Su Kaçak Tespiti | Su Sızıntısı Tamir

goruntulu-sistemler-su-sizintisi-tespit-servisi-117

Ses dinleme yöntemi, su kaçaklarının önünü kesmek için kullanılan en iyi yöntemler arasında yer alır. Bunun dışında termal kamera kullanımı, sadece kaçağın bulunması noktasında yardımcı makinelerdir. Atık su borularında kaçak bulmak için, Ridgid marka kanal kameraları kullanılmaktadır. Kameralar, borunun iç yüzeyinde herhangi bir kırık olup olmadığını bize gösterir. Kanalizasyon borularını döşedikten sonra, yapılan incelemelerde boru ek yerlerinin birbirine geçip geçmediğini kontrol etmek için de kullanılabilir. İnşaatlarda maalesef henüz bu kameralar kullanılmaya başlamadı. Tadilatı biten konutların banyolarında bir daha kaçak yaşanmaması için, su sızdırmazlık testi kesinlikle yapılmalıdır. Pis su borularının içerisine balonlama sistemi kurularak, içlerine su doldurulur. 24 saat bekledikten sonra su seviyesinde eksilme görülürse, boru ek parçaları ve bağlantı yerleri tekrar kontrol edilir. Soğuk su tesisatının basınçla kontrolü yapılırken, tesisatın dayanma mukavemetine göre su basılır. Yüksek basınç yapılırken, gerekli tüm tedbirler alınması gerekmektedir. Plastik kör tapa yerine, demir kapama başlığı kullanılması daha doğrudur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
cihazli-kamerali-su-sizintisi-tespit-calismasi-116

Su Kaçağı Buldurma

Türkiye şartlarında su boruları zeminin alt tarafına gömülmektedir. Bu yüzden, cihazla su kaçak tespiti kullanımı oldukça fazladır. Yüksek basınç testine tabi tutulmayan borularda, kaynak sağlam yapılmadığı zaman dış zeminde su damlamaları ortaya çıkacaktır. Bu işlemlerin yerine, eski sistemlere özenip etrafı kırıp dökebilirsiniz. Ya da bunun yerine modern tesisatçılığın vazgeçilmez şartlarından olan ekipmanlarla su sızıntısının noktasal olarak yerini tespit ettirebilirsiniz. Hiçbir yer kırılmadan, su kaçıran yeri buldurup tamirini yaptırabilirsiniz. İstanbul Tesisat bünyesinde kullandığımız aletler Avrupa’da kullanılan son teknolojidir. Su kaçak arama detektörleri ve boru içini gösteren kameralar sayesinde, su kaçağını arıyor ve buluyoruz. Tecrübeli çalışanlarımız, verdiğimiz hizmetin kalitesini iki katına çıkarmaktadır. Kullandığımız teknoloji, bize kaçağı bulma noktasında %30 fayda sağlar. Geriye kalan %70 kısım usta ile alakalıdır. Ekibimiz devamlı su kaçak hizmeti verdiği için, firmamız bu konuda oldukça uzman bir yapıya sahiptir. Bu makineleri kullanan ustanın, hem ahlak hem de su tesisat ustalığı yönünden en iyi hizmeti vermesi gerekir. Firmamızın yorumlar sayfasını ziyaret ederek, ustalarımız hakkında anlatılan açıklamaları okuyabilirsiniz. Kamera hizmeti veren nadir firmalardan biriyiz. Evinize girdiğimizde temiz su veya atık su ayrımı yapmayız. Pis su pimaş borularında da yeterli düzeyde ekipmanla hizmet verebiliyoruz.

Su Kaçağını Bulan Makine

Gelişen teknoloji günümüzde su tesisat sektörüne de büyük yarar sağlamaktadır. Eski usul ve yöntemler bir kenara bırakan cihazlı tesisatçı denilen firmalar sayesinde su kaçakları bir sorun olmaktan çıkmış durumdadır. Evlerde yaşanan en büyük problemlerden biri olan su kaçaklarını bir problem olmaktan çıkaran cihazlar birkaç çeşittir. Cihazlı su tesisat firmaları hem atık su tesisatında hem de temiz su tesisatında kaçak bulan makinelere sahip olmalıdır. Bu tip makinelerin hepsine sahip olan İstanbul Tesisat, su sızıntısını bilgisayarla bulmanın yanı sıra su sızıntısı tamiri de yapabilecek ustalarla çalışmaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan su sızıntısı tespit cihazları;

  • Kanal görüntüleme kamerası
  • Nem Ölçer
  • Termal Kamera
  • Akustik Dinleme Cihazı

Kanal görüntüleme kamerası dediğimiz alet, atık su sistemlerindeki arızaları görüntülemek için kullanılmaktadır. Gidere gönderilen kamera sayesinde nerede tıkanıklık ya da kaçak var kolaylıkla tespit edilir. Temiz su kaçağının yerini bulurken en sık kullanılan cihazlar akustik dinleme cihazlarıdır. Dinleme yöntemiyle suyun kaçak yaptığı nokta tespit edilir. Su sızıntısının yerini tespit edebilmek için kullanılan yardımcı bir alet de nem ölçerlerdir. Ayrıca termal kameralar da ısı odaklı çalışma sağladığından sıcak su tesisatındaki kaçağın bulunması açısından yardımcı olmaktadır.

Yorum yapın

Tıkla Ara