Kalorifer Tesisatı Temizliği Bakımı ve Yıkaması

kalorifer-tesisat-petek-yikamasi-yapan-yerler-333

Evinizde ısıtamadığınız bazı odaların kaloriferlerini yıkama yaptırmak, size çözüme bir adım daha yaklaştırır. Kalorifer boruları, radyatörlere çok uzak mesafede yapıldığında sıcak su, ısı kaybına uğrar. Kombiden çıkan sıcak su, boruların mesafesi boyunca hız ve ısı kaybeder. Borular döşenirken, mümkün olduğu kadar az sayıda kapalı dirsek kullanmak gereklidir. İlerleyen kalorifer suyu, her kapalı veya açık dirseğe çarptığında sirkülasyon yavaşlar. Sirkülasyon yapan suyun, en hızlı yoldan tekrar kombiye girip ısınması gerekir. Tesisatçıların kalorifer yıkamasındaki amaç, tesisat içerisinde suyun akışını engelleyecek herhangi bir kirlilik varsa temizlemektir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Kalorifer tesisatlarında pislik tutucu varsa, işe içindeki filtreyi temizlemekle başlayın. Hala kaloriferleriniz iyi yanmıyorsa, piyasada satılan kombi koruyucu sıvılardan satın alıp, banyodaki havlupanın içinden tesisata gönderin. Bu ilaç içerde tıkanan yer kalmışsa söker ve açar. Tabi kullandığınız kimyasalın mutlaka içeriğini okuyup satın almanız gerekmektedir. Kalorifer temizleme kimyasalları, Türkiye’de hala merdiven altı üretilmektedir. Çoğu kimyasalların etiketinde hiçbir TSE belgesi, barkod ve içeriği etiketinde. Hal böyle olunca da denemeden hangi kimyasalın, nasıl bir özellikte olduğunu anlayamıyorsunuz. İstanbul Tesisat, kullanacağı kalorifer temizliği kimyasalı yazın ofisimizde bulunan kombiye atarak dener. Yaklaşık bir ay içerisinde aralıklarla 4-5 defa kombiyi çalıştırdıktan sonra, kombiyi sökerek bakır parçalarına zarar verip vermediğine bakılır. Bizce uygulanabilecek en iyi yöntem budur. Çünkü müşterilerimize verdiğimiz değer sebebiyle, evinize bir zarar vermek yerine öncesinde bize zarar vermelidir.

kalorifer-tesisat-borusu-yikama-islemini-yapan-firmalar-322

Radyatör peteklerinin bakımı nasıl yapılmalıdır

Bütün kalorifer sorunlarınızı çözmek için, uzman kadromuz TSE markalı kalorifer yıkama kimyasalı ürünleriyle siz değerli İstanbul halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Radyatörlerin belli bir kullanım ömrü vardır ve bu kullanım ömrünü uzatmak için, düzenli olarak peteklerinize bakım yaptırmanız gereklidir. Nasıl ki bindiğiniz aracı belli kilometrelerde servis bakımına sokuyorsanız, kullandığınız radyatörlerin de düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız.

Petek bakımı yaptırmazsanız, radyatörler içerisindeki kirlilik, zamanla kombinin pompasına ya da üç yollu vananın tıkanmasına sebep olabilir. Bu tür problemler ilk başlarda peteklerinizin altının ısınmaması gibi durumlarla ortaya çıkar.

Nötralize kireç önleyici ilaç, kapalı devre sistemlerde, kombilerde, kalorifer tesisatlarında yerden ısıtma sistemlerinde ve buna benzer birçok sistemde kullanılır. Sistemdeki su kapasitesinin %10 oranında kimyasal katılarak, sistemin içinde koruyucu bir film tabakası oluşturur. Uzun süre kireç tutmasını önler ve sistemi kireçten korur. Artan yakıt giderlerinizi %10’a varan oranlarda azaltmak, tüm tesisat elemanlarının ömrünü uzatmak, konforlu ısınmanız için, tesisatınızı kimyasal radyatör temizleme sıvısı ile bu işe özel MAKİNALARIMIZ yardımıyla temizliyoruz ve paslanma, kireçlenme gibi korozyon sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

Isıtma Sistemleri Temizliği Ve Bakımı Yapan Firma

İstanbul Tesisat, makineyle petek temizliği yapan firma olarak İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Petek koruyucu kimyasal kullanan firmamız radyatörlerinizde oluşan kireçlenmeleri temizleyerek daha verimli ısınma sağlamaktadır.  Böylece radyatör temizlik sıvısı ile yakıt tasarrufu da sağlamış olursunuz. Temizliğini yaptığımız ısıtma sistemleri aşağıda listelenmiştir.

  • Kalorifer tesisatlarında
  • Kapalı devre sistemlerde
  • Kombilerde
  • Yerden ısıtma tesisatlarında
  • Merkezi ısıtma sistemlerinde

Petek radyatör temizliği yaptırarak kışı rahat geçirin! Isınma verimliliği ve yakıt tasarrufu sağlamak için ısıtma tesisatınızın bakımını yaptırmayı unutmayın. İstanbul tesisat radyatör petek temizliği fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Unutmayın ucuza petek temizliği yaptırmak kombinize zarar verebilir. Bu yüzden kullanılan kimyasalın TSE belgeli olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Yorum yapın

Tıkla Ara