Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri

su-tesisati-sizintisini-cihaz-ile-bulma-yontemi-02

İstanbul Tesisat bünyesindeki deneyimli ustalarımız kırmadan dökmeden son teknoloji cihazlar ile su tesisatınızdaki sızıntılar tespit ediyor. Atık su tesisatı tıkanıklıklarını, kırmadan açıyoruz.

Kameralı su kaçak tespit çalışmamız ile su kaçaklarının yerini noktasal tespit edip onarıyoruz. Su sızıntısının yeri neresi olursa olsun, kırmadan etrafı kirletmeden buluyoruz.

Su sızıntısı eskiden kalma bir borunun çatlağı ya da tesisata herhangi sert bir cismin çarpması sonucu oluşan sızıntılardır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Neden sızıntı şimdi başlıyor? Bu boru neden şimdi sızdırmaya başladı?

Duvarın içerisindeki boruya kim ne yaptı da borudan su kaçırıyor diyebilirsiniz ya da 30 yıldır akmayan tesisat neden şimdi sızdırmaya başladı diyebilirsiniz. Bu sorularınızı tek tek cevaplayalım.

Demir boru tesisatlarında genelinde oluşan sorun, demir borunun çürümesi sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

kamerali-aletle-su-sizintisi-tespiti-yapan-firmalar-03

Plastik boru tesisatlarında genelde su sızıntısı ya kaynağın iyi yapılamaması ya da basıncın fazla gelmesiyle oluşan patlamalar ya da sıcak su boru hatlarında genleşme sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

Peki, atık su gider boruları neden şimdi su sızdırmaya başladı?
Bu sorunuzun cevap olarak söyleyeceklerimiz şunlardır; inşaat zamanında tesisatçınız borunuzu sağlam bir şekilde döşer. Tesisatçı boruyu döşedikten sonra borunun üstüne bir kürek darbesi ya da taş çarpmasıyla borunun üstünü zedelenebilir. Siz tesisatı kullanırsınız ama zamanla bu sızıntı kendini yeni yeni göstermeye başlar. Geç ortaya çıkmasının sebebi de alt tarafta kireç tabakası oluşup suyun üst taraflara doğu yükselerek kırık yerden sızmasıdır. Ancak bu durum her zaman tesisatçı ustanın suçu olmayabilir. Fabrika hatası bir gider borusu da zamanla sızdırmaya neden olabilir.

Herhangi bir sebepten dolayı beliren su kaçakları sizi son derece rahatsız edip keyfinizi kaçırabilir. Sızıntının kaynağını veya nerden geldiğini tespit edemeyebilirsiniz. İşinde uzman olan ustalarımız, ellerinde su kaçak arama makinesi ile gelip su kaçaklarının yerini kırma dökme olmadan tespit edip onarımını yaparlar.

Cihazla su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti İster atık su olsun, ister temiz su, ister ısıtma tesisatında olsun su sızıntısı sorunu zamanında tespit edilip, sorun çözüme ulaştırılmazsa çok daha büyük problemlere neden olabilir. Su sızıntı sizin dairenizde ortaya çıkabileceği gibi alt komşunuza inerek onların hayatını da cehenneme çevirebilir. Uzun süren tadilatlar, yapılan masraflar, zarar gören komşuluk ilişkileri gibi problemlerden uzak durmanın yolu ise su sızıntısını noktasal olarak tespit ettirmektir. İstanbul Tesisat su kaçağını noktasal olarak tespit edebilen firma olarak uzun zamandır İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında hizmet vermektedir.

Tıkla Ara