Pis Su Gideri Açma

tikali-pis-su-giderini-kirmadan-robot-ile-acma-yeri-412

Bir yapıda su tesisatı mecburen yapılması gereken hayatın sürdürülebilmesi için zorunlu olan bir öğedir. Tesisatlar ikiye ayrılır, temiz su ve pis su tesisatı olmak üzere. Her sistemde zaman zaman arızalar olabilir. Su için döşenen tesisatlarda da boru patlağı, su borusu tıkanması ve gider borusu tıkanması gibi sorunlarla karşılaşabiliriz gider açma bu noktada devreye girer. Temiz su ve atık su tesisatlarında bu tıkanıklıkları açabilen makineler geliştirilmiştir. Bu sayede boruya zarar vermeden tıkanıklık açma işlemi yapılır. Pis su gideri açma için bize gerekli olan şey makine ve kamera sistemidir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Genelde tuvalet ve banyo pimaşlarına pis su gideri denmektedir. Tıkanma sebepleri borunun içerisine erimeyen kolonyalı mendil atılması, bez kaçırılması ve borunun uzun yıllardan sonra kireçlenerek daralmasıdır. Kireçlenme olayı daha çok tuvalet borularında olur çünkü insan vücudunda bulunan kireç idrar yoluyla vücuttan atılır ve buda tuvalet borusunda zamanla birikmeden dolayı sanki çimento dökülmüş gibi donar. Hatlarda oluşan kireçlenmelerde çözüm yolu kimyasaldır ancak tam anlamıyla çözüm olur mu o borunuzdaki kireç miktarına bağlı. Birde bina ana borusunda kireç varsa ve tamamı kireçlenmişse hiçbir şekilde çözmek mümkün olmaz. Binanın borusunda yıkama ya da kimyasalla temizlik yapmaya kalkınca dikey ana pimaştaki kireçler yumuşadığı anda hepsi birlikte en alt kata doğru düşer ve sıkışır. Aynı yere yığılan atıklar bir daha çözülemeyecek duruma gelir ve dertsiz başımıza dert açmış oluruz. Tamamında sıkıntı olan pimaşa tadilat yapmak gerekir. Binada ana gider zeminde betonun içinden gider veya bahçeden geçerek rögara gider. Bu kısımlarda oluşan tıkanmalarda yine kirece rastlanabilir. Pimaşların eğimsiz olması nedeniyle borunun alt kısmına zamanla pislikler çöker. Borudaki geçişin daralması ile tıkanmalar başlar. İşçilik hatasından kaynaklanan gider problemleri sürekli yaşanmaya mecburdur. Boru içini kamera ile görüntüleme sayesinde giderin tekrar tıkanması ya da içerisinde herhangi bir sorun var mı görülür. Bu hizmetin size yararı gider borusunda bir daha tıkanma olur mu anlayabilmektir. Pis borusu yıkama işlemini de yapan firmamız yıkama ile halledilebilecek pimaşlarda bu yolu tercih eder.

kamerali-makine-ile-pis-su-borusunu-acma-servisi-413

Hangi gider borularına yıkama yapılır?

Yıkama makinesi 120 bar yüksek basınç ile boru içinde ve çeperinde bulunan yağlanma, kireçlenme, çamur vb atıkların tamamen temizlenmesini sağlayan sistemdir. Tıkanıklık açma makinesi ile açılan gider borusu içi çok dolmuşsa özellikle mutfak giderlerinde yağlanma varsa kesinlikle yıkanmalıdır. Pimaş açma makinesi ile yapılan çalışmada tıkanıklık açılır su gider, ancak boru içi tamamen temizlenemez bu sebeple tekrar tıkanma yaşanabilir. Eğer çalışma yapan ekip yıkama gerekiyor diyorsa ve güvenilir bir firmaysa mutlaka dikkate alınmalıdır. Pis su gideri açma işi için profesyonel ekip bulunması sizin için en iyisi olacaktır.

Yorum yapın

Tıkla Ara