Boru Hattı Görüntülemesi Yer Tespiti

boru-goruntulemesi-ve-yer-tespiti-calismasi-nasil-yapilir-35

Hayatımızda büyük öneme sahip atık su borularının önemini ancak arıza yaptığında hatırlamaktayız. Banyo ve tuvaletlerden ya da mutfaktan gelen kötü kokular boru tıkanıklıklarını işareti olabilirken biz sadece kötü kokudan rahatsız oluyoruz. Ancak Boru tıkanıklıklarının en önemli semptomu olan taşma ve tepme problemi olduğunda hemen telefona ya da bilgisayara sarılıp bir tesisatçı arıyoruz. Ancak durum aslında hafife alınmayacak kadar büyük olduğunda iş işten geçmiş olabiliyor. Boru hattı ve görüntülemesi yapamayacak olan tesisatçılardan yardım istemek bizi çok daha büyük problemlere sevk etmektedir. Bu gibi durumlarda büyük tadilatlarla ve devasa faturalarla karşılaşmak da mümkün olmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Bina giderlerinin açılamaması durumunda borunun yerinin tespiti detektör ile yapılır. Boru hattının görüntülenmesi mevcut hatta kırık, göçük, eğimsizlik vb. durumların tespiti, sadece sorunun olduğu bölgenin kırılıp yapılması açısından önemlidir. Sadece sorunun olduğu bölgede çalışma yapılırsa, maliyet ve tadilat açısından çok daha az seviyede iş ortaya çıkacaktır. Kanal boruları nereden geçiyor, boru hattının tespiti, boru içinin görüntülenmesi, tıkalı hattın tespiti gibi konularda geniş ekipman parkuru ile sizlere hizmet veren İstanbul Tesisat, zor işlerin üstesinden gelecek teknoloji, ekipman ve elamanlara sahiptir.

boru-hattini-kamerali-cihaz-ile-bakan-tesisaycilar-35

Boru Hattı Görüntülerken Kullanılan Ekipmanlar

Bünyemizdeki kanal açma makinası, piyasada bulunan çoğu tesisatçıda bulunmaktadır. Bu sebeple açılamayan tıkanıklıklara ve boru içinin görüntülenmesi sırasında çoğu firma ekipmanı olmadığı için yetersiz kalır. Açılmayan boru tıkanmalarında, firmamızda bulunan boru tespit görüntülemeyle, tıkalı hattaki borunun noktasal olarak tam yer tespiti yapılabilmektedir.

Boru Hattı Neden Görüntülenir?

  • Eski Yapılarda Boru Hatlarının Yerini Tespit Etme
  • Logar Hattının Tespiti
  • Logar Yerinin Tespiti
  • Tıkalı Olan Bölgenin Noktasal Tespiti
  • Boru Hattının Güzergâh Tespiti
  • Kanal Boru Hatlarının İçinin Kamerayla Görüntülenmesi
  • Toprak Altında Olan Borunun Gittiği Güzergâhın Tespiti ve Tıkanıklığın Açılması
  • Suyun Geri Tepmesini Engelleyecek Yöntemler

Borunun içini görüntüleme yaparak tıkanıklığın yerini kamera yardımıyla tespit ediyoruz. Tıkanıklık açma makinesi ve kameralı sistemle gelen ustalarımız tıkanıklığı açar. Kırma dökme yapmadan, son sistem teknolojiyle nokta tespiti yapan ustalarımız tıkanan giderleri açarlar. Sizlere son derece modern ve teknolojik hizmet sunarak tıkanan borularda kırma dökme işlemine son veriyoruz.

Atık Boru Hattı Tespiti ve Tamiri

Boru hattı görüntüleme, atık su giderinin nereden geçtiğini belirlemek adına oldukça önemli bir hizmettir. Zira boruların nerelere konumlandırıldığı eski yapılarda çoğu zaman belirsizdir. Bu nedenle de eski yapılarda boruların yerini nokta atışı belirlemek ve en kısa sürede boru hattına müdahale etmek zaman kazandırmaktadır. İstanbul Tesisat ekibi, profesyonel ekipmanlar sayesinde görüntüleme işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra boru hattındaki bütün sorunların kameralı görüntüleme olanaklarıyla belirlenmesinde de önemli bir yere sahiptir.

Atık boru hattının nereden geçtiğini belirlemek adına ekibimiz görüntüleme sistemlerini çalıştırarak bütün alanı taramaktadır. Alan taraması esnasında boruların nerede geçtiğine dair şema çıkarılmaktadır. Üstelik borularda bulunan kırık, çatlak ya da diğer sorunlar da belirlenmektedir. Bu sayede boru hattına yönelik müdahalenin daha verimli bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Tespit işlemlerinin titiz bir şekilde tamamlanması neticesinde sıra boru hattı ile alakalı tamir işlemlerinin gerçekleşmesine gelir.

Yeraltı Boru Hattı Görüntüleme ve Tamiri

Yeraltı boru hattı görüntüleme sistemleri genellikle kanalizasyon boruları ya da evlerdeki su hatlarını belirlemede tercih edilmektedir. Yeni yapılarda gerek su tesisatı gerekse de elektrik tesisatı ile alakalı projelendirme ön plandadır. Bu nedenle de hatların nerelerden geçtiğini basit bir şekilde dikkate almak önemlidir. Boru hattının tespit edilmesi tek başına yeterli bir konu olmayacaktır. Bu nedenle de yeraltı boru hattı görüntüleme için öncelikli olarak boru hattının tespiti yapılmalıdır. Sonrasında tamir için de titiz bir çalışma yapmak önemlidir.

Görüntüleme tespit sonrasında ekibimiz, tamir süreçlerini titiz bir şekilde tamamlamaya odaklanmaktadır. Bu sayede de tesisatta ya da boru hatlarında meydana gelen bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmanız mümkündür. Ekibimizden profesyonel destek alarak kaliteli bir hizmet alabileceğinizi unutmamalısınız.

Yorum yapın

Tıkla Ara