Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri

su-tesisati-sizintisini-cihaz-ile-bulma-yontemi-02

İstanbul Tesisat bünyesindeki deneyimli ustalarımız kırmadan dökmeden son teknoloji cihazlar ile su tesisatınızdaki su kaçağı tespit ediyor. Atık su tesisatı tıkanıklıklarını, kırmadan açıyoruz.

Kameralı su kaçak tespit çalışmamız ile su kaçaklarının yerini noktasal tespit edip onarıyoruz. Su sızıntısının yeri neresi olursa olsun, kırmadan etrafı kirletmeden buluyoruz.

Su sızıntısı eskiden kalma bir borunun çatlağı ya da tesisata herhangi sert bir cismin çarpması sonucu oluşan sızıntılardır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Neden sızıntı şimdi başlıyor? Bu boru neden şimdi sızdırmaya başladı?

Duvarın içerisindeki boruya kim ne yaptı da borudan su kaçırıyor diyebilirsiniz ya da 30 yıldır akmayan tesisat neden şimdi sızdırmaya başladı diyebilirsiniz. Bu sorularınızı tek tek cevaplayalım.

Demir boru tesisatlarında genelinde oluşan sorun, demir borunun çürümesi sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

kamerali-aletle-su-sizintisi-tespiti-yapan-firmalar-03

Plastik boru tesisatlarında genelde su sızıntısı ya kaynağın iyi yapılamaması ya da basıncın fazla gelmesiyle oluşan patlamalar ya da sıcak su boru hatlarında genleşme sonucu oluşan su sızıntılarıdır.

Peki, atık su gider boruları neden şimdi su sızdırmaya başladı?
Bu sorunuzun cevap olarak söyleyeceklerimiz şunlardır; inşaat zamanında tesisatçınız borunuzu sağlam bir şekilde döşer. Tesisatçı boruyu döşedikten sonra borunun üstüne bir kürek darbesi ya da taş çarpmasıyla borunun üstünü zedelenebilir. Siz tesisatı kullanırsınız ama zamanla bu sızıntı kendini yeni yeni göstermeye başlar. Geç ortaya çıkmasının sebebi de alt tarafta kireç tabakası oluşup suyun üst taraflara doğu yükselerek kırık yerden sızmasıdır. Ancak bu durum her zaman tesisatçı ustanın suçu olmayabilir. Fabrika hatası bir gider borusu da zamanla sızdırmaya neden olabilmektedir.

Herhangi bir sebepten dolayı beliren su kaçakları sizi son derece rahatsız edip keyfinizi kaçırabilmektedir. Sızıntının kaynağını veya nerden geldiğini tespit edemeyebilirsiniz. İşinde uzman olan ustalarımız, ellerinde su kaçak arama makinesi ile gelecektir. Su kaçaklarının yerini kırma dökme olmadan tespit edip onarımını yaparlar.

Cihazla su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti İster atık su olsun, ister temiz su, ister ısıtma tesisatında olsun su sızıntısı sorunu zamanında tespit edilip, sorun çözüme ulaştırılmazsa çok daha büyük problemlere neden olabilmektedir. Su sızıntı sizin dairenizde ortaya çıkabileceği gibi alt komşunuza inerek onların hayatını da cehenneme çevirebilmektedir. Uzun süren tadilatlar, yapılan masraflar, zarar gören komşuluk ilişkileri gibi problemlerden uzak durmanın yolu ise su sızıntısını noktasal olarak tespit ettirmektir. İstanbul Tesisat su kaçağını noktasal olarak tespit edebilen firma olarak hizmet verir. Uzun zamandır İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında hizmet vermektedir.

Cihazla Su Kaçağı Tespit Eden Tesisat Ustası

Su tesisatınızda bir su kaçağından şüpheleniyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmanın en ideal yolu cihazla su kaçağı tespit eden tesisat ustası aramaktır. Zira tesisat ustası tesisata zarar vermeyecektir. Hem de en kısa sürede su kaçağı problemlerini ortadan kaldıracaktır. İstanbul Tesisat olarak bu konuda titiz bir yaklaşım benimsiyoruz. Böylelikle beklentileri de karşılayacak bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Aşağıda cihazla su kaçağı tespiti ile alakalı bütün süreci sizlerle paylaştık!

Termal Kamera ile Su Sızıntısı Tespit Eden Usta

Su kaçağı tespit eden ustalarımız zamandan tasarruf etmek için termal kamera tercih etmektedir. Bu yöntemle zaman sorunu ortadan kalkarken noktasal tespit ayrıcalıkları da öne çıkmaktadır. Özellikle taranacak alanın çok geniş olduğu ev ya da iş yerlerinde su kaçağını bulmanın en ideal yolu budur. Bu yöntem için kullandığımız kameralar sayesinde kırmaya gerek olmaksızın kaçağı noktasal olarak belirliyoruz. Üstelik belirlenen kaçak için tamir sürecini de hızlı ve minimum kırmayla gerçekleştiriyoruz. 

Termal kamera kullanarak su sızıntılarını belirleyen usta zamandan tasarruf etmenizde önemli bir role sahiptir. Üstelik bu ustaların noktasal tespitle kırmaya gerek kalmadan çözüm üretmesi de tatmin edicidir. Siz de bu konuda uzman İstanbul Tesisat ustalarından destek alabilirsiniz.

“Su Sızıntı Tespiti | Su Kaçağı Bulma ve Tamiri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Tıkla Ara