Petek Araları Temizleme

Petek araları temizleme kalorifer peteğinin üstten bakıldığında aralarında ki kir, toz ve pisliğin temizlenmesi işine verilen isimdir. Genellikle hanımların şikayetçi olduğu ve kendi çabaları ile temizleyemediği petek aralarının temizlenmesi elle yapılacak bir iş değildir. Ülkemizde özel günlerden önce ve bayram temizliği diye bir kavram vardır. Böyle temizlikte çağ atlamış bir millet olmamız sebebi ile petek aralarının temizliği kafamıza takılmış durumda. Ama artık kafaya takılacak bir şey yok çünkü onun içinde bir makine üretildi. İstanbul tesisat farkı ile bu ayrıcalığı sizde yaşayın. Hem de hiç bir peteği yerinden sökmeden yapılan kalorifer araları temizleme işlemi çok etkili olduğundan kalorifer petekleri yerinden sökülmüyor. Peki ama sökmeden kalorifer petek araları nasıl temizlenir.

kalorifer-petek-aralari-nasil-temizlenir

Buharın inanılmaz temizleyici gücü sayesinde tüm toz, leke ve pisliğe elveda deyin. Kullanılan makinenin yüksek basınçta buhar üflemesi ile birlikte kalorifer peteği içi temizliği kısa sürede biter. Firmamız petek ısısını artırmaya yönelik kirlenen tesisatı temizleme işlerini yaparken arayan bazı müşterilerimizin petek aralarını temizleyen firma çağrısına kulak vererek bu işe atılmıştır. Zaten tesisatçı kadrodan oluşan şirketimiz tesisat yıkama işlemini yapıyor da petek arasını yıkama işini neden yapmasın dedik ve bu işi de temiz, kaliteli ve kısa sürede size zahmet vermeden yapalım istedik. Bayanları en çok düşündüren orayı nasıl temizlerim diye düşündükleri yerlerin başında gelir kalorifer araları temizliği.

Sürekli İstanbul’un her yerine servis hizmeti verdiğimizden tesisat yıkama işinden sonra bu işi de yapıp size başka birini arama zahmeti çektirmiyoruz. Temizlik sektöründe kullanılan bu makineler bizimle birlikte tesisat sektöründe yayılacak eminiz. Buharlı makinemiz sayesinde derz araları temizliği yapmakta mümkün. Yıllarca kullanıldıktan sonra kirlenen ve rengi değişen fayans araları temizleme buharın müthiş gücü ile tertemiz ilk günkü gibi oluyor. Ayrıca mutfakta yağlı bölgelerin temizlenmesi için buhar kullanılarak yine çok iyi bir temizlik sağlanabiliyor. Evinizde bahsettiğimiz gibi çıkmayan temizleyemediğiniz lekelerle siz uğraşmayın işi ustasına bırakın bizi arayın halledelim.

Petek Araları Nasıl Temizlenir?

cihazla petek temizleme yapan tesisatçımakina-ile-kalorifer-petegi-tozlarini-temizleyen-sirketKalorifer tesisatlarında meydana gelen kirlenme petek aralarını temizleyen basınçlı buhar makineleri ile yapılır. Peteğin üst tarafında yer alan ızgara sökülür ve buhar yukarıdan aşağı doğru verilir. Bunu yaparken radyatörün altına temizleyici bir havlu yerleştirmelidir. Peteklerin içinden çıkan kir bu havluya biriktiğinde etrafta kirlenme olmaz.

Yorum yapın

Tıkla Ara