Su Kaçak Yerini Gösteren Alet

su-borusu-patlak-yerini-aletle-kirmadan-bulan-firmalar-441

Sanıldığı gibi su kaçaklarını bulan aletler zeminin altında ne var ne yok göstermemektedir. Kafanızda hayal ettiğiniz gibi, patlamış borunun üstüne gelince kaçak burada diye sinyal vermez. Peki bu kaçak bulmaya yarayan aletler ne işe yarıyor? Patlak borunun dışarıya su çıkarken verdiği fısıltı şeklinde bir ses vardır. İşte bu sesi kulağınızla dinleme yaparak bulmanız için üretilmiş cihazlardır. Evinizde ya da dış ortamda bulunan kaçakların ancak içine sıcak su verilirse termal kamerayla görüntü alınabilir. Fakat boru 30 cm’den daha fazla derinde ise, bu alet de işe yaramaz. Kaçağın büyüklüğü çok fazlaysa sesini izleyerek bulabiliriz.Ufak kaçaklarda basınçlandırma yöntemini kullanarak müdahale edilebilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Su Kaçağını Gösteren Alet Nedir?

Duvarlarda ve tavanlardaki anlamsız sararmalara son vermek için geliştirilen su kaçağını gösteren alet derdinize derman olacak. Üst kattan size akan sular, size uzun süre duvar kabartma, sarartma şeklinde kötü görüntü oluşturmuşlardır. Neden böyle bir görüntüye katlanalım ki? Üst kat komşunuza durumdan bahsettiğinizde, size tesisatçı çağıracağını söyler ancak pek sıkı takip etmez. Çünkü neticede onun evinde rahatsız edici bir durum yoktur. Her insan böyledir, kendinde sıkıntı olmadığı zaman bir başkasının işini daha ağırdan alır. Tabi anlayışlı nazik komşular da yok değil. Kendi işinden daha çok sizi düşünen komşular da mevcut ama maalesef sayıları çok az. Eğer böyle komşularınız yoksa sizi bu sıkıntıdan kurtaracak bir tesisatçı lazım demektir. Firmamız bu tür sıkıntıları bulur, yerini tespit eder ve onarımını yapar. Akan suyun yeri belli olmadığı için, alet olmayan bir tesisatçı size bir fayda sağlayamaz. Su kaçak aleti olan firma çağırıp, tam olarak nerede kaçak varsa orayı bulmalıdır.

Su kaçak yerini gösteren alet olmadan komşunuz sizi evine sokmak istemeyecektir. İlla da cihazlı tesisatçı gelmesini isteyecektir. Çünkü gerçekten alet olmadan su kaçağı bulunamaz hal böyle olunca da bir yerden kırmaya başlanır. Bu sefer daire sahibi evin her yeri kırıldı diye strese girer ve böyle olunca siz de stres yaparsınız. Yani anlayacağınız ortam çok gerilir. Halbuki bunları yaşamaya ne gerek var? Sadece 1 saat içinde suyun nereden geldiği bulunsun siz de rahat edin komşunuz da.

Dairede veya iş yerinde fark etmez, tesisat körlenir. Hiç bir musluktan ya da vanadan su sızmayacak şekilde ayarlama yapıldıktan sonra, daireye basınç uygulanır ve suyun kaçırdığı yerden ses yapar. Çıkan bu sesi bulmak için su kaçağını gösteren alet kullanılır. Bölgede su kaçak taraması yapılarak tam nokta bulunur. Bulunan arıza size gösterildikten sonra, patlak boruyu tamir etmek için fiyat verilir ve kabul ederseniz onarımını da ekiplerimiz yaparlar. Böyle işlerde insanlar güvenecek yer ararlar. Ancak tadilat işlerinde bu çok zor. Çünkü yapılan her iş başka ve çıkan arıza o işle alakalı olmasa da öyleymiş gibi görünür. İnsanlar garanti ister, tesisat ve tadilatçı firmalar da net bir cevap veremezler. Biz bu işleri garantili yaptığımız ve iş sonunda rapor tutup size teslim ettiğimiz için bize güvenebilirsiniz.

su-kacagi-olan-yeri-gosteren-alet-440

Su Kaçak Bulan Alet

İstanbul Tesisat, su kaçaklarını bulan alet kullanarak kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su sızıntılarını bulan aletlerin tümü firmamız bünyesinde bulunduğundan;

  • Temiz su tesisatında kaçak arama
  • Atık su gider tesisatında kaçak arama
  • Isıtma tesisatında kaçak arama işlemlerini yapmaktayız.

Sıcak su borusunda kaçak bulan aletler termal kamera dediğimiz aletlerdir. Temiz su tesisatında kaçak bulan alet ise akustik dinleme cihazıdır. Ancak pis su tesisatında kaçak arama işlemi oldukça meşakkatlidir. Saydığımız bu iki alet de pis su tesisatında kaçak arama aleti değildir. Bu işlem için kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Siz de bizi telefonla arayarak su tesisatındaki sızıntıları bulan aletle su kaçağı araması yaptırabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara