Bilgisayarlı Su Tesisatçı – Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

bilgisayarli-cihaz-ile-su-sizintisini-kirmadan-bulma-yeri-721

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

 Bilgisayarlı su tesisatçısı denilince aklınıza hemen bilgisayar ekranına benzer cihazlar gelir. Bu cihazları ilk defa gören müşteriler her cihazın tesisat arızasını bulduğuna inanır. Fakat bu cihazların gelişmiş özelliklerde olması ve bu teknolojiyi kullanan personelin tecrübesi en önemli noktadır. İstanbul tesisat firması olarak yüksek ücretle personel çalıştırdığımız için tecrübesi uzun yıllara dayanan ustalarla çalışmaktayız. Çalışan tüm personel firma bünyesinde olup taşeron çalışan kimseye rastlayamazsınız. Su kaçağının doğru olarak tespit edilmesinde en önemli etken ustanın karşılaştığı sorunlar sonuncanda biriken tecrübesidir. Su kaçağı ustalarının kullandığı su kaçağı tespit cihazları piyasada satılan en pahalı sistemlerdir. Bilgisayara benzeyen bu cihazlı su kaçak tespit çalışmalarına başladığımız 2010 senesinde piyasada bu işi yapan çok az kişi vardı. Bilgisayarla su kaçağına bakan tesisatçı firma sayısı çok az olduğu için bu işi geliştirmekte bize düştü. Tabi bunun yanında elektronik cihazların da tamir sıkıntıları patlak vermeye başladı. Türkiye’de elektronik parçalar çok pahalı olduğu için geçmişte bir çok sıkıntı yaşadık. Su kaçağına gittiğimizde müşterinin merak ettiği makineleri kullanmak çok uzun sürmüyordu. Makinelerin patlak boruyu bulması önceleri vakit alırken şimdilerde geliştirdiğimiz pratik yöntemler sayesinde çok daha kısa sürede çözüme kavuşuyor. 2010 yılında su kaçağına bakarken boru içerisinde yaptığımız görüntüleri ayrı bir bilgisayara kaydederken şimdilerde boru kırığını görüntüleyen cihazlar üzerinde kayıt yapabilmekteyiz. Tahmini değil, bilgisayarlı su kaçağı tespiti sayesinde kaçağın yerini tam olarak buluyoruz.

watsap

Konutunuzda ki her türlü su sızıntılarının kaynağını bulmak artık çok daha kolay. Bilgisayarlı su kaçak arama sistemi ülkemizde seçkin firmalar sayesinde kullanılıyor. Teknolojik aletler insanların evlerini kırıp dağıtmalarını engellemek amacı ile üretildiğinden sizlere zamandan ve maliyetten tasarruf ettirmekte. Zaten can sıkıcı olan tadilat işleri birde nedenini bilmediğiniz türden olursa maddiyatın yanında manevi sıkıntılarda ortaya çıkar. Bilgisayarla su kaçağı bulma fikri bilgisayar sisteminin kullanılması ile her şeyin daha basit olduğu görüldüğü için ortaya çıkmıştır. Ancak su kaçak cihazları robot şeklinde konuşabilen makineler değildir. Sadece elektronik oldukları için genel bir isim olarak bilgisayar ismi kullanılmaktadır.

bilgisayarli-cihaz-ile-su-sizintisini-kirmadan-bulma-yeri-721

Bilgisayarlı alet ile su kaçağı nasıl bulunur

Cihaz üzerinde frekans ayarı, ses ayarları ve kaçağa yaklaştıkça yükselen bir işaret çubuğu kısmı bulunur. Bir inşaat işinde kullanılan çekiç tornavida vb. bir malzeme olmadığı için bilgisayar yakıştırması yapılmıştır. Birde insanların alt kata sızan suyun kaynağını hiç bir yeri kırmadan bulan bir cihazla karşılaşması sonucu bu ortada bir yapay zeka durumu hayal edilir. Aslında cihazın çalışma prensibi basittir. Su borusu patlağı olan kısımdan su kaçırırken çıkan suyun sesini duyar bu cihazlar. Eğer ses çıkmayacak kadar az kaçak varsa bir kompresör veya su pompası vasıtasıyla su borusuna basınç uygulanarak suyun akışı hızlandırılıp ses çıkartılır. Böylelikle bilgisayarla patlak boru bulma işlemini gerçekleştirebiliriz.

Yaşadığımız çağda neredeyse zorunlu hale gelmiş bulunmakta olan bilgisayarla kaçak tespiti tüm tadilat onarım işi yapan firmalara lazım oluyor. En çarpıcı örnek sigortalı evlerde su kaçağı için gelen sigorta şirketine bilgisayarlı su sızıntısı bulma sizde de var mı deniyor. Hiçbir sigortalı müşteri hasarın kırılarak bulunmasına razı gelmez çünkü zaten tamir işlerinden hoşlanmadığı ve uğraşmak istemediği için evini sigortalatır. Dışarıdan duyduğu bilgilere göre su sızıntısını bilgisayarlı cihazla buluyorlar, koskoca sigorta şirketi de cihazla gelir diye düşünülüyor. Ancak alt kata akan suyu bulmak için bir cihazı bile olmayan şirkete kimse güvenemiyor. Gerçekten de su sızıntısının yerini cihazla bulunca sigorta şirketleri içinde az masraf çıkıyor. Çünkü kırılarak bulunmaya çalışılan su arızalarında en az 1 günlük onarım işi ve seramik işi çıkıyor. Bilgisayarla su patlağı bulmak ve tamir etmek ise en fazla 2 saat kırılan seramikte en fazla 2 seramik oluyor. Tüm bu sebeplerden ötürü cihazlar tercih ediliyor.

“Bilgisayarlı Su Tesisatçı – Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti” üzerine 4 yorum

  1. Ara kat tuvalet borumuzda oluşan bi sikintidan dolayı duvarımızda bi su sızıntısı meydana geldi boru tavanda görünmeyen bir noktadan geçtiği icin müdahalede edemiyoruz sıvı tutkal olan ürününüz bu gibi durumlarda bize yardımcı olabilirmi? Üst kat tuvaletten gönderebiliriz yardimlariniz için şimdiden çok teşekkürler

    Cevapla
    • Merhaba.Öncelikle geçmiş olsun. Bu gibi durumlarda sıvı tutkal kaçak olan yere gidene kadar diğer taraflarda sıkıntı yarattığı için kırılıp yapılması daha mantıklıdır. Bu durumda dedektör ile kırık olan yerin nokta tespitini yapabiliriz. 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

      Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara