 3 gün de bir sürekli düşmekteydi
  istanbul tesisattan hizmet alan bir arkadasımın tavsiyesi üzerine kaçak tamir kimyasalı için servis talebinde bulundum ve daireme gelen servis ekibi işleme başlamadan yapılacak işlemleri bana sırasıyla anlatıp işleme başladılar
  kimyasal uygulamasıdan sonra servis ekibinin benim yapmam gerekenleri acıklayıcı bir sekilde servis hizmet kagıdına yazarak bana teslim ettiler ve sıkıntımı çözdüler tesekkür ederim

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara